Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

K: VF a NF gener

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ypsi



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 401
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2007, 8:04    Předmět: K: VF a NF gener Citovat

Zdravim pani, poprosil by som,nemate niektory z vas nevyuzite taketo genery?
Na nf mi postacuje obyc sinus, tvarove kmity nepotrebujem, podla moznosti aspon do 30kHz.
VF klasiku na nastavovanie radii, TV NIE!, tzn do 108MHz bohato, s moznostou modulacie.
Vobec sa nebranim produktom byvalej Tesly, pripadne moze byt aj mierne poskodene, podstatnu rolu hra cena.
Vsetkym vdaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taz



Založen: May 16, 2007
Příspěvky: 316
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2007, 8:28    Předmět: Citovat

Na NF si postav něco s XR2206 nebo ICL3803. N VF bude asi jednodušší si udělat něco jako vyšlo v polském Praktycznem elektronikovi. Je to v těch časopisech, co vyšly před pár roky s Praktickou elektronikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ypsi



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 401
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2007, 8:44    Předmět: Citovat

jj, nad stavbou tiez uvazujem, ale tieto ucelove IO mi nejdu moc po fuz, pri pokusoch s 2206 sa mi pri vyssich kmitoctoch tie priebehy vobec nepacili, mozno to bolo aj zapojenim "vrabcie hniezdo", ale sympatickejsie pre nf su mi klasiky RC, a podla moznosti by som predsa len radsej nieco fabricke Smile
K VF, na ziaden sympaticky navod som nejak nenarazil , mimo DDS generatora z PE, ale to je beh na dlhe trate a v pripade problemov pri oziveni na to skop a multimeter nemusi stacit, a to vynecham poznamku o zufalej nedostupnosti Analog Devices na SR Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 8:40    Předmět: Citovat

Celkem dobrý generátor jsem asi před 2-ma lety udělal s IO MAX038. Obsáhne pásmo 2Hz - 25 MHz. Pro VF můžeš sice něco bastlit, ale pro dobré výsledky je potřeba docela úsilí, hlavně v mechanické konstrukci, což bývá kámen úrazu. V Brně, ve firmě ELEX občas mívají generátor BM496 za 2400 Kč, který dává výstup v pásmu 20-450 MHz. viz http://www.elexbrno.cz/kontakt.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 9:15    Předmět: Citovat

ypsi napsal(a):
jj, nad stavbou tiez uvazujem, ale tieto ucelove IO mi nejdu moc po fuz, pri pokusoch s 2206 sa mi pri vyssich kmitoctoch tie priebehy vobec nepacili, mozno to bolo aj zapojenim "vrabcie hniezdo", ale sympatickejsie pre nf su mi klasiky RC, a podla moznosti by som predsa len radsej nieco fabricke Smile

S tim souhlasim, mam postaveny generator funkci puvodem z nejakeho KTE, zakladem je taky ten Exar. Na kmitocty v akustickem pasmu to jakztakz jde, ale kolem 100 kHz to uz tvar moc nedrzi. Je to spis takova hracka, nez seriozni generator.
Ted jsem narazil na zajimavej generator: http://www.elweb.cz/clanky.php?clanek=97
pouziva digitalni syntezu a docela se mi libi, akorat bych rad videl ty prubehy co z toho lezou, nez byc do toho sel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ypsi



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 401
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 10:26    Předmět: Citovat

Dakujem za podnety, Elex mam ako poistku, doteraz ako gener pouzivam zvazarmovsku stavebnicu NG1.81, v akustickom pasme este ako-tak, dokonca aj square priebeh, ale od cca 50kHz to uz zacina vyzerat biedne.
VF mi je jasne, bez skusenosti prd.
Inak po neskutocnych peripetiach sa mi podarilo ziskat vzorku DACka od AD, myslim AD5???, je to uz priamo cislicovo riadeny generator triang/sine/sq myslim do 12Mhz, ale nemozem zohnat nikoho, kdo by mi pomohol s bastlenim, hlavne programovanim MCU Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taz



Založen: May 16, 2007
Příspěvky: 316
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 10:42    Předmět: Citovat

NG1.81 mám taky a na 100kHz je to stejné jak 10 kHz. Hledal bych asi chybu v tvém přístroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feryakt
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 20:52    Předmět: generátor vf Citovat

Generátory s MAX038 jsou na vyšších frekvencích
značně zkreslené.Stavěl jsem dle KTE.
Návrat nahoru
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 22:53    Předmět: Citovat

Já jsem stavěl podle doporučení v datasheet-u, ostatní obvody jsou vlastní konstrukce. Záleží na dobrém uzemění a blokování napájení - dvouvrstvý tišťák je nezbytný. Podle specifikace výrobce je na 11,5 MHz odstup 2. harmonické asi 52 dB, 3. harmonické 35 dB, 4. harmonické 60 dB a 5. harmonické 47 dB. To se mi zdá na levný generátor pro oblast nepříliš vysokého vf docela dobré. Z klasického LC přeladitelného oscilátoru to nepoleze o mnoho lepší. Nakonec, stejně většinou zkreslení nevadí, protože se z generátoru napájí nějaké laděné záležitosti.

Na nf jsou všechny harmonické pod -50 dB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:25    Předmět: Citovat

Jde o to, jaké zkreslení si představuješ, že je ještě přípustné, třeba by stačila tato konstrukce od Histese (generátor do 200kHz s měřením kmitočtu):
http://postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2007042603 - tam je popsaná celá konstrukce.
Tipa v Opavě to měla v plánu dodávat jako stavebnici, jestli čekají, jaký bude zájem, prostě jsem to v jejich e-šopě nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:30    Předmět: Citovat

Jestli potřebuješ VF generátor s kmitočtovou modulací pro nastavování přijímačů VKV, takový je popsán v knize Radioamatérské konstrukce 3 a je relativně jednoduchý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund