Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spínací hodiny Grässlin digi 127 HN, nejde čas

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 21:03    Předmět: Spínací hodiny Grässlin digi 127 HN, nejde čas Citovat

Zdravím všechny,
Po stěhování jednoho podnikatele mi doma zůstaly nějaký věci a když jsem se v tom o výkendu hrabal, tak jsem objevil digitální čtyřkanálový časový spínač Grässlin digi 127 HN, zapojil jsem ho do sítě a šel, tak jsem si přeložil návod co je na dvířkách, naprogramoval ho podle něj, všechno se zdálo dobrý, ale nešel čas, sice blikala tečka vteřin, jak uvádí návod, ale hodiny prostě stály, mám dva, tak jsem zkoušel i druhej a chová se stejně.
Ale na schématu jsou ještě uvažovaný nějaký externí vstupy a výstupy a u toho druhýho u nich byly dráty, tak se chci zeptat jestli někdo neví zda to může mít vliv na chod hodin, nebo jestli nemáte manuál, protože jsem nic nevygooglil.
Jinak jsem ještě vyndal záložní baterie, protože jsou hin ale nic se nezměnilo.
Předem diky všem za pomoc.



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 21:10    Předmět: Citovat

Nech je zapnutý déle, ať se ty akumulátory dobijí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 10:25    Předmět: Citovat

Možná bych zkusil proklemovat svorky 7 a 8.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 14:34    Předmět: Citovat

Tak jsem to nechal do rána s baterií, teď jsem zkusil spojit ty svorky 7 a 8 a pořád nic, ale zvláštní je, že u toho druhýho, ve kterým jsou dráty, tak u 7 nic neni, a 5,6,8 jsou zapojený, bohužel všechny vedou na paralelní port, takže nevím k čemu jsou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 15:10    Předmět: Citovat

Dej sem obrazek toho navodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 17:03    Předmět: Citovat



A tady je strojový překlad:

Bedienungsan leitung der wichtigsten Funktionen
1. uhrzeit stellen
1.1. Taste "U" während der ganzen Zeiteingabe gedruck halten
1.2. Taste für den momentanen Wochentag drücken. Po - 1,Ut - 2 usw.
1.3. Uhrzeit in folgender Reihenfolge eingeben: zuerst die Stunden (00 bis 23), pak minuty 0-59
1.4. Taste "U" noch bis zur vollen Minute gedrückt halten, ( Zeitansage Radio oder Telefon ). Dann loslassen. Sekundenpunkt blinkt. Uhr läuft.
Hierzu taste "L" kurz drücken. Alle Ziffern erlöschen. Sekundenkpunkt blinkt.

2. Schalzeiten einstellen
2.1. Taste "S" kurz drücken. Alle Ziffern erlöschen. Sekundenpunkt blinkt.
2.2. Wochentag 1-7 eingeben, an dem geschaltet werden soll. Wenn sich eine Schaltzeit täglich wiederholen soll, anstatt der (1-7), eine 0 drücken.
2.3. Schaltzeit eingeben (wie 1.3.)
2.4. Schaltbefehl eingeben 1 - Zap, 0 - Vyp
2.5. Einen der 4 kanale bzw. Stromkreise eingeben, auf dem geschaltet werden soll.
2-6. Wenn 7 Ziffern leuchten, Taste "S" kurz drücken. Alle Ziffern erlöschen, Gerät bereit zur Eingabe der nächsten Schaltzeit.

3. Normalstellung
3.1. Ist die Eingabe der Schaltzeiten beendet, Taste "U" kurz drücken.
In der Anzeige erscheint der Wochentag und die genaue Uhrzeit.
Das Schaltprogramm läuft ohne weltere Bedienung automatisch ab.

4. Kontrola der eingegebenen Schaltzeiten
4.1. Die in der digi 127 gespeicherten Schaltzeiten können ohne Einfluß auf das automatische schaltprogramm jederzeit kontrolliert werden.
Hierzu Taste "L" kurz drücken. Alle Ziffern erlöschen. Sekundepunkt blinkt.
4.2. Jede weitere kliknutí der Taste "L" bringt eine Schaltzeit nach der anderen zur Anzeige, und zwar in einer geordneten Reihenfolge von unten nach oben. Dh. von 0 00.00 00 angefangen in aufsteigender Wertigkeit, bis alle im Speicher enthaltenen Schaltzeiten angezeigt wurden.
4.3. Normalstellung Taste "U" drücken.

Achtung
Wird eine falsche Eingabe gemacht (8 Den, nebo 26 hodin), sind weitere Eingaben sofort blockiert. Die Anzeige blinkt. In diesem Falle die stiskněte "U" bzw. "S" erneut drücken und mit der Eingabe von vorn beginnen.
Mit den Tasten I,II,III und IV können die zugehörigen Stromkreise manuell geschaltet werden, ohne Beeinflussung der automatischen Schalt-programme




Návody k obsluze linie hlavních funkcí
1. čas nastavení
1.1. Stiskněte tlačítko "U" vše při zachování vstupních tištěné
1.2. Stiskněte tlačítko pro aktuální týden. Po - 1, Ut - 2, atd.
1.3. Je čas vstoupit v následujícím pořadí: první hodiny (00 až 23), pak minuty 0-59
1.4. Stiskněte tlačítko "U" je stisknuto, dokud drží celou minutu) (mluvící hodiny rádio nebo telefon. Pak mě pustil. Bod sekund blikat. Hodiny běží.
Tyto klíčové "L" stručně. Všechna čísla shasnou, sekundy blikají

2. Nastavení doby formování
2.1. Stisknutí tlačítka "S" krátký. Všechny body, jejichž platnost skončí. Bod sekund blikat.
2.2. 1-7 vstupují tento týden, bude běžet. Je-li spínací doba by se měla opakovat každý den, místo lisování (1-7), 0.
2.3. Čas přepínání typu (např. 1.3.)
2.4. Spínací příkaz typu 1 - Zap, 0 - Vyp
2.5. Zadejte jedno ze 4 kanálů, nebo obvodů, které mají být zapnutý.
2-6. 7 číslic, pokud svítí, stiskněte tlačítko "S v krátkosti. Uhasili všechny číslice, zařízení je připraveno na vstup další spínací čas.

3. Normální
3.1. Pokud vstupní konec spínací časy, stiskněte tlačítko "U krátký."
Na displeji se v týdnu a přesný čas.
Spínacího programu bude automaticky skončí bez globálního řízení.

4. Kontrola zadané spínací časy
4.1. Informace obsažené v digi 127 spínací časy mohou být sledovány po celou dobu bez jakéhokoli vlivu na automatické přepínání programů.
Stiskněte tlačítko "L" tlačítko krátce. Všechna čísla zhasnou. Bod sekund blikat.
4.2. Jakékoliv další kliknutí na klávesu "L" přináší doba přepínání po sobě na displeji, v řádném pořadí od zdola nahoru. Tj. v rozmezí od 0 00,00 00 vzestupně hodnoty, a všechny informace obsažené v paměti spínací časy byly zobrazeny.
4.3. Normální Stiskněte tlačítko "U".

Pozor
Je-li nesprávný záznam z (8 Den, Nebo 26 hodin), jsou více úloh okamžitě zablokován. Na displeji bliká. V tomto případě Stiskněte "U" nebo "S" tlačítko znovu a začít psát znovu.
S tlačítky I, může být II, III a IV přidružených obvodů provést ručně, aniž by to ovlivnilo automatické přepínání programů



Jinak dráty k tomu paralelnímu portu jsou:
8 - port1
5 - port2
6 - port3
zbytek jsou přepínací relé.
U toho portu je napsáno: to MADER 8410A
a zařízení ve kterým to je namontovaný má označení MADER 8412A, takže to bude asi jen nějaká netypizovaná propojka ze který se funkce nevymyslí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 18:50    Předmět: Citovat

Je Ti jasny ten preklad??To je dost mimo,podminka pri nastavovani casu je drzet to U stlacene a pustit ho az pri dosazeni cele minuty podle treba radia ci jineho normalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 20:32    Předmět: Citovat

Asi nechápu jak to teď myslíš, zmáčnul a držel jsem U, zadal den a čas, a pustil U, číslice zůstaly svítit a bliká vteřinová tečka. Nebo mám zadat čas a držet U ještě minutu?, dokud nepřeskočej minuty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 20:42    Předmět: Citovat

Teď jsem zkoušel držet U ještě minutu po zadání, a stejně hodiny pořád stojej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 22:30    Předmět: Citovat

Nastaveni casu
1.Tlacitko U drzet stisknute behem celeho nastavovani
2.Tlacitko pro den v tydnu 1=pondeli atd..
3.Cas zadat v poradi hodiny 0-23 minuty 0-59
4.Tlacitko U drzet stisknute az do shody casu s nejakym udajem(radio) pak pustit pri dosazeni shody
sekundova led blika hodiny bezi
Kratce stisknout tlacitko L(to mas ale psane pod na vicku to neni)
Asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 23:04    Předmět: Citovat

Takhle přesně to dělám, akorát hodiny neběží Smile
Po výkendu je vezmu do školy a podívám se osciloskopem na ten Puls out, třeba budu chytřejší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 23:17    Předmět: Citovat

Hodiny by se mely rozebehnout po zadani spinacich casu a kratkem stisknuti U.(ne hodiny ty asi bezi,ale indikace casu a dne v tydnu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bulanek88



Založen: Mar 17, 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st březen 10 2010, 22:19    Předmět: Citovat

Tady jsem natočil videjko jak to nastavuju, myslím že je to snad podle návodu, ale nefunguje to

http://www.youtube.com/watch?v=HmVVxp0H8ts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund