Založen: May 13, 2009 Příspěvky: 5583 Bydliště: BA-Petržalka :(
Zaslal: st únor 15 2023, 22:38 Předmět:
@behemot: 25Q128 (128 Mb = 16 MB) vie programovať aj obyčajný CH341. Akurát pri mazaní Chip Erase treba počkať čas čo je v datasheete, lebo programátor skončí skôr a čip ešte nieje prístupný. _________________ Som proti budovaniu nechutne drsných červených cyklociest, je to hnus.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom. Ide im iba o zisk.
von by to teda přes standardní SPIčko měl umět i ten, co tady mám, akorát mi to prostě nejak nechodilo měl bych potřebovat zapojený 4 vodiče maximálně, ne?
Založen: May 13, 2009 Příspěvky: 5583 Bydliště: BA-Petržalka :(
Zaslal: pá únor 24 2023, 9:56 Předmět:
25xx používa signály SO, SI, a /CS, teda pri 1-bitovej komunikácii. Signály /WP a /HOLD zapojiť na Vcc. A samozrejme napájanie Vcc a GND. Takto mi funguje 25Q128 bez problémov s Didaktik M, a tiež ho vie CH341. Potom ešte treba dávať pozor, sú čipy na 3.3V a na 1.8V.
Keď mi naposledy nešiel prečítať nejaký 25xx, stačilo mu prebrúsiť kontakty. Ono je tam nejaký oxid ktorý ani nieje vidieť, potom to nemá kontakt, a prečíta sa samé FF. _________________ Som proti budovaniu nechutne drsných červených cyklociest, je to hnus.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom. Ide im iba o zisk.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.