Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirlpool AWT 2284 - 800

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zako



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 22:21    Předmět: Pračka Whirlpool AWT 2284 - 800 Citovat

Mám problém při prani pračka zastaví programator a nechce se rozjet, buben se toči jakoby nic pak někdy při odstřeďování najednou maká motor jak blázen, skrátka blbne skrátka blbne a já mam hlavu v parlamentě co to může být

Dik Zako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 23:39    Předmět: Citovat

Ahoj mám tu samou pračku doma. Ale nějak sem nepochopil Tvůj problém - zkus ten problém popsat podrobněji,v které poloze se ten program zastaví,jestli se motor otáčí na prací otáčky nebo na odstřeďovací. Prostě přesnější popis problému. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zako



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2008, 14:55    Předmět: Citovat

Popisuji problém - v hlavní prani, když nahřeje spirála vodu programator stoji - / je slyšet v něm cvakání, ale nějak se mu nechce krokovat/. Buben se pořád toči sem a tam. Skrátka ho musím podat o hodně dal - až za sprchování a pak pokračuje normálně dál v cyklu. U odstřeďování někdy nabere otáčky hned na začatku nenajede s otáčkama plynuleno skrátka blbne i u odstřeďování.


Dik Zako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5215
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 30 2008, 12:36    Předmět: Citovat

nazdarek. je dost mozne ze je v haji spirala.skusal si ci ti vodu aj zohreje? ak ano potom je tu este cidlo resp. termostat. pokial nezisti ze je voda zohriata na urcenu teplotu tak ta jednoducho nepusti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st leden 30 2008, 15:32    Předmět: Citovat

já tu pračku též dostal ze špatnou spirálou a program normálně pokračoval a krokoval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zako



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2008, 9:48    Předmět: Citovat

Diky za odpověď všem, spirála hřeje, ale včera jak pračka odstřeďovala tak momentálně z 800 ot/min motor stopnul na 0 ot/min no skrátka to byl rachot jak blázen nemuže to mít něco společného s otáčkama na bubnu - a kde je řídíci jednotka na otáčky ? Krokování zastaví až cca 15 min po nahřátí vody/ takže spirála je gut /.

Dik za radu Zako


No skrátka už jsem z teho blázen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2008, 12:06    Předmět: Citovat

Napsal jsem Ti soukromou zprávu Zako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mark1



Založen: Feb 04, 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po únor 04 2008, 21:47    Předmět: Citovat

Zdravím, mám podobný problém, jde o pračku AWT 2285. Při chodu programu miska postavená na pračku zablokovala knoflík programátoru přibližně v místě, kde začíná odstřeďovat. Od té doby neodstřeďuje a programátor se zastavuje. Ale i když ho pootočím ručně, nerozběhne se odstřeďování. Programátor bych se pokusil opravit, ale nechci ho rozebírat celý, můžete mi někdo poradit, na co se zaměřit? Popř. který vodič je pod napětím při odstřeďování? K programátoru se dostanu snadno, ale rozebírat celou pračku v malé koupelně za účasti našeho batolete nemůžu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 8:34    Předmět: Citovat

Včera jsem si domů dovezl pračku Whirlpool AWT řady 2289/800 - koncepčně stejnou z řadou 2284 a myslím si že i 2285. Motor se roztočil na maximální otáčky při odstřeďování a následně se zastavil. Bylo mi ihned jasné co to - špatný tachogenerátor na motoru - přívody k té cívečce byli uškvařené - zoxidované kontakty na svorkovnici motoru. A tak to bylo vyhořelé a tachogenerátor neměl z řídící jednotkou kontakt - ŘJ neměla od něj zpětnou vazbu - čili neměla informace o otáčkách motoru. I toto dokáže pěkně pozlobit. Pračku jsem koupil na aukru za 155 korun,Přeletoval jsem přívody,očistil svorkovnici od oxidu a pračka jede jako nová. Všeobecně Whirlpool na mne neudělal vůbec dobrý dojem. Této firmě jde jen o úsporu energie a o celkový design a nové funkce,ale na kvalitu a spolehlivost tento výrobce holt nehledí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 8:36    Předmět: Citovat

Mark1 napsal(a):
Zdravím, mám podobný problém, jde o pračku AWT 2285. Při chodu programu miska postavená na pračku zablokovala knoflík programátoru přibližně v místě, kde začíná odstřeďovat. Od té doby neodstřeďuje a programátor se zastavuje. Ale i když ho pootočím ručně, nerozběhne se odstřeďování. Programátor bych se pokusil opravit, ale nechci ho rozebírat celý, můžete mi někdo poradit, na co se zaměřit? Popř. který vodič je pod napětím při odstřeďování? K programátoru se dostanu snadno, ale rozebírat celou pračku v malé koupelně za účasti našeho batolete nemůžu.

No všobecně u těch Whirlpool vše odchází. Jestli se tou miskou nepoškodila ozubená kolečka v tom programu. A kontakt k odstřeďování k tomu. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mark1



Založen: Feb 04, 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 17:59    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil několikrát protočit rukou programátor a vše zase funguje. Jsem zvědavý, na jak dlouho, máme jí 4 roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zako



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 22:35    Předmět: Citovat

Pro Tatramačka Nevím jestli si dostal správu -nějak mi ta pošta blbne!!!!!!!

Prosím Tě popisuješ problém ohledně otáček a jak si to řešil ohledne zaoxidovaných kontaktu u mého motora jsem nic zaoxidované nenašel, díval jsem se na uhliky, všecko OK zítra bude velké prádlo tak uvidím .

Napíš na co se mohu ještě podívat

Čaues Zako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zako



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 22:45    Předmět: Citovat

Pro Tatramačka ještě jednou - prosím Tě kde je ta cívečka koukal jsem jako tele na nove vrata a kde nic tu nic.


Dik Zako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st únor 06 2008, 5:47    Předmět: Citovat

Ta cívečka je na straně komutátoru. Vedou s ní takové dva drátky. Na hřídeli je magnet - není vidět a je schován v dutině té cívečky. Ono to vinutí té cívky není vidět. Je schované v takovém obalu - ale jak říkám vedou s ní dva dráty. Při měření by jsi měl naměřit nějaký odpor. Jak říkám. Poslal jsem Ti formou Soukromé Zprávy můj telefon tak se ozvi. A prodebatujem to. Nebo Ti jej pošlu znova Smile
Při otáčení motoru - otáčí se i ten magnet se v té cívce indukuje napětí a to slouží jako zpětná vazba pro řídící jednotku - dává ji data o stavu motoru. O jeho otáčkách. Čím větší jsou točky motoru,tím větší je to napětí. Toto zařízení se nazývá tachogenerátor. Je tam proto,že komutátorový motor má při malých točkách - při praní - slabý krouťák a kdyby tam ten tachogenerátor nebyl,tak ten motor je mrtvý. "Tachoš" na základě toho napětí udržuje konstantní otáčky toho motoru. Pošlu Ti ještě jednou soukromou zprávu z mým telefonem Smile
Třeba je i ten magnet prasklý anebo kapánek ulomený a to může dělat nepořádek v řízení otáček zvláště v nízkých otáčkách.
Ale nepoužívej tu pračku radši ať nepokazíš toho ještě více Sad .Projdi veškerou elektriku. Ale pokud Ti to dělá pořád ten samý problém tak bude v háji ta řídící jednotka která stojí kolem 3000 s daní. Ty řídící moduly se serou dost. Musí překonat odpor toho motoru a na základě toho tachogenerátoru musí tomu motoru dodat v závislosti na napětí proud pro něj,aby se roztočil. Tímto vzniká velké zbytkové teplo. Obecně Ty moduly se dosti hřejou. Firma Whirlpool je celá na pi....u.
Ještě mne napadla taková jedna věc. Nevím ale jestli to bude mít něco s tímto problémem společného. Nemáš tu pračku od vodního kamene zanesenou ?? hm ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund