Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhadná APC SU700inet

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 16 2010, 23:09    Předmět: Záhadná APC SU700inet Citovat

Muže mi někdo z řad nadšenců a odborníků říct,proč se mi tahle smartka hlásí jako SMART-UPS 5000 RM XL ?Nějak mi nad tím zůstává rozum stát.. Díky za jakékoliv info..

edit:Byla koupena jako nefunkční,samozřejmě nejde nahodit,info je přes hyper....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 9:45    Předmět: Citovat

Řekl bych že má SM v tuningu. Nahodit možná nepůjde protože si myslí že je na 120V
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 10:08    Předmět: Citovat

Do SM se dostanu,nějaký nápad jak ji dostat do defaultu?Je škoda ji použít na díly... Díky za každou radu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 10:24    Předmět: Citovat

Právě že jí někdo přes Hyperterminál do toho defaultu hodil - a neuměl to vrátit... Takže ji pro Evropu znefunkčnil, protože tyhle americké bedny se dělají s defaultem na 110/120V a 60Hz.
Druhá možnost je, že v ní vymazal EEPROMu, protože "shodou náhod" je povel pro vstup do SMART režimu stejný jako povel k vymazání této paměti - liší se jen SHIFTem... Takže se někdo před Tebou pokusil o komunikaci, vymazal EEPROMU a UPSka je tím pádem po lobotomii - doslova neví, čí je. Myslím, že bych to uměl vrátit do funkční podoby - ale musel bych ji mít doma... Jsou tady i další - Rezis, Vogon (ten se tím přímo živí)...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 10:33    Předmět: Citovat

Ten příkaz znám,Ctrl y ,ouvej... co s ní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 12:07    Předmět: Citovat

Nejlíp by bylo jí samozřejmě zadat původní hodnoty - těch míst, která se smazala je asi 12 nebo 15, je to verze software, používaná elektrická norma (jestli 50 nebo 60Hz, 120 nebo 230V), sériové číslo, registry do kterých si proc píše opravnou tabulku pro provozní konstanty (poslední změřená kapacita baterie), uživatelské nastavení (při jakých napětích v síti přechází na baterku, jak dává vědět o výpadku a pod) prostě celé nastavení, které umožňuje UPSce fungovat jak má. Odkud jsi - jestli bys to neměl daleko, bylo by jednodušší mi ji dovézt - vypumpoval bych jí "žaloudeček" a tak na 90% by se jí ulevilo... Laughing Laughing On totiž je na komunikaci s ní ve SMART módu potřeba speciálně pospojovaný kabel k COMM portu - nevím, jestli ho máš. Při té příležitosti by se dalo také zjistit, jak jsou na tom její baterky - pokud už jsi je nevyměnil. Jsou tam 2kusy 12V/7,5Ah nebo 8Ah - podle toho, od koho je poslední majitel koupil - pokud v ní samozřejmě pořád ještě není originál paket od APC...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne leden 17 2010, 14:32    Předmět: Citovat

Jsem z Plzně,mám Tě docela z ruky,ale děkuju Ti za nabídku,kabel bych měl mít,dával jsem si dokupy svojí smartku,vypadá že se mi povedla,jen ji drobet haprovala zátěž,ale i ta se mi povedla,pro jistotu jsem vyměnil c37,53,54 .Byla by nějaká rada třeba přes SZ jaký hodnoty a jak jí nadělit?Baterky budou nový.. Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 18 2010, 12:57    Předmět: Citovat

Takže pokud umíš SM nastav to takto:
"b" na 50.8.I to I na konci znamena INTERNATIONAL a tedy siť 230V V závislosti na stáří se může 50 mirně lišit, třeba 52 a nebo podobně. HEX pravděpodobně 06 nebo 07.
"CTRL +A" si zkontroluješ zda je to skutečně SU700I, bude jich tam víc, vyber první v řadě, tzn. nenjnižší HEX "b" který vyhovuje pro tvuj typ UPS.
Vzápětí si zkotroluj battery rating na "g" musí být 24.
Tím máš nastaven základní model UPS.
Dále zkotroluj měření vstupního napětí, výstupního napětí a výkonu měniče.
Občas se rozhodí i "456" zkontroluj a nastav správné hodnoty.
Potom si zkontroluj a na nejnižší hodnoty nastav sadu "e, k, o, p, q, r, s,u," ať to nemusíš honit v PowerChute.
Kontrolní řetězec by měl být 07EEF6 nebo mírně kolem, drobná odchylka nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po leden 18 2010, 13:30    Předmět: Citovat

Včera jsem se do toho drobet položil,tak jsem zvědav,jak jsem se trefil,přišel jsem na pár záludnosti a věcí jenž jsem nechápal,ale hřešil jsem na to,že vlastně nemám o co přijít,tři roky byla ve skříni na díly,ale bylo mi ji líto ji kuchnout.Děkuju Vám za reakce a rady,uvidím co se povede. Nemáte někdo zkušenosti s UPS od FS?Masterguard 1000?Ta jede v pohodě,ale chtěl bych z ni nějak dostat info ven...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 17:06    Předmět: Citovat

Tak jsem to včera projel,hodnoty byly v pohodě,kontroloval jsem to podle ty co mám funkční,ale vypadá to ještě na jiný zádrhel.Je vypnutá,připojený baterie,na síti a na kabelu,nabíjí se(hodnota nabíjení roste),při cca 20% se sama tak na dvě vteřiny zapne a znovu padne a hodnota nabíjení je 0.Baterie jsou nové Panasonic,otestovány na funkční identické UPS a mám pocit,že se hřeje čelní panel,blok s odpory.Musím někde najít schéma,vůbec netuším co s ni původní majitel vyváděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 17:13    Předmět: Citovat

s_ebastian napsal(a):
Tak jsem to včera projel,hodnoty byly v pohodě...
...hodnota nabíjení roste),při cca 20% se sama tak na dvě vteřiny zapne a znovu padne a hodnota nabíjení je 0.


Evidentně jsi to "projel" blbě.
S touhle závadou ti schéma nepomůže.
Stejně tak evidentně nevíš k čemu je a jak funguje to tvý "projetí hodnot".
Odnes to do servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 19 2010, 18:25    Předmět: Citovat

Člověk se celý život učí,pokud tedy chce,což já chci.Hodnoty jsem zadával já,byly totálně mimo.Info jsem hledal na netu,jediný bylo na východě.Je snadný dostat servisní manuál,pokud k němu někdo dostane,ale mě nezbývá,než se do této oblasti dostat sám a něco se přiučit,ale jen ze zvědavosti.Ta mě žene dál.Občas se najde někdo,kdo poradí,taky má za to můj vděk,ale za to si servisní mechanik nic nekoupí.Uvidím,snad to zvládnu sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund