Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Počítač pro sběr dat a řízení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 06 2009, 20:37    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Andrea napsal(a):

To, že jsou němci prasata a neumí programovat, je známé. Takže není divu, že se sami v té své prasečině nevyznají.

proto asi mají posledních 60 let životní úroveň na 20% naší a jejich Mercedesy a Porsche vypadaly proti našim Š105 jako necky na prasata Very Happy
Národ, co umí, se pozná hned. Rolling Eyes

To prasata se týkalo programování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 06 2009, 20:49    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
To prasata se týkalo programování.

Jestli je to národ který má noze kouli programátorských prasat a přesto nás strčí do **** s prstem v nose, tím hůř než kdyby měl tak skvělé programátory jako česká technická veřejnost Twisted Evil
Nevím jaká byla a je úroveň programátorů na českých vs. německých školách a jaké má ta nebo ta spojení s praxí a ekonomikou, ale před 20 lety jsme obdrželi do fabriky technologii která byla pro Němce patrně už výběhová. Bylo to na Simaticu, na osmibitech okolo M6800, z80 a tak, plus první XT. Programátorským prasatům v tom docela bezchybně běhalo řízení výroby a řízení mašin, včetně denních tisků protokolů a optimalizací spotřeby. My jsme v té době naše skvělé programátory měli sehnané do hejna na podnikové výpočetce, kde rejdili okolo EC a střídali se u terminálů. U strojů byly děrné štítky. Když nám vezl Němec aktualizace programů na ta XT (musel přijet protože modemy jsme neuměli a kvalifikovanou instalaci taky ne), tak ho na hranici nepustili protože vezl notebook, ó hrůzo a mohl by to být špión který by vyvezl naši technologii.... Rolling Eyes
V době kdy tamní programátorská prasata účinkovala v ekonomice která uměla 30% tepelné energie vracet v rekuperaci, my jsme používali stroje které k sušení úpletů použily 400 kW a po deseti metrech ji posílaly tunelem na pole... přičemž vedle stály bojlery na užitkovou vodu a v zimě se vedlejší hala vytápěla saharama, design z 50. let Rolling Eyes


Naposledy upravil Crifodo dne út leden 06 2009, 21:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út leden 06 2009, 21:04    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Andrea napsal(a):
To prasata se týkalo programování.

Jestli je to národ který má noze kouli programátorských prasat a přesto nás strčí do **** s prstem v nose, tím hůř než kdyby měl tak skvělé programátory jako česká technická veřejnost Twisted Evil
Nevím jaká byla a je úroveň programátorů na českých vs. německých školách a jaké má ta nebo ta spojení s praxí a ekonomikou, ale před 20 lety jsme obdrželi do fabriky technologii která byla pro Němce patrně už výběhová. Bylo to na Simaticu, na osmibitech okolo M6800, z80 a tak, plus první XT. Programátorským prasatům v tom docela bezchybně běhalo řízení výroby a řízení mašin, včetně denních tisků protokolů a optimalizací spotřeby. My jsme v té době naše skvělé programátory měli sehnané do hejna na podnikové výpočetce, kde rejdili okolo EC a střídali se u terminálů. U strojů byly děrné štítky. Když nám vezl Němec aktualizace programů na ta XT (musel přijet protože modemy jsme neuměli a kvalifikovanou instalaci taky ne), tak ho na hranici nepustili protože vezl notebook, ó hrůzo a mohl by to být špión který by vyvezl naši technologii.... Rolling Eyes

Motáš dohromady zaostalost, minulost a přítomnost. Když tu tehdá XT nebyly, tak na nich těžko mohl programovat někdo líp než Němci, kteří je měli. Několik mých spolužáků z průmky a vejšky pracuje pro Němce, programujou pro ně, protože oni si to naprogramovat neumí. Možná jsi o těch 20 let zaspal dobu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út leden 06 2009, 21:13    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Motáš dohromady zaostalost, minulost a přítomnost.

Možná je někde v Sierra Leone opravdu skvělý programátor a možná jich tam je pět ve vesnici takže mají o 1250% lepší programátorskou veřejnost než v prasečí skotské nebo švédské vesnici. Jen kdyby se černoušci dostali k AVR.
V době jugoslávsko-jugoslávské války se mi dostal do rukou emulátor Spectra Warajevo, opravdu špičkový sw s úžasným poměrem hw nároky a výkonem. Na to, že ho naprogramovali kluci někde v Bosně na dieselem poháněných PC.
ale nic to nemění na tom, že to je a bude Balkán a že až budou staří, pěkně si svoji životní úroveň vyžerou zatímco ti němečtí neumětelové s kupní silou 20násobnou se budou někde povalovat na Riviéře.
A tohle hodnotím.
Východ (nejen Evropy) má větší genetický/inteligenční potenciál, ale nejbližší desetiletí z toho nic mít nebude.
V době, kdy bylo pro Němce potřebné a výhodné programovat nádeničinu, to bezesporu uměli. Dneska mají na nádeničinu (která nás některé uchvacuje) slouhy. Ale nepochybuju o tom, že když by bylo potřeba, zase by kolonizovali oni a ne my Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kvitko



Založen: Mar 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 9:54    Předmět: Citovat

Nevěřím vlastním očím co tu čtu. V roce 1998 jsem byl nucen odstěhovat vlastní firmu na vývoj v elektronice z česka do Anglie, protože češi byli zaostalí a nebyli schopni vytvořit nic, co by bylo konkurence schopno s Německem a Asií. V průběhu posledních 10 let jsem firmu dostal na slušnou úroveň, že spolupracujeme s firmama z Německa, Francie USA aj. Průběžně hledám programátory a vývojáře HW i v Česku. Vždycky mi to nedá a čas od času vyhodím někde poptávku. Před asi 4 lety jsem zkusil dámu v Plzni, co tu funguje pod nickname Andrea. Ukázalo se, že programovat neumí, pouze hw a to na dost pozadu. V květnu 2005 mi jeden český softwarář v sliboval, jak napíše program pro obsluhu diagnostické čtečky do auta. Chtěl za napsání 80,000.- Kč (!). Od května do září se připravoval a studoval problém. Napsal prd. Na netu se v roce 2006 vyrojilo spoustu takových programů gratis bebo za 10-20 euro. Vloni na podzim jsem zkusil znova, dva lidi z Čech se ozvali, měli napsat program pro PIC nebo Atmel pro HPIB řadič. Zjistilo se, že nevědí co to je HPIB. Ve škole to prý nebrali. Zaměstnávám průběžně mezi 20-40 vývojáři, HW i SW. Jsou to lidé většinou z Indie, ale také z Německa, Francie a Anglie. Většina jich pracuje přes Internet a nikdy se neuvidíme. Ale dělaj a nekecaj. Češi namísti toho jen žvaněj, chtěj smlouvy, musejí se stále scházet, radit, diskutujou a výsledek NULA.

Víte jaký je rozdíl mezi indickým a českým pracantem? Indickýmu pracantovi řeknu udělej tohle a takhle. Indický pracant srazí patky a řekne "Yes sir" a jde to udělat. Český pracant odpoví: "A nešlo by to táááákhle..." a vylíčí mi vlastní českou cestu. Řeknu mu, že ne, že má udělat jak jsem řekl. Český pracant odejde, pomlouvá mne, že jsem vůl, udělá to podle sebe, aby se se nakonec zjistilo, že to je špatně a musí se práce předělat. A takhle to je v Česku všade, nejen v elektronice... Díky tomu je dneska Česko na huntě, předlužený, zaostalý stát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 10:00    Předmět: Citovat

Amen.
Proč marníš čas na českém amatérském webu, po takových hrůzných zážitcích? Na výběr kvalifikovaných podřízených jsou snad sofistikovanější metody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 10:17    Předmět: Citovat

jo, třeba zajít na pivo a u výčepu zavolat: kdo mi naprogramuje HPBCd? či jak se ta tekutina jmenuje... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 10:40    Předmět: Citovat

kvitko:
určitě jsi přesunul firmu jen pro to, že jsi v česku nesehnal schopného vývojáře?
nebyl jsi ho schopen sehnat nebo neexistoval?
proč jsi přesunul firmu do Anglie, když pro tebe dělají Indové?

sorry, že jsem takový, ale nějak mě to nesedí, řekl bych, že v tom bylo trošku něco jiného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 10:48    Předmět: Citovat

Co by v tom bylo - prachy. Za Indy vykonávající práci přes internet neodvádí v Británii žádné odvody, platí jen daň ze svého zisku zmenšeného o vykázané investice - kdyby platil lidem tady, musel by setsakrametsky přitlačit... No co, chová se tržně - ale to neznamená, že mu za to a za jeho názory nutně musí každý tleskat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 14:18    Předmět: Citovat

Pracuju teď na SW projektu, který začali dělat Holanďani, pokračovali na tom Britové a později i Indové. Kdysi jsem měl tu čest louskat jakýsi kus 8051 assembleru po Němcích ze Siemensu. Do ruky se mi dostal i například zadrátovaný firmware floppy diskového kontroléru z ruské kopie PDP. Kdo dělal na PDP minipočítačích a OS RSX11 tak si užil assembleru DEC, jelikož se systém před instalací podmíněně překládá a linkuje. Takže můžu říct, že programátorská prasata i dobří kodéři jsou všude a úspěšnost výsledného produktu závisí hlavně na dobrém produktovém managementu a celkové síle firmy věc dotáhnout a prodat.

Jako velmi dobrý programátorský styl, ze kterého se člověk může učit, jsem zažil od jednoho mládence z Thajska, ze Slovenska a taky třeba zdrojové kódy od Borlanda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 14:24    Předmět: Citovat

kvitko napsal(a):
Víte jaký je rozdíl mezi indickým a českým pracantem? Indickýmu pracantovi řeknu udělej tohle a takhle. Indický pracant srazí patky a řekne "Yes sir" a jde to udělat. Český pracant odpoví: "A nešlo by to táááákhle..." a vylíčí mi vlastní českou cestu. Řeknu mu, že ne, že má udělat jak jsem řekl. Český pracant odejde, pomlouvá mne, že jsem vůl, udělá to podle sebe, aby se se nakonec zjistilo, že to je špatně a musí se práce předělat.


Tak to já mám s Indy opačné zkušenosti typu:

-jak si stojí projekt, plníme harmonogram? - Yes, sir!
- a máte hotovo tamto? - Yes.
- no a kde to je? - Yes.
- tak tohle ještě není? Kdy to bude? - Yes.

V současnosti jsem v týmu, který dostal projekt na dodělání. Firma to bere z Británie kvůli ceně práce a špatnému řízení a taky práve z Indie kvůli těm "pracantům".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sqad



Založen: Sep 23, 2007
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: st duben 22 2009, 16:48    Předmět: Citovat

ja som úplný začiatočník čo sa týka elektroniky, a napriek tomu že k tejto veci nemám čo ,,pindať" napíšem jednu vec.
Raz som pracoval pre človeka, u ktorého som upravoval projekt malého ubyt. zariadenia, a z tejto skúsenosti viem, že je nemožné odviesť prácu dobre pre človeka, ktorý nevie jasne a presne vyjadriť čo vlastne chce od svojich pracovníkov.

k situácií podobnej ako u toho HPIB - osobne si myslím, že (obrazne povedané) netreba vedieť ,,názov" nejakej veci na to, aby som vedel to ako tá vec pracuje a ako ju vylepšiť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund