Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problémy s WC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 18:13    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):
Já mám na WC tohle napouštění http://www.tesneni.info/images_zbozi/96.jpg (je to asi typ T2442, ta membrána na obrázku je z nějakého jiného typu, v tomhle typu má ještě jednu menší dírku) a musela jsem ho hned na začátku upravit, aby fungovalo, resp. jsem nepochopila, jak mělo bez té úpravy fungovat. Mezi plastovým talířkem s tryskou na jedné straně a čtyřmi čudlíky na druhé straně (v obr. označeno č. 8 ) a plastovým šroubovacím víčkem uzavírajícím komůrku byla i po dotažení na doraz asi 2mm mezera. Takže plovák místo uzavření trysky celou gumovou membránu nadzvedával a voda pak protékala pod ní. Důsledkem bylo periodické, jen slabě tlumené poskakování plováku při ukončování napouštění, doprovázené už zmíněnými rezonančními vokály. Vyřešila jsem to vystřižením kolečka z duše a vložením do víčka. Kolečko vyplnilo onu 2mm mezeru mezi víčkem a čtyřmi čudlíky talířku s tryskou a od té doby to funguje (asi 8 let). Jen se ta gumová membrána postupně nějak rozpouští a pomalu mizí. A v coby koupená nová membrána tam nejde nacpat, má malý průměr Sad


Marie, tak to přesně je ten typ, o kterém jsem psal, že pod membránou mám plastový kolíček a v něm tu gumu. Nevím jestli dobře chápu co píšeš, ale mám doma právě tento typ ventilu a aby se membrána nezvedala, víčko má takový rantlík a ten jí přitlačuje dolů. Vypadá to, že ti asi víčko nejde sešroubovat níže a pak nepřitlačí membránu na dosedací plochu, nebo je to zmetek a chybí mu rantl Surprised) Ta dírka mimo střed je tam proto, aby voda natekla nad membránu, při ucpané prostřední dírce tím kolíčkem a potom vyvinutým tlakem přitlačila membránu dolu a tak uzavře výstup vody do nádrže.
Místo kolečka z duše by šel použít gumový "O" kroužek, nebo fíbrové těsnění příslušného průměru a to by vydrželo. Ale u tebe je určitě něco špatně s tím víčkem, to víčko musí u každého takového ventilu dotlačovat membránu. Viděl jsem jich dosti a tak vím, že to musí jít.

U těchto ventilů nejvíc právě zlobí ta guma v tom kolíčku pod membránou, vymačká se mimo střed a pak to nepadne do původního místa a netěsní to.
Doma je dobré mít náhradní membránu a ten kolíček. Kde je víc vodní kámen ve vodě, je dobré čas od času rozebrat a vyčistit od kamene (Ocet, kyselina citrónová) a otočit, nebo vyměnit gumu na kolíčku a pak je pokoj. To čištění je dobré tak jednou do roka, ale vydrží to někdy bez problémů, s vodním kamenem i několik let. Wink Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 18:47    Předmět: Citovat

Tenhle plastovej krám mám i já, napřed jsem to nechápal, pak jsem to zapojil a už to funguje hezkých pár let. Co se týká přesnosti při vypínání, to jsem doladil kohoutkem a teď to napustí, sykne a je ticho. Nahradil asi 30 let starej litinovej zvon v nádržce, co jedinci pod 10kg nespláchli....

I když my, co máme vodu (zatím) zadarmo, nám je hej !

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne út červenec 08 2008, 18:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 18:49    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):

To se divím, že nechodil do kadiboudy nebo raději rovnou někam do prostoru Smile


Spousta důchodců chodí na velkou do prostoru, ani o tom neví Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 19:16    Předmět: Citovat

Tady je foto toho ventilu, mám jeden rezervní starší. To víčko se dá vyzkoušet tak, že po vložení membrány do něj se musí membrána opřít o vnitřní výstupek ve tvaru kruhu a pak je skoro zároveň. Pak nemá žádnou 2mm vůli, membrána se nemůže pohybovat ve víčku, jen nadzdvihne střed. Wink


P1020520.JPG
 Komentář:
Rozebraný ventil i s náhradní membránou a s kolíčkem

Stáhnout
 Soubor:  P1020520.JPG
 Velikost:  62.93 kB
 Staženo:  115 krát


P1020523.JPG
 Komentář:
Ventil s membránou

Stáhnout
 Soubor:  P1020523.JPG
 Velikost:  56.47 kB
 Staženo:  98 krát


P1020525.JPG
 Komentář:
Víčko s membránou

Stáhnout
 Soubor:  P1020525.JPG
 Velikost:  84.17 kB
 Staženo:  97 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 22:52    Předmět: Citovat

No a když je přívod zespodu tak použiju tenhle. A je to!

Jinak pro obvzláště problematické rozvody to existuje v nerezu. Průměr trysky je více než 3mm, tudy už projde slušnej kámen a uzavírací špalík je z vitonu a vitonová guma snáší i přehřátou páru. V normální vodě vás to přežije. Jenom je potřeba se kouknout do slušného velkoobchodu a dost byste se divili, co všechno existuje.

Ten ventil z fotek výše, má jednu super blbou vlastnost, mimo to, že se pořád ucpává. Pokud vypnou vodu a tlak v rozvodu klesne cca pod jeden Bar, tak po obnovení dodávky zůstane otevřený. Třeba jen za týden s ním pak může protéci za 2000,- Kč v cenách obvyklých ve větších městech. Celý rok vám vodu zastaví v průměru jednou a to vždy na počátku vaší dovolené. Alespoň u nás to tak chodí.



art_sanita_0000000599_v.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  art_sanita_0000000599_v.gif
 Velikost:  5.94 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 7:37    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
.........Ten ventil z fotek výše, má jednu super blbou vlastnost, mimo to, že se pořád ucpává. Pokud vypnou vodu a tlak v rozvodu klesne cca pod jeden Bar, tak po obnovení dodávky zůstane otevřený. ..........


Presne týmto problémom sa odpomôže zvätšením tých dvoch otvorov na membráne. Jednak sa menej upchá drobnými nečistotami a kalom, druhorak aj menší tlak vody ju cez zvetšený otvor spoľahlivo stlačí dole a uzatvorí prívod vody.

Na toto riešenie som prišiel, keď som mal vodovod napájaný z vlastnej studne cez domácu vodárničku, kde som okrem malého tlaku vody mal vodu znečistenú aj jemným pieskom.

Dnes mi to spoľahlivo funguje už asi 8-9 rokov aj na verejný vodovod.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 14:10    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Tady je foto toho ventilu, mám jeden rezervní starší. To víčko se dá vyzkoušet tak, že po vložení membrány do něj se musí membrána opřít o vnitřní výstupek ve tvaru kruhu a pak je skoro zároveň. Pak nemá žádnou 2mm vůli, membrána se nemůže pohybovat ve víčku, jen nadzdvihne střed. Wink

Aha, takže jsem tu funkci nepochopila a vlastně jsem ji tou úpravou odstranila, protože jsem tu membránu nejspíš úplně zablokovala. Zajímavé že to funguje už 8 let. A zlobí to jen když nějaký bo.del zablokuje tu "jehlu" a brání jí v pohybu nahoru a dolu.

ZdenekHQ napsal(a):
I když my, co máme vodu (zatím) zadarmo, nám je hej !
Tož já mám také vodu zadarmo, ale té sra.ky z žumpy sa ňák samy nechcó vypařit Smile
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 16:30    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):
Tož já mám také vodu zadarmo, ale té sra.ky z žumpy sa ňák samy nechcó vypařit Smile


No jo, na to jakási speciální roura - jmenuje se tuším kanalizace. V horším případě vícekomorový septik s přepadem do blízkého lesíka.... To jsou pak hříbečky Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 16:41    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
No jo, na to jakási speciální roura - jmenuje se tuším kanalizace. V horším případě vícekomorový septik s přepadem do blízkého lesíka.... To jsou pak hříbečky Very Happy

Speciální roura, hmm, já jsem ráda že mám doma elektřinu. Ještě že je za plotem to pole, jojo, pěkně to tam roste a okurčičky na kompostu taky Wink
Návrat nahoru
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 16:51    Předmět: Citovat

Zlatý vidiek!!!! Tí mestskí ľudia nevedia, o čo prichádzajú.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 09 2008, 19:24    Předmět: Citovat

Ale vedia, to máš vidět, jaká je tady bitka o pozemky - hlavně o ty, kde bydlím já a kde není šance, aby ti za plůtkem vyrostl paneláček pro zbohatlíky. Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund