Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo pomůže při řešení?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Springs



Založen: Mar 31, 2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so duben 01 2006, 10:41    Předmět: Kdo pomůže při řešení? Citovat

Prosím o uvedení bližších informací k následujícím otázkám.
Vím že byl, nebo je někde k sehnání mikrofon s zabudovaným IO obvodem dozvuku. Sháním pouze tento obvod včetně jeho běžného zapojení.
Dále potřebuji nějaké schéma generátoru signálu o kmitočtu 15 Hz, nemusí být přesný +- 2 Hz není problém a k tomuto nějaký časový obvod, který by měl tento signál přerušovat s možností nastavení doby přerušení a doby sepnutí v rozsahu 0,1 - 2 sekundy.
Předem děkuji všem za pomoc.
Springs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tominekk



Založen: Jul 16, 2004
Příspěvky: 295
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E

PříspěvekZaslal: so duben 01 2006, 16:32    Předmět: Citovat

Chceš k tomu použít mikroprocesor? V jiném případě by se hodilo na to několik 555ek.

Ten obvod dozvuku ale žádný neznám.
Snad tady je (a taky že je Smile) někdo více chytřejší.

_________________
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Springs



Založen: Mar 31, 2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so duben 01 2006, 19:37    Předmět: Citovat

Je mi v podstatě jedno co tam bude, hlavně potřebuji zapojení.
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so duben 01 2006, 20:56    Předmět: Citovat

Stáhni si z www.datasheetarchive.com katalogový list třeba AL3201, k němu ale ještě potřebuješ A/D a za něj D/A převodník (můžou být i stereo) , nebo M65841, M65844, M65850 od Micubiši, ten je větší, ale je to v něm všechno, taky BU9252 to umí.
Pak jsou ještě NJU26901, NJU26902
Nebo analogové monofonní MN3005, MN3207, oba s podpůrným obvodem MN3101..., pak NTE1641, to by měla být jedna z MN3...,

...a vůbec, že si to nenajdeš sám: poslední mikrofon s hall-efektem jsem měl v ruce někdy v roce 1985, tuším Grundig, pružinová jednotka, byl dynamický, asi 30 cm dlouhý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 11:02    Předmět: Citovat

To: Hill
Děkuji za Vaši informaci, nejsem přímo elektronik či nějaký radioamatér a tak jak jste suverénně uvedl, mě to moc neříká pokud nevidím přímo namalované zapojení. Proč si něco nenajdu sám? Jelikož jsem starý 60 letý vůl, tak mně internet nejde ještě tak dobře využívat tak jako mnohým z Vás, ale hlavně jsem se ptal pro to, že jsem si sám i přes velkou snahu nic nenašel, ale což mně nemusí být dle mého názoru nevhodně i bezdůvodně vytýkáno a hlavně když je dokonce k tomuto účelu určena tato diskuse a když pátrám po IO dozvuku, tak rozhodně nemám na mysli zastaralé pružinové systémy.
Springs
Návrat nahoru
Springs



Založen: Mar 31, 2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 11:07    Předmět: Citovat

A to ještě ke všemu jsem zjistil, že se taky musím přihlásit abych nebyl anonymní. Ještě že jsem se podepsal!
Springs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 13:37    Předmět: Citovat

Tak to se omlouvám. Nemyslel jsem to jako výtku, spíš jako podivení. Jsem totiž taky starej vůl, jen o sedm let mladší.
A ta doporučená zapojení v katalogových listech vesměs jsou.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Springs



Založen: Mar 31, 2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 14:08    Předmět: Citovat

To: Hill
To je OK, já to taky tak přímo nemyslel:-)
Jen musím přiznat, že jsem kdysi stavěl "krystalky" a ta nová technika mě již nějak nejde do hlavy. Pokud mám podrobné zapojení (ne taková v nějakých náznacích, že něco někam vede a kam vědí to jen ti co se tím zabývají) tak jsem schopen si to postavit, včetně tištěných spojů a případné mechanické části. Moje idea je generátor kmitů 15Hz, tento jeho výstupní kmitočet do nějakého časového spínače, kde se dá nezávisle nastavit doba jeho délky a doba klidu v rozsahu od 0,1 do 2 sekund. Dále z tohoto mixem rozdělen na dvě větve, jedna přímá druhá přes zpoždění (dozvuk). Tyto větve opět mixem spojeny a dále z tohoto do zesilovače 2x 20-25W sinusového výkonu. Tedy zesilovač stereo, ale oba kanály vstupy propojeny,výstupy do dvou cívek 4 ohm. U zesilovače mi jde jen o možnost změny vyvážení kanálů pro možnost nastavení stejného nebo rozdílného výkonu do jednotlivých cívek. Nějaké korekce, basy, výšky a jiné hudební doplňky nepotřebuji. Jinak problém u uvedených IO dozvuku vidím v jejich pracovních kmitočtech, oblast 15 Hz asi vůbec nezpracují, případně z toho vytvoří nějaké vyšší harmonické.
Springs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 14:54    Předmět: Citovat

Nojo, ale tyhle dozvuky pracují s vzorky napětí, uloženými do paměti. A musí být řízené kmitočty, kterými se příslušný vzorek posouvá o buňku dál. Takže taktovací kmitočet musí být alespoň 4x vyšší, než kmitočet přenášený, aby zkreslení bylo ještě únosné. A na výstupu zpožďovače musím všechny vyšší kmitočty ostře odříznout dolní propustí. Jinak, použiju-li to jako reverb a část signálu vrátím na vstup, aby se opakoval, se můžu dočkat nových falešných tónů vzniklých směšováním, které tam původně nebyly, a navíc nejsou v žádném harmonickém vztahu k tónům přenášeným.

Má-li příslušná paměť dejme tomu 1024 buněk, kterými chci zpozdit signál až do 6kHz , musím těch vzorků přenést 24 000 za sekundu. Tak dostanu zpoždění nějakých 43ms (asi 1/23 s). Chci-li delší, nezbývá, než použít obvod s větší pamětí nebo jich víc zařadit za sebou. Nebo omezit horní přenášený kmitočet, pak můžu snížit i vzorkovací, a čas se prodlouží. Ovšem za cenu zhoršení kvality dozvuku.

Není mi jasné, co sleduješ těmi 15Hz, možná by bylo lepší, kdybys vysvětlil, k čemu to má být dobré. Jestli jde jen o to, fázově posunout signál pevného kmitočtu, není k tomu třeba tak drahých obvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 15:56    Předmět: Citovat

V prodejne, kde se prodavaji vysilacky (V Brne Hanibalousch, nebo Jamar) prodavaji primo mikrofony k radiostanicim se zabudovanym echem. Jejich ceny se pohybuji kolem 900Kc (u Hanibalousche se da smlouvat prej Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 16:08    Předmět: Citovat

Springsi já to taky někde viděl, bylo to v inzerci v nějakým AR od TIPA, HADEX nebo COMPO nebo nějakýho podobnýho inzerenta co prodává všechno. Byla to kategorie mikrofon+ zabudovaný echo, za 200,- i s DPH. Ale je potřeba hledat. Tipoval bych to rok zpětně. Taky se v tý kategorii objevujou mikrofony s FM vysílačem ve stejný cenový relaci, homologace- no coment.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Springs



Založen: Mar 31, 2006
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 17:35    Předmět: Citovat

Děkuji všem za informace o mikrofonu, taky jsem ho viděl jako hračku pro děti na domácí karakoe. Vše ale nic moc, použitý obvod se nedá "vypárat" a jeho použitelná frekvence je někde v řádu od 400Hz do 2 kHz.
Springs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2006, 19:26    Předmět: Citovat

Mam schema zapojeni jednoho IO SAD 1024. Jde ale o to, ze potrebuje jeste jeden svab, co mu generuje 2F taktovaci signal. Z tim skreslenim to zas neni tak zhavy, protoze pokud to chce jen jako dozvuk (hall, nebo neco podobnyho), tak by mu mel stacit. Jinak podle datasheetu je mozne do nej prat az 1,5MHZ takt.

http://www.datasheet4u.com/html/S/A/D/SAD1024_EGGReticon.pdf.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po duben 03 2006, 1:38    Předmět: Citovat

Staval som si ECHO ku gitare (Echo 1x zopakuje to co si zahral nieje to Reverb ten pracuje trochu inak a akura ten j v mikrofonoch) . Navod bol ako serial v Amaterskom Radiu okolo roku 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund