Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Třetí SPZ na nosič kol ke kouli na auto.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 30 2016, 20:15    Předmět: Citovat

No jo, to jsou ale účelové značky s vylisovanými hvězdičkami. Asi aby je někdo nezneužil na vozík?
Tak to teď budeš počítán mezi velké ostraváky? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 19:55    Předmět: Citovat

Oživuju toto téma.
Jak je to s přendáváním zadní registrační značky na nosič kol nasazeného na kouli?
Dneska jsem měl s kamarádem při kdy tvrdím, že značka patří jen a pouze na vozidlo. Na nosič potřebuju povinně třetí značku. Tak jsem se jal prohledat internet s tímto tématem a taky zákony a vyhlášky (viz příloha). Na všech tématech se píše, že přehazování RZ z auta na nosič je zákonem povolené. Pouze (!) jedna diskuze to popřela. Citace: vy...@seznam.cz, 17. 8. 2023 7:09
Zdravím Vás přátelé motoristi ! Tak zde je obrovská chyba má jistě velice špatné informace !
1 : SPZ nebo-li RZ musí být na vozidle ( autě ) obě dvě !
2 : o třetí SPZ (RZ) si musí majitel zažádat na evidenci motor.vozidel,kde mu cca do 14 dnů nechají vyrobit stejnou SPZ,kterou opatří nosič kol ! Dále pak musí opatřit kola na nosiči ještě takovou bílou cedulí s červenými pruhy !
3 : pokud toto neudělá majitel a SPZ pouze přendá na nosič,hrozí mu v zahraničí docela tučná pokuta !!!! Zde v republice je také pokuta nebo správní řízení ! Tak prosím uveďte toto na pravou míru a nedezinformujte motoristy !!!!!
Konec citace.
To co jsem se dočetl v zákoně jsem zvýraznil v příloze. A teď - kdo má pravdu. Já sám třetí značku na nosiči mám.



Třetí registrační značka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  128.73 kB
 Zobrazeno:  26 krát

Třetí registrační značka.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1708
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:03    Předmět: Citovat

Pokud na registr-vozidel.cz nelžou pak platí viz citace.

Zdroj: registr-vozidel.cz

citace:
Musím mít značku na nosič kol?
Zákon umožňuje přendat SPZ z vozidla na nosič kol. Pokud tedy využíváte nosič kol jen občas, není problém značku přehazovat. Pokud byste nosič využíval časteji, je jistě jednoduší nechat si vyrobit třetí značku na nosič kol. Při přendavání se může rám značky poškodit a může dojít k její ztrátě.

Vlastní značka na nosič kol
Zákon neumožňuje využívat nosič na kola s jinou registrační značkou než tou, kterou vydává registr vozidel. Není možné používat značku soukromé výroby, policie takovou značku neakceptuje.

Třetí značka na nosič kol od roku 2016
O třetí značku na nosič kol lze požádat na jakémkoliv registru vozidel. Tato značka má stejné znění jako SPZ Vašeho vozidla. Jediným rozdílem je, že za třetím znakem nejsou vylepené nálepky STK, ale jsou zde vyraženy dvě hvězdičky. Třetí značka vydaná úřadem je totožná svými rozměry, provedením i použitým typem písma, jako zbylé značky na vozidle. Použít se však smí pouze na závěsném zařízení.


Naposledy upravil Valdano dne pá leden 26 2024, 20:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:05    Předmět: Citovat

Ja ma tiez tretiu znacku na nosic. Ta moja nema hviezdicky, ale napis "NOSIC"


nosic.jpg
 Komentář:
 Velikost:  218.99 kB
 Zobrazeno:  24 krát

nosic.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:07    Předmět: Citovat

Na to jsem samozřejmě taky narazil. Ale odkazuju se na § 32, odstavec 1. Tam se píše kde má RZ být. A to je konečná. Nic o přendávání se tam nepíše. To tedy znamená, že když mám RZ jinde než na zádi vozidla, jde o přestupek. A dost mastný.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.


Naposledy upravil MiraSt dne pá leden 26 2024, 20:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1708
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:09    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Ja ma tiez tretiu znacku na nosic. Ta moja nema hviezdicky, ale napis "NOSIC"

To bude zřejmě tím, že v SR pro tento účel platí trochu jiná pravidla než v ČR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:13    Předmět: Citovat

...hlavne ze sme v EU... netvrdim, ze vsetko, ale taketo prkotiny by teda mohli kludne zosuladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1708
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:28    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
odkazuju se na § 32, odstavec 1. Tam se píše kde má RZ být. A to je konečná. Nic o přendávání se tam nepíše. To tedy znamená, že když mám RZ jinde než na zádi vozidla, jde o přestupek. A dost mastný.

Jenže vy citujete vyhlášku a nikoli zákon a na registru vozidel se píše "zákon umožňuje přendat SPZ z vozidla na nosič kol". Takže to zřejmě nějak třeba i nepřímo vyplývá z některého ustanovení zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ale pokud chcete přesně vědět, ze kterého tak se poptejte přímo na inspektorátu nebo napiště dotaz emailem na info@registr-vozidel.cz a pak to budete mít písemně a kdyby měl nějaký poliš při kontrole na území ČR jiný názor tak mu to písemné vyjádření pak ukažte. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 20:59    Předmět: Citovat

Právěže se píše, že to zákon umožňuje a já jsem se to nikde nedočetl. V zákoně. Vyhláška upřesňuje znění zákona jak a co má být.
Zeptám se na té adrese. Pátral jsem kde bych se ofico zeptal a začal jsem ministerstvem dopravy. Tam jsem kolonku na dotazy nenašel. Tak se zeptám a pak to tu napíšu co mi došlo.

_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1708
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 21:02    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
Pátral jsem kde bych se ofico zeptal a začal jsem ministerstvem dopravy. Tam jsem kolonku na dotazy nenašel.

Není potřeba kolonka na dotazy. Stačí napsat dotaz emailem na adresu podatelny tj. posta@mdcr.cz

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

citace:
Příjem dokumentů bude přednostně probíhat prostřednictvím elektronické komunikace.

Datovou zprávu (podání v digitální podobě) je možné doručit:
- prostřednictvím informačního systému datových schránek - maximální velikost jedné datové zprávy je 20 MB,

nebo
- zasláním e-mailové zprávy na elektronickou adresu podatelny - maximální velikost jedné datové zprávy je 10 MB (a to je právě Váš případ, ke kterému nemusíte mí datovou schránku ani elektronický podpis),

nebo

- na přenosném technickém nosiči - maximální velikost jedné datové zprávy je 10 MB.


Naposledy upravil Valdano dne pá leden 26 2024, 21:13, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 21:10    Předmět: Citovat

Napsal jsem na obě adresy. Tak uvidíme.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1708
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2024, 21:52    Předmět: Citovat

Na MD se na to už někdo ptal a níže je citace části otázky i části odpovědi (pro vás podstatná je ta červeně zvýrazněná část odpovědi), ze které v podstatě vyplývá to, že přemístění RZ ze zadní části vozu na nosič je v souladu s ustanovením §32, odstavec 1. vyhlášky č. 343/2014 Sb. o registraci vozidel. Nosič, který je umístěn na zadní části vozidla se v případě takového přemístění RZ totiž dle vyjádření MD považuje za součást zadní části vozidla. Takže RZ je tím defacto umístěna stále na zadní části vozidla.

Zdroj: Info pro všechny

Tazatel napsal(a):
Dotaz zní, zda je zcela v souladu s pravidly silničního provozu sundání zadní RZ z auta a nasazení do rámečku nosičie kol? Auto tedy v danou chvíli není osazeno zadní RZ, která je přemístěna na nosič. Považuje se namontovaný nosič jízdních kol jako SOUČÁST auta a je přemístění zadní RZ na nosič zcela v pořádku a nemohu být za toto pokutován PČR?

Ministerstvo dopravy, Odbor provozu silničních vozidel napsal(a):
Nákup a použití třetí registrační značky na nosné zařízení vyplývá ze zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb. Toto řešení umožňuje komfortní používání nosičů kol bez nutnosti montáže registrační značky (dále jen „RZ“) při každém použití nosiče, ale není to jediná možnost, jak postupovat.

Jiným možným řešením, pokud třetí RZ na dané vozidlo není k dispozici, je přemístění RZ ze zadní části vozidla na nosič. Nosič je poté považován za součást vozidla a tvoří jeho zadní část.

Uvedené možnosti použití RZ na předmětném typu nosiče kol byly v minulosti sděleny Policii ČR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út březen 19 2024, 17:14    Předmět: Citovat

Tak po skoro dvou měsících a jedné urgenci jsem se dočkal ofico odpovědi.
Takže jsem se mýlil ohledně umístění RZ z auta na nosiči kol. Tímto se omlouvám všem se kterými jsem polemizoval. Ale nebylo mi to jasné.
Přikládám foto dopisu co mi přišel. Tímto to pokládám za uzavřené téma.



Nosič kol-registrační značka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  153.33 kB
 Zobrazeno:  55 krát

Nosič kol-registrační značka.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund