Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sraz s DIY audiotechnikou

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá červen 30 2023, 19:30    Předmět: Sraz s DIY audiotechnikou Citovat

Nepředpokládám velký zájem, ale kdyby náhodou:

V sobotu 7.10. spolupořádám další neformální sraz amatérských konstruktérů, zaměřený zejména na reprosoustavy. Koná se asi tak od 9.00 v sále hospody Peklo v Dolních Loučkách u Tišnova.

Vstup se neplatí, součástí není ani předváděcí akce, ani prodej nebo indoktrinace. Prostě se jenom budeme kochat tím, co kdo za poslední dobu vymyslel, zkopíroval, našel, zrenovoval, koupil nebo šlohnul.

Nemám tušení, jaká bude účast exponátů. Byly ročníky vyloženě podařené, byl i ročník slabý. Záleží na tom, koho se podaří přesvědčit aby zvedl prudel, naložil zázraky a přijel.

K vidění/slyšení by mohly být domadělky od vyloženě low-cost po snad nějaké lepší; malé, velké, vypiplané, odfláknuté, hezké, ošklivé, různých koncepcí, s možností bezprostředního porovnání (mám vybavení pro přepínání různých beden za provozu beze změny hlasitosti). Třeba zase někdo přiveze nějaké tovární bedny, ať originál nebo vytuněné.

K vidění bude nejspíš i nějaká další audiotechnika, ale to spíš okrajově. Rozdíly třeba mezi zesilovači nejsou zpravidla tak dramatické, aby se daly v takových podmínkách nějak demonstrovat. Pokud to nejsou vyložené katastrofy.

Takže kdyby někoho zajímalo, kam pokročily možnosti pokoutního bastlení hrajítek, jaký zvuk se dá vyloudit za suchý z nosu, eventuelně co lze získat když se moc nešetří - bude vítán. Pokud jste přesvědčeni, že máte doma něco, co nikdo ještě neslyšel, sem s tím. Pokud si chcete nějaké svoje hudradlo s něčím porovnat a ujistit se, že nic lepšího nepotřebujete, nebo se naopak inspirovat k upgradu - drapněte ho a přivezte, je to přesně pro vás. Bez přímého porovnání není o čem se přít.

Jinak to je hlavně příležitost k setkání s různými neškodnými blázny a podivíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: so červenec 01 2023, 13:53    Předmět: Citovat

Kurňa, to není tak daleko. Kdyby bylo hezky na motorku, tak bych se asi stavil.
Byl by zájem o (snad) hrající exponát Klabalova tuneru, co jsem stavěl ještě jako mladistvý podle nějakého AR? Myslím, že bych to ještě někde vyhrabal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so červenec 01 2023, 21:05    Předmět: Citovat

Hele, jako exponát na výstavku klidně. Předváděčka v hlavním programu by byl asi trochu problém, ale dozajista se najde pár spřízněných duší ke společnému kochání nad podobnými poklady.
Nebyl to receiver? Mám takový matný vzpomínky že to mělo cívky leptané na plošňáku, Klabalův patentovaný koincidenční demodulátor, a na konci MBA810DS. Ale možná se mi plete víc věcí dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17754
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červenec 01 2023, 21:37    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Byl by zájem o (snad) hrající exponát Klabalova tuneru, co jsem stavěl ještě jako mladistvý podle nějakého AR?


To ti to fakt hrálo? My jsme měli origo Klabalovo klišé a udělali 9 plošáků v plošákovně v Tesle Přelouč a výsledky otřesný, každýmu to blblo jinak.
Pak jsme udělali pár VKV přijímačů podle Vládi Němce, co vyšel taky v AR někdy koncem 70-tek. Ten hrál na chlumeckou Cidlinu Rakousko líp než ST100.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so červenec 01 2023, 22:11    Předmět: Citovat

Klabalův přijímač mi fungoval na plošáku ze Svazarmu. Problémem samozřejmě vždycky byly ty plošné cívky, které při tolerancích výroby plošáků měly různou hodnotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 11:21    Předmět: Citovat

Ono se to už blíží. Tak jen připomínám, kdyby se třeba někomu chtělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 19:16    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
Byl by zájem o (snad) hrající exponát Klabalova tuneru, co jsem stavěl ještě jako mladistvý podle nějakého AR?


To ti to fakt hrálo? My jsme měli origo Klabalovo klišé a udělali 9 plošáků v plošákovně v Tesle Přelouč a výsledky otřesný, každýmu to blblo jinak.
Pak jsme udělali pár VKV přijímačů podle Vládi Němce, co vyšel taky v AR někdy koncem 70-tek. Ten hrál na chlumeckou Cidlinu Rakousko líp než ST100.
Fakt to hrálo. Chytal jsem na tom Ö3 hitpanoramu. Klasická 300ohm dvoulinka a dipól na ořechu Smile
@ransom: "Mám takový matný vzpomínky že to mělo cívky leptané na plošňáku, Klabalův patentovaný koincidenční demodulátor, a na konci MBA810DS." - přesně ten. Dobře, že ses připomněl, kdyby bylo hezky jak dnes, tak není co řešit. Jen to musím pohledat, bude to někde ve sklepě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 10:34    Předmět: Citovat

@ransom - tak jsem to fakt našel. Bohužel to nese zřetelné známky pokusů a kanibalizace, takže hrát to nebude. Bonus je, že jsem našel i to amáro.
Mám to vzít sebou, kdybych se tam stavil? Nebo radši ne? Smile



KlabalTuner.jpg
 Komentář:
 Velikost:  79.94 kB
 Zobrazeno:  70 krát

KlabalTuner.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 10:50    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
... Bonus je, že jsem našel i to amáro. ...
Není to Amáro jako běžný číslo, je to Konstrukční příloha Amára z roku 1983. Ten "Klabal" tam je na stránkách 19 až 27, včetně DPS s leptanýma indukčnostma na stránce 23. Bohužel běžně skoro kdekoliv dostupný pdfko pocházející z těch "souhrnnejch cédéček" vydanejch někdy po roce 2000 samotným vydavatelem tehdejší Praktický Elektroniky je učuněný z natolik mizernejch skenů, že by za to patřilo někomu urazit pracky až u (_!_) ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 16:20    Předmět: Citovat

DukeNuke: Bravo. Já některý věci nenacházím třeba rok.
Jak jsem už psal. Praktické demonstrace se budou týkat z 95% reprosoustav, protože je to jediné, co má smysl v takovém prostředí a v tolika lidech rozumně předvádět a poměřovat pindíky. Ostatní věci spíš jako výstavka zajímavostí. Samozřejmě s nadějí, že se někdo zastaví, zeptá, zakecá. Nebo že se to zapne někde v pauze bokem.

Vzpomínám třeba na marnou snahu jednoho extrémního audiofila demonstrovat schopnosti bambusového zesilovače třídy A o výkonu 2x7W ("... nik v živote nepotrebuje viac ako desať wattov..."), se širokopásmovými bedýnkami osazenými 5" Fostexy (znalci vědí). Ono to v sále nebylo vůbec slyšet ani když to hnal až do limitace. Asi to špatné nebylo, jen špatný odhad vhodnosti.

Prostě jsou věci, které se musejí předvádět ve třech lidech v tichém obýváku. Tady jedeme ze zesilovače 2x500W. Samozřejmě ne nadoraz, je to kvůli dynamické rezervě, kde se klidně i dvě stovky W využijí. Čili 2x4W, nebo kolik ten Klabal měl, by asi nebylo moc slyšet. Leda by někdo měl s sebou nějakou náhodou PA bedny se 100dB citlivostí. A taky netuším jak to tam bude s fm signálem.

Tím tě nezrazuju, jen vysvětluju, abys nebyl zklamaný.
Jinak tam potkáš všelijakou zajímavou kutilskou chásku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 18:48    Předmět: Citovat

Jak jsem psal - nese to stopy kanibalizace, takže hrát to nebude...
Ale jestli myslíš, že to bude někoho zajímat, co všechno musel člověk před 40 lety udělat, aby mohl chytat západní rádio, tak bych to vzal.
Pokud klapne počasí, tak se stavím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasnap



Založen: Apr 03, 2023
Příspěvky: 35
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2023, 13:03    Předmět: Citovat

Toho Klabala jsem v osmdesátkách taky rozchodil, byl jsem z toho nadšenej, pak jsem tam dobastlil ještě automatický ladění a už se to nerozběhlo. Neměl jsem nic na VF měření tak to šlo k ledu.
Myslím, že tenkrát si to postavil kdekdo, takže taková vzácnost to zase není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 18:01    Předmět: Citovat

@ransom - byl jsem příjemně překvapen, stálo za to se tam zastavit. Moc pěkně uděláno, nikdy by mě nenapadlo, jak velké rozdíly můžou mezi "bednami" být. Díky za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund