Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 8:36    Předmět: Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna Citovat

Zdravím celé osazenstvo. Hygiena je důležitá věc. Na umývadle mám tekuté mýdlo s mechanickou pumpičkou. Vyleze z toho gel který dostat z rukou vyžaduje dlouhý čas, hodně vody a důkladné opláchnutí rukou. A stejně někde ve skulině něco zůstane a pak naskočí trochu ekzém. Líbí se mě pěna se kterou jsem se občas někde venku setkal. Jde to krásně opláchnout z rukou. Pořídil jsem si automat. dávkovač Xiaomi-je na cestě. Podle ilustračního fota prodejce z ali je vidět z automatu pěna. Při zkoumání co tam nalít jsem narazil na nějaké video kde chlápek nalil do nějakého automatu trochu tekutého mýdla a zbytek doplnil vodou a výsledek byla pěna. Mlel tam že se ten automat dá použít i v kuchyni s jarem. Snad to co demonstroval bylo tek. mýdlo a ne jar. Koupil jsem si Fa a přemýšlím jestli tam nalít obsah neředěný čí ho zředit a v jakém poměru. Nevíte někdo jak na to? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 9:02    Předmět: Citovat

Co je to za dotaz? Čím víc to zředíš, tím víc toho pak musíš vypotřebovat pro stejný efekt a tím častěji to budeš doplňovat. Když to nezředíš, stačí ti na umytí opravdu jen malá kapka. Když si nabereš velký cákanec, stejně ti z rukou steče do umyvadla a na rukou zůstane jen troška.
Pokud něco z rukou nejde pořádně smýt, tak je to sračka a nepoužívej to.
Já osobně nesnáším všechny ty srágory kterýma se umyješ a i po opláchnutí a utření zůstaneš tak nějak mokromastnej.
Pokud však trváš na pěně, není to o tom jak moc to naředíš, ale o tom, že se do toho při vytlačování nějak vhání vzduch. Podle mě je to stejná blbost jako třeba bublinková čokoláda.
Jo a mimochodem, ta pěna není pro tvé pohodlí nebo luxus, ta je jen proto, abys měl pocit, že ti hodně vylezlo, ale provozovateli ubyla jen troška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 9:11    Předmět: Citovat

Do tech penovych davkovacu se to naredit musi, jinak to nepeni. Mydlo s vodou se dava v pomeru cca 1:3 az 4. Urcite to bude napsano v navodu, ale neni to zadne dogma. Mydlo si kup takove jake ti vyhovuje, nektere obsahuji ruzne slozky proti vysusovani rukou apod., kdyz se ti to nelibi, kup si takove ktere ti bude vyhovovat. Penou ten "mastny" efekt urcite neodstranis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 378

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 11:13    Předmět: Citovat

Pre váhajúcich najlepšie je vyskúšať. Najprv som tú penu odmietal, neskôr prijal. Po dlhšom používaní to hodnotím len pozitívne: práve z dôvodu tej prvotne hustej hmoty: ktorá sa použitím aj tak riedi alebo spení. Už si to doma vhodne riedime sami, dokonca časom prišlo aj na sprcháč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 11:20    Předmět: Citovat

Pěnový mýdlo je pěnový. Nic se neředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 11:23    Předmět: Citovat

Ona ta konzistence peny neni na pouziti spatna, kdyz si nakydam jen mydlo, stejne mi ho polovina vzdycky zklouzne z rukou do umyvadla. Problem je spis v tom, ze ty davkovace jsou takove plastove hruzy. Ja dal do designu koupelny pomerne dost prachu na to abych si ji hyzdil takovymi skvosty jak z nadrazniho hajzliku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 11:23    Předmět: Citovat

To Kremik: Sprchový gel nemám rád ze stejnýho důvodu. Klasika mýdlo bez různých olejů a hydro čehosi.
Ptal jsem se v drogerii a že na to aby to byla pěna tak to musí být nějaký spešl tek. mýdlo. Měli jich tam hodně ale všechno kam jsem koukl bylo označeno jako tekuté mýdlo. Tak se mě to tvrzení v drogerii nezdálo.
Na rukách mě gel. mýdlo nevadí ale ta pěna mě připadne lepší.
Hergot práca, do této chvíle jsem si myslel je to Xiaomi a vono ne, je to Xiaowei. Ach jo ty oči.



dávkovač.jpg
 Komentář:
 Velikost:  15.9 kB
 Zobrazeno:  78 krát

dávkovač.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5192
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 12:01    Předmět: Citovat

No jo. A pak budes shanet baterky az to zdechne v nejnevhodnejsi okamzik Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 12:14    Předmět: Citovat

se to nabíjí. Nevím co tam je za článek, jak dlouho to vydrží a jak dlouho se to bude nabíjet. Má to ukazovat stav baterie takže bych měl být v obraze a včas ji nabít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 13:29    Předmět: Citovat

No, jako ze bych zrovna u davkovace mydla potreboval mit USB pripojeni, informaci o teplote mydla apod. se zrovna rict neda, ale zlutaci jsou do podobne veci schopni bez mrknuti oka zaintegrovat treba radio s kalkulackou, takze to dopadlo jeste dobre.
Tady mas nejake recenze na ten zazrak
https://www.banggood.com/cs/Xiaowei-X6C-430ml-Wall-mounted-USB-Automatic-Soap-Dispenser-Induction-Hand-Washer-LED-Temperature-Display-Soap-Dispenser-p-1901013.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5192
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 15:31    Předmět: Citovat

Jak bez toho muzu zit... Very Happy mydlo na baterky Very Happy si za chvili pri blackoutu ani prdel neutrou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 15:39    Předmět: Citovat

Před mnoha lety jsem si koupil mechanický dávkovač se stiskací pumpičkou, která vytvářela pěnu. Jak bylo již výše napsáno, ten mechanismus je trochu jiný než pro pouhé vytlačení mýdla. Když náplň došla a nesehnal jsem už náhradu, koupil jsem mýdlo samotné a naředil ho cca jeden díl mýdla a jeden a půl až dva díly vody. A fungovalo to dál. Vždycky jsem to jen propláchl teplou vodou a bylo to. Ale poslední dobou už se té pumpičce nechce zpět, zůstává zamáčknutá a nevím, co kde drhne. Možná by to chtělo to správné mýdlo, které působí i jako mazaní té mechaniky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 16:28    Předmět: Citovat

Pouzivam tuhe mydlo, takze neriesim ziadne davkovace, plastove flase a iny zbytocny odpad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 17:18    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pouzivam tuhe mydlo, takze neriesim ziadne davkovace, plastove flase a iny zbytocny odpad.

No pokud jseš na to mejdlo sám, tak proč ne. Jinak ale proč asi maj tyhle dávkovače kapalnýho mejdla v nemocnicích infa závoru, nebo páku na loket asi tušíš. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po červenec 04 2022, 17:44    Předmět: Citovat

Léta jsme se mydlili jedním mýdlem celá rodina a žijem.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund