Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s 230V obvodem s Triakem spínaným Arduinem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 5:26    Předmět: Citovat

citace:
ono by možná bylo lepší na takové hlouposti a následnou zpupnost a aroganci "takyelektrikáře" (po prvním varování ohledně elektrické bezpečnosti a EMC) už víc nereagovat a nechat ho vycukat

Jak vidíš tak skutečnost je přesně opačná, už zase čtyři stránky naprosto jalových kydů. Iniciovaných nevychovaným hovadem, neschopným nakreslit schéma, neochotným naučit se základy, ovšem zato drzým a nazývajícím frustrátama lidi s neporovnatelně lepší znalostí principů i praxí. V reálném životě by už dávno dostal přes tlamu.
Pak si může moderátor stěžovat, že mu slezou zbytky vlasů starostí co s tisícimegabajtovou Ebastlírnou, nepřesunutelnou a nezálohovatelnou. Místo aby se hned v zárodku uklidilo a dezinfikovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa33



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 294

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 8:41    Předmět: Citovat

Ta regulace s arduinem je jako jít s kanónem na vrabce. Very Happy
Pro regulaci (čínské) páječky by úplně stačilo např. tohle:



termosw-sch.gif
 Komentář:
 Velikost:  10.16 kB
 Zobrazeno:  64 krát

termosw-sch.gif


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:13    Předmět: Citovat

[quote="Crifodo"]
citace:


Další frustrát, co se musí vybít, jak mu v důchodu ti mladí neopěvují jeho úžasné schopnosti a praktické dovednosti. Jenže mladí dávno přešli na vývoj softwaru, frustráte. Tak buď rád, že občas někdo aspoň přijde na návštevu. Takové slinty, co někteří vypustí, to je síla, kultura Xkrát horší, než v IT, kde oproti některým z vás jsou slušní lidi. Když někdo zavítá k nám na forum, tak mu poradíme, ikdyž má začátečnický dotaz, svoje znalosti s programováním sdílíme mezi sebou. Dědku. Jak já ty vaše manýry znám, ještě ze střední školy. Byli jste neschopní předat dovednosti a znalosti další generaci, protože jste namyšlení, nebubřelí protivové, kteří nesnesou ani dotaz - na to je klasická vaše odpověď "to máš vědět". Fyzikáři, matikáři, účitelé programování, všichni na dotazy odpovídali, to si pamatuju dodnes, ale zeptej se libovolného protivného učitele libovolného elektra a máš to.

Si pamatuju jak takovýhle podobný frustrát na SŠ, co jsme u něj dělali stabilizovaný zdroj, se ani neuráčil vysvětlit jak to funguje, a na dotazy jak to teda vlastně funguje odpovídal jak Hitler. Ůplně stejně jak někteří místní. Blbeček jeden. A takových tam byla hromada. A vždycky to bylo stejné - "To máš vědět". Vy jste za těch vašich komančů museli mít pracovní kulturu jak hrom, to bych si nemohl dovolit říct ani já nějakému juniorovi v práci, "to máš vědět", natož pak učitel, když se ho někdo na něco ptá.

To je archaický plesnivý přístup alá Jen já to vím a jsem borec, a tobě to neřeknu leda se ke mně připlazíš nebo si jinak zasloužíš. Takový archaický shit, zatajování informací a upevňování svoji pozice v neprospěch ostatních, který byl třeba z mojeho oboru už dávno vyjebán pryč do věčných lovišť. Navíc v případě učitele, u kteréhož, u blbečka jednoho, je to náplň jeho práce, je to pracovní morálka jak někde za socíků.


Naposledy upravil jurassEb dne st srpen 23 2023, 16:49, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:31    Předmět: Citovat

Dovolím si nesouhlasit. Učil jsem se pro Teslu Brno (kde je jí dnes konec) a měli jsme mistra, který mě toho naučil tolik, že z toho žiju dodnes. Jen to chce se chtít naučit.
A než začneš urážet nás dědky, uvědom si, že nebýt nás, tak dnes nemáš počítač, ani software, ani mobily. To je dílo naší generace. Jsem moc zvědav, co dokážete vy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:36    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Dovolím si nesouhlasit. Učil jsem se pro Teslu Brno (kde je jí dnes konec) a měli jsme mistra, který mě toho naučil tolik, že z toho žiju dodnes. Jen to chce se chtít naučit.
A než začneš urážet nás dědky, uvědom si, že nebýt nás, tak dnes nemáš počítač, ani software, ani mobily. To je dílo naší generace. Jsem moc zvědav, co dokážete vy.


Hele počítače si nepřisvojuj. Vaše generace žádný soudobý nevytvořila. To dělali bohužel na západě - a já mám podezření, jak vás tu některé vidím, že se ani nedivím. Kultura jak ze sovětského svazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:43    Předmět: Citovat

Mýlíš se. Na procesoru MHB8080a z Tesly Piešťany běželo několik počítačů. Např. PMI80, TNS, PMD85, IQ151 a další. Kromě toho existovala i bastlená varianta se Z80, jehož ekvivalent se vozil z NDR.
A mimo jiné existovaly sálové počítače. Např. EC1046.
To, že se jako standard ujal IBM PC, to je jen výsledek vývoje.


Naposledy upravil DukeNuke dne st srpen 23 2023, 16:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:43    Předmět: Citovat

Připomnělo mi to Wericha, jak řekl: Každej starej blbec byl taky jednou mladej - blbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 16:49    Předmět: Citovat

Na to bych odpověděl po Švejkovsku: Na světě nemůže bejt každej člověk chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl na světě každej člověk chytrej, tak by bylo na světě tolik chytrosti, že by z toho byl každej druhej ale úplně blbej Smile
A co se týče pana Wericha - zajímalo by mě zda se z mladého blbce stane vždy starej blbec, či je zde nějaká šance na zmoudření. Protože zblbnout lze vždycky. A pokud by platil tento axiom, pak by to znamenalo, že se zvyšováním věku se počet blbců zvětšuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 17:12    Předmět: Citovat

Možná bych zdůraznil že při programování nehrozí úraz elektrickým proudem, ale při tvých pokusech ano a je tu možnost že ohrozíš nejen sebe, to praktiky tady právem může rozcilit, to že máš nějakou elektroskolu a jsi v tomto oboru celkem mimo je vec jiná, to se stává i u jinych oborů, to je problém daného soudruha a jeho zájmů.
mel by jsi začínat něčím méně složitým a nebezpečným a po pochopení základů tvořit dále, bez těch základů budeš sice mistr programátor, ale nebudeš to moci uplatnit v praxi, zachoval bych skromnost a snazil se pochytit co nejvíce pro svuj rozvoj i za cenu kritiky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5670
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 18:32    Předmět: Citovat

Zamykám tohle vlákno, řečeno už bylo vše a začíná se to zvrhávat na osobní osočování.
Nedávám to do koše (zatím), ať je to jako odstrašující příklad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund