Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fabia - elektrovýbava, interiér, tuning
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 19 2019, 12:51    Předmět: Citovat

Kremíku, ďakujem za Tvoj príbeh. Pekne sa to číta. Keby som jazdil off-road, 4×4 by sa mi zišlo, ale s uzáverou difu, potom by si uviazol asi až na podvozku. Ja som uvažoval nad predokolkou s EDS. Býva súčasťou ASR, tú mávajú aj jedničkové Fábie. Ale ako pripomenul Lukáš-Peca, musím si rozmyslieť, či by sa mi tá investícia rentovala. Keď ma moje súčasné vozítko ešte párkrát naštve, po niečom sa ohliadnem.

Vie niekto, ako je to s tým samokŕmením altíka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po květen 20 2019, 9:05    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
PixelOrgy napsal(a):
Ekkare, to je celkem odlisny auto od auta. Me treba sprava napajeni pri klesajicim napeti zacne odpojovat postupne vsechno, co neni potreba (zacne topenim, nakonec vypina i navigaci a pristrojovku) tak, aby bezel motor (VW)... To je doprovazeno patricnou hlaskou na displeji.

Podobny chovani jsem je u M-B (CLK W209) - opet informuje ridice na displej a povypina bizuterii, aby dojel co nejdal..

...
Jo, "zbytecnosti" jako treba vetrani a topeni v aute chci.. Very Happy
On to právě Duvšan potvrdil, že mu to odcházelo "po kouskách" - a ty "zbytečnosti" jsem myslel EPS, ESC a tyhle "berličky pro nesvéprávný vopice za volantem". Výbava skutečně usnadňující život řidiče a nevotravující je užitečná, výbava omezující svéprávnost počínajíc Stop-Startem pokračujíc systémem udržování v pruhu peroucím se s řidičem v zatáčce o volant až po systém nouzovýho brždění aktivující se během zahájení předjížděcího manévru je podle mě vysoce nežádoucí. Všecko tohle by mělo jít uživatelsky trvale povypínat - klidně i s tím, že po vypnutí všech těch blbostí bude na palubce trvale svítit hrst kontrolek pro případ, aby varovaly eventuálního nežádoucího uživatele (chápej zloděje případně nepoučenou manželku) že "tohle auto ti žádnou berličkou prdel nezachrání". Prostě plánovitě odebírat člověku pravomoc na řízení vlastního majetku při zachování jeho plný odpovědnosti za následky případnejch nehod mi přijde jako šikana a nežádoucí zasahování do osobnostních a lidskejch práv.
Hubert_79 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
auto jako takový by jelo dál, ale program v ŘJ to nedovolí. Stížnosti na tento stav nikoliv na lampárni, ale v Bruseli.

To by mě ale zajímalo, proč za tohle může Brusel, to si rád nechám vodborně vobjasnit.
A vodkud vodjinud než z Brusele pocházejí všecky ty k0k0tský nařízení, že auta musejí mít povinně ESněco a USněco a automatický tohleto a támhleto a dalších milijón megapýčovin?


Tak na tom se shodnem - veci jako udrzovani v pruhu muzou byt fajn, ale ne s lidskou mentalitou Smile Velka spousta lidi ty asistenty nechape jako pomoc pri krizovce, ale jako "nemusim davat moc bacha" ... Vysledek je pak casto horsi, nez bez toho. Uz jsem slysel i nazor (majitel BMW X5), ze to je "jak jet na playstationu" .. no... nevim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33906
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 20 2019, 9:59    Předmět: Citovat

Presne tak. Napriklad mam denne svietenie, tak nemusim zapinat svetla (nevadi, ze ma zozadu vobec nevidiet). Alebo v krizovatke pouzijem 3-blik smerovkou, aby som nemusel o pohnut prstom o pol centimetra viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po květen 20 2019, 13:36    Předmět: Citovat

To máš stejný jak se zimníma gumama. Furt masáž, že jak je pod 7° C, že zimní kola, jinak nastane naprostý armageddon a silnice budou lemovány hromadami mrtvol. Tak si lidi obují zimní gumy a mají fajn pocit, že pro tu bezpečnost něco dělají.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po květen 20 2019, 18:00    Předmět: Citovat

3 blik směrovky nemám, a moc mi chybí, to je náhodou dobrý výmysl. Někdy ji supluju tak,že páčku chvíli držím aby necvakla, a pak pustím. To je jedna z mála vymožeností, kterou chválím všemi deseti. Už jsem přemýšlel, že si ji dodělám. Ale znáte to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po květen 20 2019, 19:16    Předmět: Citovat

Ako som už písal. Sú to dobré veci, pomôžu, spríjemnia, niekedy i zachránia (keď niekto za volantom zadrieme alebo nezvládne brzdenie a tak). Ale nie sú to náhražky zodpovednosti a rozumu. Na to pozor a nezabúdať.

Dnes mi znovu svietila baterka. Vyšliapol som do otáčok a zhasla. Takže s tým dobíjaním mám problém. A to je i odpoveď na môj dotaz. Tak sa bude riešiť alternátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 26 2019, 14:36    Předmět: Citovat

Trochu som zabudol. Boli zodraté uhlíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 14:13    Předmět: Citovat

Tak ten hukot robí alternátor. Jednak už nič iné nezostalo a tiež to potvrdil servisák. Neviete niekto, má ten altík voľnobežku? Vtedy mi vôbec neprišla k rozumu. Spýtal by som sa.

Niečo z iného súdka. Mám nápad pre zvýšenie jazdného pohodlia. Dvojfarebný LED pás pod predným sklom, červená a zelená. Pri rýchlosti do 50km/h by svietil zeleno, 50-90 žlto (obe farby súčasne) a nad 90 červeno. Ako by to šlo napojiť? Bojím sa, že by to potrebovalo jednočip ako Atmel a spol. Je jednoduchá možnosť? Tempomat nemám.

BTW, pred časom som sa pýtal na obmedzovač, ktorý by ma nepustil nad navolenú rýchlosť, ani keby som šlapal na podlahu. Vzdal som to ako nerentabilnú položku vzhľadom na moje využitie. Niektoré autá i nové to vraj majú, ako lacnejšiu verziu tempomatu. Ale to len na okraj. Už to neriešim. Hoc by to bolo pekné. Ale i návykové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 14:50    Předmět: Citovat

Nejjednodušší a nejčistší by to bylo vyčtením dat na CAN-sběrnici a výběrem údajů, který po CANu do palubovky posílá snímač rychlosti v převodovce. To je určitá frekvence impulsů závislá na rychlosti jízdy. A pak zjistit nebo spočítat kmitočet, kterej to podle požadavku má při daný rychlosti a nastavit na to digitální kmitočtovej komparátor s nějakým jednočipem.
Další možnost je spolehnout se na GPS a údaj o okamžitý rychlosti vytáhnout z přijímače pro navigaci.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 15:16    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):

Niečo z iného súdka. Mám nápad pre zvýšenie jazdného pohodlia. Dvojfarebný LED pás pod predným sklom, červená a zelená...

BTW, pred časom som sa pýtal na obmedzovač, ktorý by ma nepustil nad navolenú rýchlosť, ani keby som šlapal na podlahu..

Barevný pás pod čelním oknem? No potěš... Rolling Eyes Ještě rychlý pruhy a ten "jako-carbon" dekl na nádrž a barevné zářivky, co svítí na silnici; počátkem 90. let to celkem letělo. Na vsi tím možná pár puberťáků ohromíš...
--
Omezovač je kravina na entou. Nikdy nevíš kdy nastane nějaká blbá situace, z níž je potřeba co nejrychleji vypadnout. A najednou ouha, navolil sis 80 km/h a víc ani prd. Hovadina.
Jestli nejsi schopen jet normálně a potřebuješ nějaké udělátko do auta, aby nejelo rychlejc, tak asi jdi vrátit řidičák.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 15:35    Předmět: Citovat

Tvrdý omezovač je nejen blbost ale i velmi nebezpečný, jak už napsal Hubert. Proto taky je a musí být dorazem pedálu zrušený!! Si nedovedu představit při předjíždění kolony, proti kamion a auto řekne 90 a víc NE. Pokud někdo neumí jezdit normálně s nohou na "plynu", ať raději jede sockou.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 17:16    Předmět: Citovat

HTP 47kW. Nazveš to sockou? Kopček a musím pridať. Nevadí, keď za mnou niekto nie je. Prejdem kopček a musím ubrať, inak mám hneď 60.
OK, ten LED pás je asi lepší nápad. Takže by mal postačiť jednoduchý prevodník frekvencia/napätie a potom komparátory? A to napichnúť do CANu? To by bolo fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 17:25    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
HTP 47kW. Nazveš to sockou?

"socka" je "hromadná" . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:12    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
HTP 47kW. Nazveš to sockou? ...
No, když pominu 1.0MPi 37kW OHV jako nepovedenej pokus o nejslabší čtyřválec do fábule Junior a dám bokem prehistorickej 40/44kW OHV motor odvozenej jen převrtáním od motoru z felichčije, tak jednotka 1,2HTP (původně taky MPi) montovaná od roku 2000 byla nejsockovatější pohonnou jednotkou v koncernovejch autech 21. století. Bez debat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:21    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Takže by mal postačiť jednoduchý prevodník frekvencia/napätie a potom komparátory? A to napichnúť do CANu?

EKKARE ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 27, 28, 29  Další
Strana 18 z 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund