Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přesetujte si televizi!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 13:37    Předmět: Citovat

Napadlo mě ještě jedno řešení - poradit dotyčnému "setaři", ať zavolá na ČEZ, jestli by nemohli na chvilku zhasnout. Ten rozhovor bych rád slyšel.... Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 15:51    Předmět: Citovat

Tak to já taky Very Happy. Napíšu vám ještě jednu perličku. Když jsem ještě dělal u Kyslíkářů (v té domě ještě Telecom), dostával jsem pravidelně tak kolem roku 2002-2003 dost pracovních příkazů na zřízení ISDN PŘÍPOJEK. Když jsem přišel k zákazníkovi, ten vůbec nechápal a ani nevěděl CO a PROČ si vlastně kupuje. Prý přišel nějaký dealer, řekl mu že VŠECHNY ANALOGOVÉ TELEFONNÍ LINKY SE BUDOU RUŠIT Shocked a je proto třeba přejít na ISDN DIGITÁLNÍ LINKU. Analogové ústředny byly v tu dobu již vypnuty a zákazník připojen na "digitál" (EWSD), ale samozřejmě klasickou analogovou linkou (ISDN představuje digitalizaci této tzv. poslední míle). Zákazníkovi bylo řečeno, že nyní bude mít přechod na ISDN zdarma, příští rok to bude za 5000Kč. Kdo nalétl ten měl smůlu. Měl bych mu tedy dát domů tzv. NT Plus, na něj mu napojit jeho původní analogový telefon, další číslo pustit na druhý výstup NT Plus (ISDN je dvoukanálová a mívá 4 čísla) bez ohledu na to že ho zákazník vůbec nepotřebuje. A milý zákazník by od té doby začal platit 2,5x DRAŽŠÍ PAUŠÁL. To mu ale žádný dealer nikdy neřekl.

Samozřejmě jsem jim to tedy řekl já a celý tento nesmysl jim rozmluvil. Bylo mi to trapné a bylo mi těch lidí i líto. Stejně jako těch, kteří v roce 2002 podepisovali s Telecomem DVOULETÉ ZÁVAZKY NA ISDN INTERNET (v podstatě nouzové,trochu rychlejší vytáčené připojení max.rychlostí 128kBit/s, které bylo od samého počátku zřizování dávno překonané), zatímco na ústřednách se všude stavěly DSLAMy (zařízení pro připojení k internetu pomocí ADSL). Ti, kteří v roce 2002 ještě podepsali dvouletou smlouvu na ISDN si museli rvát vzteky vlasy na hlavě........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 16:02    Předmět: Citovat

>>Dratak: my máme pro stoupací vedení stošedesátku deon (12 jednofázových elektroměrů), společné prostory, regulačka a výtah mají vlastní hlavní jistič s měřením a u toho je asi před pěti lety zřízený hlavní jistič s elektroměrem a stoupačkou pro strojovnu internetu. Takže by vlastně ten master reset v bytech šel udělat. Ale neuložené účetnictví... to by byla taky síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 16:17    Předmět: Citovat

Tak to my jsme donedávna mívali ještě tři 50A závitové pojistky na pětipatrový panelák (s výtahem). Zemní kabel byl ještě "papírák" (ale tuším že měď). Před pár lety dělali u nás kompetní rekonstrukci, protože se rušila primární síť 5,2kV a přecházelo se na 22kV, přitom rovnou předělali i celou sekundární síť. Položili nový kabel AYKY 3x 240 + 120, vyměnili držáky pojistek a dali nám tam 80A nožovky. Ve stoupačce jsou stále ještě hadráky, taky že to už není majetek ČEZu. Ale hlavní jistič, tedy možnost jednoduše vypnout celý panelák opět nemáme. Ale v nově postavených bytovkách už instalován byl.
160A deon máme u nás na chalupě na větev pro půlku vesnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 17:39    Předmět: Citovat

S těmi výtahy trošku pozor!

Pokud je výtah určený pro evakuaci osob při požáru, nebo jiné mimořádné situaci, musí být označen cedulkou Evakuační výtah a podmínky pro jeho provoz a jištění jsou o dost přísnější, než pro výtahy normální.

Evakuační výtah totiž musí být schopen jízdy právě v těch krizových situacích. A když zastaví, musí zajistit bezpečnost případné osádky a tak podobně.

Já osobně bych do výtahu při požáru nikdy nevlezla, to je totiž pokus o sebevraždu. A i použití toho evakuačního bych si asi rozmyslela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 18:17    Předmět: Citovat

Já bych do výtahu taky při požáru nevstoupil, pokud by to nebyla jediná možnost záchrany. Alespoň od té doby co jsem četl SKLENĚNÉ PEKLO. Tam právě popisují že výtah může být přivolán právě do patra kde hoří vlivem zkratu tlačítka v ovládacím panelu. Existuje různá logika ovládání výtahů,někde třeba lze výtah jedoucí dolů zastavit a přistoupit,jinde ne. Přesné detaily nevím. Jediné co jsem okolo toho dělal byly GSM brány pro nouzovou komunikaci.
V těch věžácích, co jsem popisoval jsou dva výtahy, jeden je označen jako Evakuační výtah a druhý Nepoužívat v případě požáru.

Ale necháme asi už výtahu, s diskusí jsme už úplně Off topic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 19:23    Předmět: Citovat

Když u nás zaváděli UPC, tak jsme s nimi museli kapku bojovat, protože nám současně chtěli zrušit indivuální antény na střeše. Měli k tomu blízko, protože (ve starém činžáku) vede ze sklepa, kde je zesilovač, jediný kabel na půdu, tak jsou rozbočovače s filtry pro jednotlivé byty a příslušné kabely světlíky přes záchody jednotlivých bytů. Dnes už od nich nemá v domě TV nikdo, jen Internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 21:31    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):

Já osobně bych do výtahu při požáru nikdy nevlezla, to je totiž pokus o sebevraždu. A i použití toho evakuačního bych si asi rozmyslela...

To říkáš teď v klidu, ve stressu lidi dělají různé věci, nehledě na to že někdy i ten výtah se může jevit jako menší zlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 21:51    Předmět: Citovat

Ano, ve stresu člověk udělá různé blbosti. Ale když hoří tak jet výtahem je prostě pokus o sebevraždu. Ten evakuační nevím, ale lidi jsou sběř a Bůh ví, jak by to dopadlo.

To bych snad skočila z okna, ale rozhodně bych nechtěla uhořet, navíc někde v plechovce výtahu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 22:00    Předmět: Citovat

Clovek sa pri poziari vacsinou zadusi, takze nejake uhorenie ho uz nezaujima...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st leden 20 2010, 23:54    Předmět: Citovat

To sú veci, o ktorých teraz môžme mať kopu teorií, ale, keď ,,pride na lámanie chleba", tak neviem... Ja, keby som býval na 2-a viac poschodí, podo mňou by bol veľký požiar, začalo by ma dusiť z dymu, tak neviem...Logické myslenie by ma v tom momente pravdepodobne opustilo... Wink Ešte dobre, že bývam na prízemí... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund