Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

magneto nedává jiskru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1024
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 8:50    Předmět: magneto nedává jiskru Citovat

zdravím,
sousedka má čerpadlo Oleomac SA 18 DIY které nestartuje. O magnetu moc nevím. Je tam cívka která má z mimo vn vývod ještě jeden kontakt připojený k vypinači. Tento kontakt proti kostře vykazuje zkrat.
Vn vývod má asi 10 kOhm.
Je to správně ?
Objednal jsem zapalování nové sice ne originál ale prodejce tvrdí že je to náhrada. Taky si nejsem jist jestli je závada v něm.
Je ještě další nápad že jsou slabé magnety, jdou nějak posílit ?
děkuji za rady, co můžu udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 9:36    Předmět: Citovat

Ahoj, většinou bývá použit monoblok, který má v sobě všechno. Magnet na setrvačníku jej rotací napájí a taky určuje, kdy dá jiskru. Ovládací drát slouží k tomu, abys mohl běžící motor vypnout. Co mám zkušenosti s nezapalováním u sekačky, tak byla na vině většinou svíčka a nebo spínač, co spíná ovládací přívod na kostru. Taky pomůže zkontrolovat vzdálenost zapalovacího bloku od setrvačníku motoru - většinou je nastavitelná a její konkrétní hodnota je předepsaná v servisní části návodu pro použitý motor. Svíčku zkontroluj a pokud je i lehce zakarbonovaná, tak ji vyměň, nebo aspoň šetrně vyčisti. Sice se to nemá, ale jiskru můžeš odzkoušet svíčkou mimo motor připojenou na káblu a opřenou o kostru. Pak zkus startovat. Ten pomocný drát by měl být za chodu vypínačem vypnut. Spojením z kostrou modul vypneš (chcípák)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1024
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 10:49    Předmět: Citovat

díky, jiskru jsem zkoušel drátem, nic. Svíčku vylučuji. Vzdálenost od rotoru jsem nastavil na tlošťku dvou novinových papírů, na jeden to bylo moc blízko a místy škrtal.
Spinač jsem odpojil. Na to že je to chcípák mě navedl spinač který je označen jako off když je sepnut.
Lze nějak zhodnotit sílu magnetů ?
Uvidím jak dopadnu po montáži nového zapalování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 10:57    Předmět: Citovat

Musel bys mít nějakou měrku a tou zkusit, jakou sílu musíš vyvinout, abys odtrhl nějaký železný předmět z magnetu. Musel bys zkusit nový a pak ten tvůj. Nebo rovnou vyměnit setrvačník rovnou. Jestli se v tom rýpeš často, pořiď si tester zapalování. Měla by to být trubička s průhledným průzorem a uvnitř je jiskřiště s přesně nastavenou vzdálenosti. Cena není příliš vysoká. Zkoušečka se připojuje do série ze svíčkou.
Kdysi jsem takhle maturoval s nějakou sekačkou známé. Sekačka nechtěla za boha nastartovat, tak jsem zkoušel úplně všechno. Původně jsem o tom nevěděl vůbec nic. Při průzkumu jsem našel černou kostku, která fungovala jako generátor jisker. Zkontroloval jsem vypínač, který fungoval i jako bezpečnostní prvek (pustíš madlo, motor zdechne). Vypínač fungoval, a podle jeho funkce jsem si tipnul, jak funguje ovládání zapalovací jednotky, pod kterou se otáčel setrvačník. Když jsem zjistil, že tam toho nic k "vrtání" není, šel jsem po svíčce - vymontoval jsem ji a jelikož byla černá/začouzená, tak jsem ji prostříkal kontoxem a zkoušel jsem ji přiložit na válec a sekačku jsem zkoušel startovat - byly vidět jiskry, tak jsem svíčku našrouboval zpět a motor se po nastartování rozeběhl. Nakonec byla závada v tom, že svíčka nebyla určena pro tento motor a dotyčná sekačkou sekala pár minut denně, kdy se nejspíš svíčka nestihla nahřát na provozní teplotu a tím se karbonizovala. Nakonec jsem podle typu motoru našel vhodnou svíčku a problém byl vyřešen a já měl o pár zkušeností víc. Do karburátoru jsem nezasahoval, protože nevím, co se tam šteluje, tak to nechávám na zkušenějších - v benzínu problém nebyl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 12:01    Předmět: Citovat

tak pardon, tady aby se už bál člověk plácnout něco legračního. nejvíc aktivní je už tady stejně jen banda boomerů, tak co se vlastně divím

Naposledy upravil Nakadah dne pá srpen 04 2023, 11:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2708

PříspěvekZaslal: pá srpen 04 2023, 6:23    Předmět: Citovat

To Nakadah: Tvůj příspěvek považuju za nepřínosný a dehonestující, za plevelení fóra.
_________________
pro mládež - Hamíkův koutek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: pá srpen 04 2023, 10:17    Předmět: Citovat

Jsou i vyjímky. V serviním návodu ke starým sekačkám Tecumseh bylo upozornění, že pokud je vývod VN označen zeleným kroužkem, musí být chcípací kablík za chodu ukostřen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 04 2023, 11:56    Předmět: Citovat

kulikus napsal(a):
To Nakadah: Tvůj příspěvek považuju za nepřínosný a dehonestující, za plevelení fóra.

By me zajimalo zda to napises i jinym "spammerum"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so srpen 05 2023, 6:57    Předmět: Citovat

Kdyby bylo zapalko v pořádku , tak dá i při slabším magnetu alespoň "slabou" jiskru . Bude v riti . Neopravuje se .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so srpen 05 2023, 10:59    Předmět: Citovat

Jo a jedna kontrolní otázka - Je tam motor Honda? Jestli ano, tak při potížích se zapalováním zkontroluj olej v motoru. Je tam policajt, který při nedostatku oleje blokuje motor. Tohle s náma vyjebalo u žaby na dusání povrchu - po nastartování motor po pár minutách zdechl a za boha ne a ne chytit. Až po půlhodině šel znovu na chvíli nastartovat. Po doplnění oleje bylo vše v pořádku.
Možná to s Tvým problémem nesouvisí, ale někomu to může pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund