Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr nové pračky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jankon



Založen: Dec 20, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 10:23    Předmět: Výběr nové pračky Citovat

Ahoj,

nedávno se mi rozbila pračka, přičemž opravovat jí se už nevyplatí.

Teď bych chtěl koupit jednu z těhle:

http://www.levneelektro.com/p10301-automaticke-pracky-zanussi-zwq-5100
http://www.levneelektro.com/p23714-automaticke-pracky-beko-wml-15086-p
http://www.levneelektro.com/p16805-automaticke-pracky-ardo-flso-106-s-hexagon
http://www.levneelektro.com/p27050-automaticke-pracky-candy-cos-105-f



a potřeboval bych znát Vaše názory hlavně co se týče poruchovosti.


díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 15:33    Předmět: Citovat

Před cca rokem jsem měl obdobný problém. Musel jsem koupit novou pračku. Prošel jsem tři místní velké prodejny s bílou technikou a vždy jsem měl stejnou otázku - která z levných praček má nejmenší poruchovost? Dostal jsem tři stejné odpovědi - žádná. Před měsícem jsem při rekonstrukci kuchyně potřeboval pořídit novou myčku na nádobí. Obešel jsem stejné prodejny se stejnou otázkou. Odpověď byla ale taky stejná. Proto jsem se zeptal, proč tedy takové zboží nabízejí v letácích. A dostalo se mi vysvětlení. Pokud si vyberete značky jako Candy, Ardo, Beko, my vám je dodáme, ale vystavené u nás je nenajdete. Snad ještě tak Zanussi nebo Indesit. Ale pokud chcete trvanlivost a kvalitu, pak pro bílou techniku volte raději Elektrolux, či Siemens. A doufejte, že nebudete mít smůlu, protože stejně většina výrobců bílé techniky odebírá elektroniku z jižní Asie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 15:37    Předmět: Citovat

Kupili sme BOSCH a zatial funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankon



Založen: Dec 20, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 16:56    Předmět: Citovat

Já jsem ten dotaz dal naschvál sem, protože vím, že se tu scházej lidi, kteří pračky opravují....

Jinak drahá pračka neznamená, že máte vyhráno. Do teď jsme měli whirpoolku, která stála 17000 kč a prej měla bejt strašně kvalitní, no a jak dlouho vydržela? 4 roky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 17:05    Předmět: Citovat

A co hrozne sa jej stalo, ze je oprava taka draha?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankon



Založen: Dec 20, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 17:15    Předmět: Citovat

vyhořelo něco na základní desce a prej by nestačilo pouze vyměnit ty vyhořelé součástky...já osobně jsem jí nechtěl hned odepsat, ale opravář řekl, že by to stálo nejmíň 4000 kč a to se mi do ní už investovat nechce, to radši zkusím štěstí a koupím levnou, ale novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yagggi



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 18:06    Předmět: Citovat

Před rokem jsem řešil stejnej problém, do drahejch se mi nechtělo. Pohledal jsem na netu a našel v nějakým kšeftu PračkyLedničky, či jak se to jmenovalo, AEG Lavamat,6kg,1000ot/min., žádná špička, asi vyběhlej model, ale AEG a to za 7777.- . Naprostá spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 19:03    Předmět: Citovat

Máme asi 2 roky taky AEG a zatím v pohodě. Bral jsem s 1200 otáčkami na ždímání. Ani ne kvůli tomu, že by se to používalo pokaždé, ale co kdyby. Navíc si myslím, že když má takový otáčky, měla by být konstrukčně o trošku lepší než ta co bude mít max. 800 otáček. Ale možná mi někdo ze zdejších opravářů vyvede z omylu. Jo a koukal jsem taky na to, kde je servis. Jestli ho máme ve městě nebo hodně blízko. Když se něco podělá po záruce, je docela otrava dát velký peníz za cestu opraváře.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2009, 8:16    Předmět: Citovat

No opravář umí pouze vyměnit modul, víc nic. A ty ceny jsou postavený tak, aby sis koupil nový výrobek ČLR a spřátelených zemí. Jinak mám Whirpool 5let zatím žije, a dokoupil jsem si záruku na další tři roky a vyměnil mi víko , které nedrželo otevřené a násypku, která se ucpala. Tak jsem dokoupil další dva roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jankon



Založen: Dec 20, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2009, 13:09    Předmět: Citovat

možná si časem koupim ty součástky a zkusím to zpravit sám...třebas to nakonec nebude tak strašný. Každopádně teď už jsem objednal novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2009, 13:12    Předmět: Citovat

Ahoj - pokud bych Ti já mohl poradit tak bych asi šel do té Zanussky - nevím no je to Ital - mátio vydrželi ložiska na předem plněné pračce asi 6 let a uhlíky motoru už taky byli ojeté ale nebyla to zase taková hrůza. Ložiska mi vyměnil otcův kamarád,já sehnal uhlíky za 700 kč Sad a pračka jede zase jako nová. Nevím no - v této době jsou pračky na jedno brdo.
Vcelku dobrej výběr je na : www.nakupka.cz
Osobně bych vybíral s těchto kategorií :
http://www.nakupka.cz/bila-technika/predem-plnene-pracky:bosch,electrolux,zanussi/
Hlavně se nekoukej na Haier,Indesit atd... Ovšem výběr záleží čistě jen na Tobě Smile
Přeji hodně zdaru a kdyby jsi potřeboval poradit tak zase písni...
Jinak poslal jsem Ti SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
albacom



Založen: Aug 09, 2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2009, 14:43    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):
Ahoj - pokud bych Ti já mohl poradit tak bych asi šel do té Zanussky - nevím no je to Ital - mátio vydrželi ložiska na předem plněné pračce asi 6 let a uhlíky motoru už taky byli ojeté ale nebyla to zase taková hrůza. Ložiska mi vyměnil otcův kamarád,já sehnal uhlíky za 700 kč Sad a pračka jede zase jako nová. Nevím no - v této době jsou pračky na jedno brdo.
Vcelku dobrej výběr je na : www.nakupka.cz
Osobně bych vybíral s těchto kategorií :
http://www.nakupka.cz/bila-technika/predem-plnene-pracky:bosch,electrolux,zanussi/
Hlavně se nekoukej na Haier,Indesit atd... Ovšem výběr záleží čistě jen na Tobě Smile
Přeji hodně zdaru a kdyby jsi potřeboval poradit tak zase písni...
Jinak poslal jsem Ti SZ.


Moje skušenost je taková že ať koupíte tu či onu značku jeto dneska jedno,konstruktéři berou většinou material ze stejného zdroje jde vicemeně o kus a štěstí,nesmrtelné byli snad jen tatramatky dokud jim neprorezly smaltované vany.
Koupili jsme Ardo vydržela 3 roky behem té doby 4 závady 2x topení 2x utržená příruba bubnu pak jsme šli po doporučení prodejců do Bosch po
záruce utržený buben,opravář tvrdil že se to dnes dělá z hliníkové slitiny a ty agresivní prášky to časem rozežerou.
Nyní používáme nechvalně proslulou pračku Beko starou 8 let po výměně ložisek 100% spolehlivost i konstrukčně je natom mnohem kvalitnější než naše 2 roky stará Bosch za cca 15.000,- vyrobená 50% s plastu ani tlumiče tam nemohli, dát místo toho ubohou imitaci s profilovaného plechu teď už s novým bubnem jako rezervní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund