Magnetický motor
Publikované: Monday, 18.10. 2004 - 18:05:18
Věc: Netradiční zdroje energie


Magnetický motor, který využívá ke své funkci permanentních magnetů.

Magnetický motor

Co takhle si povědět o Johnsonově magnetickém motoru, který snad upadl v zapomnění, přestože se jedná o motor postavený na bázi využití magnetického zdroje permanentních magnetů.
Pro naše vědce to zní neuvěřitelně, něco jako perpetum-mobile a proto tomuto tématu není věnována náležitá pozornost. I když pan Johnson vyrobil a patentoval tento motor, patent v USA vypršel už v roce 1996. O tento výrobek usilují i mnohé západní firmy, dle mého zjištění se dokonce v Německu připravuje jeho sériová výroba a předpokládaná cena takového motoru by měla činit 8 500 EURO.
Po zaplnění vnitřního trhu se předpokládá vývoz do celé Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu. To je však hudba budoucnosti. Tato konstrukce motoru utáhne s přehledem např. elektrocentrálu o el. výkonu 10KW, což bohatě stačí pro potřeby většiny domácností. Takto se snad elektřina stane opravdu levným zdrojem pro topení, vaření, ohřev vody atp.. Konečně snad přestaneme se spalováním tuhých paliv,  při kterém spotřebováváme kyslík a znečišťujeme životní prostředí. Cena se zdá být ale dosti přehnaná, jelikož náklady na výrobu jsou skutečně minimální.
Z čeho se takový  motor skládá vidíme na obrázku.

Konstrukce magnetického motoru
Zvětšete do nového okna

Výkres nám ukazuje jednotlivé díly magnetického motoru. Řešení je však daleko více. Nejvíce záleží na použití dostatečně silných magnetů a jejich postavení proti sobě.

  • Poznámka autora:

    V dnešní době se nevyplácí o všech podrobnostech informovat veřejnost, jelikož by docházelo ke komerčnímu využívání. Je však veliká škoda, že si lidé v mnoha případech nechávají vše pro sebe, aby  ten čí onen nápad nemohl zneužít někdo jiný.
    U nás totiž  patentování nebo ochrana myšlenky není z finančních důvodů možná. V USA si můžete nechat patentovat novinku za 1 dolar a  můžete se podívat na seznam patentů. U nás ovšem za podívání zaplatíte poplatek 1 000,-Kč, to vidíte jen seznam patentů a běda, kdybyste se chtěli na něco blíže podívat.
    A tak bastlíři u nás sice nevymřeli, ale pryč jsou ty doby kdy jste otevřeli technický magazín, kde byla spousta plánků, návodů a rad. Zato když dnes otevřete jakýkoliv technický časopis, zjistíte, že největší počet listů je věnován reklamám a inzerátům.
    Já osobně jsem dříve odebíral téměř všechny technické časopisy, ale jak se změnily v inzertní noviny, všechny jsem je zrušil.
    Bastlíři se dnes stávají dosti často anonymními, na podnikání nemají buď prostředky nebo nervy. Tak jsou zaměstnáváni u   firem, kde jejich schopnosti jsou většinou zneužívány za mrzký peníz. A co na to naši podnikatelé? Vždyť to dělají v pracovní době a dostávají za to plat, ale že takový člověk často přemýšlí a vynalézá doma, po práci, když na to má klid a čas, to už slyšet nechtějí. Co je mi platné že mám přes 3 500 zlepšováků, když z toho nic nemám. A tak se pomalu už nevyplácí být nijak aktivní. Čím víc aktivity, tím více práce za stejný peníz. A tak bastlíři České republiky spojte se a spolupracujte spolu ať Vaše nápady slouží alespoň Vám a Vašemu okolí.

Desenský Martin



Aktualizace: první díl se připravuje



Tento článek si můžete přečíst na webu Nuke - Elektro Bastlirna
www.ebastlirna.cz

Tento článek najdete na adrese:
www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=169