Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ATX 300W a vymena kondenzatorov (přesunuto)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2005, 23:40    Předmět: ATX 300W a vymena kondenzatorov (přesunuto) Citovat

Vyrobca zdroja je ANS Antler , v zdorji bol vyteceny jeden kondenzator a dva boli jemne nafunknute ... kupil som si 12 kondenzatorov takych ako v tom zdroji aj boli a vimenil som ich lenze jeden z tych nafuknutych bol 2,2 uF 50V a taky kondik som nevedel zohnat tak namiesto neho som tam dal 22 uF 50 V a zdroj ide zatial OK aj napetia su OK predtym aml pri zapnutom PC 11,83-11,85 V a teraz sa drzi stale na tych 12,04 takze to je OK .
Môze sa nieco stat ak tam bude kondenzator o takej kapacite ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2005, 3:25    Předmět: Citovat

vubec se nemusis bat ze bys tou hodnotou neco zkazil horsi by bylo naopak kdybys tam dal mensi hodnotu treba 1mf akorat je mi divny ze nemeli takovou beznou hodnotu jako je2,2mf ja jsem nedavno taky menil vsechny kondiky do zdroje a nemel jsem problem sehnyt vsechny
hodnoty ale klidne jsi tam moch dat hodnoty 3,3 4,7 mf jo mate nekdo zkusenosti s vyrobcema kondiku jestli muzete doporucit od jakejch firem
jsou dory kondiky a ktery radsi nekupovat ja znam asi dve firmy jamicoin
a hitano .
Návrat nahoru
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2005, 10:17    Předmět: Citovat

wiktor napsal(a):
vubec se nemusis bat ze bys tou hodnotou neco zkazil horsi by bylo naopak kdybys tam dal mensi hodnotu treba 1mf akorat je mi divny ze nemeli takovou beznou hodnotu jako je2,2mf ja jsem nedavno taky menil vsechny kondiky do zdroje a nemel jsem problem sehnyt vsechny
hodnoty ale klidne jsi tam moch dat hodnoty 3,3 4,7 mf jo mate nekdo zkusenosti s vyrobcema kondiku jestli muzete doporucit od jakejch firem
jsou dory kondiky a ktery radsi nekupovat ja znam asi dve firmy jamicoin
a hitano .

no ale vies najblizsie mam obchod GM electronic a tam som este nikdy nekupil presne tu vec co som potreboval strasne .
Takza tou hodnotou sa nemôze v zdroji nic zkazit . Lebo zdroj uz testujem zhruba 12 hodin a ide uplne OK .
A najhorsie ze v tom GME mali len kondenzatory na 85 stupnou tak to uz je uplne hruza teda ani necakam ze ten zdroj pojde nejak extra dlho .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2005, 12:00    Předmět: Citovat

ja jsem ty kondiky do zdroje taky kupoval v GM a shodnotama jsem tam nikdy nemel problem a stema kondikama ze jsou pouze na 85stupnu bych rek ze to bude dobry to by ten zdroj musel uvnitr zhnout aby se ty kondiky poskodily ja si myslim ze tam uvnitr zdroje bude teplota tak do padesati stupnu a navic tam mas vetracek co ti to teplo odvadi u nekterejch pocitacu je umistenej ten zdroj proti vetracku procesoru a znej to taky dovnitr fouka vzduch ja jsem u sviho zdroje vymenil i vetracek puvodni mel kluzny loziska a ja jsem tam dal s kulickovejma loziskama.
Návrat nahoru
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2005, 22:47    Předmět: Citovat

wiktor napsal(a):
ja jsem ty kondiky do zdroje taky kupoval v GM a shodnotama jsem tam nikdy nemel problem a stema kondikama ze jsou pouze na 85stupnu bych rek ze to bude dobry to by ten zdroj musel uvnitr zhnout aby se ty kondiky poskodily ja si myslim ze tam uvnitr zdroje bude teplota tak do padesati stupnu a navic tam mas vetracek co ti to teplo odvadi u nekterejch pocitacu je umistenej ten zdroj proti vetracku procesoru a znej to taky dovnitr fouka vzduch ja jsem u sviho zdroje vymenil i vetracek puvodni mel kluzny loziska a ja jsem tam dal s kulickovejma loziskama.

no ale ja som kupoval v GM na slovensku a to je podlamna hrozne poriadne tam nic nemaju uz sa mi hroznevelakrat stalo hlavne pri kondenzatoroch ze vobec nic take nemali .
Unas je asi jediny dobry obchod elektrocomp tam som zatial zohnal vsetko .
V GM nemaju ani len kondenzatory co som menil na zakladnej doske 3300Uf 6,3 V ani take tam nemali ale v elektrocompe som ich nastastie zohnal .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po listopad 07 2005, 17:22    Předmět: Citovat

to te lituju ze mas takovy problemy se shanenim soucastek to ja tady v praze si nemuzu stezovat taky tu mam vetsi vyber prodejen tech soucastek gm electronic ps electronic ges electronic a kts-ame takze si muzu vybirat kam zajdu.
Návrat nahoru
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2005, 19:18    Předmět: Citovat

No hoši jak to čtu tak bychk tomu dodal dvě zásady. Když kupujete kondenzátory zásadně kupujte kondenzátory na 105°C. A jak poznat jestli nemají velký vnitřní odpor protože ten je u těchto kondenzátoru hodně důležity to jde jen z firemních datashetu a nebo kupujte na trochu vyšší napětí a spíše ty robustnější mají většinou - ne vždy -lepší delektrikum . Je to spíše laické poznání ale zatim se mi osvědčilo. Jo a tu hodnotu misto 2,2 dát 22 je skoro dost. Pokud možno zůstávejte u stejné kapacity nebo jen o jednu hodnotu v řadě vyšší protože kondenzátory mají zpravidla velkou toleranci obvykle -15 až +25% i víc, tak že se nespletete ale tohle je 10x tolik a když je to na časové konstantě u IO není to to ořechové co by mělo být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2005, 22:19    Předmět: Citovat

daton napsal(a):
No hoši jak to čtu tak bychk tomu dodal dvě zásady. Když kupujete kondenzátory zásadně kupujte kondenzátory na 105°C. A jak poznat jestli nemají velký vnitřní odpor protože ten je u těchto kondenzátoru hodně důležity to jde jen z firemních datashetu a nebo kupujte na trochu vyšší napětí a spíše ty robustnější mají většinou - ne vždy -lepší delektrikum . Je to spíše laické poznání ale zatim se mi osvědčilo. Jo a tu hodnotu misto 2,2 dát 22 je skoro dost. Pokud možno zůstávejte u stejné kapacity nebo jen o jednu hodnotu v řadě vyšší protože kondenzátory mají zpravidla velkou toleranci obvykle -15 až +25% i víc, tak že se nespletete ale tohle je 10x tolik a když je to na časové konstantě u IO není to to ořechové co by mělo být.


JO!! Number one

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po listopad 07 2005, 22:47    Předmět: Citovat

a tady ma nekdo vlastni vyrobnu nulaku.
Návrat nahoru
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2005, 23:03    Předmět: Citovat

daton napsal(a):
No hoši jak to čtu tak bychk tomu dodal dvě zásady. Když kupujete kondenzátory zásadně kupujte kondenzátory na 105°C. A jak poznat jestli nemají velký vnitřní odpor protože ten je u těchto kondenzátoru hodně důležity to jde jen z firemních datashetu a nebo kupujte na trochu vyšší napětí a spíše ty robustnější mají většinou - ne vždy -lepší delektrikum . Je to spíše laické poznání ale zatim se mi osvědčilo. Jo a tu hodnotu misto 2,2 dát 22 je skoro dost. Pokud možno zůstávejte u stejné kapacity nebo jen o jednu hodnotu v řadě vyšší protože kondenzátory mají zpravidla velkou toleranci obvykle -15 až +25% i víc, tak že se nespletete ale tohle je 10x tolik a když je to na časové konstantě u IO není to to ořechové co by mělo být.

CO ??? sice chodim uz tri roky na elektrotechnicku skolu ale co z casovou zakladnou IO ? proste ten zdroj buchne alebo co ?
Lebo sa mi zda celkom dost ked doska ukazuje ze ma 12,16 V ten zdroj ale to by vadit hadam nemalo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2005, 18:06    Předmět: Citovat

Matto když se ti nelíbí co píšu tak to nečti. I v těchto zdrojích bývají IO řízené systémem s časovou základnou a nebo jen s konstantou která tam slouží např. pro pomalejší náběh zdroje záleží co je tam za čip. To že chodíš 3 roky na školu z tebe nedělá odborníka aby jsi se musel názoru jiných vysmívat. Mnoho z nás má za sebou daleko víc let na těchto školách a i mnoho let praxe a také nevíme vše, jsou to jen rady a jestli tě tam ještě nenaučiíly že máš za součástku v navrženém a odzkoušeném přístroji dát stejnou nebo náhradu která je adekvátní pak ta škola nestojí za nic!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 11:16    Předmět: Citovat

Klídek daton v češtine to možno znelo ako výsmech, ale v slovenčine mi to znelo skôr ako zdesenie.

Skôr ste mu mali niekto poradiť, že ak vytiekol kondík, tak je dôležité riadne vyčistiť dosku !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2005, 19:02    Předmět: Citovat

Aha tak jo beru to .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund