Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:jiribal - Profil jiribal
Dnes: 0
Včera: 2
Celkem: 18065Čtenáři na webu

Anonymní: 247
Členové: 38
Celkem: 285
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Nuke - Elektro Bastlirna FAQ (Často kladené otázky)Kategorie: Hlavní -> Časté dotazy čtenářů

Otázky
·  Proč mi úspěšně neproběhla registrace?
·  Jak převést televizní signál na monitor VGA?

Odpovědi
·  Proč mi úspěšně neproběhla registrace?

- Pokud máte v prohlížeči zakázáno skriptování, doporučujeme povolit.

- Pokud máte v prohlížeči zakázáno ukládání cookies, rovněž doporučujeme povolit.

- Přidejte si náš server do bezpečných serverů (tím vyřešíte skriptování i cookies). Potom nemusíte manipulovat s bezpečnostní politikou prohlížeče.

- Volte jednoduché nicky ( přezdívky ), žádné složené , žádné háčky čárky.

- Pokud máte spuštěný nějaký firewall, zkontrolujte si, jestli nemáte zapnutý web filtering, nebo nějakou jinou aplikaci.

- Nezapomeňte, že registraci musíte potvrdit kliknutím na odkaz, který Vám příjde na e-mail, který jste vyplnili.

- Když Vám nepřijde mejl, může to být způsobeno nějakým proti spamovým filtrem na straně poštovního serveru, nebo na straně uživatele.

[ Nahoru ]

·  Jak převést televizní signál na monitor VGA?

Než založíte další zbytečné vlákno, čtěte, prosím.
Tato otázka vychází z toho, že na stránkách časopisů pro bastlíře i internetových stránkách bastlířů se taková schémata častěji objevovala už koncem osmdesátých let minulého století.
Jenže ti bastlíři zpravidla bydlí na druhé polokouli, kde norma VGA vznikla z normy televizní: 60 půlsnímků za sekundu a 525 řádků, což odpovídá přibližně rozlišení 640x480 bodů, řádkování prokládané. Snímků je totiž 30 za sekundu, jen se zobrazují rozdělené na liché řádky, mezi něž se v dalším půlsnímku kreslí sudé. Tak se celá plocha obrazovky pokreslila odshora dolů za poloviční dobu a díky dosvitu obrazovky obraz tak neblikal. Tehdy toto rozlišení i s prokládaným řádkováním většina monitorů zvládala.
Se zvyšováním rozlišení se brzy u počítačových monitorů od prokládání upustilo, celý obraz se kreslí řádek po řádku a, aby obraz neblikal, zobrazovací frekvence se posunuly výše.
I když u plochých zobrazovačů LCD lze obnovovací frekvence volit do značné míry libovolně, je hodně málo takových, které jsou přímo použitelné k počítači i k televizi.
V Evropě vznikl ještě jeden zádrhel: televizní norma pracuje sice s menší snímkovou frekvencí, zato s vyšším rozlišením, tedy s 25 snímky rozdělenými do 50 půlsnímků za sekundu a 625 řádky, také prokládanými.

Pokud je tedy k dispozici VGA monitor zvládající tyto zobrazovací frekvence i prokládání, lze okopírovat americké zapojení uvedené v tomto odkazu .
Odkazy na další vlákna, kde se dozvíte totéž, jsou tam rovněž.

Pokud monitor evropskou TV normu nezvládá, budete potřebovat mezi zdroj TV signálu a VGA monitor mnohem složitější zařízení, jehož rozsah zapojení i software výrazně překračuje rámec Bastlírny a které

  • se vyplatí zakoupit hotové (odkaz na jeden z převodníků je také v uvedeném vlákně)
  • nebo to obejít použitím TV monitoru,
  • případně zůstat u VGA monitoru, ale použít zdroj signálu, který umí formát VGA.

[ Nahoru ]Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund