Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop z PC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: čt září 06 2007, 21:44    Předmět: Osciloskop z PC Citovat

Rozmyslam o kupe starsieho notebooku, ktory by som prevadkoval ako "nudzovy" osciloskop. Problem je v tom, ze cez zvukovu kartu to ide do 20 kHz,alebo niekde som sa docital 50 kHz. Je to dost nizka hodnota preto ma zaujima ci to nejde inou cestou ako dokupenim PCI karty za nehorazne (pre mna) peniaze - tym myslim ponuky roznych firiem,a co este k tomu v mojom pripade nehrozi do NB. Neda sa nieco podobne zbastlit napr ku COM portu? Ja som sa s tym este nestretol preto sa obraciam na vas. Samozrejme necakam ze to pojde do 50 MHz, ale takych 2-5 by som uvital. Cakam na vase nazory. N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt září 06 2007, 23:18    Předmět: Citovat

Nebylo by jednodussi misto nouta koupit scop? Tech par kilo preneses.

http://www.clexpert.cz/elektro/osciloskop/
http://www.bitscope.com/

Ten Bitscope je prej dobrej, ja nemam zkusenost, ten prvni vysel v PE 10/2006...zkusenosti s tim nemam zadny


EDIT// tak jsem koukal do toho AMARA a ten vychazi z toho bitscope...nicmene to vypada solidne, ale za ty prachy(cca 1k) uz mas peknej stroj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 8:34    Předmět: Citovat

No hej, nevyzera to najhorsie ale uvital by som viac variant, ale stepa dobra praca Wink . Ten not budem musiet kupit tak ci tak, na vyske ho budem potrebovat ako sol Smile
EDIT: zabudol som dodat ze by bolo velmi dobre keby bol dvojkanalovy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 13:34    Předmět: Citovat

Chces toho moc za malo penez...BTW kolik do toho chces vrazit? A to je takovej problem udelat 2 jednokanalovy? Akorat nebudes moct merit X-Y...v noutu muzes dat 2 okna pod sebe a mas dvoukanalovej Wink . Lepsi varianta nez bitscope neni...vsechno z toho vychazi, vsadim se ze ses tam ani nepodival Laughing

BTW bez noutu se na vejsce obejdes...jsou to akorat pomluvy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 21:09    Předmět: Citovat

Mám rozestavěné toto:

http://www.volny.cz/elecon/cz/pcosciloskop/pcosciloskop_m.html
http://www.volny.cz/elecon/cz/elekon.html

Dělal jsem to přes USB do PC, mělo to měřit asi do 10MHz. Nakonec jsem koupil BM566A, tak to leží ladem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stephunk



Založen: Nov 19, 2006
Příspěvky: 395
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 18:05    Předmět: Citovat

Podľa mňa dobrý digitál pod 20k asi ťažko zoženiete. Teda podľa toho čo od toho človek potrebuje..mne z digitálu bolo špatne, a prídavný k PC ešte horšie.
Dobré analógové klasiky, a dokonca nové 2x20Mhz sa dajú zohnať aj za 10k..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel IV
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 14:38    Předmět: Citovat

Osciloskop do pc, myslím ten do zvukové karty, je naprosto k ničemu. Já jsem s tím experimentoval a nakonec jsem to celé vyhodil.
Jednak je problém s programama. Nic pořádného, ve smyslu dobře funkčního jsem nenašel. Vyzkoušel jsem jich spoustu.

Další problém je s frekvencí oscilokopu. Je sice super že zvukovka má vzorkovací frekvenci 44k, ale na každé odečtení se zpotřebují dva vzorky (někde jsem vyčetl) - takže z toho máme 22k. Ale problém těch 22k je, že se jedná o digitální snímání. Takže pro trochu slušné zobrazení průběhu potřebuješ tak min 10 sejmutí na periodu - to znamená výslednou frekvenci 2,2k!!!

Tento výsledek je dost směšný. testoval jsem několik programů a sinusovka z generátoru byla poznatelná tak do 3k. Při 4k už byla složená z plošek (projevil se malý počet odečtení).
Návrat nahoru
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 16:28    Předmět: Citovat

Není nad osciloskop z PC. Je fakt skvělý a jaké krásné průběhy z toho lezou!



Neznalí lidé si pak myslí, že ta sinusovka má fakt takle vypadat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenekxxx



Založen: Feb 19, 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 9:58    Předmět: Citovat

Karle a nešlo by body proložit funkcí sinc? Pak by těch bodů stačilo méně ne?

Mimochodem - audigi 2 má těch 192kHz vzorkování i na vstupu nebo jenom na výstupu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel 4
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 27 2008, 9:48    Předmět: Citovat

Nevím co chtěl "tandel" svým příspěvkem říci, ale jeho obrázek je perfektní ukázka toho, o čem jsem mluvil. Všiměte si, jak je ta sinusovka složená z plošek. Je to vidět hlavně v horní části, kde je zakřivení hodně prudké. Při dalším zvyšování frekvence se ty plošky prodlouží. Při jaké frekvenci jsi to měřil?

Parametry Audigi neznám, ale vycházejme z toho, že radiomatér většinou nemá na elektroniku Audigi. Já to testoval na mém notebooku a dopadl jsem tak, jak píši výše.

Myslím, že je lepší si koupit nějaký jednoduchý osciloskop a je to. Já třeba koupil C1-77 a mám po problémech.
Návrat nahoru
mihaldp



Založen: Feb 19, 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 22:47    Předmět: Citovat

Osciloskop z PE mam postaveny, ma to velky problem, ovladaci program skoro kazdemu zamrza a teda sa s tym dost blbo nieco meria, ked stale musite nasilne zatvorit program a potom ho znovu spustit....a zase po case zamrzne :-/ Autor to nevie vyriesit, pretoze jemu sa tato vec nestava. Dalej je viditelne skreslenie obdlznikoveho signalu uz pri 5 kHz, pri sinusovke je pri 5 kHz pokles napatia o 0,02 V a 0,17 V pri 100 kHz. Generator som pouzil skolsky, nejaky AVON, typ si uz nespomeniem. Osciloskop predam ak niekto chce... Rolling Eyes


20khz.jpg
 Komentář:
20 kHz obdlznik

Stáhnout
 Soubor:  20khz.jpg
 Velikost:  14.67 kB
 Staženo:  129 krát


100khz.jpg
 Komentář:
100 kHz obdlznik

Stáhnout
 Soubor:  100khz.jpg
 Velikost:  15.51 kB
 Staženo:  125 krát


oscil.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  oscil.jpg
 Velikost:  17.19 kB
 Staženo:  135 krát


oscil2.jpg
 Komentář:
pohlad dovnutra

Stáhnout
 Soubor:  oscil2.jpg
 Velikost:  72.42 kB
 Staženo:  165 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: st srpen 13 2008, 20:06    Předmět: Citovat

Lepší koupit nějaký třeba starší analog. osciloskop. Je to pohotovější, obraz se vůbec nedá srovnat s těmi ubohými osmi bity a i ten nejpomalejší určitě pár MHz zvládne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 19:41    Předmět: Citovat

MAS to vykompenzovane ? lebo tie priebehy vyzeraju ze nie .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund