Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

led luxeon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jurbise



Založen: Feb 08, 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2008, 11:24    Předmět: Citovat

Nechci zakládat nové téma.Potřeboval bych návod na driver pro Luxeony ve větším počtu = 1 zdroj proudu pro např.6,nebo 10ks Luxeon 1Wmodulů.Na netu je jich dostatek,ale většinou jsouvýrobci z usa a v čr kusově nesehnatelné.Na vstupním napětí nebazíruju,např 6,12,15,24v a uvítal bych i možnost dimmeru(ale není nutný),spíše mi jde o jednoduchost a spolehlivost.Zapojení co mám k dispozici jsou sice super s plynulou regulací proudu,ale jsou pro 1ks a nechci zapojovat např. 6 Luxeonů a k tomu 6 zdrojů.Dovedl by jste někdo poradit zdroj s dostupnými komponenty?Pokud možno ne smd a stačí bez plošňáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2008, 19:37    Předmět: Citovat

zkus treba tohle, http://www.led-tech.de/en/LED-Controlling/Constant-Current-Power-Supply-c_118_119.html
firem co zasilaji do CR je spousta.
Nevim, jestli se vyplati pri tech cenach neco lepit doma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2008, 22:38    Předmět: Citovat

Když nejlevnější měnič stojí 350Kč a k tomu připočtu tak 300Kč poštovného, tak výroba vlastního zařízení v ceně do 100Kč není zas tak od věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2008, 13:57    Předmět: Citovat

Postovne maji polovicni, ale to je celkem jedno. Zalezi na tom jak je drahy tvuj cas, osobne by se mi s tim pri 1 ks asi piplat nechtelo.
Zkus treba tohle http://www.national.com/pf/LM/LM3404.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2008, 21:13    Předmět: Citovat

Jurbise napsal(a):
Nechci zakládat nové téma.Potřeboval bych návod na driver pro Luxeony ve větším počtu = 1 zdroj proudu pro např.6,nebo 10ks Luxeon 1Wmodulů.Na netu je jich dostatek,ale většinou jsouvýrobci z usa a v čr kusově nesehnatelné.Na vstupním napětí nebazíruju,např 6,12,15,24v a uvítal bych i možnost dimmeru(ale není nutný),spíše mi jde o jednoduchost a spolehlivost.Zapojení co mám k dispozici jsou sice super s plynulou regulací proudu,ale jsou pro 1ks a nechci zapojovat např. 6 Luxeonů a k tomu 6 zdrojů.Dovedl by jste někdo poradit zdroj s dostupnými komponenty?Pokud možno ne smd a stačí bez plošňáku.


Pri napájaní 24V a 4ks 1W Luxeonoch v sérii by ti vyhovel aj MC34063A , je bežne k dostaniu, je lacný a ešte na nete nájdeš aj kalkulátor, ktorý ti presne vypočíta hodnoty súčiastok. Lacnejšie to nejde http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/index.shtml

Idea

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2008, 22:00    Předmět: Citovat

dnes jsem ty moje led upevnil na chladič (to se nezdá, ale docela dost se hřejí) a připojil k tomu zdroji co jsem k tomu udělal - nestačil jsem se divit. Je to červené světlo tak to ve dne není moc vidět, ale v noci Shocked. Jedna svítí daleko víc než potřebuju a to do ní de jen 270mA. Nedokážu si představit tu 100W ledku v bílém provedení ....... to musí vypalovat oči Cool Cool . Kam se hrabe žárovka Laughing Šlajdr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po únor 11 2008, 21:12    Předmět: Citovat

Pánové, je to k zbláznění... V pátek jsem koupil 1W LED svítilnu na 1 tužkáč, samozřejmě Čajna.. Nedůvěřivě jsem změřil proud a ono to sedí. Svítí pekelně, za bílého dne mi posvítili do očí a já 5 minut viděl "mušky"!
V kazetě, dárkové balení, vystlané molitanem, krásný design, Al futrál. Cena - 49,- Kč.....

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurbise



Založen: Feb 08, 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út únor 12 2008, 10:52    Předmět: Citovat

Díky za odkazy,zaujal mně ten obvod MC34063A.Znamená to tedy,že pokud bych chtěl 8ks Luxeonů musel bych použít 2 zdroje?Koupit něco hotovýho není umění a ani nevím,jak lze provýst platbu do zahraničí,když nemám kartu apod.,asi to těžko zašlou na dobírku za naše soldy.Já čas někdy nepřepočítávám na peníze a stavění mně baví a navíc si zajímavý zapojení archivuju,aby byly kdykoliv po ruce k použití i do budoucna.Rybář, kterej prosere neděli u vody(a nic nechytne) to asi taky nepřepočítává na peníze,jde o koníček a relax a to že se něco povede i v amat. podmínkách.Takže to chci zkoušet tak dlouho,až budu spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út únor 12 2008, 14:34    Předmět: Citovat

Napísal som ti SZ.
Počet možných LED na výstupe je závislé na napájacom napätí, čím je vyššie, tým viac LED je možné zapojiť do série, inak treba použiť viac meničov.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 12 2008, 17:38    Předmět: Citovat

Vcera mi prisel tento led driver http://ledsee.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=150&category_id=12&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27
Je v nem pouzity IO http://www.addmtek.com/App_info/DA011-2-AMC7150--Reference%20Design.pdf
Zapojeni je pomerne jednoduche, ale nevim jak to bude s dostupnosti.
350mA drivery tam maji za 3EUR, coz se mi opravdu nevyplati bastlit. Ja se snazim vyrabet jen veci co se nedaji koupit, pripadne velmi draze.

Co se tyka placeni a spol. treba konkretne u tehle firmy - po objednani poslou normalne fakturu, ceny jsou konecne, tj bud uz s dani, nebo ji nepripocitavaji. Dopravne je 3EUR coz je mene nez u nekterych nasich nejmenovanych zasilkovych sluzeb. Trochu mrzute jsou bankovni poplatky, maji sice banku v Nizozemi, ale i tak si krypli ze sporitelny strhli 200,- za prevod. Lepsi je platit pres PayPal, kde se cena sice zvysi o 3EUR, ale porad je to min nez bankovni poplatky.
Asi 3 dny po zaplaceni prijde mail ze status zakazky byl zmenen na odeslano a za cca tyden prijde balik normalne postou.
Odkud to posilali netusim, protoze neumim cinsky a tak jedine co se mi podarilo rozlustit bylo par cislic a napis CHINA Smile
Reklamace se tedy nejspis konat nebudou.

Tahle firma provozuje patrne taky web http://www.makepcb.com/
Maji docela zajimave ceny za DPS i pri 1 ks. Napriklad 2vrstva deska 150x300mm, zlacena, zelena nepajiva maska, 1stranny servisni potisk vyjde na cca 1500Kc. Kdyz jsem takovou desku nechal delat u nas, stalo to vice nez trojnasobek. V dohledne dobe nic podobneho delat nebudu, takze je nevyzkousim, ale kdyby mel nekdo odvahu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: út únor 12 2008, 19:38    Předmět: Citovat

Samotný MC34063A čtyři 1W luxeony neutáhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út únor 12 2008, 19:49    Předmět: Citovat

pavel16 napsal(a):
Samotný MC34063A čtyři 1W luxeony neutáhne.


Pri napájaní 24V a viac by štyri v sérii utiahnuť mal.
Ct=786 pF
Ipk=700 mA
Rsc=0.429 Ohm
Lmin=140 uH
Co=7 uF
R1=5.6k R2=75k (17.99V)

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ano



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út únor 26 2008, 20:32    Předmět: Citovat

Zdravím,
Nebudu tu řešit předchozí jenom naznačím. Taky jsme řešili a dospěli jsme k 3em řešením 2vě se řeší obvodem LM2576 jednou pracuje jako zdroj U a po druhé zdroj I obě řešení jsou jednoduché a I zvládá do 3A a U od 40-60V podle verze. A třetí zapojení si nechám pro sebe dalo mi chvíli zabrat ,ale to má i řízení jasu napětím nebo pwm a dá se postavit ve velikosti 18*15mm pro 1 LED a max I do 1A. Používáme je pro řízení RGB led s PIC. Jinak ledkám zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund