Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

veža AIWA NSX-510

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2009, 23:22    Předmět: veža AIWA NSX-510 Citovat

zdravím Vás...mám taký menší problém s touto vežou. Ide o CD mechaniku - Pôvodne tam bol jeden menší problém s otáčaním taniera pre voľbu CD - zostarnutý prevodový remienok- tento problém som hravo vyriešil..CD-čka si to už samo bez problémov berie a prehadzuje lenže problém je s načítavaním CD. Pozorne som sledoval ako sa to celé chová v priebehu načítavania - laser sa síce pohybuje, ale samotný motorček, ktorý má toto CD počas načítavania rozkrútiť je nehybný. No na závadu tohto motorčeka nemám takmer žiadne podozrenie /to by potom asi bolo až príliš jednoduché/ Smile Má s tým niekto z Vás nejakú skúsenosť? Žeby zasa len zostarnuté elyty..?? Vopred vďaka každému za užitočnú radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2009, 23:39    Předmět: Citovat

pali481 napsal(a):
zdravím Vás...mám taký menší problém s touto vežou. Ide o CD mechaniku - Pôvodne tam bol jeden menší problém s otáčaním taniera pre voľbu CD - zostarnutý prevodový remienok- tento problém som hravo vyriešil..CD-čka si to už samo bez problémov berie a prehadzuje lenže problém je s načítavaním CD. Pozorne som sledoval ako sa to celé chová v priebehu načítavania - laser sa síce pohybuje, ale samotný motorček, ktorý má toto CD počas načítavania rozkrútiť je nehybný. No na závadu tohto motorčeka nemám takmer žiadne podozrenie /to by potom asi bolo až príliš jednoduché/ Smile Má s tým niekto z Vás nejakú skúsenosť? Žeby zasa len zostarnuté elyty..?? Vopred vďaka každému za užitočnú radu Smile


Tak pokud má ta věž už má nějaký ten rok za sebou, zkus se zaměřit na laser. Nebo na ten plochý vodič co k němu vede. Ono to totiž záleží právě na tom laseru, aby se motorek točil. Prý se dá nějak podívat, ale ne očima, jestli svítí laser. Já to ještě nedělal, rovnou jsem vyměnil laser. Mě to nenačítalo korektně a nejprve pomáhalo očištění laseru Isoprophylem, pak to nenačetlo vůbec nic. Jen dotaz? Před opravou talíře to fungovalo? Jestli jsi tam něčím nehnul. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 17:04    Předmět: Citovat

oouha či tam tie CD-čka fachčili ešte pred poruchou toho taniera fakt netuším...tú vežu mi totiž podaroval jeden kámoš..že keď si ju opravím tak mám vežu...takže na to sa ho musím ešte spýtať...ale keď som tak aj dnes nad tou vecou dumal našiel som tam rozštelovaný jeden trimrík...umiestnený v blízkosti toho prepojovacieho plochého káblika CD mechaniky s DPS...skúsil som ho vychýliť do niekoľkých polôh a následne na to som skúsil či to CD náhodou nenačíta ale nič Sad ...ešte jedna podotázka: ako sa dá zistiť či ten laser svieti? potrebujem na to nejakú špeci výbavu?...a ak by došlo k najhoršiemu čo stojí ten laser asi v priemere?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 20:26    Předmět: Citovat

Já na to měl fotodiodu,ale to je složitější.Musíš ji tam umístit v momentě,kdy ten laser zapne a hledá disk,protože pak to zase vypne.Moc Ti to,ale nepomůže,protože by jsi to musel mít ocejchováno na dobrém laseru,aby jsi věděl jaké napětí Ti má dávat.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 20:29    Předmět: Citovat

pali481 napsal(a):
oouha či tam tie CD-čka fachčili ešte pred poruchou toho taniera fakt netuším...tú vežu mi totiž podaroval jeden kámoš..že keď si ju opravím tak mám vežu...takže na to sa ho musím ešte spýtať...ale keď som tak aj dnes nad tou vecou dumal našiel som tam rozštelovaný jeden trimrík...umiestnený v blízkosti toho prepojovacieho plochého káblika CD mechaniky s DPS...skúsil som ho vychýliť do niekoľkých polôh a následne na to som skúsil či to CD náhodou nenačíta ale nič Sad ...ešte jedna podotázka: ako sa dá zistiť či ten laser svieti? potrebujem na to nejakú špeci výbavu?...a ak by došlo k najhoršiemu čo stojí ten laser asi v priemere?


Tak ta optika laseru mě stála na Aiwu NSX-V900 asi 200Kč, kupoval jsem to v TS Nova v Ostravě, najdeš to na netu. Vzal jsem tehdy rovnou dva kousky do foroty, za tu cenu, nevem to Laughing Jestli je to ten trimr přímo u optiky laseru, tak tím se doštelovává svítivost laseru, jestli se nepletu. Možná že to někdo před tebou zkoušel doladit a mohl ten laser úplně odpravit, pokud mu přidal moc.

Zkus se podívat na toto:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26596&highlight=aiwa+nsxv900
Je tam právě řešení těchto problémů a možná ti to něco napoví. Jinak zkus dát do vyhledávače tady AIWA NSX a zkus pohledat minulých příspěvcích Wink

Pokud bude mrtvý laser, asi se neroztočí motorek a přitom ti to bude jako hledat na CD. Těch možností je víc, ale to budeš muset nějak prozkoušet. Zjisti si zda ten plochý vodič je vodivý na všech vývodech, někdy se zlomí. Také zkus změřit napájecí napětí i když se to tam blbě dělá, vím, také jsem s tím měl tu zkušenost. Docela obdivuji profi opraváře jak to zvládají Very Happy Wink tak hodně štěstí a napiš co jsi zjistil Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 14 2009, 23:39    Předmět: Citovat

parada Smile Smile Smile super idem teda prepípnuť ten laserový káblik...aj skúsim ten test s tou fotodiódou -...ma napadla taká finta...asi ju dám zopínať cez tyristor...že ak ju ten laser osvetlí tak tak to žiarovku rozsvieti natrvalo...teda ak nejakú takú diódku doma odniekiaľ vyhrabem.. popozerám na to a potom dám vedieť že ako to dopadlo...vďaka Vám za rady:)Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 14:04    Předmět: Citovat

takže káblik som prepípol bol boli na ňom zdravé všetky PIN-y ale fotodiódku na optický test lasera som nenašiel...tak som tú čočku lasera len tak skúsil pretrieť suchou handričkou, trošku som ešte poskúšal pokrútiť tým trimrom a akoby zázrakom CD-čko mi načítalo:)SmileSmile Problém je tam však stále: To CD stále nejde prehrať Rolling Eyes Po spustení PLAY sa CD rozkrúti, na displeji svieti prvá sklatba - teda zo začiatku vyzerá byť všetko OK, lenže po chvíli sa to dokrúti a samo STOP-ne. Ale mám taký dojem či to fakt nebude tým laserom/poprípade jeho napájacím napätím/, pretože to CD ešte aj ako tak načíta, ale aj to len vtedy ak je jeho trimer vychýlený na maxime Confused I keď pravda je aj to, že už niekto predomnou sa v tej veži rýpal a hýbal tam trimrami Rolling Eyes Čo si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 14:14    Předmět: Citovat

Povedal by som, ze vymenit optiku. Ked je to uz rozrypane, tak to uz tazko das dokopy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 14:24    Předmět: Citovat

nič to...skúsim teda tú optiku ešte kvalitne vyčistiť a ak nepomôže ani to, tak asi len zainvestovať do novej..ešte dám vedieť že ako to dopadlo celé..Ináč Jenys vďaka za ten link na vlákno s odblokovaním optiky...asi sa mi to zíde ešte Smile Vďaka aj Vám všetkým za strávený čas nad mojim problémom a ochotou pomôcť mi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 14:56    Předmět: Citovat

pali481 napsal(a):
nič to...skúsim teda tú optiku ešte kvalitne vyčistiť a ak nepomôže ani to, tak asi len zainvestovať do novej..ešte dám vedieť že ako to dopadlo celé..Ináč Jenys vďaka za ten link na vlákno s odblokovaním optiky...asi sa mi to zíde ešte Smile Vďaka aj Vám všetkým za strávený čas nad mojim problémom a ochotou pomôcť mi Smile
Neuvědomuji si přesně,co je tam za mechanika.Máš tam vyvedené ještě jiné trimry? To,že Ti optika načetla ještě nic neznamená,může být a pravděpodobně bude K.O. už jen proto,že možná někdo přidal výkon laseru nad únosnou mez.Takže vyměnit.Ovšem pokud někdo rozladil držení stopy nebo ostření,tak potěš pánbůh.To by jsi doladil jen náhodou.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 15:05    Předmět: Citovat

pali481 napsal(a):
nič to...skúsim teda tú optiku ešte kvalitne vyčistiť a ak nepomôže ani to, tak asi len zainvestovať do novej..ešte dám vedieť že ako to dopadlo celé..Ináč Jenys vďaka za ten link na vlákno s odblokovaním optiky...asi sa mi to zíde ešte Smile Vďaka aj Vám všetkým za strávený čas nad mojim problémom a ochotou pomôcť mi Smile


Zjisti to číslo optiky, je to nějaké KSS a pak zkus se podívat na TS NOVA na internetu, tam je měli za těch 200Kč a to se vyplatí si vzít jednu navíc. Nemá cenu se s tím trápit , je to určitě tou optikou. Pak právě musíš po manontování odletovat tu kapku cínu a bude ti to makat. Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pali481



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2009, 15:35    Předmět: Citovat

jeeej waa ci brehy jaký som happy vydarilo sa Very Happy Very Happy Very Happy Smile Trošku dlho načítava CD ale ináč ich už aj prehráva skrátka no fachčí bez problémovo zatiaľ...nakoniec to bolo tými trimrami...okrem toho laserového trimra na svietivosť som pokrútil šte aj ďalšími dvoma a nabehlo to:)SmileSmile...trošku som sa s tým vypiplal ale stálo to za to...a už ni svietivosť nemusí byť na maxime na to aby to šlapalo...keby sa ešte niečo vyskytlo dám vedieť...vďaka Vám ešte raz všetkým Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: st březen 18 2009, 20:54    Předmět: Citovat

Pokud laser svití a neroztočí CD pohrej si jemně s tím trymrem u laseru určitě se chytne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund