Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kdo poradí se zvukem Pal DK ???

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2005, 10:37    Předmět: kdo poradí se zvukem Pal DK ??? Citovat

Dostal jsem TV-P.C. kartu Win/TV-PCI Haupauge model:60124 určenou pouze pro příjem Pal-BG /tz.5,5MHz/
Vyměnil jsem filtry za níže již zmíněné ale k mému údivu se zvuk v DK neobjevil,na vzdor tomu že to byla docela pěkná makačka to přehodit.
Proto jsem se rozhodl s tím ted nic nedělat a počkat příp. na Vaší radu.

Je také zajímavé že nyní už nejde ani zvuk na FM radiu což předtím šlo aniž bych měnil a vyměnoval pro FM ker, filtry 10,7 MHz ty jsem tam ponechal.

Díky za pomoc


P.S.-Pro upřesnění a vysledování možné příčiny ještě uvedu filtry které jsem do karty dal .

1 ks SFE 6,5 MHz
1 ks CDA6,5 MHz
1ks Pav filtr K2950 M


Původně tam byly

1ks SFE 5,5 MHZ
1ks CDA 5,5 MHz
1ks Pav filtr G1984M
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2005, 14:49    Předmět: Citovat

vyměnit filtry nestačí , je třeba ješte nějak změnit kmitočet pro demodulaci buď konvertorem
http://www.teselektronika.cz (pokud tam zavoláš tak ti poradí)
nebo zkusit nahrát nějaké aktuální ovladače a pak (nevím co používáš za program pro kartu snad ATV2000) v menu najít přepínání DK/GB.
Já osobně bych šel radši na brigádu a koupil si kartu novou Very Happy
A s tím FM mi to taky není jasné, snad se při úpravě podařilo něco odpojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2005, 15:36    Předmět: re Citovat

diky za info no pokud vyměním zmíněné filtry mělo by to za normálních okolností jít poněvadž to už mám z minulosti mé praxe vyzkoušené ale na BTV,v daném případě pak samozřejmě půjde jen norma Pal DK ale já BG stejně nepotřebuji bydlím na sev. moravě a vůbec pokud bych si chtěl pustit německé nebo rakouské TV kanály tak si pustím satelit.Jde mi spíše o to dokázat si že to jde předělat ,dále má tato karta oproti údajně stovkám jiným perfektní obraz a v neposlední řadě jsem to paradoxně chtěl hlavně kvůli radiu které po úpravě přestalo jít ,protože mám trvalé připojení netu s malou rychlostí /pouze 32Kbps/ a to nezvládá a seká se.No a úplně nakonec vzhledem k tomu že mě to zase nějak netlačí je pro nezaměstnaného 2000,- dost vysoká částka kterou nenajdu na ulici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 8:30    Předmět: dodatek Citovat

Jak se prosímtě správně vůbec jmenuje ta karta tv kterou mám v této oblasti se totiž příliš neorientuji je to výrobek haupauge to je jasné ale abych mohl pro to najít nějaký ten nový ovládač musím uvézt nejspíše číslo modelu které je v meny karty uvedené v mém případě model:60124
a to stačí ?Mohl by mi někdo poradit kde bych mohl pro mě zmíněný nový ovládač ale především pro CZ najít???Myslůím že se S.W. k té kartě jmenuje TV WIN 2000 nebo se mýlím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 13:23    Předmět: Citovat

Jaky tam je hlavni svab: BT878?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 14:05    Předmět: re Citovat

Já mám šváb BT 848 KPF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 16:01    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 16:11    Předmět: Citovat

zkus tyhle ovladace (WDM Video Capture Driver for Bt848 / Bt849 / Bt878 & Bt879 Chipsets)
http://btwincap.sourceforge.net/download.html

a od Mikea (tvfreak) ATV2000
http://mikecrash.wz.cz/atv2000/ATV2000.zip
http://www.tvfreak.cz/download/ATV2000.zip

v nem jsou menit pro kazdy kanal (ne globalne) veskere nastaveni zvuku, obrazu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 20:56    Předmět: Citovat

nevim jestli ti to pomuze ale mel jsem stejnej problem taky jsem koupil kartu urcenou jen pro frekvenci 5,5mhz tak jsem tam vymenil jeden filtr na 6,5 dale diskriminator na 6,5 a jeden paw filtr ale ten nevim na kolik kiloherz byl a pak zvuk sel bezproblemu.
Návrat nahoru
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2005, 22:05    Předmět: re Citovat

Viktore díky za potvrzující info,jak vidím nejsem sám co si s tím pohrál,mohl bys mi sdělit jaké typ. označení měl tvúj Paw filtr co jsi do tuneru dal ?Já tam dal typ K2950M místo G1984M jak jsis možná všiml nahoře v příspěvku.Já tam ale asi mám špatné/staré/ovládače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so srpen 06 2005, 9:20    Předmět: re Citovat

Viktore prosímte ozvi se mi a zkus to třeba i na můj email,ty jsi totiž to pravé ořechové na vyřešení mího problému,rozdím bude asi pouze v tom že používáš jinou TV kartu ale to není v daném případě podstatné.Téměř jsem ani náhodou nevěřil že by někdo řešil stejný problém jako já ,způsobem ne zrovna jednoduchým.Vidím jedinou zradu u mě v tom neodpovídajícím Pav filtru.
Skoda že na tebe není em. adresa,pokud by jses neozval tady ve foru mohl jsem reagovat i když nejde o život chtěl bych si dokázat spíše že by to mohlo jít,prostě co je doma to se počítá amá to pokud možno sloužit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2005, 10:43    Předmět: re na stanu Citovat

Stano nemohu ti bohužel napsat mail jelikož ho nemáš uvedený tak se pokusím reagovat pokud se dostaneš ještě k tomu to přečíst pomocí reakce ve foru:
Tak ten datasheet jsem se pokusil najít a sice jsem ho našel ale fy Semiconductors výrobce ho právě u mého typu nemá publikovaný,nechápu ale je to tak ,múžeš se sám přesvědčit :

http://www.digchip.com/datasheets/parts/bt/parts_bt04.php

takže opět se nedozví a nedopátrám co to umí apod.
Ještě jednou pro úplnost mám číp BT848 KPF u ostatnách bez KPF to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivoš
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so leden 07 2006, 22:22    Předmět: chacha, jste jemně vedle :)) Citovat

Uvedenou kartu mám taky a taky jsem si s ní "pěkně užil".
Jelikož má fakt slušný obraz, bylo mi ji líto nahradit jiným "šmejdem".
K věci - nejde jen o to proházet filtry, kdyby jste se zaměřili na druhý čip ITT MSP3400C, tak záhy zjistíte, že se jedná o digitální dekodér zvuku založený na principu DPS a programovatelný na téměř jakoukoli MF.
Ovladač prvně očuchá eepromku, zjistí že jde o verzi karty B/G a nastaví DSP na demodulaci na 5,5MHz... Sad
Opravdu jsem se nechtěl šťourat v ovladačích a v eeprom a tak jsem dobastlil jsem konvertor 5,5 - 6,5 a obráceně v takzvaném jednobodovém zapojení (pouze tři dráty +,- a signál) přímo na vstup DSP. Konvertor pouze obrací vstupní kmitočty 5,5 a 6,5 kolem oscilátoru 12MHz a prachsprostě je vrací zpět do přípojného bodu (a kupodivu nekmitá Smile)).
No a jede to jak z praku...


Bastlení zdar!! Ivoš.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund