Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lednice Candy (namražuje)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georgecz28



Založen: May 28, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 17:10    Předmět: Lednice Candy (namražuje) Citovat

Zdravím,prosím o radu.
Určitě už se to tu probíralo,ale přeci jen znovu.
Mám lednici candy a zadní stěna v lednici se začla namražovat.Lednici jsem rozmrazil,zkusil jsem jestli je průchozí otvor z lednice ven.vše v pohodě.Samozřejmě i dveře u lednice těsné.Zhruba po 14 dnech opět vrstva cca 1 cm ledu a sněhu nebo jak to nazvat na zadní stěně lednice.
Volám servis lednic."Technik podle toho jak to popisujete bude třeba doplnit medium bude ho tam málo."Moje odpověd,"ale mrazák mrazí a v lednici jsou potraviny studené až dost a to mám stupen chlazení nastaven od začátku co mám lednici na 1".Což je nejnižší stupen ktery vubec jde.
Dle mého názoru pokud by bylo málo media,tak by spíše měl snahu kompresor běžet pořád.Lednice zapíná a vypíná asi tak jak má a pokud zapíná příliš často tak jsem si toho zatím nevšiml, podle mě jde závadu na termostatu.
Děkuji za reakce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 17:19    Předmět: Citovat

Má elektronický termostat nebo klasický?

Nedávno se tu princip odmražování řešil: funkce termostatu u lednice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Georgecz28



Založen: May 28, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 17:30    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Má elektronický termostat nebo klasický?

Nedávno se tu princip odmražování řešil: funkce termostatu u lednice


Ma klasický termostat jde o to že,když byla lednice nová tak jsem 2roky nevěděl co je to namražená zadní stěna v lednici prostě kapky odtekly pryč a bylo tam tech kapek minimum a ted proste se to zaclo namrazovat a docela dost,lednice je stará 5 let.Tak jen jestli toto muze i delat malo media jak tvrdi servisak.??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 17:41    Předmět: Citovat

Georgecz28 napsal(a):
Tak jen jestli toto muze i delat malo media jak tvrdi servisak??

Myslím, že na to stačí jednoduchý logický úsudek, kterého teď právě nejsem schopný… Musel bych se na to vyspat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 18:40    Předmět: Citovat

Skus prosty test.

Treba 24 hodin vubec nelez do lednice a pak sem napis jak vypada zadni stena a co se v lednici deje... V lete je proste ve vzduchu mnohem vice vlhkosti a kdyz se takovy vzduch dostava pravidelne do lednice a lednice nestiha odtat, protoze zvysena teplota, tak se nediv...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgecz28



Založen: May 28, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 20:28    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Skus prosty test.

Treba 24 hodin vubec nelez do lednice a pak sem napis jak vypada zadni stena a co se v lednici deje... V lete je proste ve vzduchu mnohem vice vlhkosti a kdyz se takovy vzduch dostava pravidelne do lednice a lednice nestiha odtat, protoze zvysena teplota, tak se nediv...


Uz jsem psal ze pokud byla lednice nova tak to proste nedelala,ani kdyz bylo leto nebo to proste nebyl takovy extrem jako ted.Lednice uz stoji 4 roky na stejnem miste takze toto bych z toho vyloucil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6336
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 21:19    Předmět: Citovat

sklenice s vodou - dej do ní teploměr a kontroluj teplotu...
u mě v tomto případě neustále nízká teplota, bylo vadné čidlo - po výměně vše ok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hurvo



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Pod Javorinou

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2009, 13:08    Předmět: Citovat

Bude chyba v termostate, zmeraj teplotu pri koľkých °C zapne a pri koľkých °C vypne. A bude aj malá hysterézia ako sa píše aj v linku uvedenom vyššie. Chladiva tam je určite dosť!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgecz28



Založen: May 28, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2009, 18:15    Předmět: Citovat

Georgecz28 napsal(a):
Zdravím,prosím o radu.
Určitě už se to tu probíralo,ale přeci jen znovu.
Mám lednici candy a zadní stěna v lednici se začla namražovat.Lednici jsem rozmrazil,zkusil jsem jestli je průchozí otvor z lednice ven.vše v pohodě.Samozřejmě i dveře u lednice těsné.Zhruba po 14 dnech opět vrstva cca 1 cm ledu a sněhu nebo jak to nazvat na zadní stěně lednice.
Volám servis lednic."Technik podle toho jak to popisujete bude třeba doplnit medium bude ho tam málo."Moje odpověd,"ale mrazák mrazí a v lednici jsou potraviny studené až dost a to mám stupen chlazení nastaven od začátku co mám lednici na 1".Což je nejnižší stupen ktery vubec jde.
Dle mého názoru pokud by bylo málo media,tak by spíše měl snahu kompresor běžet pořád.Lednice zapíná a vypíná asi tak jak má a pokud zapíná příliš často tak jsem si toho zatím nevšiml, podle mě jde závadu na termostatu.
Děkuji za reakce

Tak ještě večer jsem celou lednici rozmrazil,vyndal všechno jídlo vysušil atd.
V 8 večer jsem jí zapnul a čekal co bude.Jelikož před tím už byla lednice namražená tak kompresor vypínal a zapínal.Bohužel jsem zjistil,že kompresor běžel celou noc a v lednici teplo.
Přijel servisák napustil medium a vypadá to že měl pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund