Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tranzistory-páry od AME

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 13:54    Předmět: Tranzistory-páry od AME Citovat

Vážení - tohle je naprostá pecka:
http://www.ame.cz/2SK413-2SJ118-Hitachi-par-pro-NF-vykonove-zesilovace-_d120387_10699.aspx
Kromě toho nabízejí i velice dobré provedení 2SB649A/2SD669A, což je asi nejvýkonnější budicí/rozkmitový tranzistor v TO126, vhodný pro náhrady pomalých MJE340/350, použitých v rozkmitech. To co dodávají není už originál Hitachi ani Renesas, ale velmi povedená druhovýroba, osobně vyzkoušeno s drsným otestováním. Výborné tranzistory pro rozkmity, rychlé zdroje proudu i budiče až dvou párů TO3P. Do DPA222 na místo MJE340/350 sedí jako ulité a po drobné změně kompenzací vzroste SR DPA222 až na 45V/us.
http://www.ame.cz/2SD669A-2SB649A-par-pro-NF-vykonove-zesilovace-budice-_d116791_10699.aspx

Doporučuju nabídku kompletních párů u AME prolítnout. Zase tak drahý to není /i u těch laterálních fetů - mmch tytéž jsou použity v Emitteru I./ a po testech je jasné, že na to bude spolehnutí.

Bral jsem přes půlrokem s jistou porcí nejistoty 4 páry 2SA1492/2SC3856 pro lepší přeosazení Denonu PMA-920 a jsou opravdu skvělé. Jeden kus jako druhý, zesilovač s nimi získal provozní spolehlivost. Před osazením do PMA-920 prošly Saigonem na BM455E a potom ještě dostal "výcvik Saigon" i celý zesilovač. Původně v Denonu PMA-920 odcházely hlavně oba páry konců 2SA1491/2SC3855 v jednom kanálu, o stupeň slabší. Do výkon. zdrojů se daly 2+2 elyty 12.000/80 a lítá z toho 2x200W/4R při THD ještě hodně pod 0,05%. Pro jistotu přidán ještě tichý ventilátorek, spouštěný při 70°C a výsledkem je nezničitelný, opravdu špičkový hifi zesilovač poctivé konstrukce Denon nejvyšší řady. Ještě v něm chci udělat jednu úpravu a pak jej nabídnu pro ty zájemce, kdo tu kvalitu a výkon ocení.

Budu podobně upravovat ještě menší model PMA-560 /přidáním jednoho páru navíc, jsou tam pozice, výměnou trafa za speciál Tronic a mírnými úpravami rozkmitu i buzení půjde jeho konečný potenciál na asi 2x140W/4R a 2x90W/8R. V PMA-560 jsou i průměrné OZ, které už jsou vyměněny za takové, které si takto upravený zesilovač zaslouží.
Do té PMA-560 jsem bral také tranzistory-páry od AME, konkrétně do konců 4 50MHz páry 2SA1303/2SC3284, které používal dost dlouho i NAD. Jako budiče jsou použity v desce otočené, skvělé páry od AME, 2SA1859A/2SC4483A /původní budiče byly TO126/.
Tu upravenou PMA-560 budu nabízet také. Oba zesilovače Denon, získané v exekuční dražbě, po komplet GO a naznačených úpravách jsou HiFi špička této Firmy s velkým F...

Ten sortiment párů v AME vřele doporučuji všem, co myslí servis HiFi vážně. VELMI se ta firma polepšila, zřejmě i s drobným přispěním mých vlastních rejpanců na jejich hodnotícím fóru spokojených/nasraných zákazníků.
Nasraných a rejpálků mého typu ubylo na minimum Very Happy Opravdu se hodně polepšili, všecka čest.

Co se týče jednotlivých kusů, je třeba se se zkušenými lidmi ve firmě domluvit, kdo je výrobcem toho individuálně prodávaného kusu.
Situace je o to složitější, že některé typy z druhovýroby téže firmy /třeba ISC, UTC/ jsou opravdu dobré a některé zas stojí za prd..
Který stojí za prd, Vám řeknou féroví chlapi v AME, třeba ing. Winter.
To je fakt dobrej borec, frajer v pravým slova smyslu a chodící šuplík skladových karet Very Happy a ještě s fotografickou pamětí Very Happy

Varuju ale před "výrobky" CDIL, to je matroš jenom na bastlení, nebo tam, kde jejich zátěž nedosáhne ani na půlku DS údajů.
Pohořel jsem právě na druhovýrobě od CDIL, 2SB649A/2SD669A.
Při měření v ss bodě 10V/1A, což je jen 10W z dovolených 20W, se mi z osmi kusů šest rovnou roztrhlo na chladiči, u obou vodivostí podobně.
Jak už jsem uvedl, některé méně povedené individuálně kupované kusy od ISC-UTC mohou být skvělé a některé stojí za prd. Za optání nic nedáte a nákup jednoho zkušebního vzorku skoro taky nic.
Tímto zdravím hochy a vedení AME Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 15:31    Předmět: Citovat

Já si na AME taky nemůžu stěžovat. Zatím jsem od nich několikrát nakupoval řemínky do různých tape decků. Když jsem potřeboval poradit s výběrem, ochotně mi odepsal člověk, který věci rozuměl. To už se dnes nevidí.

V jiných servisních prodejnách jsem totálně pohořel - unifikovaná odpověď znějící: „Tuhle značku neděláme, takže řemínek, který by do toho pasoval, nemáme.“ Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 19:33    Předmět: Citovat

S AME jsem také spokojen. V únoru jsem potřeboval 2N3055 plus nějaké ostaní součástky. Kupoval jsem je přímo na prodejně. Zároveň jsem narazil na spínaný regulovatelný zdroj 30V/10A s nálepkou dovozce TIPA. V AME jsem ho koupil o tři stovky levněji než v eshopu tipy. Chyba nacenění. Minule jsem tam narazil na pytel kalafuny za 25,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2018, 11:48    Předmět: Citovat

Ty laterály TO3P od Hitachi jsou to nejlepší, co se dá z tohoto segmentu koupit v ČR i jinde. Vyrovnají se jim jen klasické TO3 2SJ50/2SK135.
O tom Emitteru I., kde jsou ty laterály TO3P osazeny, jsem toho chtěl původně napsat víc, ale protože je to svým způsobem unikát a nedostupné ceny, těžko by to koho zajímalo.
Z opravy jednoho vyhořelého E I. mám slušný balík fotek, je to taková ta konstrukce, kdy si po otevření řeknete "typyčo to je kotelna" a po opravě a při testování si zas řeknete "typyčo to hraje, to nejni možný", přestože je to jen koncák s přepínáním vstupů jazýčky a přepínáním stupně nfb. Možná, že na netu jsou i nějaké další fotky, ale já mám navíc fotky detailů, které jsem považoval já osobně za podstatné.
Není to ten typický highend, kde mají 25mm2 pozlacený měděný šíny evokovat dojem solidnosti a zdůvodňovat vysokou cenu. Tady je všechno podřízeno účelu. 25mm2 měděná, nepozlacená zemní šína a 10mm2 lana jsou tam hlavně proto, aby měl výsledek mnou dosažitelnými prostředky spolehlivě neměřitelný odstup /> -130dB/. Když tedy napíšu, že na výstupu je 15min po zapnutí NIC, myslím tím opravdu NIC.
Tedy spíše řečeno mizivá hodnota v mikrovoltech, kterou i přes malý vnitřní odpor nedokážu spolehlivě změřit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2018, 11:54    Předmět: Citovat

Tip pro znalce: Poznáte, kdo je kdo? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Dobrá společnost.jpg
 Komentář:
 Velikost:  101.75 kB
 Zobrazeno:  294 krát

Dobrá společnost.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4020
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červen 07 2018, 12:52    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Tip pro znalce: Poznáte, kdo je kdo? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

GDPR Ti nic neříká Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6081
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 22:46    Předmět: Citovat

To je ale hodně stará fotka před návštěvou soudružky hraběnky Štenberkové Laughing
Čiší z toho dobrá nálada Smile
Myslím, že jsi tehdy měl nějakej ruskej památeční foťák.

2SK413 + 2SJ118 měl Pavel Macura. Jsou to ale MOSFETY a mají dost malou strmost, do 4R 2ks paralelně.

2SK399 + 2SJ113 tu mám 12 párů.
2SK1058 + 2SJ162 mám skladem, cena o něco lepší než AME, ale jsou spárovaný pro paralelní řazení, výroba ještě Hitachi. V simulátoru sítě 3x2kW jich bylo asi stovka. Mám jich asi po 20.
Taky tu mám nějaké BUZ54A, těch tam bylo asi jen 50, ale byly líný Smile
2SB649A/2SD669A se léta nevyrábí, co jsem dostal do ruky samý falza, vyzkoušej radši KSA1220A/KSC2690A, nyní ON Semiconductor Smile Izolovaný pouzdro.
Nebo TTA004B, TTC004B. Je to od seriózního výrobce a je to za pakatel.
2SA1837/2SC4793 se už nevyrábí. V TME měli poslední várku asi před 1/2 rokem po 8k, myslel jsem, že není problém a už nemají nic. Finíto, šlus. Jinde to už bylo EOL.

Problém je, že ať z toho postavím cokoliv, tak mi ty zesilovače od určité doby hrajou všechny nějak stejně Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund