Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 14GR1221/22B, chassis GR1-AX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2009, 23:48    Předmět: Philips 14GR1221/22B, chassis GR1-AX Citovat

Nemáte niekto na toto schému? Niečo som našiel tu:
http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/Philips_2.html
ale neviem, nakoľko sedí. Televízor je ďalší prírastok zo zberáka. Bol napuchnutý kondenzátor hneď na vstupe napájania, ten na diódovom mostíku, ďalej odpálený FET, ochranné odpory a niektoré diódy. A tie diódy by som potreboval vedieť, resp. Zenerky. Zapojenie asi sedí, dokonca i číslovanie pozícií, ale mám dojem, že na odpálenej ZD je napísané iné napätie, než v tejto schéme. Avšak nečitateľné. Preto potrebujem tú správnu. Ďakujem.

Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 12:49    Předmět: Citovat

Stiahol som si schemu pre zaujimavost. Diody v zdroji su jasne pomenovane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 0:30    Předmět: Citovat

Ide o ZD 6610. Podľa schémy je BZX79 C10, čo je 10V. Ale keď pozerám na tú diódu, čo tam bola osadená, tak tam vidím 4-ku a na druhej strane 48. 48V je mimo radu. Pripomínam, že tá schéma nie je originál. A tiež priznávam, že s FET-mi som sa nejak veľmi nezoznámil, na rozdiel od bipolárov. Tam by som si možno vedel domyslieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 0:55    Předmět: Citovat

Logicky to vyzera na 10v diodu.Max napatie medzi G a S u nfetov je okolo 20V
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 9:15    Předmět: Citovat

Dušane,ta zenerka ve schématu je 0,5W/10V.Napadlo mně,co když tam dali(nebo někdo dal) 1,3W/10V.Ta má označení 1N4740.Když je to špatně čitatelné,snadno se zmýlíš.Ještě mně napadlo,jaké má pouzdro zda skleněné,nebo plastové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 12:36    Předmět: Citovat

Dík moc, Otíku, to by mohlo vysvětlit. Pouzdro má skleněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2009, 12:58    Předmět: Citovat

Tak to by mohla být ta 1,3W/10V když má pouzdro skleněné.Co jsem se díval na datashety 0,5W zenerky,tak ty mají pouzdro plastové(BZX79C10).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 12:49    Předmět: Citovat

Z toho zdroja sa neviem vysomáriť. Po hrách s diódami som zistil, že sú v poriadku a na kondenzátore 2660 je potrebných 95V, keď odpojím ZD 6618. Na trandu 7614 mám nasl.: B 0.7V, E 0.3V, C 22V. Keď je tam ZD, tak na C 2660 je 61V, na trandu nasl.: E -0.24, C 22V, B -0.4. Podľa schémy má byť na E -6V5. Z kadiaľ? Vrátil som pôvodné diódy a odrazu to funguje. Závada, čo sa opravila sama. Ale čo tie napätia ta 7614? Nechám to, ako to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 13:21    Předmět: Citovat

Pokud vím, v této telce se sr*la pouze jediná věc - tlumivka v buzení horizontálu Rolling Eyes
Tuto telku (malou 14"-covku - nevím, možná stejný model) mám víc jak 10 let doma. Léta se "stěhovala" z jídel. koutu do děcáku (a naopak), dnes leží (dosud provozuschopná) v dílně.
Když jsem ji před léty koupil od zákaznice, tak právě s vadnou tlumivkou. Kolega měl stejnou závadu - a tu na EB se o ní taky nejednou psalo Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 19:23    Předmět: Citovat

Súčiastky som "upratal" na doske a zas to nefunguje. Znovu som vymenil všetky tri diódy, tranzistor (7614), ako som už spomenul kond. 2606 a trand 7610 sú vymenené. 7614 sa mi podarilo odpáliť, musel som vrátiť pôvodný, ale chová sa to rovnako, takže je v poriadku. Na miesto diódy 6618 som dal 1N4148. Keď sú všetky tri diódy zapojené, na kondu 2660 je 0.8V. Keď ktorúkoľvek alebo i všetky odpojím, je tam 62V. Na 7610 je nasl. C: 22V, E: 0V a B: -0.2V. Ak túto vec dnes nezvládnem, tak ju odložím na "dlhé zimné večery". Budem vďačný za všetky nápady. Objasníte mi niekto činnosť toho zdroja? Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 21:24    Předmět: Citovat

Ale 6618 má být BZX79, tedy zenerka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:08    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Ale 6618 má být BZX79, tedy zenerka. Wink

Já vím. S tou Zener-kou to zlobí ještě víc.

Inak pokročil som. Podarilo sa mi znovu odpáliť FET. Po výmene som mal napätia ešte menšie, avšak už to "chodilo" so všetkými tromi diódami. V rámci laborovania som zistil, že to funguje, keď odpojím odpor 3611 alebo k 3612 pripojím paralelne 1k5. 3612 som meral. Keď ho vypojím a nechám len ten 1k5, som tam, kde predtým. Čo to hovorí? Vinutie? Môže to byť iným FET-om (po výmene)? Vinutia som prepískol. Môže to byť medzizáviťák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 23:08    Předmět: Citovat

S mezizávitovým zkratem by to nefungovalo vůbec. Já bych se zaměřil na osc. průběhy v těch třech měřících bodech. Ty by měly prozradit víc. Jak funguje regulace 95V, když točíš s trimrem?
Jinak se jedná o step-down měnič. Tranzistor J-FET se zpětnovazebním vinutím (výv. 13) volně kmitá. Pomocí zpětnovazebního vinutí (11,4) se vyrábí pilovité napětí, které po překročení kladné hranice uzavře J-FET (přes tranzistor 7614). V závislosti na velikosti výstupního ss napětí +95V se k tomuto průběhu přičítá chybové ss napětí, které tak řídí okamžik překročení otevírací úrovně 7614 a tím udržuje +95V na konstantní hodnotě. Ve standby režimu se tranzistor 7614 otevře přes tranzistor 7631 a obvod přestane kmitat.
Podobný princip řízení spínacího tranzistoru (i bipolárních) je celkem běžný i v mnoha jiných typech šasi. Wink

p.s. Tím nechci říci, že diagnostikovat vadnou součást v tomto zdroji je jednoduché. Je to mnohdy hodně pracné pro velký počet součástí v regulační i oscilační smyčce. Nezbývá, než všechny tyto součástky pečlivě přeměřit, popř. vyměnit, protože "jistota je kulomet".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2009, 1:17    Předmět: Citovat

Když ho "přinutím" pracovat, funguje a i regulace napětí. K 3611 jsem přidal do serie 82k, funguje. Ještě mu dám Zenerovou diodu, až seženu na 18V. Záhadou mi je část od 7614 vlevo. Neumím si představit ty pochody.
Ale ještě to má druhý problém, nesynchronizuje. Kondenzátor v napájení +12V jsem vyměnil, bez výsledku. Na trimr reaguje. Osciloskop je tady problém, nemám oddělovací trafo. Jedině že bych mu odpojil "kolík". Jinak mám začít u IO (TDA8305), nebo v okolí? Signál na pinu 25 asi má (podle reakce na točení trimrem), js napětí tam je 6V a v desetinách kolísá. A ladí jenom UHF dokola, jakoby VHF neměl.

Teď ale musí z placu, nechám si to na "dlouhé zimní večery".

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund