Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabízím opravy TV
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka služeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin-H



Založen: Jun 27, 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2007, 14:13    Předmět: Citovat

koukám,jak se to tu pěkně rozjelo...
je pravda,že i já mám svoji malou firmu od roku 99,ale poslední tři roky jsem živnost nechal jako vedlejší a na hpp jsem pracoval u jednoho japonského výrobce televizorů,prvně jako servisák lcd a pdp,později jako desigh.podpora tuzem. a zahraničních servisních gestorů (takže některé service hints a tech.note,např. právě výměna vn traf a flash software v uoc u daewoo 29pm1,popř. odstranění ticking noise from psu in stand-by mode u 100Hz chassis daewoo změnou ZD ve st-by referenci zdroje,to je moje práce,tak moc nenadávejte...).
Je pravda,že jako HPP to už nejde,ani jako záruky (sám jsem dělal třeba samsung,daewoo a mnoho jiných).Můj známý skončil,dělal hlavně záruky,gestoři mu dlužili něco přes čtvrt melounu,jak to u některých chodí ohledně ND a proplácení,lépe nemluvit.(už jste pro.... termín,protože váš milovaný gestor vám dvakrát poslal vadný díl??)
Teď to dělám pouze jako vedlejšku na ŽL(skončit ani nemůžu,v zásobách a přístrojích je utopeno skoro půl melounu a platit z toho-i když jsi to kupoval za své-daň,to je šílenost),člověk obvolával a sháněl díly,kde se dalo (ono to totiž se zásobováním servisů stojí pěkně za h....,věčně člověk slyšel to nemáme,ale můžeme nabídnout třeba držáky na kola nebo párty grily...(hádejte kde??)No a nakonec,když už bylo sehnáno,tak zákazník ,že to trvá dlouho,nebo že je 600,- za opravu moc atd,atd...můj kolega říkal,že jich je (opravářů) na 10 000 město jak much a někteří srazili cenu za opravu televize pod 200 a ještě radši zákazníkovi přidají rádio,aby si to u nich nechal opravit...
Chtěl jsem kdysi se dát s někým dohromady,že by třeba jeden opravoval to a druhý ono,to ale není na českou mentalitu.Můj kolega splácel za společníka úvěr až do důchodu,kterého se stejně nedožil-měli kalibrovat a opravovat měřáky,nakoupil drahé přístroje,nakonec jeho kolega,že se radši udělá sám (pro sebe) no a jemu zbylo jen splácet.
Já jsem kdysi nabízel jednomu,když jsem měl pronajatu 1/4 domu služeb,že by jsme dělali každý na svůj ŽL v jedněch prostorách jako kolegové včetně mého vybavení,tohle se ale u nás nenosí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2007, 0:05    Předmět: Citovat

Rejpl bych do někoho, ale naneštěstí máte všichni pravdu...
Je to sice dost odvážný názor, ale...
Zdá se mi že až dojde všechno tak daleko, že bude mobil levnější než chleba a pitná voda dražší než nedostatková měď na trubky, tak bude krvavá revoluce a vybije se to tu všechno do posledního hňupa. Pak se možná začne od začátku, teda pokud se korýtka nechytí zase někdo kdo přežil z minulé vlády. Laughing
Tato společnost je zamořená sama sebou a mentalita lidí je podobná stádu krav.
Vždycky když se dostanu do debaty o tom, kam to spěje tak jsem zcela znechucen vším okolo, na co si jen vzpomenu.
Dokud lidi nepochopí, že každý jejich čin, každého jednotlivce, má vliv na to, co se děje okolo, bude to stále horší, až se všichni navzájem zadupou.
Až si lidi uvědomí, že zadarmo nemůžou chtít zázraky a že se budou mít líp jenom tehdy, až přestanou myslet jenom na sebe a na svoje prachy, pak se možná něco změní. Do té doby se tu můžeme všichni přít o tom kde je chyba, ale ničeho nedosáhneme a nic se nezlepší.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fyzik
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út březen 24 2009, 23:35    Předmět: Citovat

Zdravím. Mohl bych poprosit o malou radu? Byl by mi někdo ochoten malinko poradit s mojí televizí? Obraz mám epilepticky dovnitř zaoblený ze stran. Menu však funguje normálně. Vidím to někde v zesílení vstupního signálu. TV neopravuji jen z nutnosi vlastní poruchy a následku fin. krize. Omlouvám se za vstup do vašeho fora. Dobrá duše se může ozvat na Fyzikmoto@seznam.cz. Podrobnosti napíšu mailem Díky
Návrat nahoru
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 0:01    Předmět: Citovat

Fyzik napsal(a):
Obraz mám epilepticky dovnitř zaoblený ze stran. Menu však funguje normálně. Vidím to někde v zesílení vstupního signálu.

Sorry za off-topic, ale epilepticky zaobleny obraz me fakt dostal Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 25 2009, 1:39    Předmět: Citovat

Pokud je to menu v prostředku a malé tak to nemusí být vidět. Máš nejspíš vadu v E-W korekci, tedy řádkový rozklad.
Když napíšeš typ TV, možná budu vědět víc.

P.S.: Pokud žádáš o radu, je dobré se zaregistrovat. Když už nic tak to aspoň vypadá trochu solidně.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: po duben 06 2009, 22:09    Předmět: Citovat

Chlapci byl bych vděčny za každou radu mam tu ve sklepě TV tesla oravan v černé barvě našel jsem ji u popelnice nove značky neberu pač stoji za p... v dohledne době sundam zadní kryt a vyčistim a zkusim zapnout Budu rád za každy manual radu při nejhoršim mam ještě jednu funkčni tv oravan a z té bych vzal Pajšl.Děkuji všem zučastněnim!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 06 2009, 22:15    Předmět: Citovat

Nač kuchat funkční?...
Ono s tím co je na p... a co ne je to takové ošemetné. Tyhle starší telky jsou sice poctivě vyrobené, ale spousta součástek v nich už dosahuje na konec své životnosti, takže se stávají hodně poruchovými. Z komerčního hlediska jsou obvykle na vyhození, jsou morálně zastaralé atd. Ale pro vlastní potřebu, pokud se ti líbí, proč ne Smile
O rokladech se zdrojem Oravana (nešťastné IPSALO) se psalo dosti obsáhle svého času v modrém amaru, někdy rok 86 možná 87 už přesně nevím.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: po duben 06 2009, 23:38    Předmět: Citovat

nic proti ja mam tu funkčni vic jak 6 měsicu a bez jedine zavady ! vše vali jak má Smile a ma pěkne farby... za to jsem mněl stareho samsunga z 1988 nemělo to c¨scart a dotvařel by se blbě ! a ta oravanka je 80% lepši a mam už přidělany scart na cinch a vali to bez problemu inak samsung nemam už mně fujtajbl barvy ! Laughing inak je samozřejmosti že hold na vysokem napěti odchazi občas tyristory ale k povaze věci a věku neni to až takový problem vyměnit Cool
inak ta ma funkčni je z roku 1984 a ta co mam v černe verzi je z 1988 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka služeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund