Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:Pomaranc - Profil Pomaranc
Dnes: 1
Včera: 3
Celkem: 17732Čtenáři na webu

Anonymní: 229
Členové: 78
Celkem: 307
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Programátor EPROM MK2
Publikované: Saturday, 11.01. 2003 - 19:20:12 Od: alovka

Recenze Univerzální programátor EPROM 27xxx .

  • Eprom programmer MK2

Programátor EPROM MK1
Programátor EPROM MK2

Autor nic nezaručuje a v souvislosti s tímto programátorem nechce být ani kontaktován. O informace, které k tomuto programátoru vím se s Vámi podělím.

Programátor je pokračovatelem úspěšného programátoru MK1. Oproti němu má vylepšené programové ovládače a  podporu 32 pinových EPROMek. Údajně má podporovat až 4MB EPROMky. Navíc všechny uživatelské problémy byly již v této verzi programátoru odstraněny.

Podporované obvody v této verzi programátoru: ( 28 PIN a 32 PIN )

  • 2764
  • 27128
  • 27256
  • 27512
  • 27010
  • 27020
  • 27040

  • Konstrukce

Srdcem programátoru je čip LSI 2032 ( Large Scale programmable logic device ). Jedná se o programovatelný logický obvod. Tento čip dělá veškerou práci programátoru, kromě čítače instrukcí. Kontroluje naprosto vše. Jedinou část, kterou nekontroluje je přenos RLY2, která je řízená s paralelního portu. Jedná se o ekvivalent osmi standardních 74XX obvodů.
Díky jeho malým rozměrům je i deska plošných spojů menší a tištěná jen z jedné strany.
Z důvodu jednoduchosti byla vypuštěna podpora 24 pinových EPROMek ( 2716, 2732 ).
Aby bylo možné programovat 28 pinové i 32 pinové obvody, musely být ošetřeny piny 22, 29, 31, protože u obou typů plní jiné funkce. Toto bylo ošetřeno vnitřně obvodem IC1 a plně je řídí ovládací software. U pinů 3, 24, 26 a 30 jsou změny mezi napájením a logickým signálem. To už obvod IC1 neupravuje, ale upravuje se pomocí RLY 1, 3, 4, 5. Přenosy jsou kontrolované čipem IC1, který řídí tranzistory Q1, Q2, Q3, Q5 . Tyto tranzistory střídavě aktivují odpovídající přenosy.
RLY 1, 3, 4 přepíná napájení podle použitého obvodu. LED dioda slouží pro kontrolu přítomnosti napětí na patici programovaného obvodu. Při vkládání a vyjmutí obvodu z patice musí být napětí odpojeno. O tohle se postará relé RLY2, takže nemusíme odpojovat celý programátor od napájení. Programátor vyžaduje napájení 16V~ (500mA) nebo 12V= .
Trimr VR1 nastavuje výstupní napětí z obvodu REG2. Výstupní napětí by mělo být alespoň 12,5V. Potom mohou i další regulátory stabilizovat napětí potřebné pro správnou funkci programátoru.


Schéma zapojení programátoru máte zde . Plošný spoj se strany  spojů a součástek naleznete zde a zde . Intuitivní ovládací program máte ke stažení zde .


Domovskou stránku programátoru se všemi obrázky a programem naleznete na původní stránce autora http://members.ozemail.com.au/~dljones/eprom2.htm .


 
Související odkazy
Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund