Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předlohy pro fotocestu.. na co levně tisknout?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 17:36    Předmět: Předlohy pro fotocestu.. na co levně tisknout? Citovat

Ahoj, zatím jsme tiskl předlohy pro fotocestu na komoušskej šmírák, ale bohužel už došel, takže musím přejít na něco jiného. Známý mi ukazoval pěknou průhlednou folii pro inkoustovky , ta byla super, ale.. 35kč za kus fakt nedam Laughing na co to tisknete? mam bohužel jen inkoustovku Cry díky za tipy, a všem přeji pěkné prožití Vánočních svátků !! hlavně zdraví a nestresujte se!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 19:25    Předmět: Citovat

NA pauyak 3Sk A4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 19:27    Předmět: Citovat

bílý kancelářský papír 80g, v každém papírnictví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 21:50    Předmět: Citovat

Pauzak + inkoustovka.
_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9765
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 23:29    Předmět: Citovat

Kdesi jsem viděl zprůhledňovací sprej. Předlohu natiskneš nejlépe laserovou tiskárnou na obyčejnej papír a tesně před expozicí to postříkáš tím sprejem a papír bude průsvitnej, něco jako průklepák. Sprej časem vyschne a papír bude jak před tím.. Ale to snad už mezi tím stihneš osvěcovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 23:38    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Kdesi jsem viděl zprůhledňovací sprej. Předlohu natiskneš nejlépe laserovou tiskárnou na obyčejnej papír a tesně před expozicí to postříkáš tím sprejem a papír bude průsvitnej, něco jako průklepák. Sprej časem vyschne a papír bude jak před tím.. Ale to snad už mezi tím stihneš osvěcovat..

Ten sprej se jmenuje Pausklar...mozna jsou jeste jine. Ja zkousel tenhle a moc dobre zkusenosti jsem s tim nemel. Tesne pred osvitem to strikat nesmis, musis to nechat zavadnout(papir potom vypada jako by byl mastny), jinak to je mokry a dela to mapy na tistaku. Alespon takove jsou moje zkusenosti. Zlatej pauzak Smile

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: út prosinec 16 2008, 1:39    Předmět: Citovat

Ja to tiež tlačím na pauzák, mám starú tlačiareň HP845C a náplne nemám originálne(originálne tlačia lepšie) a ide to. Inak som mal s tým problém, lebo keď bola predloha väčšia, tak sa ten pauzák tak vlnil, že ešte než vybehol z tlačiarne, tak sa poopieral o tlačovú hlavu a celé sa to rozmazalo. Druhý problém bol v tom, že niekedy tlačiareň schrchvala ten pauzák. Obidva problémy som vyriešil tak, že pod pauzák podlepím A4 obyčajný papier po obvode sem tam sekundovým, (môže byť samozrejme aj iným lepidlom) a je to. Cool

Naposledy upravil Jancis1 dne ne červenec 05 2009, 11:10, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 16 2008, 8:51    Předmět: Citovat

Jako líný člověk si nerad přidělávám víc komplikací než je nutné, takže jsem všechny ty pausklary a pauzáky zavrhl a předlohu tisknu na obyčejný papír který potom zprůhledním voskem (parafín z bílé svíčky) na obrácené žehličce. Nic se nerozmazává, žádné shánění materiálu, žádná starost s krčením a kroucením předlohy. Zavrhl jsem i UV výbojku a exponuju pod halogenem 35W/230V, za 15 minut z 20 cm je osvit akorát. Předloha je sice trochu ohřátá, ale ničemu to nevadí a pod 400W výbojkou by byla taky Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: út prosinec 16 2008, 10:57    Předmět: Citovat

Já tisknu na laserovce. Koupil jsem si ty průhledné fólie a tisknu na to. Pak to vždy smyju acetonem, takže to vyjde velice levně. Akorát to musí být fólie to laserovky, ne obyčejné, jinak se to v té pícce rozteče a můžeš laserovku vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út prosinec 16 2008, 18:53    Předmět: Citovat

díky všem za cenné rady !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektronic



Založen: Aug 04, 2006
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 16:02    Předmět: Citovat

Predlohu tlačím atramentovou tlačiarňou na pauzak A4 . Osvetlím to na film z AGFA 24 x 30 vyvola sa to v normalnej vyvojke a ustali v ustalovači. Ďalší postup je klasika. Môžem v malom množstve aj vyrobiť filmové predlohy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: so prosinec 20 2008, 14:41    Předmět: Citovat

elektronic napsal(a):
Predlohu tlačím atramentovou tlačiarňou na pauzak A4 . Osvetlím to na film z AGFA 24 x 30 vyvola sa to v normalnej vyvojke a ustali v ustalovači. Ďalší postup je klasika. Môžem v malom množstve aj vyrobiť filmové predlohy .


Kde se koupí ten film AGFA 24x30 to máš v mm nebo cm ,čím to osvětlíš,typ vývojky a ustalovače podrobnější postup kdybys uvedl byl bych ti vděčen díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektronic



Založen: Aug 04, 2006
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2008, 16:08    Předmět: Citovat

V nemocniciach použivali tieto filmy pri rontgenoch. Vyvojka a ustalovač tamtiež . Jeden arch 20x 30 cm aj s vyvojkou a ustalovačom sa dá kúpiť cca 30 - 40 Sk.
Inak tieto veci možno tiež kúpiť u výrobcu pečiatok. Postup asi takto: Na tintovke vytlačím na pauzak buď negatív alebo pozitív spoja (podľa toho čo potrebujem) . V krabici mám nmontované štyri UV trubice z horského slnka. Na vrch dávam medzi dva skla pauzak a na to ustrižok filmu zelenou časťou dole na obrazok. Doba osvitu cca 27 sek. (treba odskúšať) Po vyvolaní a ustalení mám ostrý obraz na fotocestu. Presnosť je dana prenosťou obrázka. Je to kontaktná kopia. Ďalšie údaje možno tiež na súkromnéj adrese. Prípadne pošlem vzorek filmu na oskúšanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2008, 16:30    Předmět: Citovat

elektronic napsal(a):
V nemocniciach použivali tieto filmy pri rontgenoch. Vyvojka a ustalovač tamtiež . Jeden arch 20x 30 cm aj s vyvojkou a ustalovačom sa dá kúpiť cca 30 - 40 Sk.
Inak tieto veci možno tiež kúpiť u výrobcu pečiatok. Postup asi takto: Na tintovke vytlačím na pauzak buď negatív alebo pozitív spoja (podľa toho čo potrebujem) . V krabici mám nmontované štyri UV trubice z horského slnka. Na vrch dávam medzi dva skla pauzak a na to ustrižok filmu zelenou časťou dole na obrazok. Doba osvitu cca 27 sek. (treba odskúšať) Po vyvolaní a ustalení mám ostrý obraz na fotocestu. Presnosť je dana prenosťou obrázka. Je to kontaktná kopia. Ďalšie údaje možno tiež na súkromnéj adrese. Prípadne pošlem vzorek filmu na oskúšanie.


aby jsem si rozuměli pečiatok to jsou razítka? tintovke je jaká tiskárna inkoustová?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodik



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21 2008, 16:50    Předmět: Citovat

Používam folie do laserovych tlaciarni, 1ks po cca 10-15sk, najviac som kupoval 10ks to fakt vydrzalo dlho to este rok dozadu po 9sk, potom sa ceny zvíšila(ani neviem prečo) na 12sk/ks, ale robim to tak že natlacim na papier podla velkosti vystrihnem foliu a nalepim zdruhej stranky papiera a zase do tlačiane na najvišší kontrast, takto 2x a foile prelepim cez seba, ked by sa chcelo ešte viac šetriť, niekde som čítal návod dať toner napariť pod aceton či ako. Ale celkovo tá cena za 1ks folie nieje hrozná a v podstate A4 využijem na 90-95%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund