Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Thomeeque - Profil Thomeeque
Dnes: 0
Včera: 1
Celkem: 18620



Čtenáři na webu

Anonymní: 621
Členové: 48
Celkem: 669




Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Nabíječka na tvz. volnou energii
Publikované: Tuesday, 20.01. 2004 - 17:01:42 Od: alovka

Netradiční zdroje energie Experimentální nabíječka na "volnou" energii. Experimentální proto, že současná fyzika si tuto energii nedovede vysvětlit a také proto, že si zapojení můžete libovolně upravit a doplnit. Tato energie je všudypřítomná a nikdo neví odkud se bere, ale je prostě tu.
Při veškerých pokusech dbejte na maximální možnou opatrnost, jedná se o VN zařízení.
Uvítáme veškeré podnětné komentáře.

NABÍJEČKA  N-1. 0 "ALADIN"

http://www.mwm.cz/ 

autor:  redakce MWM

4.11.2002

Světlo pro každého... Krůček po krůčku


  Při stavbě uvedeného zařízení je nutno s ním zacházet velmi opatrně, jelikož na vybraných částech se nachází vysoké napětí.
Rovněž nebude naškodu přečíst si některé články o volné energii na http:www.mwm.cz     a hlavně http://free-energy.webpark.cz . Tyto stránky Vám pomůžou k objasnění některých jevů vyskytujících se v přírodě a vesmíru.



  Tato informace A.R.T. je určena k volnému využití. Nesmí být použita k patentování, opatřena ochrannou známkou či nahlášena jako chráněný vzor a není ji možné prohlásit za výlučné vlastnictví žádného jedince ani firmy. Prosíme rozšiřujte tyto znalosti beze změn, a v co největším možném rozsahu.

Energie pro Váš dům

Recycle energy   Představte si, že máte jeden nabitý akumulátor, dva prázdné a jednoduchý elektronický obvod.
Všechno si to zavezete na chatu, kde nemáte zavedenou elektřinu, natáhnete pár drátů, připojíte pár autožárovek a vypínačů, případně zásuvku na přenosný bateriový televizor či rádio na 12V.

  Akumulátory uložíte na větrané suché místo se stabilní teplotou.
Pak akumulátory správně připojíte k elektronice, sepnete spínač - a kromě občasné kontroly stavu akumulátorů můžete na celé zařízení zapomenout, třeba i na pár let... 

  Pokaždé, když o víkendu přijedete na chatu, najdete všechny baterie nabité, což by vám mělo při úsporném provozu vystačit. Pokud ne, budete si muset pořídit dvě taková zařízení, nebo ho doplnit o solární panel, větrnou elektrárničku apod.

  V tomto čísle popsané zařízení má zajímavou vlastnost, pro kterou by ho mnozí mohli označit za "perpetuum mobile", ale tím opravdu není. Pouze využívá jistých jindy potlačovaných fyzikálních efektů, kterém mu dovolují dostat do baterií potřebné napětí a proud k jejich nabití.
   Po nabití první z prázdných baterií zjistíte, že v původní nabité zůstala ještě polovina kapacity. Po přepnutí z nyní plně nabité baterie zpět na původní, se tato opět nabije na 100%, zatím co v provozní zbude ještě 80% její kapacity. Energie pro Váš dům
Takto, postupným přepínáním, dosáhnete stavu, v němž budou 2 baterie nabité na 100%, zatím co ve třetí bude asi 90% kapacity. Šikovný kutil si jistě poradí i s přepínáním více baterií. Ale nepřehánějte to. Přístroj může během týdne nabít jen určitý počet akumulátorů, záleží samozřejmě také na jejich kapacitě v Ah.

   Od čísla 3 vychází na stránkách WM magazínu seriál o Volné Energii. Pro pochopení problému " Over Unity" doporučujeme zajistit si tyto straší čísla. Téma volné energie je velmi zajímavé. Na popud WM magazínu vzniklo začátkem roku 2002 sdružení odborníků a výzkumníků (A.R.T.), kteří teoreticky i prakticky realizují výzkum tohoto nového zdroje energie.   A.R.T

NABÍJEČKA   N-1.0 "Aladin"


  V článku na straně 291, WM č. 9, byl zveřejněn způsob "převádění energie po jednom drátě". Doporučujeme, abyste si tento článek znovu pozorně pročetli, protože bez těchto znalostí se teď daleko nedostanete. Rozšířením tohoto jednoduchého obvodu si můžete postavit jednoduchou nabíječku akumulátorů, která, jak měřením jistě brzy zjistíte, má skutečně "velmi neobvyklé" vlastnosti. Výsledná soustava je ideální jako nouzový zdroj nebo k použití kdekoli, třeba v chalupě, chatě nebo ve stanu, prostě v místech bez dodávky elektrického proudu. Neočekávejte úžasný výkon, nabíjení vyplýtvaného zdroje trvá poměrně dlouho; naučte se používat vaši novou energii uvážlivě. A možná, že se mnohým při "světle, které přichází z ničeho", nakonec také "rozsvítí"... Krok za krůčkem... 

  Záměrně zde neuvádíme žádné teoretické podklady, protože nehodláme ztrácet čas planými diskusemi. Jev, jehož tento nabíječ využívá, byste v oficiální školské fyzice marně hledali. Prostě neexistuje... Nicméně je tady, a bylo by trestuhodné ho nevyužít... Jedno je však jisté: Pokud vše zvládnete, získáte podivuhodný aparát... Podmínkou je, abyste pro začátek měli jednu nabitou baterii, a aby kapacita baterie, momentálně využívané jako napájecí, nepoklesla pod 40%. V běžné praxi lze vystačit se dvěma aku, při větší spotřebě je však lepší rotovat tři. Způsob kontroly a přepínání necháme na vás. Nejde o dokonalý návrh "na klíč", ale zručný kutil si jistě poradí. Vždy ale dbejte na to, aby užívaná přídavná zařízení měla co nejnižší spotřebu. Zejména koncovou kondenzátorovou kaskádu bude nutné odladit podle použitých baterií. Totéž platí i o vstupním a výstupním transformátoru. Není to žádný patent a ani nikdy nebude - vylepšení a modifikace všeho druhu jsou vítány. Těšíme se spolu s ostatními čtenáři WM na vaše náměty a poznatky, které budeme zveřejňovat společně s našimi pokroky.

  POZOR! Důrazně doporučujeme použití vhodných louhových NiFe (tzv. Edisonových) nebo NiCd akumulátorů, například článků typu L nebo M, u nás vyráběných a dodávaných firmou SAFT - FERAK (http://www.saft-ferak.cz/). (Tohle není reklama, ale nic lepšího prostě neexistuje.) Tyto takřka nezničitelné baterie mají životnost 15 až 20 let! Vhodné akumulátory lze levně získat i ve výprodeji vojenské techniky. Jednotlivé dvojčlánky mají typové označení 2NKNU24 a jmenovité napětí 2,4V. K sestavení 12V akumulátoru tedy budete potřebovat 5 takových článků. Vše potřebné o jejich údržbě se dozvíte na uvedené webové stránce.


DŮRAZNÉ UPOZORNĚNÍ! 


  OLOVĚNÉ AKUMULÁTORY, A ZEJMÉNA MODERNÍ "GELOVÉ", JSOU PRO TUTO APLIKACI NEVHODNÉ a téměř jistě dojde k jejich znehodnocení. Gelovým typům olověných aku, závislých na konstantním nabíjecím napětí, hrozí opravdu rychlé zničení! ... Ledaže byste vyřešili dosud otevřenou otázku konstantního výstupu. 
No řekněte - není tohle výzva českému kutilovi, který nezná slova "To nejde..."?

  Těm, kteří se teď jistě pustí s vervou do díla, to zajisté není třeba připomínat, ale přesto: 


  Automobilová cívka a kondenzátory jsou zdroje, respektive "zásobníky", vysokého napětí! JE BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ DODRŽOVAT BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY, které platí pro zacházení a provoz takových zařízení! Před jakoukoliv laborací DBEJTE NA ŘÁDNÉ VYBITÍ VŠECH KONDENZÁTORŮ. Těm, kteří to nezkusili, anebo nedávali ve škole pozor: Tyto nenápadné věcičky dovedou i po několika dnech mimo provoz uštědřit "ránu, jako když kopne kůň"! 


  OBVOD MUSÍ BÝT NAPÁJEN Z BATERIE (12V)! NIKDY nepoužijte laboratorní zdroj, mohli byste se s ním nebo s nabíjecím obvodem rozloučit rychleji, než by vám bylo milé! A nezapomeňte: NABÍJEČ NIKDY NEZAPÍNEJTE BEZ ZÁTĚŽE (nabíjeného akumulátoru)!
Tak, a teď nikomu neříkejte, že jsme vás nevarovali!

   Použijete-li součástky ze seznamu, postavíte vyzkoušený elektronický napájecí obvod, replikovatelný bez jakýchkoli problémů. Nedoporučujeme jakékoli náhrady součástek, zejména diod, za jiný typ. Výstupní obvod musí být jištěn vhodnou tavnou pojistkou, umístěnou nejlépe na výstupu transformátoru. V případě průrazu diody je baterie zkratovaná přes sekundární vinutí transformátoru!
Až budete navrhovat svou desku s plošnými spoji, myslete na to, že VN část by měla být až po TR2 na oddělené desce. Pájejte velmi pečlivě, dbejte na "kulaté" spoje; jakékoliv výčnělky, trčící drátky a cínové špičky vyvolávají v této části obvodu nežádoucí sršení.

TRANSFORMÁTOR  (TR2)


  Nepodceňte to! Na výstupním odporu 10 ohm zde lze naměřit napětí až 100V - to znamená až 10A špičkového proudu na sekundárním vinutí! 


  Můžete použít jádro z VN trafa starého televizoru. Na primáru je 10 závitů, na sekundáru 30. Obě vinutí by měla být provedena lankem, např. svinutým, 20 x 0,2mm, minimálně však Cul drátem o průměru 1,5 mm. Tento bod budete muset odlaborovat, hodně záleží na typu a zápalném napětí použité výbojky. Šikovnější se jistě pokusí nahradit výbojku například sidactorem...

  Pro ty, kteří si neumí sami udělat desky s plošnými spoji, je otiskneme ve WM 12. 
Tak. A teď už pájku do ruky a do toho!

Nabíječka na

Zvětši do nového okna...

Kondenzátory:
C1 - 6n8
C2 - 10n
C3 - 4M/1000V
C4 - 22M/350V
C5 - 220M/200V
C6 - 2200M/50V
C7 - 100M/16V
C8 - 100n
C9 - 100M/16V
C10 - 100n
Odpory:
R1 - 1k5
R2 - 1k5
R3 - 4k7
R4 - 25k
R5 - 50k
R6 - 100
R7 - 1k
Diody:
D1-D2 - 1N4148
D3 - 1N5408
D4-D6 - jakékoliv na 3A/400V
D7-D8 - 1N5408
D9-D10 - KY199
Integrované obvody:
U1 - LM555
U2 - 7809
Trafa:
TR1 - zapalovací cívka 12V
TR2 - viz text
Akumulátory a výbojka viz text


Desky s plošnými spoji:

  Z podstaty věci již automaticky vyplývá, že VN část je oddělená; diody i kondenzátory, včetně obou transformátorů mohou být umístěny na izolační desce, nejlépe ze silnějšího polykarbonátu (plexiskla). Stejně dobře ovšem poslouží i dřevo. Totéž platí i pro blok vyhlazovacích kondenzátorů na výstupu. Take care!


Řidící a napájecí modul by měl být ve vlastní, nejlépe plechové krabičce s průchodkami pro napájecí napětí a výstupy k cívce (ev. transformátoru). Rozměry desky s plošnými spoji: 59,7 x 73,7mm.

 

Plošný spoj nabíječky na Návrh plošného spoje a foto by Pepo Udin
Zvětši obrázek do nového okna..

   A.R.T. ( Aquarius Research Team.cz) je výzkumný tým s otevřeným členstvím složený z odborníků, výzkumníků a těch, kteří nezištně podporují jejich práci. Všichni tito lidé nikterak netouží po pochybné slávě, a proto si nepřejí být jmenováni. A.R.T

Zdroj: Redakce WM magazínu, http://www.mwm.cz


 
Související odkazy
· Více o Netradiční zdroje energie
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Netradiční zdroje energie:
Magnetický motor

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.33
Hlasů: 12


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti

Pár poznámek a fotky od konstruktérů... (Hodnocení: 0)
Od: alovka - Tuesday, 20.01. 2004 - 17:23:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz








P.S. Aby nedošlo k nějakému zklamání - upozorňuji, že se nejedná o definitivní návod, ale o popis základního principu! Koncovou kaskádu si musí každý vymyslet a navrhnout sám, podle vlastních potřeb. Jedná se o VN zařízení, takže opatrnost je na místě. Neměl by se do toho pouštět nikdo, kdo nemá zkušenosti. To je také důvod neúplnosti návodu...

Zdravím Gewo.



Něco k anténě (Hodnocení: 1)
Od: alovka - Tuesday, 20.01. 2004 - 17:30:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ebastlirna.cz
Na můj dotaz, co se týká antény :To není "anténa". Může to být libovolný kus drátu. Pokud máte na mysli vodič mezi cívkou a "hlavou", je to také individuální. Je třeba vzít v úvahu, že od 20 cm od cívky se napětí s každými deseti centimetry zhruba zdvojnásobí!
Pozor na měřící přístroje! Digitální to obvykle nepřežijí a zkoušečky s LED reagují zmatkem už ve vzdálenosti dvou metrů, sondy vybavené logikou se resetují... atd. :-) .

P.S. délku "antény" je třeba nastavit podle spouštěcího napětí použité výbojky. Musí spouštět pravidelně a v co nejrychlekším sledu. Nemusí to být velmi jasné záblesky. Každý tento impuls prochází primárem výstupního trafa. Na sekundáru jsou pak při zhruba 100V na 100Ohm odporu měřitelné proudové špičky okolo 16A!

Autocívku jsme používali jen na začátku, pak ji nahradil transformátor převinutý z televizního trafa - autocívka má tu nevýhodu, že hrozně žere....

Gewo



Re: Nabíječka na tvz. volnou energii (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Sunday, 14.11. 2004 - 01:01:23
Na tomhle serveru jsou většinou normální informace, ale tenhle článek, to je úlet jak PRASE. A "WM magazín", tak ten už vůbec nemá chybu. Ten co ty bláboly píše musí bejt zhulenej jako lelek. MacMagor.



Halooo ??? (Hodnocení: 0)
Od: Anonymous - Monday, 31.01. 2005 - 05:31:08
Tak utekl vic nez rok od clanku a fakt by me zajimalo jestli to nekomu funguje, tedy nekomu jinemu nez autorovi ;-))
Zda se mi to jako desny blabol, ale treba jsem jen svaznam knovencemi (ing & Ph.D. na CVUT-FEL) a opravdu rad bych se nechal poucit jak neplatit ucty za energie. Jo, jsem ironicky, ale pokud by to vazne fungovalo, kdo by nechtel usetrit, ze. Nebojte se a piste o svych zkusenostech, treba Vas CEZ ani nezastreli ;-))


  • Re: Halooo ??? Od: Anonymous - Wednesday, 09.03. 2005 - 22:29:02
    • Re: Všem Od: Anonymous - Sunday, 02.10. 2005 - 21:53:36

Re: Nabíječka na tvz. volnou energii (Hodnocení: 1)
Od: Bady - Friday, 25.11. 2005 - 08:10:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Taky je mi to nejake podezrele. Ale zrucny kutïl si prece jiste poradi. Jsou tam same zakladni veci. Doted jsem si myslel ze kutil jsem, ale prave jsem o sobe to mineni prestal mit.



Re: Nabíječka na tvz. volnou energii (Hodnocení: 1)
Od: tslany - Monday, 07.08. 2006 - 13:37:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Skvělej nápad. Asi něco jako ZeroPointModule (Stargate). Ale asi je to trochu složitější. Trochu sem taky na něco přišel když sem brouzdal a bere to energii ze samotočivého generátoru na 12V a zatím to dává "jenom" 240kV. NEVYZKOUŠENO


Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund