Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE40D5500 nastavení Smart funkcí
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7837
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 11:59    Předmět: Samsung UE40D5500 nastavení Smart funkcí Citovat

Možná jsem úplně blbý, ale nějak si u této telky nemůžu poradit s nastavením aplikací apod.
Chtěli bychom rozchodit Youtube.com, ale kdyžvejdu do nabídky Smart, tak v nabízených aplikacích Youtube není.
A když chci zkusit využít Smart Hub, tak jej ovladačem potvrdím, objeví se úvodní okno a pak se už nic neděje.
Je mi jasné, že je tahle telka už dost stará, ale když tyhle funkce v menu má, tak poroč nefungují?
Veškeré zkoušení jsem začal tím, že jsem aktualizoval FW.
TV je připojená přes kabel, internet by měl být funkční (podle toho, co to hlásí ve funkci Stav sítě).

Dokázal by mi někdo poradit, co dělám blbě?
Díky



IMG_20200315_115243.jpg
 Komentář:
 Velikost:  74.15 kB
 Zobrazeno:  75 krát

IMG_20200315_115243.jpg



_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 13:39    Předmět: Citovat

8 let je trochu dost. nejspis vyrobce ukoncil podporu... nechat dozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janysek8



Založen: Jul 26, 2018
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 17:50    Předmět: Citovat

Jj YouTube už na tomhle normálně nerozjedeš, ale na netu někde byl ruský návod jak ho zprovoznit z prohlížeče, ale nic moc na ovládání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 481
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 21:35    Předmět: Citovat

ForkPlayer..jinak nic..podpora již dávno na youtube skončila
_________________
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 1:02    Předmět: Citovat

Pokud není v nabídce výrobcem dané, tak tam nic nedostaneš. Alespoň já mám stejné telky, akorát 32 a 37", a ani jedna z nich nemá prohlížeč, který by to uměl. Může se to tvářit, ale pokud není v nabídce, máš smůlu. Já jsem tak dopadl se sledovanitv.cz. Teď mám UE32F55OO, což je asi o rok nabo dva novější, ale úúúúplně jině vnitřnosti. Napřed musím spravit podsvit. Pak se uvidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 9:43    Předmět: Citovat

Pořiď si za pár korun Chromecast a nemusíš řešit nějaký starý SW v televizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 9:54    Předmět: Citovat

Nebo Anycast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7837
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 10:58    Předmět: Citovat

OK, vím, že je televize stará 9 let.
Ale proč nejede Smart Hub? Jako vůbec?
Ta fotka ukazuje, co s estane, když na něj v menu najedu.
Tenhle obrázek tam visí třeba pět minut (dýl jsme to nezkoušel).
Je nefunkční Smart Hub taky příznakem toho, že je televize Out of date?
Nebo to ukazuje ještě na jinou chybu?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 18:18    Předmět: Citovat

Zdravím. Zkoušel jsem to, a na těch TV mi to dělá to, co tobě.

Podařilo se mi dát do kupy tu UE32F5500. Ze dvou TV jednu. Ale i na této TV to píše, že tato funkce není k dispozici. Mám tam nejnovější aktualizaci. Byla tam původní z roku 2014. Zatím jsem ji dál nezkoumal, jde mi o sledovanitv.cz, S tím jsem se namordoval. Ti pitomci to mají tak, že tu aplikaci připojíš jen s pomocí počítače. LG je proti tomu brnkačka. Navíc Samsung neumí většinu funkcí, v nichž je právě "kouzlo" internetové TV. LG umí všechno, co běžný počítač mobil nebo tablet. Holt Samsung. Internet neumí skoro nic. LG má plnohodnotný prohlížeč.


Ta chyba, na kterou se ptáš, se jmenuje Samsung. Bohužel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 22:57    Předmět: Citovat

Jak u D serie nevím, u F ale Smarthub stále jede. Sledovanitv.cz nepoužívám, ale co jsem koukal, tak to chce jen spárovat přes kod tv na jejich stránkách, takhle to maj dělaný i jiný aplikace. LG spáruješ napřímo?

I ta serie F, řada 5, je ale nevýkoná, pomalá skoro hned od koupě, smarttv mě neoslovila, komfort pc je jinej Wink

PS - teď jsem preventivně zkouknul jednu 40F5570, zdálo se mi, že jí začaly více hřát záda. No a na zdroji L42S1_DSM (BN44-00645A) jsem pod spodním chladičem zjistil, že zapatlanej N-FET 13NM60N z PFC má nepěkně vyhřáté spoje u krajných nožek ... Jeho krajní přípoje (G a S) jsou letovaný v desce bez průchodek, přitom celý se dost hřeje a teplo se přenáší i do těch "nevystužených" průchodů ...



13NM60N.jpg
 Komentář:
 Velikost:  50.36 kB
 Zobrazeno:  77 krát

13NM60N.jpg




Naposledy upravil rayx dne čt květen 28 2020, 8:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 0:54    Předmět: Citovat

Zdravím. Ano, ten prohlížeč je pomalejší než šnek a je úplně na ..... Sledovanitv.cz nepoužíváš, to buď rád. Nevím, na cos koukal, já se s tím mordoval několik hodin, konzultoval jsem to s člověkem, který se počítači živí. Pravda, "dálkově" po telefonu. je tam ten za...ný Google, a nechtěl mi brát můj mail ze seznamu. Mám to sledování nainstalováno na několika přístrojích, zaregistrovaný jsem tam právě přes @seznam.cz. a úplně perfektně bez minimálních problémů. Kromě instalace na samotném počítači jsem nikdy jindy počítač nepotřeboval.

Na LG TV mám na dvou, počítač jsem taky nepotřžeboval. Svůj gmail jsem si na ten křáp chtěl dát, ale gůgl byl tak zvědavý, že po mně chtěl snad i informaci, jaké nosím spodky(samozřejmě nadsázka). Nechápu, co je jim do toho. LG jsou taky zvědaví, ale podstatně míň, řekl bych že jejich požadavky jsou odůvodnitelné.

Musel jsem celé nastavení internetu vrátit do výrobního nastavení a pak zase spoustu věcí nastavit, aby internet vůbec nějak jel. Připouštím, že ten Smarthub asi chce ještě nějak nastavit, ale pro mne jsou to nepotřebné "blbiny", na to mám počítač. Když jsem si zadal sledování.... do gůglu, jednotlivé kroky než jsem se dostal k tomu, aby se načetla alespoň ta úvodní stránka, trvaly minimálně celkem tak půl hodiny. podařilo se mi dokonce spustit televizní program, ale jakékoli kliknutí vždy vyžadovalo další minuty.

Pokud jsem kliknul na ikonku sledovani....., objevila se modrá plocha s vygenerovanám kódem pro spárování a zatuhlo to. Ale ten kód byl pokaždé jiný. Jediná možnost byla zavřít internet. Na úvodní stránce Sledovanitv.cz byla volba přidat televizí zadáním kódu pro spárování. To se mi nakonec podařilo až když mě napadlo zapnout si počítač. Ta "podpora" nebo jejich stránky uváděla něco úplně jiného, něco, co údajně mělo být na obrazu TV, ale bylo tam úplně něco jiného. Ani slovo, že to musíš dělat na počítači.I tak ta stránka na počítači byla jiná než uváděli.

U LG se jen přihlásíš mailem a heslem, a tím to končí. Samozřejmě jim musíš taky potvrdit nějaké údale, ale spíš kvůli gprs nebo jak se to jmenuje. Pokud před tebou tam byl někdo jiný přihlášený, musíš napřed vymazat přechodem na tovární nastavení. A to ovládání té internetové TV je uživatelsky velmi "nepřátelské. Nejde použít myš, a veškeré funkce jako přesouvání kvůli přeskočení reklam, zastavení nebo posun obrazu na začátek konkrétního pořadu a veškeré další funkce jsou nefunkční.

Jsem zvyklý na určitý komfort, který je úplně na všech jiných přístrojích. Tento krypl nic z toho neumí. tím ztrácí internetová TV téměř všechny svoje výhody. Ještě si říkám, jestli nepotřebuje nějaký spešl ovládač. Ale u LG vystačíš s myší. Přitom ovládač umí téměř všechny funkce jako myš. ale musím být rád, že se alespoň můžu na internetovou tv dívat a pouštět si programy týden zpět a přehrávat a nahrávat 50 hodin pořadů.

Pokud víš, jak se ten Smarthub dá zprovoznit, prosím o radu-pomoc . Dík. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 8:39    Předmět: Citovat

Ahoj,
asi vidím, v čem je problém. A ten spočívá v tom, že na Samsung Smart televizi používáš z aplikací hlavně prohlížeč Very Happy Ten je na F už pasé, mě sice najede, ale skoro nic to korektně nenačte, jeho doba je už pryč ...

Na posledním FW co pro F55 je 2126.0
https://www.samsung.com/cz/support/model/UE32F5500AWXZH/
nemusíš nic složitě nastavovat, nemuselo se ani na předchozích verzích. Podstatné je mít nastavený správně region televize, aby si ta mohla šáhnout na správný server. Při připojení přes kabel neřešíš nic pokud router přiděluje IP, přes wifi to chce zadat pár udajů pokud máš zaheslováno Wink
Případné obnovení nastavení SmartHub v menu pomůže odstranit možné problémy. U mě má na tom posledním FW SmartHub verzi 5.3281, překopalo to jeho původní vzhled i spouštění, je to nyní více jak na serii H. Přihlašovat se k učtu Samsung není třeba.

Co funguje na F řadě 5 jakštakš (nevím, jak by na to výpočetně byly serie 6 a výš ale asi to nebude zázrak) jsou vlastně jen ty aplikace pro každou službu, které jsou ještě aktivní a maj podporu. Ty píšeš, že po spuštění aplikace pro sledovanitv.cz okno s párovacím kodem a jeho platností najelo ale tv se kousla. To kousnutí se projevilo jak, to nešlo přes return nebo exit vyskočit? U mě to v klidu šlo vrátit zpět bez kousance, opakovaně.
(on i ten prohlížeč je tady vlastně jedna z aplikací SmartHub)

Sami k tomu maj info zde pro řady E, F a H, roky 2012 až 2014
https://sledovanitv.cz/tutorial/samsung-orsay

mladší s Tizen od 2015, řada J a výše tady
https://sledovanitv.cz/tutorial/samsung

Takže z důvodu toho v podstatě nefunkčního prohlížeče v tv se musí prostě tv napárovat s účtem přes nějaké jné zařízení, a pak by to ale mělo v tv přes aplikaci jet v poho, pokud to CPU utáhne a taky se uchladí ... F jsou na tom bídně, H o něco lépe, Tizeny nasadily masivní chladiče i z důvodu HEVC/T2 Wink (i H už HEVC umí, ale jen souborově, nemaj T2 tuner ...)

jen pro info přehled jak to šlo u Samsung
Q = QLED 2017 a mladší
RU = 2019 UHD
LS = 2018 "The Frame" a "The Serif"
NU = 2018 UHD
N = 2018
MU = 2017 UHD
M = 2017 HD
KS = 2016 SUHD
KU =2016 UHD
K =2016
JS = SUHD
JU = UHD
J = 2015
HU = 2014 UHD
H = 2014
F, FH = 2013
E, ES, EH = 2012
D = 2011
C = 2010
B = 2009
A = 2008

myslím, že Smart řada D (a nejen ona ...) už je dnes zase jen Dumb = hloupá Very Happy
Pro mě ukončená zkušenost s F a H, nemáš šanci držet krok s Internetem pokud výrobce nevydá nový FW. Pokud bych na tu smart hru někdy znovu přistoupil, musela by být TV s open systémem, ale elegantnější je mít TV jen jako monitor pro jiné zařízení s HDMI, pokud tedy nesleduji lineár Wink
Ještě je možnost těch "pirátských" aplikací (co neodvedou Samsungu poplatek ...) jako třeba nStreamLmod atd. ale fakt mě to s tak pomalým železem přestalo bavit ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 12:20    Předmět: Citovat

Dík za rady. Holt nebudu to řešit křečovitě. S tím prohlížečem- svatá pravda. je úplně k ničemu. Jsem rád, že mi to sledování jede. Na procesoru se ten internet projeví opravdu znatelně. Spotřeba skočí minimálně o 5-6W. Napřed jsem si myslel, že ta TV při internetu zvýší podsvit, jak to dělá ta déčková řada. Ale to je úplně jiný "pajšl", a navíc tam je to o desítky W. Dík za info. Mají sice pod procesorem vodivou gumu, ale i tak těch pět W je tepelně dost poznat. Musím sundat tu zadní stěnu, mám ji jen přicvaknutou. Ale bez toho joysticku nejde ani DO. a nechtělo se mi ty dráty vytahovat.

Ale zbyla mi ta druhá stejná telka. mimo to, že byl rozbitý nejen displej, ale i světlovod, je v háji i MB, a dokonce i snad T-Con. Spíš někdo musel snad v afektu do toho displeje třísknout. Televize už z toho nebude, tak si ten džojstik vyoperuji a zkusím ten procák zkontrolovat, přío. přidat i chladič shora.

Jinak ta telka neumí ani většinu těch funkcí, pro které se mi právě ta internetová TV líbí. Lg naopak má plnohodnotný prohlížeč a s myší i ovládačem se dají využít prakticky všechny funkce. Chtěl bych tě poprosit, pokud máš tu Fkovou TV, jestli bys sem neposlal fotku originálního ovládače. Já mám jen čínský, jinak ale dobrý(zatím), ale jen na tu Dčkovou řadu. Možná na tom orig ovládači bude něco navíc.

S tím NTB a klasickou TV to sledování sice jde, ale je to trochu nemotorné, nemám žádný noťas s HDMI, a navíc ty počítače mají většinou jiné rozlišení a musí se vrtět HDD. A většinou "žere" víc než televize. Ale je to lepší než nic. A na klasický internet mím NTB, mobil i tablet. Ten prohlížeč v podstatě ani nepotřebuji. Dík za rady. František

PS: Včera jsem si z netu nainstaloval SW nejnovější dostupnou verzi. Je pravda, že s tou původní z roku 2014 to nemá moc společného. A jak to popisuješ, asi to nebudu řešit. Jedině pokud by se dalo zlepšit to sledování TV. Jinak rozlišení je OK. Jedině to ovládání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 352

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 13:36    Předmět: Citovat

A kolik baští normálně tahle 32"? Dělals nějakou upravu na zdroji pro omezení proudu LEDkám, nebo jsi to pořešil jen v menu?
Já to teda stáhl u téhle jen v menu, nezkoušel jsem, na kolik to vyleze při internetu/iptv, jako zobrazovač přes HDMI a to nastavení který je podle mě obrazově dostatečný ta 40" bere cca 65-67W. Kroutí si svůj 7dmý rok Wink Nejen moje oči nepochopí, kdo by se mohl koukat na tak přesvícenou plochu při podsvitu 100, nejlépe v noci a bez doprovodnýho osvětlení místnosti Very Happy

Přestože Samsung má možnost uplatnit nastavení obrazu pro všechny zdroje, vím, že když se vleze např. do HbbTV nebo web prohlížeče, tak si to stejně upravuje ...

Takže na tom Samsungu jedeš to sledování.tv jak, zprovoznils to přes tu jejich aplikaci a jedeš přes ní? Chápu to teda že ano, jen ti nevyhovuje, jak maj řešený GUI a ovládání v rámci té aplikace? Je to tak nebo se pletu?

Když jsem si hrál s HbbTV na ČT, televize prostě nestíhala zpracovat povely z dálky, GUI HbbTV zobrazovala zpožděně, nesmělo se na ní spěchat. Přitom streamy a ovládání přes ten nStreamLmod zvládala bez problémů ... Tak jde o to, jak to maj ve sledovanitv.cz udělaný.

Co koukám tak to párování musí být stejné i pro ostatní značky, viz třeba pro to LG, stejný jak pro Samsung
https://sledovanitv.cz/static/page/navod-lg
https://sledovanitv.cz/static/page/navod-samsung

Dálku to má AA59-00790A (TM1250), myslím nic speciálního, ta pro D asi nebude o moc jiná. Jistě se nechá splašit nějaká náhrada nebo SD, tohle bych jako nový origo už nekoupil ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3377
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 15:41    Předmět: Citovat

K D řadě patří tohle . Za cca 7 USD to celkem jde. Není to sice originál, ale používám ho už několik let k plné spokojenosti.


DO_SAM.png
 Komentář:
 Velikost:  98.06 kB
 Zobrazeno:  73 krát

DO_SAM.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund