Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grundig M72-105 iba st-by, červ. led bliká

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: pá září 16 2005, 12:24    Předmět: Grundig M72-105 iba st-by, červ. led bliká Citovat

TV je dovezena zo zahranicia, tam normalne isla a ked sa zapla tu iskra a tma..
Po obhliadke som nasiel hned vedla vypinaca dve indukcnosti zaliate v jednom puzdre a pri jednej nozicke z indukcnosti bola vypalena centimetrova diera v DPS. Indukcnost som premeral na skrat voci tej druhej resp. ci maju obidve rovanky odpor a premostil som do ponad dieru. Po zapnutí TV sa rozsvieti cervena dioda a to tak, ze stále bliká.. Na nic iné TV nereaguje.
Neviete co symbolizuje to blikanie? Poprípade, stretli ste sa s tym niekto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dikobraz



Založen: Oct 17, 2004
Příspěvky: 911
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 16 2005, 17:15    Předmět: Grundig M72-105 Citovat

neni ta telka dovezená ze země kde mají 120V rozvod ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 12:14    Předmět: Je to normalne na 220V Citovat

Napajanie je normalne na 220V, mam taky pocit, ze porucha bude vo vn nasobici, je mozne to nejako vymedzit, resp. vytiahnut nejaky konektor aby sa zapla TV bez obrazu ale normalne sa rozbehla? Ak by prestala blikat led a trvale by svietila tak by to znamenalo, ze chyba je urcite tam.. Alebo sa mylim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 14:02    Předmět: Citovat

Tak tak jednoduché to není-dnes se nepoužívá násobič a trafo zvlášť, ale je to komplet-splittrafo. Pokud chceš vyloučit závadu ve zdroji, tak odpojit řádkový stupeň-většinou stačí odpojit konektor k vychylovacím cívkám a zatížit zdroj žárovkou 60W. Pokud žárovka svítí, změřím napětí, jestli je jaké má být. Pak můžeš pokračovat dál-změřit řádkový tranzistor-musí být vypájený, jinak nic nenaměříš atd. Některé TV mají tolik ochran, že ani zdroj neošálíš a vzhledem k tvým znalostem bych přecejenom zamířil do nejbližšího servisu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 9:17    Předmět: S mojimi znalostami.. Citovat

Po prve dakujem za kritiku.
Po druhe tento TV je z 1992 a je tam zvlast trafko a nasobic.
Po tretie tranzistor je uz davno zmerany a je OK.
Po stvrte mal som povytahovane takmer vsetky konektory a TV nenabehol.
Po piate, ked som prvy krat vytiahol demagnetizaciu co je okolo obrazovky tak sa TV normalne spustila, po prispevkoch co som si tu predtym cital ze to skodi obrazovke tak som sa len pozrel ci sumi obraz ci pocut zvuk a vypol som ju. Ked som ju chcel opätovne zapnut tak zasa robila to iste..
Zacinam mat pocit ze to robi nejaky kondenzator v zdroji ktory ma velky ESR a robi nadmernu zataz zdroja.. Inak si to uz neviem vysvetlit, kedze vtedy sa TV normalne zapla..
Uz som par TV opravil ale netvrdim, ze som nejaky genius v tom mas pravdu.
Vdaka za kazdy novy ohlas..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 10:11    Předmět: Citovat

No myslím že by jsi měl hledat ve zdroji,já měl závadu na své TV Tesla a tam mě blikala taky LED,ale ted nevím jestli z červené do zelené a zpět nebo jen červená,no a po trpělivém bádání jsem našel prošlahlou diodu,věřte mě to nebo ne já ji vyletoval, ještě jednou proměřil a byla OK,tak jsem si říkal že tam bylo asi nějaký zbytkový napětí ale projistotu jsem tam dal jinou.Zkoušel jsem ji proměřit opět v plošnˇáku,jestli není někde propojenej obvod přes nějakou indukčnost a bylo to OK.Tak jsem TV zapnul a normálně běží.Ta závada se mi stala celkem dvakrát a po každý to stejný.Tedˇ už vím co můžu čekat a kam šáhnout.Zátím běží 2 roky bez závad.Divný co?Já tomu říkám tzv.přetvařovací dioda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 10:11    Předmět: Citovat

Násobič se odpojit dá. Grundig moc neznám, ale u těchto starších TV se s oblibou proráželi impulzní (krabicové) kondenzátory.. Občas je stačí odpojit, občas musí´ˇs vyměnit. Mezi násobičem a trafem vede jeden jediný kabel. Nevím teď jek je označený, ale ten odpoj.
Návrat nahoru
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 16:10    Předmět: Grundig Citovat

To Kocur:
Ja si tiez myslim, ze je problem s tym zdrojom, budem musiet merat merat a merat a ani to nieje 100% zarukou.. niekedy sa z toho moze clovek Laughing budem to musiet poriadne poobzerat a menit kondiky pri chladicoch.. Tie diody som meral ale sam si povedal..

To anonym:
ku vn nasobicu na plosny spoj na ktorom je uchyteny idu celkovo dva konektory tie som odpojil ale je tam este modry, ten som odpojeny nemal, musim skusit..
Ake krabicove kondenzarory myslis? Ja som tam videl len elyty a normalnu keramiku.. Ci myslis ten vn nasobic? Od toho je priam na trafo naspajkovany modry kablik a ten skusim odpojit a TV zapnut..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 16:16    Předmět: Citovat

Pokud je trafo a násobič oddělený, tak nevidím problém ho odpojit-tos nemusel psát a rovnou si to měl udělat. Já psal v předešlém odkazu to co jsem psal protože razím heslo-na blbou otázku blbá odpověď. Pokud se snažíš najít závadu, a nevíš, jestli máš OK zdroj, nemůžu si myslet, že o tom máš šajn. Sorry. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 17:15    Předmět: Ešte jedna otázočka na vás: Citovat

Máte nejaké servisné k tejto TV? Ja som nieco postahoval ale su nekompletne, tak tam niesu niektore veci co by som potreboval Sad
Denis15, spravna pripomienka, ja ich tiez niekedy pisem ale to sa musim velmi rozhorcit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 17:28    Předmět: Citovat

Já jsem tak trochu samonasírací tak sorry. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 21 2005, 23:11    Předmět: Citovat

Po piate, ked som prvy krat vytiahol demagnetizaciu co je okolo obrazovky tak sa TV normalne spustila.

Demagnetizaci, klasickou s pozistorem, můžeš klidně odpojit a nic se neděje. Stejně po ukončení prací musíš obrazovku pořádně odmagnetizovat. Pokud by byla demagnetizace klasická, neudal si chassis, CUC???? Já koukám na CUC1836 a tam rozhodně odpojení demagnetizační cívky nemá s během zdroje souvislost.

Máte nejaké servisné k tejto TV? Ja som nieco postahoval ale su nekompletne, tak tam niesu niektore veci co by som potreboval

To je u Grundiga úplně normální, protože se spousta modulů v řadě se stále opakuje, tak proč je dávat do každé dokumentace? Tahle filosofie ovšem vychází z kontinuity servisu a dostupnosti servisních manuálů a sdělení fabriky k servisům. takže jestli chceš nějaké info musíš dát nejprve CUC????, protože tenhle model TV stál na pěti různejch šáskách, podle roku výroby a země určení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: čt září 22 2005, 9:42    Předmět: Chassis tam nieje Citovat

Hladal som ju tam ale nic take ako chassis som nevidel.. Ja som si postahoval k CUC 1852, ale inac co som pozeral tak na tych strankach co predavaju servisne manualy tak tam to nebolo ako cuc ale ako normalny nazov TV. Vo vnutri TV su nejake nalepky odtrhane.. Alebo sa teplom odlepili, jednoducho to tam nieje a na DPS som to nevidel Sad
To k tej demagnetizacii, tak ked som si poriadne obzrel schemu aj ja som na to prisiel ze to nema na nabeh ziadny vplyv len mi vrta v hlave preco to raz islo a zasa to nejde?
Budem sa tomu venovat zrejme az v piatok vecer alebo cez vikend, tak sa ozvem v pondelok, zatial diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 22 2005, 9:54    Předmět: Citovat

Číslo chassis musí být na štítku TV na zadní stěně přístroje. V řadě CUC18.. je spousta provedení, líší se hlavně feature block a nastavení napětí A a různé změny podle typu obrazovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jEti



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 152
Bydliště: Slovak Republic

PříspěvekZaslal: út září 27 2005, 8:43    Předmět: CUC1852 Citovat

Konecne som pozrel ten stitok CUC1852.. Mam mensi problem: Ako sa meraju tranzistory MOSfet? Ja som ostal aktualne visiet na tranzistore T661.. Mam konecne k tej telke kompletny servisny manual, stiahol som si ho zo shareline.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund