Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Revize bytu v ramci pojisteni bytu/domu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 11:57    Předmět: Revize bytu v ramci pojisteni bytu/domu Citovat

Zdravim,

mam takovy problem s bytem.

Koupil jsem novostavbu a dodelal kuchynskou linku(electriku jsem si delal sam).
Tim padem jsem zneplatnil vychozi revizi bytu.
Tak jsem si tam pozval revizaka.
Protoze podle stanov pojisotvny, jakakoli zmena v electro instalaci si vyzadaje novou revizi bytu, jinak pojisotvan neplni v pripade nehody od electroinstlace.

Ten zjisitl, ze tam nesedi vychozi revize bytu, proste nekdo udelal to, ze v kanclu daval nejspis jenom razitka na papiry.
Jinak by si vsiml, ze jsem v byte nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizac, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd- v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic od stavby-developera).

No ten revizak, co tam byl rikal, ze je tohle na oznameni a na pravni rizeni ci co, ze chce ode mne cleou dokumentaci atd...

No vyzadal jsem si od developera celou dokumentaci a zjsiitl, ze revizak mel pravdu. Nevim co by to znamenalo, jestli kompletni revize bytoveho domu nebo problem s kolaudaci i..

Ja se rozhodl, ze se slusne domluvim s developerem, aby zridil napravu..

Ted k me otazce:
Revizak od developera mi rekl, ze udela novou revizi tim, ze zrusi starou a tu starou orpavi a necha tam puvodni data a doplni jistice atd..

Jenze, kdzy to udela k soucasnemu stavu bytu bude ta revize platna, kdyz se tam kuchynska linka namontovala pozdeji?

[/b]On mi trvdi, ze staci, kdyz tam bude dokresleno, kde jsou nove umisteny zasuvky pro kuchyn a ze pro revizi staci, ze vse bylo v tom okamziku na wago svorkach.
Ja tim padem uz nepotrebuji revizi na to, ze na ty draty trcici ze zdi byly namnontovany zasuvky atd.

Dekuji za odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 12:40    Předmět: Citovat

Nikdo neví kdy byla namontovaná linka. Budeš mít platnou revizi současného stavu.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 13:46    Předmět: Citovat

Když někde přehodíš dráty a necháš se zabít, asi už ti bude nadosmrti jedno, že to odskáče revizák, protože podepsal něco, co ani neviděl, natož, aby to proměřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 14:40    Předmět: Citovat

No, zas nejsu obrazek_cenzura.
Promerit jsem ho to nechal a do bytu ho pozval, toho, co to spackal.
Jenom nevim, jaky datum tam nechat napsat ted.. jestli prepsat kolaudacni revizi nebo tam dat datum pozdejsi.. o to tu bezi.. skrz pojistovnu..

Ono je to stejne o tom, ze spousta lidi nevi, ze musi delat revizi kazdych pet letvsveho domu nebo bytu.. jinak pojistovna nic nehradi v priapde electro instalace a spotrebicu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 14:42    Předmět: Citovat

Tady jde o to zda mi ten revizak nekeca..
A opravdu staci revize na to, ze ze zdi trci draty na wago svorkach..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 15:50    Předmět: Citovat

Pojišťovna ti nezaplatí nic, žijí právě z toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 15:55    Předmět: Citovat

Proč řešíš výchozí? Napíše ti pravidelnou, tam nastali změny, proč by nemohli? Skutečný stav bude OK, revize platná a výchozí už nikoho nezajímá, respektive ano, ale jen že existuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 16:04    Předmět: Citovat

Protoze mi rikal, ze to chce zanest do te kolaudacni, aby nemusel vydavat dalsi revizi.
A tu starou revizi prepise a da tam datum te satre.
Ja zas abych se neceho nedopoustel.. nevim, jak to je..

TAKJAN napsal(a):
Proč řešíš výchozí? Napíše ti pravidelnou, tam nastali změny, proč by nemohli? Skutečný stav bude OK, revize platná a výchozí už nikoho nezajímá, respektive ano, ale jen že existuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 18:41    Předmět: Citovat

hop46 napsal(a):
...v byte jsem nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizaci, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd, v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic...

Po rozsáhlejších úpravách instalace by stejně měla být výchozí revizní zpráva. Podle rozsahu na celou instalaci, nebo aspoň na její nové části. Zvlášť pokud došlo ke změnám v jištění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 18:55    Předmět: Citovat

Potom i nový atest rozvaděče a podobné hovadiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 19:01    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
hop46 napsal(a):
...v byte jsem nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizaci, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd, v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic...

Po rozsáhlejších úpravách instalace by stejně měla být výchozí revizní zpráva. Podle rozsahu na celou instalaci, nebo aspoň na její nové části. Zvlášť pokud došlo ke změnám v jištění.


Problem je v tom, ze tyhle vsechny zmeny uz tam byly, pred tou revizni zpravou.
Proste udelali to, ze vytiskli pro vsechny byty stejny papiry a orazitkovali to.
A moej klinetske zmeny nezanesli do tech dokumentu.
A ja si tam potom dodelat rozvody pro kuchyn, protoze mi trcely ze zdi jenom draty. A tohle melo byt v nove revizni zprave jenom.
Jenze se tim zjistilo, ze uz nesedi vychozi revize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 19:25    Předmět: Citovat

Najdi si jiného revizáka a zeptej se ho na to a jestli by to mohl udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2019, 20:14    Předmět: Citovat

jimirek napsal(a):
Pro Tebe je zásadní jen to, abys měl platnou revizní zprávu s aktuálním stavem a aktuiálním datem. Jestli periodickou nebo výchozí, to si rozhodne revizák. Zbytek není Tvůj problém, Ty to jen asi zaplatíš.
Čo bolo, bolo, v tom už se nikdo nimrat nebude. Nikdo si nebude chtít dělat problémy s tím, že to zkoulaudoval s dokumentací, která obsahovala chyby a nebude rád, že ty problémy děláš Ty. To opravdu neřeš.


Praveze, kdyz to udela revizak developera, tak to nemusim platit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop46



Založen: Jun 07, 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 12:38    Předmět: Citovat

Nechytracim. Ja se jenom ptam.
A resim, co mi rekl sam revizak, co to videl.
A zatim nevidim duvod proc bych to mel ja platit, neni to moje chyba.
Pokud to budu ja platit, tak to necham oznamit tim revizakem.
Pak se developer asi zapoti.. nebo spis ten revizak, co to spackal(metoda padajiciho hov..).

Jenom se snazim predejit svym problemum v budoucnu a problemum develeporovy.

Nehodlam byt skodny, ale kdyz muzu usterit, proc to neudelat.
Byl bych hloupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 13:35    Předmět: Citovat

No, ale tvoje chyba to je. Měl sis stav zjistit při přebírání bytu. Jinak bych ti opět doporučil jiného revizáka. Toho se zeptej, na revizi stávajících dodělávek a případně, kdyby to udělal celé, co by to stálo. Stále ho nemusíš na to vzít, ale budeš vědět i od někoho jiného o co jde a za kolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund