Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Antivir+firewall

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 12:17    Předmět: Antivir+firewall Citovat

Omlouvam se, ze pro uz nekolikrat reseny problem otviram nove vlakno, ale doba postoupila a chci mit jistotu, ze nebudou reakce poplatne sve dobe. CILI OMLOUVAM SE VSEM ZA OBTEZOVANI.

Ja provozuji na 3 PC Avast 4.8 Profesional+nejnovejsi verze spyboota a s virama nemam zadne potize, chapu, ze je to take hodne tim, ze nelezu na zadne eroticke stranky, anglicke spam v poste ihned mazu, ale bohuzel mam u jednoho znameho velikansky problem. Cca 2x mesicne absolutne zavirovany PC a totalni preinstalace.

Vice mene uz nemam silu mu stale rikat, ze je to hlavne jejich problem. a pak travit noc na jejich PC. Co myslite pouzit treba NOD32?? Nebo neco co bude drsnejsi ke stylu pouzivani jejich netu. Moc diky za nazory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 12:29    Předmět: Citovat

Známého přeorientovat na Linux, pak může lézt bez obav na libovolné stránky. Windows si může ponechat na speciální programy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 12:35    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Známého přeorientovat na Linux, pak může lézt bez obav na libovolné stránky. Windows si může ponechat na speciální programy.


S Linuxem nemam zadne zkusenosti. Nemas prosim nejake linky nebo odkazy. Co HW naroky?? ATD. Moc diky za reakci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 12:41    Předmět: Citovat

jave napsal(a):
Omlouvam se, ze pro uz nekolikrat reseny problem otviram nove vlakno, ale doba postoupila a chci mit jistotu, ze nebudou reakce poplatne sve dobe. CILI OMLOUVAM SE VSEM ZA OBTEZOVANI.

Ja provozuji na 3 PC Avast 4.8 Profesional+nejnovejsi verze spyboota a s virama nemam zadne potize, chapu, ze je to take hodne tim, ze nelezu na zadne eroticke stranky, anglicke spam v poste ihned mazu, ale bohuzel mam u jednoho znameho velikansky problem. Cca 2x mesicne absolutne zavirovany PC a totalni preinstalace.

Vice mene uz nemam silu mu stale rikat, ze je to hlavne jejich problem. a pak travit noc na jejich PC. Co myslite pouzit treba NOD32?? Nebo neco co bude drsnejsi ke stylu pouzivani jejich netu. Moc diky za nazory


Já mám zkušenost, že stačí mít dobrý antivir, měl jsem léta Avast s několikadení aktualizací, firewal třeba Kerio a Ad-Aware a po každém odejití z internetu projet systém Ad awarem, odchytat breberky a byl klid. A to jsem chodil i na stránky před kterými varují všude. V poslední době se tu zrovna jeden dobrý program na tyhle potvůrky řešil a prý umí do budoucna blokovat spyware a tak, zkusil bych s ním projet jeho PC a doporučit každodení čištění, pokud brouzdá po netu a bezhlavě kliká na všechno možné. Zde je odkaz na ten program a jsou s ním dobré zkušenosti...zatím Wink
http://download.chip.eu/cz/Advanced-WindowsCare-Personal_877389.html

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne po červen 16 2008, 12:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 12:42    Předmět: Citovat

Pro začátek bych zkusil PClinuxOS CZ, který je po instalaci ihned český. Je založen na Mandrivě.
http://www.pclinuxos.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=1

Nebo by se hodil Mint, což je vlastně derivát Ubuntu.
http://www.root.cz/clanky/linux-mint-konecne-reseni-pro-zacatecniky/

Nebo přímo Ubuntu (Kubuntu). To má určitě nejlepší české linuxové fórum a wiki.
http://www.ubuntu.cz/
http://wiki.ubuntu.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 17:03    Předmět: Citovat

Já bych doporučil Avast a firewall buď COMODO (pokuď je známý "kamarád" s PC) nebo nějaký jiný - třeba Kerio. K tomu Keriu pak něco proti tomu bordelu (třeba Ad-Aware), pokud použije COMODO a správně si vše nastavím, tak není potřeba ničeho jiného.
Já používám dost dlouhou dobu COMODO a jsem extrémně spokojen, Avast je taky dobrá volba, používal jsem ještě tak 2 měsíce AVG ale ten totálně selhal, NODa nemám ještě vyzkoušeného. Co se týče prográmků typu Ad-Aware, tak ten jsem taky tak půl roku měl a prováděl jsem test každý den a při používání Comoda nidky nenašel nic závažnějšího než "cookies".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 18:51    Předmět: Citovat

NOD je dobry na internet ale ked si niečo stiahneš do compu a tam to rozbališ tak sa budeš čudovať prečo ti mrzne system ked maš antivirus to znamena že pokial nebude nič sťahovať z netu do počitača tak stači aj NOD ale inak radšej AVAST- je zadarmo , alebo AVG 7 ale s tym neliezť na blbe stranky lebo bude zle. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 21:39    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Já bych doporučil Avast a firewall buď COMODO (pokuď je známý "kamarád" s PC) nebo nějaký jiný - třeba Kerio. K tomu Keriu pak něco proti tomu bordelu (třeba Ad-Aware), pokud použije COMODO a správně si vše nastavím, tak není potřeba ničeho jiného.
Já používám dost dlouhou dobu COMODO a jsem extrémně spokojen, Avast je taky dobrá volba, používal jsem ještě tak 2 měsíce AVG ale ten totálně selhal, NODa nemám ještě vyzkoušeného. Co se týče prográmků typu Ad-Aware, tak ten jsem taky tak půl roku měl a prováděl jsem test každý den a při používání Comoda nidky nenašel nic závažnějšího než "cookies".


Chtěl bych se zeptat na COMODO. Teď mám Kerio, ale už jen v omezené verzi a kdysi jsem měl Jetico, ale s tím jsem měl jen problémy, bylo v anglickém jazyku a neuměl jsem ho nastavit tak, abych nemusel donekonečna jen a jen oklepávat samé potvrzení, že to chci. Cokoli se odehrálo v PC, třeba načtení Centrumu, tak jen samé povolování. Tak po čase šel do Brdíček. Kerio je o něčem jiném, ale když vypršela zkušební doba, nevím, jak potom dovede chránit. Ne že bych měl nějaké nesnesitelné problémy s PC, ale přeci jen dobrý Firewall by byl užitečný. Jak je to s tím COMODEM? Je česky? A jak je to s nastavením? Jo a Avast byl dobrej a nemít možnost vyzkoušet na Centrumu zadarmo AVG 7,5 tak bych to neměnil. Dokoupil jsem si upgrade za 514Kč a povýšil na verzi 8 . Děkuji Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Chris18



Založen: Jun 01, 2008
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 22:29    Předmět: Citovat

Mám ESET SMART SECURITY Bussines EDITION a už pomalu rok jsem nechytil ani jeden vir a to otevírám vše možné, brouzdám všude možně po netu......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 7:26    Předmět: Citovat

Chris18 napsal(a):
Mám ESET SMART SECURITY Bussines EDITION a už pomalu rok jsem nechytil ani jeden vir a to otevírám vše možné, brouzdám všude možně po netu......


Ano, to je jedině správné řešení anebo AVG 8. Možná, že nová verze Avastu bude už fungovat stejně, ale po tom humusu starších verzí bych tomu moc nevěřil. Ono nakonec stačí spustit něco jako http://download.chip.eu/cz/Advanced-WindowsCare-Personal_877389.html a hned zjistí každý, co mu tam ještě zůstalo. Wink

Jina tyto oba antivirové programy mají v sobě už antispywarovou ochranu i firewall, tak nomontovat žadné kerio nebo něco jiného, protoźe by se to pak hádalo a nic nedělalo 5 minut Laughing

AVG se musí nastavit a to na lepší kontrolu z internetu a "všeho". NOD32 se musí taky nastavit pro kontrolu "všeho" a podrobnějších kontrol a pak to funguje naprosto bez problémů. Mimochodem, píšu o oficiálních verzích a ne těch verzích "zadarmo". U nového Avastu bych doporučil zkonrolovat taky celé nastavení, protože podle Jenyse to nic nemůže pustit, tak bude chyba v nastavení od uživatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 12:50    Předmět: Citovat

mam tiez eset smart security a po drobnych upravach mozem aj stahovat a nemrzne.kontroluje uplne vsetko.ked si neiesom isty,necham este skontrolovat konkretny subor...pohoda,klidek tabacek xix...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 16:02    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Chtěl bych se zeptat na COMODO. Teď mám Kerio, ale už jen v omezené verzi a kdysi jsem měl Jetico, ale s tím jsem měl jen problémy, bylo v anglickém jazyku a neuměl jsem ho nastavit tak, abych nemusel donekonečna jen a jen oklepávat samé potvrzení, že to chci. Cokoli se odehrálo v PC, třeba načtení Centrumu, tak jen samé povolování. Tak po čase šel do Brdíček. Kerio je o něčem jiném, ale když vypršela zkušební doba, nevím, jak potom dovede chránit. Ne že bych měl nějaké nesnesitelné problémy s PC, ale přeci jen dobrý Firewall by byl užitečný. Jak je to s tím COMODEM? Je česky? A jak je to s nastavením? Jo a Avast byl dobrej a nemít možnost vyzkoušet na Centrumu zadarmo AVG 7,5 tak bych to neměnil. Dokoupil jsem si upgrade za 514Kč a povýšil na verzi 8 . Děkuji Very Happy


Co se týče čestiny do Comoda, tak nevím, ovládání je jednoduché,naistaluješ a při spuštění programu který se dožaduje přístupu ti to napíše název aplikace která žádá o přístup, IP adresu kam se chce připojit, aplikaci přes kterou se chce připojit (většinou to bývá nějaká windows služba), pak ještě port a protokol, pro jednotlivé dotazy se dá buď kliknout povolit/nepovolit a lze zaškrtnout trvalé povolování nebo trvalé blokování, u každé aplikace se to zvlášť ptá na různé protokoly a na různé směry, navíc při dotazu varuje když se jedná o "nebezpečnou" aplikaci.
Já to mám nastaveno tak, že pro Firefox mám povoleno totálně vše stejně jako pro službu která zprostředkovává připojení, pak asi 20% aplikací mám povoleno částečně a velké množství aplikací je blokováno úplně.
Jestli máš PC menšího výkonu (cca pod 500MHz), tak se do Comoda ani nepouštěj, je docela dost náročné na HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 21:57    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):


Co se týče čestiny do Comoda, tak nevím, ovládání je jednoduché,naistaluješ a při spuštění programu který se dožaduje přístupu ti to napíše název aplikace která žádá o přístup, IP adresu kam se chce připojit, aplikaci přes kterou se chce připojit (většinou to bývá nějaká windows služba), pak ještě port a protokol, pro jednotlivé dotazy se dá buď kliknout povolit/nepovolit a lze zaškrtnout trvalé povolování nebo trvalé blokování, u každé aplikace se to zvlášť ptá na různé protokoly a na různé směry, navíc při dotazu varuje když se jedná o "nebezpečnou" aplikaci.
Já to mám nastaveno tak, že pro Firefox mám povoleno totálně vše stejně jako pro službu která zprostředkovává připojení, pak asi 20% aplikací mám povoleno částečně a velké množství aplikací je blokováno úplně.
Jestli máš PC menšího výkonu (cca pod 500MHz), tak se do Comoda ani nepouštěj, je docela dost náročné na HW.


Tak jsem včera COMODO nainstaloval, zdá se to být dobré, proti Jeticu je to něco úplně jiného a srovnatelné s Keriem. jen nevím, zda jsem zvolil správnou verzi, mám na ní Profesionál a myslím, že to měl být personál Idea Další věc. co nechápu, je že to při instalaci chtělo mail, zadal jsem ho, ale nic mi nepřišlo a COMODO se normálně nainstalovalo a chodí....tak nevím, zda je vše v pořádku Question Trochu se odlišuje i vzhled okna, proti návodu z Internetu. Mám procesor 2G, takže by s tím neměl být problém. Čeština na to asi není, tak se budu muset poprat s tou anglinou, ale to nějak zvládnu Wink

Budu to testovat, ale myslím, že by měl být dobrý, takže děkuji Laughing Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 15:34    Předmět: Citovat

Tuším, že mail zadáváš kvůli tomu, že když si nejseš jistej, jestli dát povolit nebo blokovat, tak můžeš dát možnost poslat na analýzu Comodu a oni ti na ten mail asi pak odpověděj, ale nejsem si tímhle jistej.
Jinak já mám verzi 3.0 která je teď nejnovější a instalačku jsem měl nějakou starou, takže update je automaticky (bohužel je úplně na pozadí, takže se nedá zjistit jestli updatuje nebo ne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:59    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Tuším, že mail zadáváš kvůli tomu, že když si nejseš jistej, jestli dát povolit nebo blokovat, tak můžeš dát možnost poslat na analýzu Comodu a oni ti na ten mail asi pak odpověděj, ale nejsem si tímhle jistej.
Jinak já mám verzi 3.0 která je teď nejnovější a instalačku jsem měl nějakou starou, takže update je automaticky (bohužel je úplně na pozadí, takže se nedá zjistit jestli updatuje nebo ne).


Na přiložené adrese je návod na používání COMODO a tam je psáno, že email je k vůli registračnímu číslu pro plnohodnotnou funkci programu.
Mám také verzi 3.0 a je to COMODO profesionál. Koukal jsem se na About a je tam i registrační číslo, ale jak se tam dostalo...Question nevím. A já ani nechtěl Profesional verzi, normálně jsem si stáhnul free co mi nabídnul google a nainstaloval. Důležité je, že to funguje a nikde nic nehlásí, že by to bylo na nějakou omezenou dobu, tak uvidím.
A děkuji za informace od tebe Wink
http://www.maxiorel.cz/comodo-personal-firewall-uzivatelsky-privetiva-ochrana-pc

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund