Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Suché obtisky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Topgun
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá leden 14 2005, 21:35    Předmět: Suché obtisky Citovat

Ahoj.Nevíte jestli se ještě dají sehnat suché obtisky Propisot.
Potřebuju něco na popisování bastlů.Nechat dělat štítky je dost drahý,
tohle bylo v pohodě.
Díky. Twisted Evil
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5673
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá leden 14 2005, 22:42    Předmět: Citovat

Propisoty se už nevyrábí, v papírnicví mívají podobné v malých aršících, ale viděl jsem vždy jen dost velká písmena. Já dělám popisy panelů tak, že je vytisknu na laserové tiskárně na voskový papír od samolepících štítků. Papír je nutné jemně otřít v lihu navlhčeným hadříkem aby tisk neklouzal. Na to pak přilepím průhlednou samolepící folii. Toner se přenese na lepidlo folie. Tuto folii pak přilepím na panel. Bublinky vzduchu, které nejdou vytlačit, napichuji ostrou jehlou (injekční). Takto vyrobený panel vypadá téměř profesionálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: pá leden 14 2005, 22:45    Předmět: Citovat

2 jezevec :V čom robíš grafiku popisov ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5673
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 15 2005, 10:34    Předmět: Citovat

Panely kreslím v programu Front Designer od firmy ELVO. www.elvo-plzen.cz
Umí taky kreslit stupnice do MP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Topgun
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so leden 15 2005, 13:40    Předmět: Citovat

Šlo by to i na ingoustovce?
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so leden 15 2005, 13:52    Předmět: nouzově to jde i třeba ve Wordu Citovat

V podstatě se hodí každý SW, který dovoluje umísťovat objekty (nebo jejich jeden konec) na určitou souřadnici, případně i více stejných rozrovnat - takže to jde například i ve Wordu (dobře se v něm dělaly stupnice na na CCIR přeladěné FM přijímače - pak je stačilo vytisknout laserovkou nebo stříkačkou na samolepku a tu nalepit přes původní stupnici).
Samozřejmě i v řadě bitmapových editorů jde hromadu věcí více či méně složitě udělat - dost možností poskytuje například Photofinish (Softkey), který byl na CD přikládaném ke každé sadě náplní do nějaké HP tiskárny.
Jinak se mi osvědčilo vytisknout panel (černý podklad, bílé či světlé texty a grafika) stříkačkou na matný fotopapír pro příslušnou tiskárnu - pozor, na papíře pro Epsonky strčeném do Packarda se za pár minut kolem modrých čar udělají fuflíky! - a pak ten panel přitáhnu plexisklem.
Má to dvě výhody: do toho plexiskla lze vyřezat závity a přitáhnout ho k panelu zezadu, dobře zkrácené šroubky v černé ploše neruší a hlavy jim není vidět, pro knoflíky lze vyříznout díry a knoflíky do nich podle potřeby "utopit".

Před lety jsem vyzkoušel i další postup, pracný a pomalý, ale výsledek byl profi:
- na odmaštěné plexisklo za otáčení nakapejte negativní emulzi na fotografický přenos plošných spojů (odstředivá síla se postará o rovnoměrný nános)
- připravte si pozitiv panelu, Propisotem nebo tiskárnou na pauzák nebo průhlednou fólii
- položte na uschlou fotocitlivou vrstvu (popisem k ní, skrz plexi musíbýt panel normálně čitelný) a exponujte.
- vyvolejte obrazec (neosvětlená místa, t.j. grafika a text se vymyjí).
- pokud má zůstat některá část plochy průhledná nebo jiná, než černá, přikryjte ji třeba lepicí páskou.
- obrazec lehce dvakrát až třikrát přestříkněte černým matným autolakem.
- po uschnutí laku odkryjte přelepená místa a omyjte emulzi. Na plexi zůstane obrazec v černé barvě.
- opět zakryjte místa, která mají zůstat průhledná, a nastříkejte na ten obrazec stříbřenku.
Při pečlivé práci a trpělivosti je výsledek špičkový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: so leden 15 2005, 21:51    Předmět: Citovat

Mám demo front designeru , kde sa nedá ukladať . (už som si objednal FULL verziu) .
Ako to ukladá panely - jpg, bmp , alebo nejaka abstraktná prípona?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5673
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 16 2005, 19:59    Předmět: Citovat

Verze 2.0 co mám, ukládá ve svém vlastním formátu a je zde možnost exportu ve formátu .emf. Teď dodává verzi 3.0 a tam nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
skratas



Založen: Nov 25, 2004
Příspěvky: 15
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út leden 18 2005, 7:58    Předmět: Citovat

S Vami zminovanym programem jsem nikdy nepracoval.Ale popisky na panely take vytvarim ve Wordu jak psal Hill.Jde to tam pomerne snadno a vse si jde presne umistit na danou souradnici tak jak si to predstavuji.Pro lepsi vyrovnani a presnost casto pouzivam takove pomocne cary ktere pak snadno smazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medidek



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 10
Bydliště: P?elou

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2005, 11:02    Předmět: ještě jinak Citovat

Tak, jak to dělá Jezevec se mi líbí, myslím, že to taky vyzkouším, pouze mám trochu obavy z toho, aby se mi tisk po voskovaném papíru nerozjel nebo nestíral a potom průhlednou folii je třeba asi pokládat dost opatrně z týchž důvodů. Já sám jsem doposud využíval čirou samolepící fólii (zakoupenou u Zweckform Hradec Králové), která je pro tisk předurčena a to i na inkoustovce. Její nevýhoda je snad tloušťka, mohla by být tenčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topgun
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 23 2005, 15:21    Předmět: Citovat

Kde to v Hradci je?Díky. Twisted Evil
Návrat nahoru
medidek



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 10
Bydliště: P?elou

PříspěvekZaslal: út leden 25 2005, 16:50    Předmět: folie Citovat

Tak jestli to tam ještě je to nevím, nejezdím tam tak často, ale bylo to přes parčík zhruba naproti GES electronic, myslím že ta ulice se jmenuje Horova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Topgun
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 25 2005, 19:11    Předmět: Citovat

Díky,já se tam podívám.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund