Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupe osciloskopu BS5010V

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DannyC



Založen: Aug 02, 2004
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 12:44    Předmět: Koupe osciloskopu BS5010V Citovat

Chtel jsem se zeptat na osciloskop BS5010V za cenu okolo 2.500,-
premyslim o nem, zda by mi nestacil - jsem amater, osclioskop chci na zmereni nejakeho NF, pripadne PC zdroju a pod..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 14:04    Předmět: Citovat

A ze bys pouzil hledani(nahore je takovy tlacitko HLEDAT)? Lidi to uz si delate srandu? Nehlede nato, ze porusujes pravidla. Tak priste nejdriv hledat, PAK se ptat.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=27404&start=0
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22714&start=0
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12923

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 14:09    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
A ze bys pouzil hledani(nahore je takovy tlacitko HLEDAT)? Lidi to uz si delate srandu? Nehlede nato, ze porusujes pravidla. Tak priste nejdriv hledat, PAK se ptat.

Myslím, že jeho případným nákupem se potrestá sám..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DannyC



Založen: Aug 02, 2004
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 15:10    Předmět: Citovat

Tak mi prozraď, které z těchdle tří témat mi pomůže... hledal jsem na googlu a tyhle témata jsem viděl, srandu si nedělám ale nevím co si mám vzít z téměř dvaačtvrt roku starého tématu, kdy ta cena je třeba úplně někde jinde, nebo ten dotyčnej to potřebuje na něco jinýho... Místo toho aby jsi mi ukázal, že sem umíš vkládat odkazy jsi mi mohl napsat třeba: za tuhle cenu si kup raději značku xxxx a typ xxxx Wink

Dík za pochopení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 16:41    Předmět: Citovat

Mily kolego. Ze je to vlakno stare 2 roky je putna...ceny, jak sis urcite vsimnul jsou vicemene stejne. A pres 2 roky je stare jenom jedno vlakno, mohl by ses take podivat do tech zbyvajicich.

Prozradim ti velmi rad, ktere vlakno ti pomuze...vez ze VSECHNY 3. Podle dosavadnich zkusenosti se parametry toho scopu nerovnaji 20 let starym scopum, ktere ted maji stejnou, pripadne nizsi cenu.

Za me NEDOPORUCUJI a ted duvody:
1)je to smejd, mechanicky provedeni stoji zaprd. Odchazeji u toho prepinace.
2)je to jenom jednokanal...na mereni audia to idealni moc neni, lepsi jsou 2 kanaly...muzes porovnavat signaly, zesileni, fazovy posuny v jednotlivych castech obvodu. S jednokanalem tohle nelze. A to se netyka jenom mereni audia, ale vseho
3)zkresluje to sinus 50Hz...jak to asi bude zkreslovat vyssi kmitocty a jine prubehy?
4)je zajimavy, ze ho vicemene vsechny obchody stahly z nabidky...tobe to neni divne?

Nazoru na ten kram mas v tech 3 vlaknech dost, pokud rikas ze ne, tak lzes.

Co koupit konkretne? A co takhle pohledat na foru? Osciloskopy a jejich koupe se resi v X vlaknech.

Moc si toho nenapsal, co pozadujes. Jde ti o to koupit si neco noveho, nebo neco co meri? Jde ti o misto na stole, rozmery pristroje? Dokud nenapises co pozadujes, nema cenu cokoliv doporucovat.

Spokojeny? Wink

PS: uplne v klidu si mohl pokracovat v tomhle vlakne( http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12923 )...ptas se totiz na uplne to same(ze je to vlakno stare pres 2 roky je putna, ono se ti to objevi navrchu, kdyz vlozis novy prispevek).

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DannyC



Založen: Aug 02, 2004
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 17:47    Předmět: Citovat

citace:
Za me NEDOPORUCUJI a ted duvody:
1)je to smejd, mechanicky provedeni stoji zaprd. Odchazeji u toho prepinace.
2)je to jenom jednokanal...na mereni audia to idealni moc neni, lepsi jsou 2 kanaly...muzes porovnavat signaly, zesileni, fazovy posuny v jednotlivych castech obvodu. S jednokanalem tohle nelze. A to se netyka jenom mereni audia, ale vseho
3)zkresluje to sinus 50Hz...jak to asi bude zkreslovat vyssi kmitocty a jine prubehy?
4)je zajimavy, ze ho vicemene vsechny obchody stahly z nabidky...tobe to neni divne?


Tohle jsem presne ocekaval a za to diky, ze je to cinskej smejd je mi jasne, avsak jelikoz jsem zacatecnik, tak jsem si vicemene myslel ze by mi mohl stacit, protoze jak rikam, potrebuju merit audio nf a na laborovani napr. s PC zdrojema, nestydim se za osciloskop dat klidne i vic, ale nejsem profesional, jsem amater a mam to jako hobby, z toho duvodu take treba ani ceny nesleduju, jen jsem ho zahlid na aukru...

1. toto je cenna informace
2. toho jsem si vedom, asi by mi druhej kanal casem chybel
3. toto jsem se nikde nedocet, opet cenna informace
4. jelikoz trh vubec nesleduji, nemuzu to vedet, ale o necem to zrejme svedci

pozdavky na mereni mam co jsem psal, samozrejme mista moc nemam a koupit neco starsiho se nebranim,...

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 18:07    Předmět: Citovat

Jestli ten kram opravdu chces, tak si to pred koupi vyzkousej. Takze nejakej slusnej generator kterej pujde alespon do par set kHz a pustit to do nej, co to bude delat.

Ale ja bych od toho dal ruce pryc(uz jenom kvuli tomu jednomu kanalu). Radsi neco starsiho(ja mam BM556, nikomu to nevnucuji...neni to buhvi co, ale tenhle to strci do kapsy).

Stary Tesly jsou almary(narocny na misto), ale kresli slusne...urcite to vyuzijes. Tady mas jeden inzerat z bastlirny:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28072
Nedavno kupoval Davidus Matsushitu v ELEXu za 2k a kresli to pekne...ma to 2x15MHz.

I rusaci(C1-XX) jsou lepsi nez tenhle kram...cisla ti ted nereknu.

Az objevis nejakou nabidku, tak to sem napis a dostanes hodnoceni. Ale pisu znovu svuj nazor...za ty penize bych ten kram nebral.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st červen 17 2009, 18:30    Předmět: Citovat

Pro tvoje bastlení by ti možná vystačil rus C1-94. Sice jen jednokanál 10MHz, ale celkem chodivý a blbuvzdorný skop který maká i po xletech:
https://ssl.aukro.cz/item612201601_osciloskop_c1_94_10_mhz_rusky_servisni.html#gallery
A když u toho zůstaneš, tak si pořídíš časem něco lepšího a to už budeš vědět co potřebuješ a využiješ. A toho Ivana za nějaký obolus ještě prodáš. Tohle ale nekupuj, je to dost poruchový šmejd a škoda peněz. Opravoval jsem jich několik a děkuji pěkně.. Přepínače, vstupy, apod. A vůbec celé je to takové klumpoidní z rýžoviště.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 24 2009, 14:40    Předmět: Citovat

Já bych k tomu řekl jen to, co tvrdím neustále:
Nová a zároveň levná věc nikdy už z principu nemůže být dobrá, protože kdyby se dala prodat za víc, byla by v dnešním tržním hospodářství jistě dražší. Proto já osobně vždy preferuju radši koupi věci, která byla (byť před jistou dobou) na špici a dneska má cenu srovnatelnou s tím novým šmejdem.
Totiž pokud stál nový BM566 ve své době skoro to, co dvě osobní auta (byť škodovky 120), nemůže se rovnat se skopem který ve své době stojí zhruba 1/100 osobního auta (vezmeme-li v úvahu opět škodovku, moderní).
Ano je pravda že poměry se docela změnily, srovnávám jabka s hruškama ale principielně to tak prostě je.
A nikdo mi nemusí tvrdit, že se dnes nedá koupit škopek za půl milionu...
Staré přístroje nijak nevychvaluju do nebes, ale nedovedu si představit kolikatinásobek ceny bych musel investovat do nových přístrojů aby byly parametrově srovnatelné se stávajícími co vlastním. A o spolehlivosti nových měřáků v dostupné cenové kategorii bych se radši nebavil, viz výše probíraný osciloskop či slavné generátory a čítače goldstar, které ve škole opravuju ve zhruba ročních intervalech. To na některé Tesly nebylo dosud potřeba ani šáhnout.

Jinak abych nebyl úplně OT, jako tip můžu dát např. osciloskopy firmy Schlumberger, jeden takový vlastním z roku 71 a až na pár banálních závad daných stářím běží fakt perfektně.
Dále třeba ruský osciloskop C1-65 (i když rusy zrovna nemiluju), tenhle je sice jen jednokanál ale do 35MHz (50MHz verze A) a vevnitř je udělaný opravdu dost pěkně. I některé další rusy nebyly špatné.
Z Tesel bych mohl doporučit třeba BM584, až na pár drobností je solidní.
Obecně bych preferoval raději západoevropské stroje, ať už kvůli dostupnosti náhradních dílů či kvalitě provedení. Všechny zmiňované skopy jsou dnes ve srovnatelné cenové kategorii jako ten čínský krám.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund