Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

divnej komp - smrtelny klapani disku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23 2007, 23:21    Předmět: divnej komp - smrtelny klapani disku Citovat

zdar chlapy mam Pentium D945 3.4GHz, 2x512/533, GF7600/512 na asus P5PL2. mam 3 disky 2xmaxtor (250,160) a jeden WD (120)
predevcirem mi zacal klapat disk (250ka - takovy to typicky smrtelny klapani ktery kazdyho nas... tak sem ho odpojil a jelo to (pres noc) a vcera zacal klapat dalsi disk (160ka) a zustal mi jenom systemovej (120ka)
po 10ti restartech se rozhrkaly winxpsp2 a jelo to. nedalo mi to -tak sem vytahnul baterku a po dalsich 10ti restartech mi to opet naslo ty dva klapajici
disky - a po pulhodine nabehly vyndous. zda se mi to nebo umira deska?
jo este puppy linux vubec nejel a uz zase jede -to samy slax
jediny co jede furt je dos

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borecman



Založen: Jun 06, 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23 2007, 23:44    Předmět: Citovat

zdroj mas aky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23 2007, 23:47    Předmět: Citovat

redstar 450w - origos v bedne
_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cafenet



Založen: Oct 14, 2004
Příspěvky: 428
Bydliště: RK

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 11:42    Předmět: Citovat

někdy dělaj "psí kusy" konektory jak napajení tak i na pamětích nebo PCI osobně jsem všechy karty a paměti velmi lechce natřel olejem a všechno znova vyčistil po nějaké době se na všech konektorech vytváří nějaka nevodivá vrstva - taky od té doby mám pokoj od různých chyb který to způsobovalo
nedají se ale vyloučit ani jiný příčiny proč ti to dělá zdroj muže být jedna znich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 12:45    Předmět: Citovat

tak jsem vygumoval a vycistil vsechny spoje a konektory
a napoprvy po zapnuti to stejne nikdy nenabehne, dela to fleky z pixelu
a gdyz zmacknu treba capslock tak mi zmizi pulka ikon, blika tak jednou za pul minuty disketovka disk taky skoro furt sviti a nejdou vysouvat CDromky(ata) -obe porat sviti i bez cd
po 3-20 ti restartech to jede normalne. BSOD mi to zatim nehodilo
jo este ty disky sou vsechny sata -grafarna, pameti a zdroj to asi nedelaj zkousel sem jiny -diagnosticky programy pisou ze je vse ok (kdyz se mi povede je spustit) a hry (treba prey) makaj jako driv ale strasne dlouho se vsechno nacita
mam vsechny komponenty sice este v zaruce ale ted se budu muset pres ty zpropadeny svatkty venovat tradicnim cinnostem (alkohol, zrani a podobne) -ach jo

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31894
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 13:12    Předmět: Citovat

A nechyt ten Tvůj komp nějakej VÍRUS? Tohle mi hodně připomíná virem poškozený systém, zkoušel jsi reinstal? respektive si opatrně zazálohovat co nejvíc dat zvládneš, pak komp kompletmě odinstalovat, zformátovat HDD a natáhnout si vše znova? Samozřejmě to předpokládá nejlépe neustále aktualizovaný antivirák a vše, co do kompu chceš natáhnout, nejdřív projet. Kdo nemá na Kasperskýho, vřele doporučuju NOD32 nebo aspoň Avast, AVG osobně nedoporučuju - je hluchý, slepý a bezmocný jak želva obrácená na záda, jeho "ochrana" je děravá jak špatnej prezervativ... Měli jsme ho v práci, profi neustále aktualizovaný serverový systém, a když jsem si pracovní stanici s Win2000 hardwarově odpojil od sítě a projel ji NODem, nestačil jsem se divit... A "profesionální" systém AVG mlčel jak ryba, přitom pod ním hezky makalo asi 6 Trójanů a 2 červi - a já se divil, co že je ten komp najednou tak pomalej a proč mi chodí tolik nevyžádané pošty formou odpovědí na mé maily - u kterých jsem si nebyl vědom odeslání...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 13:27    Předmět: Citovat

vir to snad nejni -je to muj domaci komp mam tam avast (jo avg je obrazek_cenzura)
a pouzivam ho hlavne na video (pinnacle,aoa),mam legalni w (aktualizace mam vyply) a hlavne mi zezacatku nejede ani ten linux -a ten se natahuje z flashdisku
ted kdyz to 2 hodky bezi tak to maka normalne -i ten pinnacle studio 10
najel bez problemu

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cafenet



Založen: Oct 14, 2004
Příspěvky: 428
Bydliště: RK

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 13:52    Předmět: Citovat

možmých příčin může být hodně - nejlepší je pokud můžeš odskoušet jednotlivé komponenty na jinem PC aby jsi výloučil chybu jednotlivých komponent, náhradní zdroj aby se vyloučila chyba zdroje + změřit zdroj, potom už ti zůstane jenom základní deska kde můžou být poškozeny teplem třeba elity
nebo je možné třeba očesat PC jenom na absolutní minimum (zakl. deska,grafika,paměť) a potom přidávat další komponenty
v kompu nejdříve odcházejí
1)ventilátory - poruchy zpusobené teplem (možno namazat hustou vazelínou na nějakej čas je od nich pokoj)
2)zdroje - většinou asi vadné kondenzátory (nikdy za cca 15let jsem to neřešil opravou ale vždy výměnou za nový)
3)oxidace konektorů - jak už jsem psal
4) baterie biosu - některé desky choděj i bez baterie jiné ji nutně potřebují
to jsou asi nejčastější příčiny poruch s kterými jsem se setkal
že by to bylo virem nepředpokládám i když v dobách počítačovýho pravěku jsem se setkal s takovím virem že ani bios nepoznal harddisk a musel jsem disk připojit na jiné kulturnější pc které mělo formátování přímo v biosu aby šel odstranit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 13:57    Předmět: Citovat

Pokud to není vir, není v tom Rýbrcoul? Koukám, že jsi z Krkonoš.
Jeho jméno pochází z německého Rübezahl (někdo, kdo počítá řepu), tedy souvislost s počítačem může být velká.
Třeba na tvém počítači počítá tu řepu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 14:59    Předmět: Citovat

hele gdyz napisu obrazek_cenzura tak se tam udela smajl Very Happy
2 Radix
jasne -vobycejne v mym kompu chodim v holinach Very Happy

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2007, 1:10    Předmět: Citovat

No tak nad ničím bych nebádal a první co bych udělal je zazálohování obsahu tech disků, a to tak že je po jednom nacpu do jiného zdravého kompu.Na tom zdravém kompu musí být funkční antivir a ADAvare nebo Spybot./řed zálohováním si disky otestuj na viry, pokud ti ovšem naběhnou bez problémů. Pokud budou klepat i na jiném kompu, tak musíš risknout i to že jiný komp zaviruješ.Zbytečně nebootuj a nečekej na nabootování. Nepoužívej žádné testovací programy, zvláště ne chkdsk., dokud neskončíš zálohování.No a pokud se podaří zazálohovat data, tak mak můžeš začít řešit problém.
Pokud se v jiném kompu disky chovaly normálně (oba dva, nebo raději všechny tři) vyzkoušej vyměnit zdroj, přívodní kabely SATA. pokud jsou disky OK tak nejspíš klekla deska.
Ovšem to nepředpokládám myslím že alespoň jeden disk bude podivný i v jiném kompu. Maxtory odcházely velmi rádi, a toto je klasický projev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 394
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2007, 11:39    Předmět: Citovat

ty dva disky mam jenom jako datovy na jednom mam filmy a na druhym hudbu a fotky -nejni na nich ani jeden *.exe a v jinym kompu jedou v klidu -uz sem to zkousel -za 10 let sem nemel v kompu vira ,ale mam dalsi poznatek: kdyz je mezi sebou prohodim tak jedou...vidim to na tu desku nebo na zdroj
chipset je rozpalenej jak petnik +ta spartakiada s disketovkou a cdromkama
navic mame dobryho souseda kterej si udelal doma zamecnictvi a ma 7.5kW pilu a 140A ceocko a kdykoli cokoli dela nam tu blika elektrika jednou to doslo tak daleko ze mi ztuhnul komp natvrdo a pomohlo ho jenom vytahnout ze zasuvky
navic ten komp jede skoro porat (DC) a kdyz sem ho pred tou poruchou zapnul tak stal dva dny -takze tezko zjistim kdy se to pos...

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2007, 17:17    Předmět: Citovat

no tak to chce UPS ale málem online, na tohle ti filtr nepomůže.
zkus zněřit co leze ze zdroje a jinak holt MB. Napřrd vyměˇb zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund