Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Color 445 po zapnutí STBY (DO nereaguje)+vypnutí=světlý bod

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 16:20    Předmět: Color 445 po zapnutí STBY (DO nereaguje)+vypnutí=světlý bod Citovat

Zdravím všechny!
Dlouho jsem tento dotaz zvažoval, ale jsem v koncích s nápady, tak píšu. Když jsem tuto krasavici od rodičů přivezl, nešla zapnout vůbec (LED svítila po zapnutí jen slabě). To jsem pravděpodobně vyřešil výměnou C109 (ztráta kapacity). Pak se sice tvářila zapnutá, ale obrazovka černá ... to bylo nejspíš C403 (ztráta C). Ta nejistota je proto, že jsem vyměňoval více součástek. No a pak jsem už viděl zrnění ... jenže občas se TV zapla (vypínačem) do STAND-BY a nešla zapnout DO, občas nešla vypnout DO (sice jakoby vypnutí proběhlo, ale LED šla znovu do zelena a obrazovka černá). Trochu jsem hledal ve schématu, tu a tam něco vyměnil (hlavně kapacity – C113, C125, C431, C586 – všechny měly kapacitu OK, ale podezření na ESR ... nemám měřič ESR, takže to měřím můstkem BM591 – něco jde, něco musím vyletovat), ale žádný přesvědčivý výsledek.

Pak jsem ale našel toto:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24105&highlight=445+p%F8ejde++stand

a hlavně toto:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=23281&postdays=0&postorder=asc&highlight=445&start=60

vlákno a tak jsem našel přerušený odpor R119.
Výsledkem je, že teď už se mi nestalo, že by nešla zapnout, ale mám trochu problém se scénářem při vypnutí a zapnutí.
Když je déle než cca 10min vypnutá, tak je zapnutí OK. Pokud jí ale zapnu (vypínačem) do cca 1 minuty (já vím, že se to normálně neděje, ale...), tak LED mrkne zeleně (a trafo pískne) a pak se po dalším zlomku sekundy rozsvítí. Obrazovka se rozsvítí až po cca 15s (řekl bych, že je to docela dlouho). To by snad šlo pominout a nechat to dožít ... na Vysočině bude DVB-T taky už brzo. Wink
Horší (podle mě) ale je, že při vypnutí se objeví svislá klikatá čára a pak světlý bod uprostřed (bílá + všechny 3 barvy) – oboje na zlomek sekundy (zřejmě jak zmizí vychylování, tak to katody ostřelují dál naplno). Myslím, že před opravou to nedělalo, ale jistý si nejsem. Mám jen porovnání s dalšími 2 kusy a tam to nevidím (alespoň ne tak výrazně). Naši ji dlouho vypínačem nevypínali (páč nešla občas zapnout DO Very Happy ), takže přesný stav nevím ... řekl bych ale, že při vypnutí pomocí DO to nedělalo a teď ano (kromě vypínačem).
Měla by mít před sebou cca ještě 1/2 roku, než bude nahrazena a navíc si myslím, že si zaslouží smrt opotřebením obrazovky a ne vadnou součástkou, kterou jsem zatím neobjevil. Co vy na to? Máte nějaký tip, kde začít hledat?
PS: na desce obrazovky jsem měnil C701, C703 a C705 (vše ESR) a proletoval všechny spoje (případně přidával cín).
Děkuji za nápady!
PS: zkusil jsem to zapnutí a vypnutí zachytit a video, ale mám teď k dispozici jen mobil a zatím jsem to nebil schopen v PC přehrát ani sám, tak až se mi podaří konverze z Nokia do nějakého formátu pro Widle... zkusím přidat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 18:06    Předmět: Citovat

murpa napsal(a):
Ta nejistota je proto, že jsem vyměňoval více součástek. .... Trochu jsem hledal ve schématu, tu a tam něco vyměnil (hlavně kapacity – C113, C125, C431, C586 .... ale žádný přesvědčivý výsledek.

Pak jsem ale našel toto: ....
a hlavně toto: ....

vlákno a tak jsem našel přerušený odpor R119.
....
Horší (podle mě) ale je, že při vypnutí se objeví svislá klikatá čára a pak světlý bod uprostřed (bílá + všechny 3 barvy) – oboje na zlomek sekundy (zřejmě jak zmizí vychylování, tak to katody ostřelují dál naplno). Myslím, že před opravou to nedělalo, ale jistý si nejsem. .... Co vy na to? Máte nějaký tip, kde začít hledat?


Kromě toho, že sis spletl sekci (nevím, proč to neřešíš v "sekci TV" - když se jedná o opravu) - tak máš dobrý "hokej" i v tvých opravářských postupech (asi jako naši hokejisti na ZOH) Cry

Vyměnil jsi (chaoticky - většinou bezdůvodně) polovinu ellytů (od zdroje až po desku obrazovky) - ale ještě ti jich tam dost zůstalo Rolling Eyes - ale řekl bych, že při tvé činnosti tam sám přímo "vyrábíš" závady (a až to někdo bude opravovat po tobě, tak tě asi pěkně prokleje).

Pokud by sis pročetl několik vláken, tak bys snad postupoval "klasicky":
- odpojil ŘKS (tady velmi jednoduše - vytažením konektoru od V.C.)
- zatížil hl. zdroj +B žárovkou a zkontroloval všechny sec. napětí (to chybějící nap. +5V bys "odhalil" hned - pokud chybělo, tak je samozřejmé, že uC byl "mrtvý" - nemohl jít "Start")
- atd.
Nebo nám chceš namluvit, že v té telce byly (původně !!) víc než 2 (spolu nesouvisející) závady najednou?
Teď (po tvých zásazích) už tam ale zaručeně jsou Cry Cry Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 20:44    Předmět: Citovat

Děkuju za radu ... hned jsem chytřejší.
Já vím, že ten úvodní text je dlouhý a nepřehledný. Tak:
1) Byly tam určitě minimálně dvě nezávislé závady. Jak píšu, už delší dobu (asi rok ... dva) to rodiče nevypínali vypínačem (jen DO), protože po zapnutí OBČAS nešla pustit pomocí DO, občas naběhla OK. Je pravda, že taky jeden čas byl pod TXT zřetelný obraz, to ale zmizelo. Pořád jsem to oddaloval, že bude brzy DVB-T a tahle půjde někam (S.D., nebo k satelitu synovci, nebo tak něco) a mezi tím buď odejde úplně, nebo ne.
Jenže ona si to rozmyslela zrovna teď a přestala fungovat úplně (po zapnutí LED svítila jen málo zeleně – vidět pouze ve tmě). Měřením jsem našel vadný C109 a po výměně začala dělat to co před tím - OBČAS nešla zapnout. Typoval jsem to na nějaký C a postupně jsem se dopracoval k C403. Ostatní měly kapacitu +/- OK, tak jsem začal (po pročtení několika vláken tady) měřit napětí (protože se mi mj. nechtělo každý C vypájet kvůli ESR = moc pracné). No a všechna napětí +/- OK, jen za 7805 bylo 3,7V (po výměně žádná změna). Našel jsem pak ten R119. Po odpojení R119 ale další změna - šla zapnout, ale vypnutí přes DO jak jsem popsal (LED blikla a zpět do zelena).
Já nevím, třeba odpovídám tvému podpisu ("žádný učený...), ale mě to zas tak nesystematické nepřišlo. Když mi začala spolehlivě zapínat a vypínat, začal jsem řešit to, jak se to chová. Tak jsem přišel na těch ostatních pár C. Jenže čím dál tím víc se bojím, že jsem někam šáhnul při měření těch napětí a něco oddělal ... tak jsem se chtěl svou šikovností pochlubit a požádat někoho o radu, kde je příčina (co jsem po..al). Přece to teď neponesu do servisu, aby tam nějakého slabšího jedince ze mě chytil infarkt. Embarassed
2) Nechtěl jsem tenhle dotaz vkládat do sekce "TV ... profi" a amatéry jsem pořád nemohl najít. To se mi povedlo až když jsem procházel fórum z PC doma (asi jsem slepý, nebo co). Teď už to tam přesouvat nebudu, podle reakcí tam pak asi začnu s novou otázkou (když to do pátku neopravím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 22:29    Předmět: Citovat

No já mám Color 445 od samého začátku,jak ji začala OTF-ka vyrábět.Musím říci,že jsem na ni měl až doposud 3 závady,ale nebyly to v žádném případě elyty,ty drží dodnes.Velice rád bych viděl "střeva" té Tvé C445 po Tvém zásahu.
Jak už přede mnou psal Honza Kokun,skáčeš od jednoho konce ke druhému a máš v tom pořádný "mišmaš".
citace:
... řekl bych ale, že při vypnutí pomocí DO to nedělalo a teď ano (kromě vypínačem).

Stav,který Ti nyní nastal se projevuje stejně jak při vypnutí vypínačem tak i DO.Abys neřekl,že Tě jen kritizuji,tak Tě nasměruji tam kde je závada a to je RGB koncový stupeň(deska obrazovky).
Je to celkem malý tišťák,součástek poskrovnu,tak Ti přeji mnoho úspěchu.Pak dej vědět jak jsi to vyřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 24 2010, 23:08    Předmět: Citovat

Do sekce TV to ty sám už ani nepřesuneš - musíš požádat některého z moderátorů, pokud to některý (nejspíše Killroy) neprovede (po svém uvážení) sám. A nové vlákno (ke stejnému problému) nezakládej! - to radši požádej o ten přesun!!! Wink

Taky nebylo mým záměrem tě pouze kritizovat - tak alespoň takhle poradím:

Ke kondu C109: ten když po letech ztratí kapacitu, tak zdroj "pojede" až do 1. vypnutí ze sítě (buďto síťákem, nebo ho "vypne ČEZ") - poté už velmi špatně "startuje", až přestane startovat úplně - ten jsi správně vyměnil (jen si myslím, že sis, byť "slabý svit" zelené LEDky, pouze vsugeroval - poněvadž nemůže svítit, když tvp není v ON provozu) Cry

Pochybuji, že byl R119/0R22-poj. vadný od samého začátku - páč jsi psal, že telka špatně startuje - bez nap. +5V bys ji nenastartoval nikdy (napájení uC !!) - nějak sis ho odpravil sám Cry
Tady jsi psal: "No a všechna napětí +/- OK, jen za 7805 bylo 3,7V (po výměně žádná změna)." Toto snížené napětí jsi zřejmě "zvedl" výměnou C125/470uF Nevím

murpa napsal(a):
Já vím, že ten úvodní text je dlouhý a nepřehledný. .... ale mě to zas tak nesystematické nepřišlo.

Ani svým 2. upřesňujícím příspěvkem jsi to moc "nezpřehlednil" - měl jsi jednotlivé dotazy oddělovat alespoň do odstavců.

Já teda netuším, co jsi mohl "provést", když ti to dělá toto (jak jsi psal nahoře): "Horší (podle mě) ale je, že při vypnutí se objeví svislá klikatá čára a pak světlý bod uprostřed (bílá + všechny 3 barvy) – oboje na zlomek sekundy (zřejmě jak zmizí vychylování, tak to katody ostřelují dál naplno)."
Pokud ti nestačí k pokračování opravy, rada od otakarv - co ti není jasné, znovu raději zopakuj Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 16:09    Předmět: Citovat

Tak ... VT701 vyměněn a dobrý (nebyl ani proražený, ani přerušený – tak nějak na půl cesty ... navíc, jak jsem měřil součástky, napětí ..., tak to na chvíli přestalo dělat a obrazovka po vypnutí zhasínala hned. Připravil jsem to na zavření – konektory, kabely, deska na své místo – začalo zas.).
Děkuji za nápovědu a podporu!

Teď to poslední, co chci zkusit řešit. Jsem ale hodně na tenkém ledě a jestli myslíte, že je to na servis, tak zavírám a balím.
Na testovacím signálu z videa (dva svislé bíle pruhy) i na teletextu je dobře vidět, že barvy se nekryjí přesně. Jakoby byla červená (nebo modrá) o zlomek stupně pootočená, takže na jedné straně pruhu je od půlky (dolů nebo nahoru) trojúhelník červený a na protější modrý.
Osobně jsem měl podezření na nějak zkroucenou masku, ale když na to koukám z blízka, zdá se to po celé ploše rozjeté přibližně rovnoměrně. Takže hlasuji spíš pro elektroniku, protože nevím, co by se mechanicky muselo stát, aby se takhle rozjela geometrie.
Je to něčím nastavitelné (např. některý z trimrů), nebo mám hledat chybu v rozkladech (či někde jinde).
Díky
PS: Stačí zas jen nápověda ... a já zkusím vyhledat nějaké texty a něco o tom načíst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 18:27    Předmět: Citovat

Skús doostriť SCREEN na Vn trafe. Ale, na týchto obrazovkách to najmä v rohoch nikdy nebolo dokonalé. Predsa len, je to starší dátum výroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 23:38    Předmět: Citovat

murpa napsal(a):
Tak ... VT701 vyměněn a dobrý (nebyl ani proražený, ani přerušený – tak nějak na půl cesty ... navíc, jak jsem měřil součástky, napětí ..., tak to na chvíli přestalo dělat a obrazovka po vypnutí zhasínala hned. Připravil jsem to na zavření – konektory, kabely, deska na své místo – začalo zas.).
Děkuji za nápovědu a podporu!
Skús vymeniť C701 (2uF). A samozrejme skontrolovať kontakty na doske (stuďáky) a na kábloch.

Naposledy upravil Duvsan dne čt únor 25 2010, 23:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 23:44    Předmět: Re: Color 445 po zapnutí STBY (DO nereaguje)+vypnutí=světlý Citovat

murpa napsal(a):
Když je déle než cca 10min vypnutá, tak je zapnutí OK. Pokud jí ale zapnu (vypínačem) do cca 1 minuty (já vím, že se to normálně neděje, ale...), tak LED mrkne zeleně (a trafo pískne) a pak se po dalším zlomku sekundy rozsvítí. Obrazovka se rozsvítí až po cca 15s (řekl bych, že je to docela dlouho).
Celkom by ma to zaujímalo. Netušíte niekto možné príčiny? Snažím sa hádať, ale sú tu múdrejší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2010, 5:50    Předmět: Citovat

To Mysteri:
Body bych neoznačil za rozostřené ... spíš bych to popsal jako jednu barvu (červenou, nebo modrou) pootočenou proti ostatním ... to se opravdu nechá ladit VN trafem???

To Duvsan:
S tím C701 je to tak: Původně tam byl 4,7uF (a nevypadal, že by ho někdo přede mnou měnil ... mimochodem na základní desce bylo už dost letováno a škrábáno přede mnou, ale vůbec nevím, že by to naši měli v opravě) – měl špatné ESR. Neměl jsem na správný volt a našel jsem jen 2× 4,7uF/160V ... tak jsou v sérii (můstek ukazuje cca 2,2uF) – protože ve schématu je 2uF, tak jsem to zkusil. Potíž je v tom, že když jsem připojil signál, tak jsem si vzpomněl, že už dlouho (pozorováno cca 2÷3 roky) tuhle vadu obraz měl (tak nevím, jestli je to tím C ... ale dnes se konečně dostanu do města za otvírací doby, tak jdu na nákup = zkusím dát funglovku s původní hodnotou) – jen nevím, jestli se to zhoršovalo, nebo stav setrvalý (to spíš).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2010, 16:00    Předmět: Citovat

hlásím, že:
1) Uf jen rozostřuje = bylo zaostřeno a jestli mám dobré oči, tak v rámci možností opět zaostřeno je ... ale na stavu, kdy se barvy nekryjí přesně, se nic nezměnilo
2) funglovka na pozici C701 stav taky nezměnila

Když vás něco napadne, tak ji možná v budoucnu ještě otevřu, ale teď holka nasedne do auta a pofrčíme.
Děkuji všem za pomoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2010, 18:04    Předmět: Citovat

Zaostření obrazu FOCCUS - horní trimr! (Mysteri se zřejmě jen spletl, když napsal SCREEN) - je nejlépe provádět v režimu TXT (třeba na testovacích stránkách: 897-9; tam je pokryto max. plochy!).
Tam je to na malých písmenkách nejlépe vidět a obraz je statický.
Zaostřuje se na střed obrazovky, ale já většinou volím kompromis, aby to ostřilo co nejlépe po celé ploše (i za cenu nepatrného rozostření na středu).

"Krytí barev" - nemáš tam náhodou "rozjeté" konvergence Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2010, 18:58    Předmět: Citovat

Zaostři potenciometrem FOCUS a zkontroluj, jestli UPROSTŘED obrazovky se barvy v černobílém obrazu kryjí. Když ne, je to statickou konvergencí.
Ostatní najdeš třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8594&start=15 a v mnoha dalších vláknech, budeš-li hledat na fóru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
murpa



Založen: Feb 23, 2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 18:33    Předmět: Citovat

Taaak ... omlouvám se všem za dlouhé odmlčení. Nedostal jsem ránu od VN (jen bylo příliš pracovních i domácích úkolů), takže zkusím ještě trochu prodloužit toto vlákno.
Ona si ta potvora chce se mnou asi hrát ... když jsem ji rodičům přivezl a zapnul, tak uvnitř zasršelo a obrazovka zůstala černá (bylo to po hodině aklimatizace, tak jsem to svedl na nějakou vlhkost a že něco shořelo => odvezl jsem si jí zpátky na pracovní stůl). Na horním okraji svítily tři barevné proužky (přibližně jeden až dva řádky) a jinak byla stále černá. Všechna základní napětí byla, tak jsem to proletoval tam kde dosud ne a zase (už přes týden) chodí (doufám, že jsem ten studeňák opravdu proletoval ... že se to nějakým pohybem opět nevrátí).
Teď zpátky k té (asi) konvergenci barev.

To kokun: Pochopil jsem, že Mysteri má na mysli FOCCUS, ale jakmile jsem s ním pohnul, tak se zaostření (asi po celé ploše rovnoměrně) jen zhoršovalo ... takže pokud nejsem úplně slepý, je zpátky zaostřeno = vrátil jsem trimr zpět téměř do původní polohy.

To Hill: Děkuji za radu, ale mám tam obrazovku TTD A51 EBV 13X01 a na ní jsem (doufám, že správně) kroužky konvergencí nenašel. Jsou tam jen šrouby na náklon cívek.
Uprostřed obrazovky je to +/- OK, ale čím blíž k hornímu / dolnímu okraji, tím je ten posun větší. Nejlépe bych to asi vystihl termínem kosodélníkové posunutí (nebo spíš pootočení o malý úhel) modré. Tím chci říct, že červená a zelená se kryjí skoro přesně, jen ta modrá jim utíká. Zkusil jsem připojovat samostatné barvy a všechny kreslí správně (svítí jen luminofory / body pro příslušnou barvu).
Taky je posun barev vidět na vodorovném bílém pruhu, který nahoře začíná červenou a dole končí modrou (spíš odhaduji, že toto posunutí je po celé ploše stejné).
Zkusil jsem to naznačit pomocí rastru v excelovské tabulce. Není to přesné, protože na stínítku jsou luminofory přesazené, ale pro základní představu to snad stačit bude?
Otázka tedy zatím zůstává ... jsem toto schopen korigovat (cívkami / elektronikou), nebo bude nemocná až do úplného vyžhavení? Question Wink
Zatím jsem nic nevygooglil (o tom jak náklon cívek ovlivňuje malování barev) ... takže až se teoreticky vybavím, zkusím to rozštělovat tak, aby se na to nedalo koukat vůbec a mohl jsem jí konečně vyhodit. Very Happy
PS: Už když jsem jí poprvé otevřel, byl na šasi upadlý kus vosku (nebo co je to za hmotu), který fixuje závity. Pak, když jsem jí jednou otočil na bok, upadl další velký kus ... může toto mít vliv? Jestli ano, tak to u ní přestanu dýchat, aby neupadl i ten zbytek! Cool



posun_barev-konvergence.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  posun_barev-konvergence.jpg
 Velikost:  19.87 kB
 Staženo:  86 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund