Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DPS metodou dělících čar

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 16:44    Předmět: DPS metodou dělících čar Citovat

Mám laserovačku a tak jsem si říkal, že než se trápit s přenášením vzorů na DPS pomocí tiskárny, fotovrstvy, masky, UV osvětlování a tak, tak by bylo asi jednodušší prostě to stříknout jednolitou vstvou barvy, laserovačkou tu barvu místy odpálit, pak to vyleptat, umýt a osadit.

Ale na to se mi dosavadní návrhy nehodí, protože to jsou piny propojené měděnýma cestičkama a zbytek je prázdno. A taky si myslím, že není vhodné to překreslovat tou laserovačkou jako bitový obrázek.

Víc by se mi líbilo mít to řešené metodou dělících čar, kdy by ta laserovačka místo pohybu řádek po řádku jako jehličková tiskárna tam prostě jela jen po těch dělících čarách jako plotter a byla s tím hotová raz dva. (A všechny nezaměděné oblasti by byly tak na jednu šáru široké křivky).

Zatím teda na navrhování používám KiCad na linuxu a laseroval jsem tak, že jsem si něco nakreslil v inkscape (*.svg) a vyexportoval do GRBL a přez bCNC poslal do té laserovačky. Takže kdyby to šlo nějak jednoduše s tímto, tak by se mi to líbilo, ale pokud ne a je jiná rozumná cesta, tak mě zajímá taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 16:58    Předmět: Citovat

A vadilo by, ak by "deliace čiary" boli len okolo vodivých čiar a na zvyšných plochách medzi "deliacími"čiarami ostala odizolovaná "rozliata" meď?
Takéto deliace čiary by šlo vygenerovať aj nejakou transformáciou trebárs vo fotošope, bez skúmania elektrického zapojenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 17:31    Předmět: Citovat

Sice bych byl raději, kdyby ta "rozlitá měď" k něčemu patřila, nejlíp k zemi, ale to by se nějak dalo.
Otázka je, jak to z toho fotošopu (nebo ještě líp z Gimpu) dostat do nějakých rozumných vektorů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 17:38    Předmět: Citovat

Co zkusit nějakej soft, určenej pro mikrofrézky, přímo určený na malosériovou/prototypovou výrobu DPS? Tam to myslím je v příslušenství, nějakej tenhle "překopávací soft" z režimu spojovejch čar na dělicí čáry - nabídka je už léta na zadní obálce PE-AR ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 18:04    Předmět: Citovat

Nebylo tady někde vlákno na metodu dělících čar pomocí maskovací samolepící fólie pro řezací plotter na reklamní fólie? To je vlastně podobnej problém.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 18:19    Předmět: Citovat

gilhad napsal(a):

Otázka je, jak to z toho fotošopu (nebo ještě líp z Gimpu) dostat do nějakých rozumných vektorů


Nahoře jsi někde psal něco o fotošopu? Já tam četl KiCad a Inkscape... Edit: pardon, to psal druhý...

Vektorizace bitmapy je něco, co zvládá právě třeba Inkscape a to tak, že docela pěkně a s volitelnými parametry.

Jaký je ale důvod to všechno nedělat přímo vektorově? Všechny běžné návrhové systémy (KiCad, Eagle a asi milión dalších) pracují s vektory.

Bitmapu lze filtrem (Filtry - Detekce hran a tam si vybrat vhodný typ a jeho nastavení) obtáhnout v GIMPu tak, že vystoupí jen hrany (což jsou ony dělící čáry) a ty se pak dají převést zpět na vektor.

Stejně mi to ale připadá jako drbat se pravou rukou prostrčenou mezi nohama za levým uchem. DPS dělám v Eagle nebo výjimečně v LO Draw a dál postupuju už popsanými metodami. Nemám potřebu laseru atd., ale chápu, že někdo to rád složitě Wink

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne út říjen 24 2023, 18:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 18:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Co zkusit nějakej soft, určenej pro mikrofrézky, přímo určený na malosériovou/prototypovou výrobu DPS?


Ehm, není zadarmo a nejspíš ani ne samostatně, tedy bez stroje.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 20:25    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Stejně mi to ale připadá jako drbat se pravou rukou prostrčenou mezi nohama za levým uchem. DPS dělám v Eagle nebo výjimečně v LO Draw a dál postupuju už popsanými metodami. Nemám potřebu laseru atd., ale chápu, že někdo to rád složitě Wink


Tak já bych to taky měl rád jednoduše a rychle a levně ... jenomže mi to nějak nevychází ...

Pořád je to stejná písnička Nápad - schema - návrh PCB - vytvoření PCB - osazení PCB - profit (nebo sakrování, proč to nechodí)

Jenom se liší ta část vytvoření PCB - původně jsem PCB navrhnul na papíře a pak ručně drásal z kuprexcardu hřebíkem (mraky let před revolucí).

Pak jsem to místo drásání nakreslil nitrofarbou na kožu a vyleptal chloridem vyžebraným z vodárny.

Po revoluci jsem se dostal k fotocestě a počítačům, takže jsem navrhnul PB v programu (dříve Eagle, teď KiCad), vytisknul na laserové tiskárně na fólii, připlácnul na fotovrstvu (nastříkanou na kuprextit, nebo koupenou s hotovou FR4 deskou), osvítil UV, vyvolal a vyleptal v chloridu.

To už vypadalo docela dobře, jen to bylo pracné, hlavně když ta laserová tiskárna to udělala řídké a prosvítalo to, takže se do toho leptaly ďolíčky. Takže to po ní stejně různě ručně obtahovat a vylepšovat.

Když jsem teď navrhoval Expanduino, tak jsem vyeportoval Gerber a poslal do JCLpcb.com a oni mi to udělali tam a poslali sem.

Jako príma, kvalitní a hezké, ale trvalo to strašně dlouho (pár týdnů) a navíc to stálo něco přez stovku. Což jde, když chci desku 10x10 cm a ideálně ještě 5x, ale už je poněkud hodně drahé a pomalé, když chci udělat DIP8 breakout na jeden jediný SMD chip, aby šel používat v breadboardech.

-------------------------------------------------

Takže pro drobnosti chci udělat krok zpět a nějak obejít problémy s blbým krytím té tiskárny a trochu složitou manipulací s fotocitlivýma věcma (nenechávat na stole když svítí slunce a tak). A jelikož mám doma nějakou laserovou grafírku, kterou se mi už podařilo vypálit pár kartonových štítků a smrkových destiček (3mm smrk řeže skrz bez problémů, silnější jsem zatím nezkoušel), tak jsem si říkal, jestli bych tím nemohl nahradit tu tiskárnu a fotocestu - měď to řezat sice nebude, ale místo fotovrstvy to stříknout první barvou zleva a pak odlaserovat mezery (barvu to musí propálit jak nic), vyleptat v chloridu a očistit. Tím by odpadlo pár kroků, přenos informace by byl dokonalý a celé by se to zrychlilo (a navíc o fous zlevnilo).

-------------------------------------------------

Problém je, že tam nevidím vhodný výstup (ale možná jsem prostě slepý), který by měl jako vektory právě ty mezery jako *.gcode.

No a taky pokud by se to dalo nějak rovnou už navrhovat nikoli jako spoje, ale jako dělící čáry, bylo by to asi lepší. (Ale zase autorouter bych rád měl k dispozici i tak).

Tak jsem si řekl, že se zeptám zkušených, jak by na to šli oni.

Když porovnám složitost stávající cesty s ruční opravou fólií a exponováním UV a vyvíjením, a nové cesty, kde to navrhnu stejně, ale vytisknu do souboru, načtu do Gimpu, na pár kliknutí vyliju zbytešně velké mezery, zinvertuju a vyexportuju, načtu do inkscapu, nechám na pár kliknutí převést na čáry a vyexportuju do *.gcode a pak ten gcode pošlu do lasergravírky, tak už to začíná vypadat stejně pracně, nebo i o něco jednodušeji tou novou cestou.

Samozřejmě kdyby se našlo něco, co je pro to přímo připravené, tak by to mohlo být mnohem jednodušší.

Třeba nějaký doplněk do KiCadu, jako je ten autorouter, který by jen vygeneroval obrysy (a ideálně jako gcode). Jenže takový jsem zatím nenašel. Ale co nevím já, to může vědět někdo jiný a pokud se nezeptám, tak mi to neřekne.

Nebo je něco jiného, co na to jde jinak, ale já o tom nevím a ani nevím na co se ptát. (Taky se mi už kolikrát stalo, že někdo řekl "proč to děláš tak složitě, když to jde takhle snadno" a ukázal mi cestu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 20:33    Předmět: Citovat

Já tomu rozumím a prošel jsem podobnou cestu.

Jenže jsem prostě zakotvil u toho, co mi funguje a nemám potřebu s tím nadále něco dělat.

Na jednu redukci DIP8 - SO8 je ideální ten tisk na fólii, ale opakuju: ani to ne nějakou tiskárnou a nějakým tonerem, ale něčím vyzkoušeným.

A čím starší, tím lepší (protože má vydatnější toner a tolik s ním neojebává, pardon nešetří...).

Mimochodem tu redukci má od PRCáka i Láska Wink

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 21:24    Předmět: Citovat

Nojo, tehdy ještě Láska nepodnikal, do Rychnova daleko, v pátek večer objednat a čekat až někdo doručí zase hrozně dlouho a platit 75,- za dopravu destičky za 4,- zase draho Rolling Eyes ...

Navíc to byl jen příklad, různých podivností podobných rozměrů jsem napáchal vícero Laughing

Jenže to je většinou tak, že mě něco popadne a chci to hned a víkend na krku a když to nedotáhnu teď, tak pokračování až kdoví kdy.

A je to jen pár kousků za rok. Tiskárnu mám HP LaserJet Multi 1132, ale další stejně nemám pořádně kam dát a na tu trošku se nevyplatí.

Ještě mě napadlo, že je asi zbytečné trvat na průhledné fólii, když mi vlastně stačí ten nosič průsvitný, třeba pauzák, nebo tenký papír, protože stejně by ten tisk byl přitištěný na fotovrstvě, tak mě vlastně mnohem víc zajímá krytí, než cokoli jiného a průhlednost nic moc nepřinese (vzhledem k délce osvitu není problém případně pár sekund na ztráty přidat).

Ale i tak mě ty dělicí čáry lákají, někdy to i líp vypadá ... (a možná to i použiju na kryt "kosmické lodi", kde v tom budou obrazce a prosvítající světlo tomu jen přidá Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 21:29    Předmět: Citovat

Hm, všechno je "obtížný nebo nejde to" a na druhou stranu když dostaneš "na stříbrném podnose" konkrétní zkušenosti, tak zase najednou chceš experimentovat.

To je fakt těžký...

No, dělej si to jak chceš, docela by mě po čase zajímalo, jestli jsi uspěl, nebo budeš donekonečna něco vymýšlet a výsledek nikde.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabriel



Založen: Sep 25, 2007
Příspěvky: 60
Bydliště: KS

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2023, 17:16    Předmět: Citovat

Do eagle existuje plugin pcb-gcode ktorý je určený pre frézovanie dps metodou deliacich čiar. Myslím, že by sa dal použiť aj na laser.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2023, 1:01    Předmět: Citovat

Tak jsem prozkoušel několik cest a bočních cestiček, které se neosvědčily, i když vypadaly nadějně a nakonec se to docela zjednodušilo a vypadá to dost nadějně.

V KiCadu navrhnu PCB jak jsem byl zvyklý, a podobně jako se dělá export do Gerberu udělám export do SVG.

V Gimpu otevřu SVG pro horní či dolní vrstvu (pozor, chce to dát vyšší rozlišení aby to nebylo kostičkovaté - dal jsem 900 místo 90 jako první pokus a bylo to dobré), případně zmirorovat.
Vyberu podle barvy černou (takže všechno co není empty), dám v Select převést na Path.
V sidebaru Paths kliknu pravým na vzniklou cestu a dám vyexportovat do SVG

V Inkscape načtu tento soubor, dám Extensions/Gcodetools/Path to Gcode

v bCNC otevřu vyexportovaný Gcode a vypadá dobře.
(teď ještě vyhrabat laserovačku, připojit, zkalibrovat, doladit případné parametry, ale to už by neměl být problém. Jen to bude chtít čas, kterého je málo.)

Ten krok s Gimpem by asi taky šel přeskočit a provést v Inkscape, zalaboruju.
Musím koupit nějakou barvu ve spreji, poslední došla.
Potřebuju delší USB kabel.
Když po roztírání nepájivé vrstvy do papíru vyříznu pady a dám ho na ten igeliťák, tak je tam budu moct taky nastříknout tou barvou a tím se zbavím tisku zcela (teda, pokud to tak zafunguje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dumitru



Založen: Dec 11, 2015
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko,Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2023, 7:56    Předmět: Citovat

gilhad napsal(a):
JirkaZ napsal(a):
Stejně mi to ale připadá jako drbat se pravou rukou prostrčenou mezi nohama za levým uchem. DPS dělám v Eagle nebo výjimečně v LO Draw a dál postupuju už popsanými metodami. Nemám potřebu laseru atd., ale chápu, že někdo to rád složitě Wink


Tak já bych to taky měl rád jednoduše a rychle a levně ... jenomže mi to nějak nevychází ...

Pořád je to stejná písnička Nápad - schema - návrh PCB - vytvoření PCB - osazení PCB - profit (nebo sakrování, proč to nechodí)

Jenom se liší ta část vytvoření PCB - původně jsem PCB navrhnul na papíře a pak ručně drásal z kuprexcardu hřebíkem (mraky let před revolucí).

Pak jsem to místo drásání nakreslil nitrofarbou na kožu a vyleptal chloridem vyžebraným z vodárny.

Po revoluci jsem se dostal k fotocestě a počítačům, takže jsem navrhnul PB v programu (dříve Eagle, teď KiCad), vytisknul na laserové tiskárně na fólii, připlácnul na fotovrstvu (nastříkanou na kuprextit, nebo koupenou s hotovou FR4 deskou), osvítil UV, vyvolal a vyleptal v chloridu.

To už vypadalo docela dobře, jen to bylo pracné, hlavně když ta laserová tiskárna to udělala řídké a prosvítalo to, takže se do toho leptaly ďolíčky. Takže to po ní stejně různě ručně obtahovat a vylepšovat.

Když jsem teď navrhoval Expanduino, tak jsem vyeportoval Gerber a poslal do JCLpcb.com a oni mi to udělali tam a poslali sem.

Jako príma, kvalitní a hezké, ale trvalo to strašně dlouho (pár týdnů) a navíc to stálo něco přez stovku. Což jde, když chci desku 10x10 cm a ideálně ještě 5x, ale už je poněkud hodně drahé a pomalé, když chci udělat DIP8 breakout na jeden jediný SMD chip, aby šel používat v breadboardech.

-------------------------------------------------

Takže pro drobnosti chci udělat krok zpět a nějak obejít problémy s blbým krytím té tiskárny a trochu složitou manipulací s fotocitlivýma věcma (nenechávat na stole když svítí slunce a tak). A jelikož mám doma nějakou laserovou grafírku, kterou se mi už podařilo vypálit pár kartonových štítků a smrkových destiček (3mm smrk řeže skrz bez problémů, silnější jsem zatím nezkoušel), tak jsem si říkal, jestli bych tím nemohl nahradit tu tiskárnu a fotocestu - měď to řezat sice nebude, ale místo fotovrstvy to stříknout první barvou zleva a pak odlaserovat mezery (barvu to musí propálit jak nic), vyleptat v chloridu a očistit. Tím by odpadlo pár kroků, přenos informace by byl dokonalý a celé by se to zrychlilo (a navíc o fous zlevnilo).

-------------------------------------------------

Problém je, že tam nevidím vhodný výstup (ale možná jsem prostě slepý), který by měl jako vektory právě ty mezery jako *.gcode.

No a taky pokud by se to dalo nějak rovnou už navrhovat nikoli jako spoje, ale jako dělící čáry, bylo by to asi lepší. (Ale zase autorouter bych rád měl k dispozici i tak).

Tak jsem si řekl, že se zeptám zkušených, jak by na to šli oni.

Když porovnám složitost stávající cesty s ruční opravou fólií a exponováním UV a vyvíjením, a nové cesty, kde to navrhnu stejně, ale vytisknu do souboru, načtu do Gimpu, na pár kliknutí vyliju zbytešně velké mezery, zinvertuju a vyexportuju, načtu do inkscapu, nechám na pár kliknutí převést na čáry a vyexportuju do *.gcode a pak ten gcode pošlu do lasergravírky, tak už to začíná vypadat stejně pracně, nebo i o něco jednodušeji tou novou cestou.

Samozřejmě kdyby se našlo něco, co je pro to přímo připravené, tak by to mohlo být mnohem jednodušší.

Třeba nějaký doplněk do KiCadu, jako je ten autorouter, který by jen vygeneroval obrysy (a ideálně jako gcode). Jenže takový jsem zatím nenašel. Ale co nevím já, to může vědět někdo jiný a pokud se nezeptám, tak mi to neřekne.

Nebo je něco jiného, co na to jde jinak, ale já o tom nevím a ani nevím na co se ptát. (Taky se mi už kolikrát stalo, že někdo řekl "proč to děláš tak složitě, když to jde takhle snadno" a ukázal mi cestu)


Ahoj a čo tak si tých redukcii spraviť na rozmere 10x10cm koľko sa zmesti a ideálne pod rôzne puzdra a to poslať do JLCPCB ? myslím si že sa ich tam zmesti hodne Very Happy a ešte budeš mať 5ks síce to potrvá cca 2 týždne ale zásoby bude aj na rok Very Happy ja som takto exportoval par dps kde boli 2ks na jednej dps 10x10cm viď príloha a bez problémov Very Happy a cena 4,17USD aj s dopravou

A k téme ja som to robil na frézke a tam to bolo celkom jednoduché z (až si vyskúšaš rýchlosti a posun pre najlepší výsledok tým par dni zabiješ ale spravíš si tabuľku a potom už sa tým nezaoberáš )gerberu vo flatcam vytvoríš g-code vložíš frézku pustíš, dôjdeš zmeníš frézku na vrták navŕtaš potom zmeníš na frézku a vyrežeš, výhodou je že dps bolo možne rezať akéhokoľvek tvaru a + ak bolo potrebne aj dielektrické medzery .... je samozrejme pomalé a to je nevýhoda , výhody sú že nepotrebuješ k tomu žiadnu chémiu pre prototyp ok, ak to ozaj ponáhľa na odskúšanie funkčnosti.

Môj názor frézka je nato lepšia ... ale až keď dvihnú ceny na pcb v čine Very Happy



dps1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  95.48 kB
 Zobrazeno:  38 krát

dps1.jpg



dps2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  62.09 kB
 Zobrazeno:  41 krát

dps2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt říjen 26 2023, 8:46    Předmět: Citovat

Dumitru napsal(a):

Ahoj a čo tak si tých redukcii spraviť na rozmere 10x10cm koľko sa zmesti a ideálne pod rôzne puzdra a to poslať do JLCPCB ? myslím si že sa ich tam zmesti hodne Very Happy a ešte budeš mať 5ks síce to potrvá cca 2 týždne ale zásoby bude aj na rok Very Happy

Nojo, jenže já typicky potřebuju jeden kus (nebo občas dva) celkem a hned teď. Ta redukce byla příklad, to si každý představí, ale to je pokaždé něco jiného - 8 emitorových sledovačů s LED (vstupní odpor desítky megaloohmů) pro přehled na breadboardu - 3 šikovná tlačítka, jedna LED a mrňaduíno pro gamesení - pole UV LED pro osvěcování - časovač pro ovládání toho pole (4tlačítka, 8LED,pípák, AVR, krystal a kondíky) - propípátor - logická sonda - mini pro shield s I2C - H-můstek - I2C 5V/3V3 konvertor - zdroj 5V/3V3 s konfigurací kolik kam a s indikací - atd. atd. (náhodně jsem prohrábnul šuplík ...) - půlku z toho číňan má, ale právě ty 2 týdny daleko a do zásoby bych musel vzít celý sklad, abych takovouhle směs z toho dokázal vytáhnout


Dumitru napsal(a):
Môj názor frézka je nato lepšia ... ale až keď dvihnú ceny na pcb v čine Very Happy

Frézka by byla fajn, ale tu nemám a nejspíš hned tak mít nebudu. Laser gravírku mám a když si ji ochočím a udělám s ní spoustu drobných užitečností, tak se frézka prosadí snáz, stejně jako 3D tiskárna ... jenže peníze, prostor a čas to ochočit ... a když to odložím, tak to bude levnější a lepší, takže to není zrovna vhodné kupovat do zásoby stylem "na stará kolena děti ohromím jak skvěle tiskne BT-100"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund