Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Horkovzdušná pistole
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mirda



Založen: May 14, 2004
Příspěvky: 597
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 13:58    Předmět: Citovat

To se mě stalo i u značkový opalovačky zelený Bosch nebyla z Tesca ani z Číny. ale už po záruce. Tělísko vypadlo žhavé na PVC podlahu a měl jsem co dělat abych nevyhořel. Prouďák nevypadl, neměl proč jen 16 A jistič.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
P.TAZZ
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 4:18    Předmět: Citovat

To je jak ta moje chytrá chýně.Pořád říkala,že potřebuje ruční mixér na kašičku a tak koukala na trhu u asijskejch bratrů,já jí to vymlouval horem dolem a nedala si říct,no tak si ho koupila a co myslíte že stalo.Že prej k obědu bude řízeček s kašičkou,milá panimáma vyndala ten superstroj z krabice,ponořila zapnutej do těch brambor a už sem cítil šelak až do obýváku,než sem stačil dojít do kuchyně bylo po něm. Mno potom si snažila koupit ještě jeden a dopadl podobně a ve finále sme jí s manželkou koupili k vánocum Zelmer,pod podmínkou že "tamten" půjde okamžitě na elektrošrot.
Když ho pustila tak jí málem ukroutil ruku z pantu a hrozně se divila.
Od tý doby se mě vždycky zeptá a dá na mojí radu,než si koupí nějakýho pomocníka.
Taky všem v rodině pořád vysvětluju to a ono a stejně si nedají říct. Já osobně kupuju taky jen to co je bezpečný a má to na sobě aspoň lepší značku,prodlužováky si dělám zásadně sám (i když v OBI je to namotaný na tom hezkým bubnu Smile ) otec si ho tam koupil,potom sme něco dělali venku a uplně mu poraskala izolace (oranžová) ,tak sem mu akorát ostrouhal mrkvičku. Nebo bruska from EVA market Mělník,odešla mu za dva dny,tak jí šel reklamovat a div mu nevynadali ,že s tim přece nemůže řezat dlažbu,že se na to nesmí prášit.
Neni nad pořádnej "gumák" s pořádnou vidlicí a zásuvkou,potom se mi každej diví že s tim tluču o zem a ono se tomu nic nestane.To samý je i s rušním nářadím "BOSCH,NAREX,Metabo" atd,žádnej T.I.P Ťap ping pong mi nesmí přes práh.
Jak to tenkrát řikala ta pani v reklamě na Fairy Ultra "NEJSEM PŘECE TAK BOHATÁ, ABYCH SI MOHLA KUPOVAT LEVNÉ VĚCI" já to tenkrát nějak nemohl pochopit co tim chtěli říct,dneska už to plně chápu.
Tak to jsou moje story. Rolling Eyes
Návrat nahoru
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2009, 11:36    Předmět: Citovat

Já jsem taky jednou koupil v Kauflandu úhlovou brusku za 299,-kč. Když jsem ji ale doma zapnul, otáčky nebyly asi 11000/min ale slyšitelně kolísaly v rozmezí asi 6000-11000/min. Navíc po asi minutovém běhu na prázdno byla tak horká, že bych na ní mohl grilovat. Myslím že to byla značka NOEL. Tak jsem ji šel vrátit. Na informacích mi řekli, že mi vrátí peníze, že nemá cenu to měnit. Takže jsem asi nebyl jediný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2009, 21:58    Předmět: Citovat

ja si zasadne veci vyrabim sam... tenkrat sme meli schuzku se tridou a ucitelky meli prodluzovak od zasuvky ke stolu ma ryclo var. konvici a kdyz to zapli, tak ja, co znam smrad izolace, sem dosel k prodluzce a zahl na ni. samozrejme pekne topila... tak sem to vypl a ustrihl koncovku a donesl sem jim vlastni vyrobu... a pak kdyz me potkaji tak obcas reknou: od ty doby, co mame tu novou prodluzku, tak to tu vodu vari rychleji... a ja se vzdycky musim smat... a nej je, prodluzka co ma na strankach danyk. tu dem taky mel... koliky nezapojeny, akorad ja mel draty znaceny modra/cervena...
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukke



Založen: Dec 06, 2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2009, 22:17    Předmět: Citovat

P.TAZZ napsal(a):
.......To samý je i s rušním nářadím "BOSCH,NAREX,Metabo" atd,žádnej T.I.P Ťap ping pong mi nesmí přes práh.
Jak to tenkrát řikala ta pani v reklamě na Fairy Ultra "NEJSEM PŘECE TAK BOHATÁ, ABYCH SI MOHLA KUPOVAT LEVNÉ VĚCI" ......
Tak to jsou moje story. Rolling Eyes


Mám starou narex vrtačku cca asi 1983 a spadla mi pod napětím do vody tak jsem ji za pár minut zkusil a jela v pohodě.Do dnes chodí.

Pak jsem koupil Metabo sklíčidlo odešlo první a pár let nato shořel motor. myslel jsem kvalita bohužel horší než naše narex.

K čerpadlu /západo německý výrobek/jsem koupil hlídač nasucho se spínačem při otevření kohoutku.Cena cca 3600 hned po záruce to odešlo znovu jsem zaplatil cca 3600 s tím že prý tento je lepší , po záruce opět v háji.
Tak jsem koupil měřák na tlak a pár věcí cca 700kč okopíroval jejich elektroniku /50 kč/ a mám klid přes 5 let. Vlastně před 2 roky začal téct měřák /západní výrobek/ tak jsem jej musel vyměnit za levnější.
Je to zabudovaný v trubce v koleně se to zabodne do ohybu /90 stupnů/ takže občas musím otočit zpět plechový kroužek na spodu aby čidlo s magnetem nesjelo dolů.

Takže ani značkové zboží nezaručuje kvalitu což je dáno systém./peníze-kapitál-zisk-kvalita/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: so prosinec 26 2009, 12:04    Předmět: Citovat

Nedávno jsem četl v nějakém časopisu, že dnes už se nevyplatí vyrábět si prodlužovačky sám. V obchodech prý jich je plno, dobře provedené, zásuvky i zástrčky zalité, takže jsou odolné více než ty domácí. Že to jsou ale samé šmejdy, hrozně tenký drát. Kolikrát to není ani těch 3*1,5 mm2. A lidé kteří tomu nerozumí dají za prodlužku třeba 50,- kč v akci, zapojí na to přímotop, mikrovlnku, žehličku, rychlovarku. Myslím jednotlivě, ale i tak to má vše hrozný odběr. Já si raději prodlužky vyrábím taky sám z kvalitního materiálu. Kábel 3*1,5 popř. 3*2,5mm podle odběru. Taková prodlužka se vyšplhá kolikrát i k 500,- kč. Za těch 50,- kč nekoupíte ani ty tři metry kabelu, natož ještě kvalitní zásuvky a zástrčky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so prosinec 26 2009, 17:19    Předmět: Citovat

Občas si aj ja všimnem nápis, že výrobok bol skúšaný xy skušobňou, alebo absolvovali kontrolu xy..
Škoda že nenapíšu, ako tie skúšky dopadli..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: st leden 13 2010, 22:20    Předmět: Citovat

Prodlužky si take vyrabim sam nove k...vy nekupuju :_) Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2010, 19:02    Předmět: Citovat

Minulý týždeň som mal v rukách orig. 3-zásuvkovú "predlžovačku", vraj nejako iskrí.
Riešená 2-linkou
zásuvky nemajú zemniaci kolík,
vnútri je to klasika, ale vodiče sú pripojené - zauzlovaním!!

No comment
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2010, 1:29    Předmět: Citovat

Predlžovačky riešené uzlením som ešte nevidel. Už som ale videl predlžovačku, v ktorej som po rozobratí našiel prívodný kábel 3x0,5. S popisom 3Gx1,5mm(?neviem prečo G), hrubý ako poctivý 3Cx1 CYSY z kablo-elektra..Samozrejme izolácia vnútri bola vysypaná a z modrej žily bola hnedočierna. Samotná šnúra mala nerovný povrch. Donesené to bolo susedom na pozretie a opravu. Mal na tom pol roka kanvicu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2010, 9:54    Předmět: Citovat

To zauzlovanie vyzeralo ale zaujímavo:
Prameň (tenučkého vodiča) bol rozdvojený
jedna polovica bola prevlečená cez dieru (pripravenú zrejme pre šraub či nit) toho dlhého plechového kontaktu, a za ním boli asi 2-3x na konci stočené dokopy Shocked Zbývajúce dĺžky káblikov trčali kade-tade Shocked
Bolo to takto od výroby..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund