Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Akú tlačiareň kúpiť?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 13:10    Předmět: Akú tlačiareň kúpiť? Citovat

Známa ma požiadala poradiť akú tlačiarň si má kúpiť. Doteraz mala Epson multifunkčné atramentové zariadenie, ale ako sa jej minuli originálne farby, tak si ich dala doplniť a teraz už jej tak zaschla, že už sa nedajú ani vyčistiť trysky. Preto rozmýšľam že by bolo lepšie kúpiť takú tlačiareň, ktorá má trysky priamo na kartridži a to majú HPčka, lenže celkovo teraz majú tie tlačiarne dosť malé náplne, napr. HP C4280 stojí 3000Sk má čiernu len 4,7ml, ale do nej sa potom dá kúpiť vätšia náplň 25ml a je písané že vydrží približne 1000 strán, stojí 850Sk. Lenže keď sa tlačiareň nepoužíva pravidelne a len sem tam, tak sa niečo minie na prečisťovanie trysiek... Potom som rozmýšlal, že dosť dobre výde monochromatická laserovka Xerox. Stojí 2700 a toner na prvý krát je na 1000 strán a potom sa dá kúpiť za 1300Sk na 3000 strán tlače a hlavne čo je si myslím výhoda oproti atramentu, že nič sa nemíňa na prečisťovanie a nezasychá. Keby bolo na mne asi si skôr kúpim tú laserovku, keďže mám doma atramentovú a z 99% tlačím len čiernou. Je to dosť ťažko radiť druhému. Aké typy tlačiarní používate vy, aké skúsenosti máte a približné prevádzkové náklady u nich, koľko tlačíte vo farbe a čo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 14:08    Předmět: Citovat

těžko radit protože požadavky uživatele jsou velice rozdílné. Něco jiného je projektant nebo právník který denně potřebuje 50 stran dokumentů/textu a něco jiného student který potřebuje sem tam graf a k tomu spoustu barevných fotek.
Inkoustová tiskárna poslední roky se vyrábí ve filozofii levný hardware (až moc) a velmi drahé provozní náklady + to celé za dva roky vyhodit a inovovat.
Laser má větší pořizovací investici a nízké provozní náklady, lepší kvalitu hran písma, je výrazně rychlejší ve více kopiích, tisk vydrží namočení vodou což je u inkoustu průser. Inkoust je zase mnohem variabilnější co se týče volby materiálu, na různých druzích papíru se dá dosáhnout velice odlišných výsledků, fajnšmekr si pohraje. Pro kvalitní fototisk je potřeba drahý fotopapír.
Mlutifunkční zařízení tiskárna/skener/kopírka/fax je sice praktické ale jen do okamžiku poruchy. Pak zapláčeš...
Používám starou A3 tiskárnu na velké (45ml+3x23ml) zásobníky které se dají plnit refillem skoro neomezeně a využívám toho. Práci s těmi náprstky 12 ml si ani neumím představit, vzteknul bych se asi u toho Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 15:17    Předmět: Citovat

Pokud se tiskne ponejvíce černou (faktury, dopisy, tabulky, ceníky...) tak s ohledem na kvalitu, trvnanlivost tisku a provozní náklady - jednoznačně volím laser monochrom. Ve firmě nám dosloužila čb.laserovka samsung ML-1510 (černí okraje papíru) a výměna válce, díly + servisní práce se rovnají (přibližně) ceně nové podobné mašiny od HP.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 15:50    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

1. tisk vydrží namočení vodou což je u inkoustu průser.

2. Multifunkční zařízení tiskárna/skener/kopírka/fax je sice praktické ale jen do okamžiku poruchy. Pak zapláčeš...


Ad 1. - Je zvláštní, kolik vylepovačů letáků na tohle ještě nepřišlo Smile

Ad 2. - Bohužel. Klekne jedna součást a zablokuje se stroj jako celek. Viz nedávno můj boj s HP LaserJet 3030 a vadným scannerem. Napsalo to chybu a konec. Naštěstí se to podařilo ošidit, příčina poruchy dodnes neznámá, ovšem všechno funguje. Podle servisu prý častá závada na odpis. Že by opět "časovadlo" ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 20:14    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Crifodo napsal(a):

1. tisk vydrží namočení vodou což je u inkoustu průser.

2. Multifunkční zařízení tiskárna/skener/kopírka/fax je sice praktické ale jen do okamžiku poruchy. Pak zapláčeš...


Ad 1. - Je zvláštní, kolik vylepovačů letáků na tohle ještě nepřišlo Smile

Ad 2. - Bohužel. Klekne jedna součást a zablokuje se stroj jako celek. Viz nedávno můj boj s HP LaserJet 3030 a vadným scannerem. Napsalo to chybu a konec. Naštěstí se to podařilo ošidit, příčina poruchy dodnes neznámá, ovšem všechno funguje. Podle servisu prý častá závada na odpis. Že by opět "časovadlo" ?
Nekvalitni zarivka skeneru. A on pak neni schopen se na kalibracni pasku skalibrovat.

Sel bych na 100% do laserovky. Mam tu doma jednu predpotopni a vsichni na ni tisknou. Repasovany toner za 900Kc a mam 3500stranek pokoj. Vim ze kdykoli tam cokoli poslu na tisk tak i prvni stranka je bez chyby. V barve netisknu a myslim ze kdyby si lidi uvedomili na kolik je ten obrazek vyjde tak by od toho taky upustili. O fotkach vzhledem k cene fotopapiru, vydrzi cartrige a cene fotky kolem 2kacek nema smysl premyslet.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 20:49    Předmět: Citovat

LED tiskárna OKIpage 14 Ex, kterou jsem zakoupil jako "repasovanou" od jakýsi firmy z Inetu mi slouží již 4 roky. Mám stále první toner a ani nevím, kdy dojde. (mám zakoupen náhradní). Má to nějakej "stavoznak", nebo odhadometr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 26 2008, 17:04    Předmět: Citovat

Na Aukru je spousta výprodejních laserovek HP 5L, 6L apod. Jejich kurvítko je, že berou více papíru najednou, protože odchází a tvrdne guma v separační podložce, ale tu se mi celkem úspěšně daří nahrazovat vystřiženou gumou z duše jízdního kola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MOTOROLA



Založen: Feb 26, 2005
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: út květen 27 2008, 14:57    Předmět: Citovat

Asi před měsícem jsem objednával kamarádovi tiskárnu s kopírkou a skenerem HP Laser Jet M1120 MFP.Je to monochrom ale skener barevný a kopírka taky.Dodávaný toner s ní je na 1000 stran a kamarád si nestěžuje.
Kupoval jsem ji u AGEN Computer za 4200kč s dopravou.Osobně jsem ji otestoval jak bude schopná tisku pro nažehlení DPS.I to zvládla na jedničku.
V budoucnu přemýšlím že si ji taky pořídím ,protože barevný tisk na 90% nepoužívám a je opravdu výborná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund