Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronická cigareta

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 17:31    Předmět: Elektronická cigareta Citovat

Přátelé,
otevírám toto téma v sekci "nezařaditelné", protože se jinam nehodí, ale vzhledem k tomu, že se jedná o elekrický přístroj, myslím si, že diskuze na toto téma nebude tak zcela od věci.
Navíc nepředpokládám, že všichni bastlíři jsou zapřísáhlí nekuřáci, takže se určitě najdou tací, kteří se do diskuze o e-cigaretách pustí. Bastlíři-kuřáci (jako já), asi vědí kolik jich padne, když dlouhé hodiny sedí v nějakém tom svém kumbálu, nad rozestavěným zesilovačem, nebo jiným vehiklem. Možná ne jenom mě by zajímal názor, nebo i případné zkušenosti s tímto poměrně novým fenoménem.
Napájí to prý dobíjecí Li-Ion baterie, která má v sobě integrovaný řídící čip. Aktivuje se podtlakem, který se vytvoří při potažení, a vdechují se pouze výpary z údajne neškodné kouřotvorné tekutiny s volitelným odsahem nikotinu. Údajně už je k mání i e-cigareta napájená z USB, určená pro dlouhé hodiny strávené při práci na počítači.

To jsou mi věci ...............

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stan3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 17:53    Předmět: Citovat

Nadávo o tom byla reportáž v televizi a prý škodí stejně jako normální. Asi tam dávají nejaké svinstvo v kterém je rozpuštěný nikotin.I do normálních cigaret se přidávají různé látky,které upravují vstřebávání nikotinu,vůni,barvu kouře, soudržnost popela aj.
Návrat nahoru
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 19:03    Předmět: Citovat

a dobrotky, jako dehet apod....
_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2569
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 20:08    Předmět: Citovat

Nevěřim tomu že když při kouření nemám v hubě vajgla že to uspokojí chuť dát si dramo.Prostě to cígo nenahradí.Ten kdo kouří tak mi dá asi za pravdu.Kouřit neznamená jenom návyk na nikotin ale taky psychologickej návyk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 20:59    Předmět: Citovat

Další novinka bude, že nám i z normální cigarety ten nikotin seberou a nechají jen neškodné kouřotvorné tekutiny - to by se s toho jeden (i klidně dva) posral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2948
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 21:01    Předmět: Citovat

Je to asi podobná blbosť, ako nikotínové náplaste. Jediné, čo ešte chcem skúsiť, neviem, ako sa to volá, ale ide o toto: Dajú vám na gebulu čelenku s čidlami, dlane si dáte na medenné dosky a po 10 minútach ste akože nefajčiari. Bol som na tom pred troma rokmi v Přerove /cena 600.-Čk/. Prístroj vyzeral ako niečo vyrobené na kolene v ALMEZ kazete a PROPISOTom napísané MEDE IN U.S.A. Boli tam predo mňou už mnohí kolegovia a úspešnosť aj po 3 rokoch od ,,šarlatánského zásahu" je viac ako 50%. Ja som vydržal síce iba dva týždne, ale boli určité rodinné dôvody, ktoré ma opäť dohnali k fajčeniu a okrem toho, som porušil všetky podmienky. Obsluha stroja nám dávala inštrukcie: Zbaviť sa okamžite všetkých cigariet a zároveň zmeniť aj niektoré zvyklosti, pri ktorých sme naučení fajčiť. Porušil som všetko, najmä, mal som doma dve krabičky úplne nových cigariet, ale aj tak trvalo až tie dva týždne, kým som otvoril prvú. Ranná kávička bez cigy - v pohode, pivo bez cigy v zahulenom PUBe - tiež v pohode. Wink Mimochodom, asi týždeň pred touto kúrou na TV NOVA bol o tom príspevok, v ktorom to opisovali ako totálny podvod. Avšak, fakt som nemal pri rannej káve a aj počas dňa chuť si zapáliť. Problém bol akurát, čo s rukami v tých situáciach, kedy som hulieval. /Jedno riešenie by bolo, ale robte to pred zákazníkom! Razz /
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 21:07    Předmět: Citovat

Smile měděné desky mám, čelenku vypůjčím od manželky a čidla si vypůjčím z práce, a začnu vydělávat - na sobě to nezkusím, cígo bude určitě lepší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2948
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2008, 21:18    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Smile měděné desky mám, čelenku vypůjčím od manželky a čidla si vypůjčím z práce, a začnu vydělávat - na sobě to nezkusím, cígo bude určitě lepší Smile

ALMEZu Ti môžem poskytnúť, kdesi by ešte jedna mala byť Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2008, 6:50    Předmět: Citovat

Je to už dost let , co jsem přestal kouřit . A na tu velkou nadbytečnost rukou si živě vzpomínám dodnes !!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2008, 10:32    Předmět: Citovat

K té antinikotinové terapii:

Kouřil jsem 3 krabičky denně, žádné vážnější zdravotní problémy nebyly, ale štvala mne ta závislost-furt kontrola, zda mám zásobu cigár, abych třeba o půlnoci nezdrhal někam do hotelu na recepci pro škatulku první pomoci...

V novinách proběhla reklama o Antinikotinovém centru-teď i v našem městě.
Tak jsem to zkusil. Ještě před "akcí" jsem si koupil karton Spart, protože jsem tomu nevěřil. V minulosti jsem dokázal nekouřit rekordní dobu 2 měsíce, ale to byly muka.

V "ordinaci" byl stůl, na něm něco jako slaďovací generátor ("bijo fédbek metóde"), který měl nahoře Al misku. "Terapeutka", mimochodem velmi páchnoucí kouřem, nás poslala vykouřit poslední cigaretu a přinést zpět vajgla. Tak jsme se smíchem vyhulili s kolegou cigáro, slečna hodila"do stroje" naše vajgly a pak klasika: měděné desky, trnové koruny. Furt jsem z toho měl p*del. Terapeutka si mezitím šla zapálit.
To se stalo před 6 lety. Od té doby nekouřím, skok z 60 denně na nulu.
Stalo se přesně na den, 31.10.2002.

Na "terapii" šel i kolega, 50 let, od 12 hulil jak sádrový ježek, nikdo jej neznal jinak, než s cigárem. Měl z toho ještě větší prču, jak já. Absolutně nevěřil, je 100 procentní materialista a skeptik.
Také už 6 let nekouří, hezky přibral a vypadá zdravě...
Podobně i má bejvalka a někteří přátelé. Pravda, někdo začal znova třeba po půl roce, ale většina dodnes nekouří... A vše vypadalo od tzačátku jako obrovský podvod a komedie. NIKDO tomu nevěřil, takže sugesce je vyloučena. Dodnes mi kouř cigára nevadí-ba spíš voní, ale prostě si nepotřebuju zapálit.

Tak nevííííííím....

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2008, 11:36    Předmět: Citovat

SIDTIM napsal(a):

co vlastne urobila s tymi vajglami? Ma to velmi zaujima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2008, 11:46    Předmět: Citovat

To Zdeno:

Hodila je "do stroje", tedy do té asi hliníkové misky nahoře "slaďováku".
(dost mi to připomínalo VF generátor Zopan from PLR, akorát v silver verzi)

Něco o biofeedback jsem slyšel, ale tohle vypadalo opravdu, jako komedie USA.
Až na to, že přišel výsledek, s kterým jsem opravdu nepočítal.
Na terapii jsem šel z p*dele, to pětikilo jsem vyhulil za necelý týden.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31967
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2008, 14:14    Předmět: Citovat

Takovéhle "terapie" mají většinou reálný podtext v placebo efektu a určité sugestibilitě účastníků. Já kouřil cca 20 denně asi 18 let, v tom jsem asi 3x přestal - na měsíc, na dva a pak jsem si zase zapálil. V červenci 2004 jsem na noční směně poslouchal při práci rádio, kde se objevila zprávička o chystaném radikálním navýšení spotřební daně z tabáku. V té době stála krabička "lidových" cigaret kolem 30-35 Kč, zpráva hovořila o navýšení ceny minimálně o "búra" na krabičku. Protože pamatuju z dětství cigarety za 5 nebo za 6 Kčs (posílal mě pro ně táta do hospůdky) a když jsem začínal kouřit, tak za 8-9, prostě už ve mně chytly saze - uvědomil jsem si, že výrobní cena dvacítky dýmovejch tyčí zůstává přibližně stejná, zatímco eráru platím čím dál víc a bylo vymalováno - tu krabičku s 10ks nevykouřených "hřebíků" mám dodnes v šupleti. Ne jako memento - ale jako možnost. Kdykoliv můžu vytáhnout šuple a zapálit si. Ale nechci - a jak se říká, když se nechce, je to horší, než když se nemůže. Takže žádný zákaz, jen to chce přesvědčit sebe, že nechci - platit za nic hamižnému eráru.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2948
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so listopad 01 2008, 1:54    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
SIDTIM napsal(a):

co vlastne urobila s tymi vajglami? Ma to velmi zaujima

Keď sme boli v tom Přerově, svoje vajgli sme tam nemuseli dávať, pretože v tom ,,miničajníku" už sa nejaké sušili možno aj pol roka Razz Ale svoj efekt to naozaj malo. Tiež som k tomu pôvodne pristupoval ako k placebo-efektu, ale po zapálení prvej ,,pozásahovej" cigy som mal podobný pocit chuti, ako keď som si zapálil prvú cigu v živote, akurát bez toho ,,blééé" Laughing Tá obsluha nám počas ,,ožarovania mozgu" vysvetlovala stručne, ako to fungujeje. Ide o určitý frekvenčný stymul do mozgu. Je to asi niečo podobné, ako Psychowalkman. Ten som si zakúpil pred asi 10-rokmi za účelom učenia sa jazykov. Bolo mi jasné, že to nie je lievik na reči, ale o hladinách alfa, beta, théta a delta som už niečo vedel.Kto má problémy s nespavosťou, so sústredodonosťou, tak odporúčam. Mám overené: chce sa Vám po obede chrápať? Stačí si navoliť jeden 15-minútový programík a ste ozaj Fit Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund