Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký foťák?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel1953



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 187

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 11:21    Předmět: Citovat

Díky pánové za názory, ale moc moudrý z toho nejsem. Vypadá to, že neexistuje jednoznačná značka, každá má nějaké plus a mínus. Zatím to vypadá na OLYMPUS 560. O co je lepší 570? Máte někdo zkušenost?
P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 12:10    Předmět: Citovat

Hoď si korunou Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 14:17    Předmět: Citovat

Pavel1953: Pokud ti nevadí jako Stepovi to xD-éčko, tak se rozhodni jakkoliv, všechno vyjde přibližně nastejno, já bych ale byl pro Olympa 560, nebo Panasonic FZ18, nebo taky Canon S5 IS.
Olymp570 má oproti 560-tce trochu delší zoom (v praxi téměř nepoznatelné - 18 vs. 20), neomezené video a víc pixelů (8.5 vs. 10).

Olymp 560:
http://www.dpreview.com/reviews/olympussp560uz/
Panasonic FZ18:
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/
Canon S5:
http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/
Z těchto tří testů je vidět, že jsou na tom opravdu téměř stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 15:13    Předmět: Citovat

Kdyz toho olympa, ktery mi je proti srsti Very Happy , tak ne PROBOHA 570...vezmi 560, ma mene Mpx a bude to tim padem mene sumet! I tech 8,5Mpx je azaz.
_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 15:53    Předmět: Citovat

Stepa: šumět budou oba jak kráva, ale na druhou stranu SP560 (8.5Mpix) šumí míň než její předchůdce SP550 (7.5Mpix) - jde o to jak se jim to povede Smile
Při stejný velikosti čipu je rozdíl mezi 7.5 a 8.5 hodně malý a člověk který využívá ISO200 se dá při kvalitě dnešních kompaktů označit za blázna nebo vtipálka Smile Když jsem si koupil C760-tku tak jsem jen zkusil "jak to šumí" a od tý doby mám pernamentně nastaveno ISO50. Obchodní triky typu ISO3200 fakt nežeru....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 16:03    Předmět: Citovat

Jisteze budou oba dva sumet jako krava...ale 560, bude o fous mensi dobytek Very Happy ...to mi nerozmluvis.

Fotit na ISO200 se da a s prehledem...ovsem musis mit odpovidajici kompakt. Jako vtipalek, nebo blazen si neprijdu. Fuji F40fd, 8Mpx, chip 1/1,6" Wink ...kdyz vezmu v potaz, ze ta 560 ma 1/2,3" a ma stejny pocet Mpx Puke

ISO3200 mozna tak na zrcadlu, jinde nema co delat...ale lidi jsou jako ovecky Cry , pak se to nekomu snazis vysvetlit a on te ma za magora Evil or Very Mad

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 16:16    Předmět: Citovat

Stepa: oprava, napsal jsem to blbě, chtěl jsem napsat >>NAD<< ISO 200.
Ono se dá fotit i na ISO800 ale jedině nouzově třeba sport, jinak ale nad 200 NEBRAT!!!
Jinak Fuji vždycky vinikaly dobrým odstupem signál/šum, dokonce byly v kategorii D-SLR dostkrát lepš než Canon a Nikon, což je co říct.

Co se týče velikosti čipu, tak to neovlivňuje jen šum, ale i další věc která je podle mě důležitější - dynamický rozsah. Mimo C-760UZ mám i C-1400L (zrcadlovka ´97, čip 2/3palce a 1.4Mpix) která ma dynamický rozsah větší než obyčejné 35mm filmy, což se o 760-tce nedá říct. Dynamický rozsah SP570 bych radši ani nechtěl vidět....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 17:16    Předmět: Citovat

S Camedií 1400L jsem měl tu čest před x lety fotit, ale netroufl bych si tvrdit, že překoná rozsahem zvládnutelných jasů průměrný kinofilm. S jakým filmem jsi to porovnával?
Jinak je fakt, že aparáty Olympus používají na rozdíl od některých ostatních značek docela ohleduplný algoritmus do jpg (tiff je v téhle kategorii výjimka a běžný spotřební uživatel to většinou ani nechce, protože ho zajímá počet obr/kartu) a solidní mi připadá u Olympusů i vyvážení bílé.
Ad ISO, v praxi se spíš smířím se zrnitým obrázkem než se spoustou obrázků stržených, protože expoziční doba slezla na 1/5s a uživatel to nevzal na vědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 18:04    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
S Camedií 1400L jsem měl tu čest před x lety fotit, ale netroufl bych si tvrdit, že překoná rozsahem zvládnutelných jasů průměrný kinofilm. S jakým filmem jsi to porovnával?
Jinak je fakt, že aparáty Olympus používají na rozdíl od některých ostatních značek docela ohleduplný algoritmus do jpg (tiff je v téhle kategorii výjimka a běžný spotřební uživatel to většinou ani nechce, protože ho zajímá počet obr/kartu) a solidní mi připadá u Olympusů i vyvážení bílé.
Ad ISO, v praxi se spíš smířím se zrnitým obrázkem než se spoustou obrázků stržených, protože expoziční doba slezla na 1/5s a uživatel to nevzal na vědomí.


Porovnával jsem to s nějakým obyčejným, jasně, že na kvalitní značkové filmy to nemá (obzvlášť černobílé). Běžný BAREVNÝ film má rozsah tak 8EV, kdežto obyčejné dnešní digitály mají 6 až vyjímečně 8EV (při ISO100) a staré Olympusy (typu C-1400, C-2500, C-2100) měli stabilně 8EV díky tomu, že měli "obří" čip a málo pixelů.
Ad ISO, v praxi se radši s mířím se stativem než se zrnem na snímku... navíc když s ISO100 jdu pod udržitelnou dobu 1/50s tak jsou to podmínky vyjímečné - většinou noční foto/krajina večer nebo ráno/další siruace při kterých je stejně stativ téměř nutnost, pokud je to však jiná situace tak to jistí blesk nebo v krajním případě (kvůli malému dosahu blesků) to zvýšené ISO Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 18:14    Předmět: Citovat

Stativ, co vím, použije tak 2% uživatelů. Pro typické žánry, pro které lidi tahají kompakty, se ani použít nedá. Tam, kde se používá, se zase málokdy fotí kompaktem.
Asi si tu 1400L znova vyžádám Smile ale ten problém s rozsahem záleží taky hodně v tom, KAM je ten rozsah posazen. Když je střed blbě zvolen, ať uživatelem nebo automatikou, stejně dojde k vypálení světel nebo slití stínů. Filmy naštěstí a to i barevné mizerné na rozdíl od čipu končí křivkou, ne limitací, a dá se ještě doladit fígly v temné komoře jako dvojeexpozice, speciální lázně atd. (samozřejmě minilabáci už tohle neumí ani náhodou).
Naštěstí požadavky a hodnotící kritéria většinového uživatele celkem korespondujou s parametry většinových kompaktů Rolling Eyes spousta lidí dokonce fotí mobilem a stačí jim to a jsou spokojenost sama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 19:23    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Stativ, co vím, použije tak 2% uživatelů. Pro typické žánry, pro které lidi tahají kompakty, se ani použít nedá.
Když je střed blbě zvolen, ať uživatelem nebo automatikou, stejně dojde k vypálení světel nebo slití stínů. Filmy naštěstí a to i barevné mizerné na rozdíl od čipu končí křivkou, ne limitací...
...spousta lidí dokonce fotí mobilem a stačí jim to a jsou spokojenost sama.


Naprostý souhlas, musím ale dodat, že pro většinu žánrů kam běžný uživatel tahá kompakt je dost světla na to aby to udržel i při nízké citlivosti...
Navíc mám jistou zkušenost s tím, že třeba sestra dokáže rozmazat (strhnout) fotku s bleskem nebo při závěrce 1/125s na ekvivalentním ohnisku 42mm, takže jde především i o uživatele....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 18 2008, 19:47    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):

Navíc mám jistou zkušenost s tím, že třeba sestra dokáže rozmazat (strhnout) fotku s bleskem


Záleží asi na tom, na čem sestra ujíždí Twisted Evil Very Happy
Běžný uživatel ty svoje běžné žánry fotí zaujatě a dost často si přitom nevšimne, že se změnily světelné podmínky nebo denní doba Rolling Eyes Stačí aby se někde chodilo po zámcích a hradech nebo sedělo u grilování. Když má vypnutý blesk kvůli králičím očím nebo aby na sebe neupozorňoval tam kde se nesmá fotit, v zaujetí tématem si nevšimne, že slezl na ty desetiny vteřiny Wink taky se mi to párkrát stalo...
Ale rozmáznout blesk, to snad ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 8:03    Předmět: Citovat

Začetl jsem se do diskuze, s něčím vnitřně souhlasím, s něčím nikoli.Ale to je snad normální.
Fotit jsem začal prakticky už v době školních škamen,na svitek, později na kinofilm, jak jinak, jiná možnost nebyla. Vyzkoušel jsem si různé značky, od ruských, po Praktiku, Chinon, Pentacon, Yashicu, aj.
Pak nastala doba megapixelů. První vlaštovka-hypermarketový Kodak s opt. zoomem 3x za bratru 6000,- někdy před 10. lety mne přesvědčila, že to nějak půjde. Následovala řada Canonů-např výborná A70, PS1 IS (ta ale měla problémy s ostřením v šeru-neměla pomocnou AF lampu) a po dlouhých a těžkých dilematech jsem si pořídil letošní novinku od Panáka - TZ5. Musím uznat, špičkové provedení - nerez futrál(na štítku made in Japan), displej nemá konkurenci-rozliš 460 tis. bodů, foťák celkově velmi rychlý. S ISO umím pracovat, takže mi šum nekomplikuje příliš život. Optika velmi dobrá-hlavně začíná na 28 mm eqv. a má 10x optický zoom se slušnou stabilizací. To vše v KAPESNÍM formátu! Video-i když to sem nepatří-i ve velmi vysokém rozlišení. Některé starší FW měly sice problémy s doostřováním ve videu, mne se to ale nedotklo, měl jsem novější verzi FW. Navíc již vyšla aktualizace, která to vyřešila.
Byť jsem měl namířeno spíš k Pan. F18, nebo do stáje Canonů-zrcadlo 400-450, nebo Nikonů - D40, D40x, D60, přehodnotil jsem své skutečné fotografické cíle a situace. Závěrem pro výběr byl foťák maximálně skladný, rychlý, pro pohotovostní momentky. Nikdy jsem nebyl přiznivce Panasoniků coby fotopřístrojů (o jiných výrobcích však nepolemizuji, videa měli před 15-ti lety výborná). Trochu mne přesvědčila návštěva u jednoho profi fotografa, již velmi letitého, který kromě mnoha krásných přístrojů vlastní i legendární Leicu, a tam narazil na Panasonic. A k mému překvapení ne zrcadlo, ale UZ. Pochvaloval si optiku, ovládání a rychlost. Pak jsem měl v rukou TZ1-první z řady TZ a téměř jsem nemohl uvěřit, jaké fotky tahle, dle mého názoru-nevzhledná krabička- dělá. Furt jsem byl zarytý do Značek Světových Výrobců Fotoaparátů.
Inu, změna je život.
Ale snad na 1. místě zvítězil objektiv, který začíná na 28 mm eqv. Tam mají kompakty (nejen) od Canonu ještě rezervy a začínají někde na 36 mm eqv. Dříve jsem se honil za UZ, nyní jsem pochopil, že široké ohnisko je pro mne mnohem důležitější.
Howg!

_________________
..a co shoří, nezhnije..!


Naposledy upravil SIDTIM dne čt září 25 2008, 7:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 17:15    Předmět: Citovat

V Computeru 13-14/2008 byl test digi fotoaparátů. Dám jsem alespoň výsledky, ikdyž s ohledem na časopis je berte s rezervou...


foto.jpg
 Komentář:
výsledky testu foťáků

Stáhnout
 Soubor:  foto.jpg
 Velikost:  100.46 kB
 Staženo:  82 krát


_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund