Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesik KD503
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: út únor 26 2008, 12:19    Předmět: Citovat

Ne, upload je nepřehledný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thunderstrike



Založen: Feb 06, 2005
Příspěvky: 374
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 26 2008, 15:30    Předmět: Citovat

thunderstrike (zav.) seznam.cz dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frco1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 0:13    Předmět: Citovat

Oldradio napsal(a):
Možná by bylo lepší ty KD503 nabídnou k prodeji, zájemců se určitě najde dost. Ve vrábelských bednách odcházely jak na běžícím pásu.


Koupím min 4ks.
Návrat nahoru
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 10:49    Předmět: Citovat

Na forum audioweb dal Sinclair schéma koncového zesilovače se 4x KD503
http://www.ukazto.com/?img=3964948~schemakonenpravabezo.jpg
Dps vytvořil člen Mira, s doplněním obvodu ochran.
Cvičně jsem dle schéma minulý měsíc modul sestavil a u něho v Luhačovicích odladili:
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/2/5/f_1025709m_1c05529.jpg
Doma jsem pak provedl zvukovou zkoušku modulu 4x KD503 s porovnáním SPV-250P a chodí velmi slušně.
http://img26.picoodle.com/img/img26/3/2/7/f_testmodul4xm_1fa0c3e.jpg
Nyní mám oživené další dva konce s KD503 a přípravuji komplexní integrovaný Hifi zesilovač i s tranzistorovými korekcemi.
http://www.ukazto.com/?img=3914779~Audioweb_pracovnrozm.jpg
http://www.ukazto.com/?img=3914842~Audioweb_rozmstnstor.jpg
Link je vedený na audiowebu v „Sinclair chronologicky“. Tady jen informativně…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oscilos



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 12:52    Předmět: Citovat

Já bych se novostavbě nebránil! Nicméně to už chce trochu umu.KD503 jsou dost fortelný tranzistory a nechají si lecos líbit...

Co si spoustu lidí neuvědomí je jedna věc! Každy chce co nejmaximalnější výkon! a naráží na problémy s malím závěrným napětím trednů! (to se týká samozřejmě starších trendů jako 503,607,KDY76 atd).Pak to každý štavý na hranici a jsou stím problémy nebo se to musí vybírat a to většina lidí neumí. Co jsem vypozoroval je jeden fakt že cca70% těchto bastlířů nenapadne dát ty zesáky do můstku a zístak tak fortelný zesák s poměrně rozumným napajecím napětím apřitom při použití třeba zmíněných KD503 brutální výkon do čtyřech nebo dokonce ještě brutálnější do dvou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 13:22    Předmět: Citovat

V mém případě tento zesilovač vůbec nepotřebuji, bastlím ho „pouze pro radost“. Honbu za enormními výkony zesilovačů mám za sebou.
U tohoto 4x KD503 bude napájecí napětí 2x +/-43V, čili samostatně pro každý kanál. K tomu účelu jsem v Aldaxu pořídil toroid Atr2B.
Oscilosi, trandy KD503 mám poněkud lepší na Uce (až 150V), nežli jaké zmiňuješ. Od Sinclaira jsem ke stavbě tohoto prototypu obdržel vyměřené kousky i na betu při 4A Laughing
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/2/21/f_AudiowebKD5m_794457d.jpg
Všechny jsou z jedné výrobní série.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oscilos



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 13:59    Předmět: Citovat

Ale no jo Leoš ti dal nějaké dobré kousky co mají Uceo 130-150V! Né vždy má každý takové to dobré kusy. ale ostatně jsem to napsal že né každý si to umí vyměřit... A zase napajecí napětí +-43V není tolik Smile a na toto Uceo se jistě najde jěště spoustu 503, ale Štefan to honil myslím do +-56V a to už je fakt dost.

Myslím že s 503 není problém udělat 300W v můstku a nemusíš je ani měřit protže se vejdeš do +-38V
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-man



Založen: Mar 06, 2008
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 20:58    Předmět: Citovat

KD503 jsou¨" svářecí " trandy a porovnávat je s BDW nebo dokonce s TIP
je irelevantní(nechci být hrubý) . Jsou výrobně neošizené-pořádný kus
křemíku na čisté mědi.Odprásknout je už dá dost práci a hodně hrubé
zacházení. Většina současné produkce kromě prvoligových firem-
M, ON, ST. TO a pár dalších- je o..baná . Mám je v AUJ 637 kde zdvojené
chodí v klidu do dvou ohmů. My ,kteří jich máme v šufleti desítky, jsme
spokojenými majiteli a upotřebení si vždy najdou.Třeba v zajímavém
projektu.který tu velkoryse nabízí Betaron Very Happy

_________________
E-man
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e-man



Založen: Mar 06, 2008
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 21:01    Předmět: Citovat

Betaron=Symbass
_________________
E-man
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
somorastik



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 427

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 21:03    Předmět: Citovat

Mňa by zaujímalo nejaké jednoduché zapojenie v triede A, iba s jedným tranzistorom?
Ma niekto niečo také?

Možno niečo takéto:

http://step-in-hifi.atspace.com/Doz/Doz.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 21:22    Předmět: Citovat

e-mane, mluvíš mi z duše. My bychom si asi rozuměli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e-man



Založen: Mar 06, 2008
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: po březen 09 2009, 21:58    Předmět: Citovat

Jsem poctěn, že na můj příspěvek zareagoval jeden z Velkých . Díky za
bezvadný projekt Holoprdelník 200 všem ,kdo se na něm podíleli.

_________________
E-man
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út březen 10 2009, 3:36    Předmět: Citovat

Zdravim...
koukam tu tak na tuhle rozvijejici se debatu a rad bych se taky (asi blbe) zeptal, jaky ma rada starsich nazor na KD607/617 Smile ? Prave jsem se pustil taky do vyroby zesu, cca 30-50W/kanal, vic nebude potreba. Na to by mel stacit jeden par/kanal tech KD (mam jich 10 novych, proto se ptam). Zbytek (zdroj, korekce, prep. vstupu apod.) je v podstate hotov, jen ten koncak je porad dilema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 10 2009, 10:50    Předmět: Citovat

Není kádéčko jako kádéčko.
Pokud jsou ale nepoužité a z dobrého vrhu, tak s jedním párem KD607/617 lze bez problémů s tepelnou a elektrickou bezpečností realizovat koncový zesilovač okolo 75W/4ohm. Pro větší výkony tyto tranzistory vhodné nejsou. Je tam ještě jedna možnost a to ta, že se využije plného katalogového dovoleného napětí /80V/, tranzistory se změří, zda mají nějakou rezervu a použije se zátěž 8 ohm. V tom případě konec odevzdá prakticky shodný výkon /okolo 65W do 8 ohm/.
Tyto tranzistory používá pro výkony okolo 90-100W/4ohm jenom blázen-akutně totiž hrozí nedostatek rezervy v kolektorovém proudu ve špičkách a při hodně jalové zátěži. Pak se tranzistory často ocitají v pracovním pásmu mimo SOA, hlavně pokud jsou teplejší, brzy se prorazí sekundárním průrazem a svádí se to pak na všechno možné, jen se neuvažuje obrazek_cenzura dotyčného konstruktéra.

Takže na koncák do 75W/4ohm beze všeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út březen 10 2009, 12:50    Předmět: Citovat

Tak to rad ctu, ty trandy budou napajeny +/- 30-40V, takze cca 40W do 4ohm. To by nemelo ani moc topit. Je nutnost je nejak parovat, nebo je to u nizsich vykonu jedno? Jeste bych se zeptal, pokud bych chtel pouzit elektronkovej predzes (2xECC83) v kombinaci s trazistorovym zesilovacem (ten predzes uz je hotovej a funguje, tak proto), je nutny nejak prizpusobovat velkou impedanci vystupu predzesu treba kat. sledovacem, nebo fetem na vstupu koncaku, ci to pujde pripojit primo pres C ~100-200nF na bazi bipol. trandu? Nebo jsem to cely spatne pochopil?
Diky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund