Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

K: 12V trafo 500+ VA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 14:31    Předmět: Citovat

Svářečky se už taky dávno nedělají se síťovým transformátorem, hňupe.

Ale mám tu 24V trafo 2kW, to nastartuje i náklaďák Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18681
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 15:03    Předmět: Citovat

Městskýmu křupanoj můžu dodat odkazy na desítky prodávaných svářeček s trafem . Víš zase h o v no .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 16:42    Předmět: Citovat

Ano, poté co přesáhla sloučením Jesenice 10k obyvatel, tak se ze mě stal městskej křupan a místní JZD zkrachovalo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 17:17    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Mám LiPol trojčlánek 4,5Ah s povoleným vybíjením 70C, takže teoreticky může dát i 300A.


To je podobné jak to udělátko z Lidlu.Ovšem se předpokládá,že je jen slabší baterka ale motor ok.Jestli jsou hin žhavičky a tlaky,tak to může točit i minuty z další baterie,s podporou hořícího papíru u sání jak za časů Praga V3S na vojně
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 18:40    Předmět: Citovat

Taky jsme dávali V3S přečíst noviny Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 18:55    Předmět: Citovat

Taky byly vejtřasky připraveny na éterový šok,ale ampule někdo vyčichl,tak se praktikoval jen předehřev sání rudým právem Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31989
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 19:04    Předmět: Citovat

Přečíst v zimě Rudý Právo dostávaly na vojně všecky dýzláky, multikrávou počínaje a tatrovkama konče. Jenom ruský náklaďáky, tanky a bévépéčka měly v příslušenství speciální letlampy na předehřev sacího potrubí. U tater jsem o letlampách s ohřívacím nástavcem slyšel, ale nikdy neviděl používat - shodit filtr a strčit k ústí sacího kanálu zapálenej věchet z novin bylo mnohem rychlejší, než nalejvat a nahřejvat letlampu. Éterový ampule byly za dob mojí služby vyhrazený jen pro poplachový výjezdy ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18681
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 19:59    Předmět: Citovat

Však ty motory dostávaly na prdel , při předčasných zápalech s eterem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17856
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 18 2023, 0:06    Předmět: Citovat

Pikofarad napsal(a):
Jestli jsou hin žhavičky

Žhavičky mi nejdou v C4 HDI 1,6 už několik let. Aspoň to tvrdí diagnostika. Protože jsou zapečený a nejdou vyndat, kašlu na ně. Motor vymrzlej na -10 °C se i bez nich našlápne na max druhý převalení, kór teď co mám úplně novej startér. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 510

PříspěvekZaslal: so únor 18 2023, 17:58    Předmět: Citovat

BOBOBO: tak mi prosím dej odkaz na nějakou svářečku MIG/MAG, kde by se nastavoval proud.
Už z principu funkce té svářečky se mi to moc nezdá. Viděl jsem i dost drahých strojů a všechny byli na principu nastavení napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: so únor 18 2023, 23:02    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Svářečky se už taky dávno nedělají se síťovým transformátorem, hňupe.

Ale mám tu 24V trafo 2kW, to nastartuje i náklaďák Very Happy

ty levný svářečky s trafem, ty lepčí se spínaným trafem na 60-100 kHz

BOBOBO napsal(a):
Kond je k ničemu . Chtěl jsem to stavět . Mám tři Cčková trafa 220/12 a tak jsem je chtěl hodit na 3fáz , takže klasika poctivý carstar . V garáži i po pozemku 3fáz běžně mám . No spíše se starám o baterky a toto jsem po prodeji poslední Š120 nechal ladem .

starat se můžeš jak chceš, pokaváď některý ty sráče měsíce stojí, jinde zase něco akunu žere že je za tejden z půlky vybitá, pak máš zas unavenej startér (už sem dal repas, při roztáčení zní jak dyž to točí kolomotívou, netuším, co s tím dědek votrokovickej dělal Laughing ) apod., pak na zavdušněný palivový vedení atd., žádný hračky na to nepomůžou, když může být nutný točit třeba v kuse 30 sekund
BOBOBO napsal(a):
Však ty motory dostávaly na prdel , při předčasných zápalech s eterem .

jo, úplně supr to není, navíc denbráven udělal nějaký jiný složení éterovýho spreju a je to teď mnohem horší, eště NIGDY mi na něj nic nechytlo (na předchozí celkem OK); taky průser tohodle s těma žhavičkama je, že je nutný po nafoukání éteru točitatočitatočit, nikoli točit chvílu a pak zkoušet znova žhavit, páč to pak práskne v předkomůrce, naposled mi to prošlehlo sacím boxem až do filtru a do papíru propálilo díru, kůůůrva Laughing
Celeron napsal(a):
Pikofarad napsal(a):
Jestli jsou hin žhavičky

Žhavičky mi nejdou v C4 HDI 1,6 už několik let. Aspoň to tvrdí diagnostika. Protože jsou zapečený a nejdou vyndat, kašlu na ně. Motor vymrzlej na -10 °C se i bez nich našlápne na max druhý převalení, kór teď co mám úplně novej startér. Wink

u turba to nemá takovej význam, mají zhruba poloviční kompresní poměr, což za chodu roztočený turbo dohání tím, že zvyšuje tlak v sání o 60-120 %, takže celkovej tlak při kompresi je podobnej; taky vstřiky mají o polovinu větší tlak a lepší rozprášení směsi tak, že by měla být z větší části odpařená přímo ve válci; startuje to ale v atmosférickým režimu a tomu úměrně je dávkovaný palivo, takže turba mají výrazně lehčí starty, než atmodehty

drtivá většina atmosférickejch dehtů s předkomůrkou by v takové kose bez funkčních žhaviček nastartovala tak možná po DVOU MINUTÁCH TRVALÝHO TOČENÍ (esli by neco takovýho nejakej startér snesl, podle mě by se přehřál) až by se prostě kompresama válce a předkomůrka zahřály na vyšší desítky °C tak, aby došlo při vstřiku do víru vzduchu k odpaření a ve válci se (už plynná) fáze rovnou vznítila; po celou tu dobu bude to točení stejně pracný, pže startér prostě musí dělat velkou kompresi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: po únor 27 2023, 20:22    Předmět: Citovat

furt sem nevymyslel žádnou slušnou bednu, do které to dát, tak když by někdo měl, něčeho pěknýho ho zbavím

buď ať to má, nebo se na to dají dát kolečka, a je to trochu stabilní (takže né žádný rozvaděče půl metrů na půl metru, ale hloubka 15 Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund