Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač 50W do auta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 20:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
BASTLECS napsal(a):
Maturuješ na Střední zemědělské škole? Very Happy

Speder38 napsal(a):
ne proč?


No že si vybíráš takový kompostový téma... Pokud chceš zesík s kvalitou a má to být s IO, vol třeba LM3886(T), ne takový schiesse, jako výše zmíněné TDAčko... Jiná věc je, že pokud byla součástka součástí zadání, pak za Tvou situaci může zadavatel = tvůrce témat praktických maturitních prací. Upřesni, jestli v zadání byl konkrétní typ IO, nebo jestli jde o obecně specifikovaný "Zesilovač s výkonovým integrovaným obvodem" bez zadání přesného typu.

Plny souhlas,jen na okraj si dovolim upozornit na maly rozdil mezi scheissen a schiessen Very Happy
Omluva za maly OT. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2008, 21:01    Předmět: Citovat

I kdyz mate pravdu ze to nema na pravej 50W zesilovac s tranzistorama nebo napr. zmineny LM3886(T), ale nadruhou stranu mě to nepříjde jako špatnej nápad to použít na maturitu. Myslim ze se da krasne popsat funkce toho obvodu která je zajímavá. Tot muj nazor - nekamenovat prosim Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá říjen 24 2008, 6:25    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Tot muj nazor - nekamenovat prosim Wink


Když napíšeš do fóra, musíš chtě nechtě počítat s tím, že se najde moula který tě odcituje. Very Happy

Ještě k té maturitě:
Nemyslel jsem tím nic špatného. Jenom jsem měl takový pocit, že integrovaný zesilovač s minimem součástek a ověřeným plošňákem dostupným kdekoliv na netu, a bez jakéhokoliv oživování, to mi příjde, jako kdyby kuchařský učeň u závěrečných zkoušek vařil čaj. I popis IO se dá obšlehnout z datasheetu.

A k IO TDA1562Q:
Já jsem koncák s tímto obvodem stavěl ještě v době, kdy se o něm nic moc nevědělo, takže jsem si tehdy na vlastní kůži vyzkoušel, jak je tento konec náchylný na špatně navržený plošňák. Hlavně C 10uF (P14>GND), a C 100nF (P2>GND) musejí být co nejblíž u IO. Kdyby to šlo, tak snad i naletovat přímo na vývod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: pá říjen 24 2008, 10:33    Předmět: Citovat

Už to tu padlo, tuším, dobře popsal EKKAR to, co mi vyváděl i můj zes s 1562.
V zapojení s přeladitelnou elektronickou dolní propustí TDáčko v rytmu hudby-basování- krásně prskalo, prostě, ten přechod mezi třídami si vybral své.
Zkušenost: do auta na SW ani náhodou!
V jiném vlákně jsem jej doporučoval venkovským čističům peří, výkupcům starožitného nábytku a lákačům do cirkusu.
Pro reantrant a mluvené slovo je 1562 celkem optimální. Když si vezmu i citlivost (účinnost) tlakového reproduktoru, tak budou "kolotočáři" spokojeni.

Pro SW opravdu třeba LM, nebo nějaké STK a spolehlivý měnič. Ovšem, to už jsme někde jinde.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2008, 6:45    Předmět: Citovat

Schodou okolností si mladší kolega v sobotu přivezl od Conrad Electronic z Německa koncový monoblok pro woofer do auta, a tubus osazený 10'' basákem, včetně kabeláže, pojistky atd. Celé ho to stálo cca 2.000,-Kč. A hraje to, že by to vyrazilo zadní okno. Nebude to žádné hi-fi, ale:
1. rozhodně to hraje lépe než TDA1562. Podívali jsme se dovnitř, a opravdu to má slušný napěťový měnič.
2. na tu vymývačku hlav, kterou poslouchá je to až moc dobrý
3. záruka 24 měsíců, a Němci žádné opravy neřeší, okamžitě mění kus za kus.
Není co řešit. I kdyby to měl za dva roky vyhodit.
Takže ještě jednou podotýkám: bastlení ano, je to super koníček, ale vyjma autohifi. Vytáhnout slušný výkon z 12V autobaterie, s tím mívá hoňky i profík.

PS: Ale chce to si dojet do toho Německa. V cz eshopu nemají zdaleka všechno, a navíc vše podstatně dražší. U Conráda ve Weidenu mají venku veliký stan, a tam prodávají přebytky, výběhové zboží atd, a dá se tam nakoupit všechno možné, a opravdu za pusinku. Když si projdete i město, podíváte se po obchodech atd, tak to stojí za předvánoční výlet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund