Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problém - automatka AEG

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st červen 04 2008, 14:56    Předmět: problém - automatka AEG Citovat

Zdravím. Známá má automatku AEG OKO LAVAMAT 1270 Turbo Sensorttronic Občas jede, ale občas se objevuje na displeji kód F09 a odmítá pokračovat v programu.
Je to pračka kombinovaná s kondenzační sušičkou až 1200 otáček, spousta různých programů. Během programu vydává občas silnější zvuky, k. Co s tím může být ? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
byKiVi



Založen: Sep 02, 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st červen 04 2008, 17:04    Předmět: Citovat

Nie je to síce k tejto, ale ???
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=20548&highlight=f09

Ak by sa zasekávala pri vypúšťaní/napúšťaní vody:
Nie je v odtokovom filtry bordel?
Ak je čistý, tak by to mohol byt bordel v hadičke k tlakovému spínaču (z dna bubna ide hadička, ktorá končí v tlakovom spínači). Odpojiť a prefúknuť (predtým VYPNÚŤ práčku zo siete!!!!)

U mňa však boli opálené kontakty ako v tlakovom spínači, tak aj v relé, čo spúšťa vypúšťanie. Po očistení kontaktov (relé i spínač sa dali rozobrať - pozor, nehýbať so skrutkami na tlakovom spínači) práčka funguje už druhý týždeň.

Skúste spresniť, v ktorej fáze sa zablokuje (Napúšťanie/vypúšťanie, odstreďovanie, ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st červen 04 2008, 18:20    Předmět: Citovat

děkuji mrknu na to. Ale nejspíše to bude pravda jelikož je celá nádoba - jakoby "potečená" od vody Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt červen 05 2008, 21:34    Předmět: Citovat

F09 bude pravděpodobně znamenat nějakou úplně jinou závadu než v tom odkazu na Whirlpool. Pračka na něco čeká,... napuštění, vypuštění vody, dosažení teploty,... V prvnířadě vyčisti filtr, odpadní hadici skusmo umísti navolno do vany, vyčisti sýtko v nap. ventilu, změř okruh a izolační stav top. tělesa,..... Záleží u čeho se zastaví. Silnější zvuk - je potřeba přesně specifikovat kdy ho vydá. Během programu je prakticky kdykoli. Pokud něco "zakvílí" během vypouštění vody tak máš v háji vyp. čerpadlo a to se může sem tam seknout a nevypustí všechnu vodu......... a pak to pračka vyhodí jako chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt červen 05 2008, 21:36    Předmět: Citovat

To tatramacek: V Kroměříži máš na značku AEG autorizovaný servis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: pá červen 06 2008, 7:39    Předmět: Citovat

Mno pokud myslíš tu firmu kterou já - nebudu ji tady schválně zveřejňovat - tak tam se platí jen za neochotu a nekvalitní práci.. Byl jsem u nich asi třikrát aby mi prodali pitomou nožičku a mřížku na odsátí aviváže na Zanussku a jejich přístup byl naprosto šokující... Nyní mám tři firmy kde jsem zaregistrován a beru si od nich ND na opravy spotřebičů. Je sice pravda,že se prodraží o dobírku a poštovné ale i tak. Vycházím s nimi velice dobře a jsem s jejich přístupem a spoluprací naprosto spokojen.. Cool Cool Cool Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: so červen 07 2008, 7:50    Předmět: Citovat

To tatramacek: mám podobný problém se sehnáním ND na AEG, nebo Zanussi. Můžeš mi prosím poslat kontakty na ty dodavatele ND? Můj e-mail je tunelprokop@seznam.cz Předem moc dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne červen 08 2008, 19:19    Předmět: Citovat

Ahoj. Nezlob se - nemohu... Ale pokud budeš chtít cokoliv objednat tak mi písni soukromou zprávu... Omlouvám se ale fakt to nejde. Díky za pochopení Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 14:41    Předmět: Citovat

Takže jelikož se sousedka rozhodla pro koupi nové pračky tak jsem ji dostal. ALE. Chtěl bych ji dát dohromady. Mno po rozdělání elektromotoru do mne vjela zlost - motor měl uhlíky z vysavače a dosti vydřený komutátor. Po proškrabání mezilamelové izolace a přejetí komutátoru brusnou houbičkou sem mu dal stejné i když krátké ale dobré uhlíky z jiného motoru co mám doma a motor šlape jak hodinky. Mno ale zpět k problému. Po vyčištění potrubí od vodního kamene a filtru čerpadla které bylo děsně zasviněné se při používání pračky už köd F09 neobjevil. Mno ale jedna věc mi není jasná. Vím že je pračka řízená čidly ale je mi divá jedna věc. Dal jsem do ní prádlo a zapnul ji a ona si napustila asi jen 2 litry vody a při napuštění začalo vrčet jedno čerpadélko (jsou tam totiž dvě - jedno pro vypouštění vody a to druhé nevim k čemu a jsou propojené trubkou z dvěma čidly ) a to čerpadélko jakoby běželo naprázdno a těleso které fungovalo topilo též naprázno nebo jen jako částečně ponořené. Když jsem vyčerpával vodu tak byla při programu na 60 stupňů moc horoucí ale prádlo v bubnu od vody nebylo. Co se týče napouštění vody při máchání tak vše je ok. Sušička funguje v pohodě ale přehřívá se - je tam uškvařené čidlo tak to asi bude tím. Je to stroj. Všude samá čidla Sad
Potřeboval bych poradit s tím,proč to čerpadélko při tom praní vrčí a proč je prádlo suché ale zároveň topné těleso hřeje. Řídící jednotka motoru a program je ok... Děkuju za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tunelprokop



Založen: Mar 27, 2008
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 13:20    Předmět: Citovat

To druhé čerpadlo tam má svoji úlohu, ale nezlob se nemohu ti tady zveřejňovat Know-how ..................................................... Ale já nejsu taková sviňa, abych neporadil. Je to JET systém neboli sprchování a když odmontíš a vyčistíš trubku k čerpadlu a zbytek, taky vzdušník a hadičky k hlad. spínačům, tak ti to pojede. A ty kontakty na dodavatele ND si klidně strč do p.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 14:56    Předmět: Citovat

Tunelprokop napsal(a):
A ty kontakty na dodavatele ND si klidně strč do p.....

Ahoj - děkuju za cennou informaci. Poslal jsem Ti soukromou zprávu.... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st červenec 16 2008, 19:04    Předmět: Citovat

Zdravím. Takže co se týče pračky tak jsem ji vyměnil manžetu bubnu protože byla děravá - nasazování nádoby děs... Mno dnes jsem poprvé v ní pral prádlo - program na 95 stupňů bez předpírky. JET systém funguje,vše při praní fungovalo jak má. ALE : při třech mácháních jak se pračka dotáčela z odstřeďovacích otáček se při napouštění vody otáčela,aniž by se buben zastavil a pak se zatavila a začala reverzovat. Mno ale další problém při máchání... Pračka z vodou v bubnu začala vyvažovat prádlo a lehce se roztočila do odstřeďovacích otáček. Asi tak třikrát během toho jednoho odstřeďovacího cyklu... Ale jen asi na dvě vteřinky. Pak se zastavila a začala reverzovat - ale motor se přudčeji rozbíhal než normálně - šlo to cítit a slyšet. Pak vyčerpala vodu a začala klasicky odstřeďovat... Pak při dalších dvou máchacích cyklech o5 tento problém. Ale při napuštění aviváže už bylo vše v naprostém pořádku.... JET prádlo osprchoval,vypnul se a pračka prádlo vy škrobila a odstředila na konečných 1200 otáček - chyba na displeji se neobjevila vůbec... Můj dotaz by byl,proč se ta pračka během toho máchání tak chovala - jestli je v prrrr... modul anebo program. Zápach elektroniky cítit nebyl... Děkuji Vám za rady.... Ještě bych chtěl poděkovat za rady při opravě a zvláště Tunelprokopovi za odborné rady... Díkec chlapi !!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 21:43    Předmět: Citovat

Prosím o nějakou radu - jak jsem popisoval že ta pračka dělá občas silnější zvuky - tak ty zvuky jsou hlasitější - je vadné ložisko motoru u řemenice - vůle nemá ale bude v něm nějaký bordel( když jsem pračku dovezl - byli v ní vysavačové uhlíky a motor od uhlíkového prachu tak esi se to ložisko nepoškodilo od toho ) - zajímalo by mne jak to ložisko zachránit aby chod toho motoru byl tišší - jestli jej něčím vymýt a pak namazat - mám doma líh,olej ve spreji + takový silikonový olej ve spreji+ vazelínu bílé barvy... Pračka je stará 14 let má 1200 otáček a je mi ji líto vyhodit když ještě funguje a navíc - velice dobrá věc - ten JETT system- pračka dobře pere díky tomu že prádlo je osprchováno vodou zhora.Děkuji za rady... Zítra má drahá polovička nebude doma tak bych se na to koukl - jen bych potřeboval radu zkušenějších. Děkuji moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 22:06    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):
Takže jelikož se sousedka rozhodla pro koupi nové pračky tak jsem ji dostal.

Kolko uz mas praciek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2009, 22:27    Předmět: Citovat

já to průběžně spravuji a dávám pryč víš - provádím repasi praček - táto má JETT system a 1200 ot. tak tuto jsem si nechal doma. Je to takový můj koníček. Jinak ostatní jsem spravil a prodal..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund