Vítejte na Elektro Bastlírně
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Upload · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Hledat v článcích

Dobrovolné příspěvky na provoz EB
Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:BanBaby - Profil BanBaby
Dnes: 0
Včera: 2
Celkem: 15868Čtenáři na webu

Anonymní: 191
Členové: 24
Celkem: 215
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Vlhko aktivní snímač
Publikované: Saturday, 08.06. 2002 - 18:28:09 Od: alovka

Signalizace Vlhko aktivní snímač s akustickou signalizací. Aktivuje výstup vlivem zvýšené vlhkosti nebo deště.

  • Vlhko aktivní snímač s akustickou signalizací

Obvod 555 je zapojen jako nestabilní oscilátor z tranzistorem zapojeným jako emitorový sledovač. V suchých podmínkách bude tranzistor nevodivý. Jakmile se kontakty zamokří , tranzistor se stane vodivým. Kontakty by měly být vytvořeny s kovu, který nepodléhá korozi nebo alespoň kov, který má vodivou oxidační vrstvu (např.stříbro). Ale myslím si, že mosaz by mohla stačit. Slabá změna impedance na kontaktech by neměla vadit.


Water alarm


Autor zapojení (USA) : XxTomxx14@aol.com


 
Související odkazy
· Více o Signalizace
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Signalizace:
Bezdrátový zvonek

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Hlasů: 2


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund