Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Napájecí zdroj

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pokype



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2005, 13:21    Předmět: Napájecí zdroj Citovat

Ahoj, může mi někdo dát jakýkoliv typ na napájecí zdroj? Zdroj proudu - regulace 0-15A a výstupní napětí - regulace 0 - 20V. Může být i více ampér. Klidně 30... Potřebuji nějaký nápad... Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raptor181
Moderátor


Založen: Jan 01, 2004
Příspěvky: 1194
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2005, 17:44    Předmět: Citovat

Popozeraj starsie prispevky. Uz sa to tu riesilo.
_________________
Čo neubrzdíš, to neukecáš..PC šťoural
PotleskSmile
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpečovacie a kamerové systémy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 12:16    Předmět: Citovat

a budeš ho stavět nebo chceš koupit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
pokype



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 13:22    Předmět: Citovat

musim stavět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 14:26    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 8:19    Předmět: musíš stavět ! hmm ! to bude práce ! Citovat

Very Happy JOJo bude to trochu delší tak kohoto nezajímá ať to nečte Exclamation
No docela to chápu ja mám zdroju několik ale nic co by regulovalo současně napětí i proud do 15A ! končí legrace a začne sranda !
Razz Twisted Evil
Tak a teď vážně pokud se nepletu je takové zapojení s LM317 a jedním operáken ! vyšlo to s dávno tomu v modrém amaru !? asi ? bude to i někde na netu mam takový dojem ! V principu je tam 10xLM317 paralelně a výstupní napětí hlídá komparátor a proud pak diferenční zesilovač ! pokud se ptáš na funkčnoust - tak určitě - ty paralelní kombinace jsem používal a dělám to dodnes ! ale bude to topit ! Já řeším něco podobného ale trochu odlišně se zdrojem ATX - Hodlám použít -/+12V jako zdroj - základního napětí . Za ním pak stabilizátor 2xKD503 a regulaci proudu .To ATX upravim a budu regulovat pro potřebné předpětí to už mam natrénované i regulací nadproudu . Možná je to ta sestava která tě bude zajímat . Pokud by jsi upravil tak 450W zdroj mohl by jsi se i dostat na těch 30V/15A . Budeš muset ale přetvořit baterii kondů ve zdroji ty co tam jsou to nesnesou (16V a už při těch 12V ledva dejchaj natož když tam vytočíš 16,5V!) - raději par menších ale kvalitnějších . Nemám moc času tak ty zdroje překopávám je tak po chvilkách . Twisted Evil Idea Exclamation Pro případ že to veme někdo vážně tak u všech těchto zdroju doplňuji výstupní omezení proudu ,normálně totiž nepřežijí skrat na výstupu !!!! Exclamation A berte to fakt vážně a je potřeba to implementovat ne do regulátoru odchilky ale přímo do DEAD TIME CONTROL Exclamation jinak to má ten zdroj spočítané !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Vena



Založen: Nov 02, 2004
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 12:31    Předmět: Citovat

A berte to fakt vážně a je potřeba to implementovat ne do regulátoru odchilky ale přímo do DEAD TIME CONTROL jinak to má ten zdroj spočítané !


proc stejne tu regulaci pak resis operakem ne? na (Feedback PWM
Comparator Input) vyvod 3 TL494 to muzes taky privest
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 13:23    Předmět: 3-feedback Citovat

no tam jsem to používal ale tato větev simi neosvědčila na regulaci výstupního napětí je to dobré ale na proudovou ochranu to nestačilo ! až když jsem si to dal do 4 tak to zabralo hned a bez čmoudů z tranzistorů !
Nezkoumal jsem proč ale je to tak - bude to mít spojitost z oscilátorem ! na 4 to skrátí impulzi PWM hned ale na 3 až ze synchtro ipulzem ! asi tak nějak ! Twisted Evil Toto je praktický výsledek zkoušek ! Schválně nám regulovanou zátěž do 20A včetně rozkmitu tak vím své ! Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Vena



Založen: Nov 02, 2004
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 17:33    Předmět: Citovat

no me to zajima protoze taky "experimentuju" s ATX zdrojem a potrebuju omezovat proud a kdyz to pouziju s tim internim komparatorem tak mi to zacne vysazovat a piska to tak 2kHz coz nebude dobre melo by to spravne zmensit stridu co to delal o tobe? nebo ti to slo hned do haje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 18:24    Předmět: Citovat

no hned do háje to nešlo , ze začátku to dokonce jelo i dobře ! používám stadartně překuchanou výkonovou část a napětí přivadím standartně tam co vede 5V ( 15+1 )akorát přes dělič protože jedu na těch 14,4V že jo . Ale mám i externí kontrolu proudu a tu když jsem přiváděl do stejného bodu nebo do 3vývodu tak to taky tak vrnělo . Ale při prudkém zatížení už to nebyla lekrace a když jsem tomu zasimuloval rázy 14A to to umřelo ! A tak jsem si přečetl jěště jednou co o tom píše Belza a je tam i zmínka právě tom vývodu 4 který přímo omezuje délku ipulzu ! Tady to funguje už normálně prostě to omezí a trandákum to neva ! Kdež-to na té komparační větvi (1,2 + 16,15 +3 )to asi dokáže stopnout impulz v synchronizaci s osc. uplně!!A takové výpadky ve spínání to asi není úplně vono ?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 18:49    Předmět: prvotní inspirace na téma zdroju PC Citovat

tada jsou moje prvotní inspirace se kterýma jsem začínal pro inspiraci
http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/psu-pc1.htm uplně první vlaštovka

http://www.webx.dk/oz2cpu/radios/psu-pc400-mod.htm poslední hit

http://www.qrp4u.de/docs/en/smps_new/index.htm a opravdu drsná přestavba ATX
http://www.epanorama.net/links/psu_computer.html no a tady něco od kolegu z polska
http://www.pavouk.comp.cz/hw/atxps.html no samozřejmě taky české stránky a jako teori doporučuji http://www.belza.cz/swmodeps/compow1.htm a mohl bych pokračovat byl by to asi námět na samostatnou diskuzi
Question Shocked Ale už tu hned na začátku opozornovali ( Raptor 181 )že podobné problému už se tu probírali ! Takže je dobré asi projít starší příspěvky ! a neřešit tu pořád něco do kolečka ! tím ovšem nemyslím že o tom nemužene diskutovat - v mém okruhu většinou všichni končí u zatěžovacích odporu na 5V větvi a basta . Takže cizí poznatky a náměta vítám !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Vena



Založen: Nov 02, 2004
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 19:30    Předmět: Citovat

no ja uz sem tu o tom psal ale nikdo nereagoval nebo spis nevedel poradit ja sem dokonce i prvinul sekundar:) muslel sem si ze to bude fungovat s tim vnitrnim komparatorem oprasknul jsem to zapojeni toho proudovyho omezeni z nejakyho pdf TL494 tak sem mysle ze to pudje kdyz to tam vyrobce uved a vono to piska a sici:) Ale dik zkusim vyuzit ten vstup na mrtvou dobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2005, 8:20    Předmět: Citovat

no ono bude dobré se i podívat jestli ti to zbatečně ne nakmitává ! a doplnit to o nějaký RC aby to omezilo plynule a hned to zas nepustilo ! to byla možná příčina těch zvvuků ! Já tam žadný RC člen nemám ale když to je na hraně tak spíš tak cvrká !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund