Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace

Hlavní menu
Kdo je přítomen?
Login

Uživatelské jméno:
Heslo:
Bezpečnostní kód: Vygenerovaný bezpečnostní kód 6
Opište tento kód:


Naši členové

OK:woodhal - Profil woodhal
Dnes: 1
Včera: 1
Celkem: 18717Čtenáři na webu

Anonymní: 615
Členové: 43
Celkem: 658
Jste anonymní uživatel. Můžete se ZDARMA zaregistrovat zde

Databáze servisních módů 8.díl
Publikované: Wednesday, 13.02. 2002 - 15:12:37 Od: alovka

Databáze servisních módů Databáze servisních módů pro TV přijímače, videorekordéry a monitory. Prosíme posílejte [ zde ].


Model Servisní návod

AIWA TV-C142, TV-A215 Mikroprocesor M37220M3-150S. Pro vstup do servisního módu je potřeba stlačit skryté tlačítko na DO. Je umístěno na DO mezi tlač. 8 a SYSTEM pod krycím panelem s popiskami. Při výměně paměti provedete následující: 1) Stisknout TEST 2) Stiskněte tl. DISPLAY na DO a sledujte obrazovku , má být dle obou tabulek . Stlačit tlačítko CHANNEL na DO , poté přemístěte červenou šipku na značku K3 dle tabulky a nastavte hodnoty jako jsou v tabulce pomocí tlačítka HLASITOST + - . Potom přemístit kurzor na K4 a nastavte jako v poslední tabulce.Stlačit tlačítko DISPLAY  a potom skryté tlačítko zápisu. Po objevení nápisu - INITIAL - na několik sekund se přístroj autom. vypne.
AGING
AFT OK 000H
^ v S123 K234Y
+ - 000 0100
^ v S123 K234Y
+ - 000 0010

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz )


PROF 371 ( úhlopříčka 37 ) 1- Vypnout TV. 2- Podržíme zároveň tlačítka VOLUME + , VOLUME - a stiskneme POWER. TV naběhne do servisního módu kde se dá nastavit zisk RGB , subbright, nakonfigurovat mikroprocesor apod. Přepínání položek v servisním módu obstarává číselná klávesnice na dálkovém ovládání.

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz )


PROF 4 S 1 - Vypneme TV (v případě neuspěchu,zkusit při zapnutém TV) 2 - Stiskneme najednou kombinaci tlačítek SKIP , AFT , VOLUME - a zapneme TV . Ukončit servisní mod lze tlačítkem PIC .

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz )


SHARP 5451 1. ) Sundáme zadní kryt TV 2.) Na video modulu zasunutém do základní desky najdeme v horní části neosazený konektor označený SERVICE . Na tomto konektoru propojíme piny 2 (ZEM) a 6. Z bezpečnostních důvodů lze tuto propojku realizovat odporem do 300R 3.) Připojíme signál na antenní vstup a zapneme TV. 4.) Na dálkovém ovladači stiskneme tlačítko MODE, na obrazovce se objeví nápis - SERV - 5.) odstraníme propojku mezi body 2 a 6 na servisním konektoru 6.) Výběr položek se provádí tlačítkama na DO program (CH) - up, down. 7. ) Změna položek je volume - up, down . 8. ) Výstup ze servisního módu je tlačítkem mode na DO . V servisním módu tohoto televizoru se nastavuje horizontální a vertikální rozměr, posuv, vertikální linearita, korekce poduškovitosti, zpoždění jasového kanálu, zisk R, G, B zesilovače. Tento servisní mod umožňuje přístup do EEPROM a umí zatemnit obrazovku k nastavení napětí na mřížce obrazovky G2.

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz )


TESLA E6
  • 1. vypnout TVP dálkovým ovládáním do STAND BY

  • 2. zapnout TVP dálkovým ovládáním

  • 3. po uplynutí 2s ( méně než 5s ) stisknout na dálkovém ovládání postupně tlačítka v tomto pořadí TV, i, STOP po této kombinaci se na obrazovce zobrazí nápis:

SERVICE

00.. AGC 5

V servisním módu se pohybujete "křížem" ze 4 tlačítek, které při normálním režimu slouží k volume + -, program + -. V tomto servisním módu je kompletní nastavení geometrie obrazu, jasové zpoždění a zisk jednotlivých RGB zesilovačů (nastavení stupnice šedé). Kromě těchto funkcí se dá servisní  mód využít také ke kontrole funkce lokální klávesnice. V místě označeném dvěma tečkami se po zmáčknutí jednotlivých tlačítek objeví číslo odpovídající kmitočtu, který generuje lokální klávesnice. Kmitočty jednotlivých tlačítek jsou uvedeny v tabulce:

Tlačítko lokální klávesnice

Kmitočet

Číslo v šestnáctkové soustavě

přepínání funkcí (M)

1 kHz

10 až16

přidávání hlasitosti

2 kHz

22 až 30

ubírání hlasitosti

5 kHz

50 až 70

program +

7,5 kHz

90 až B0

program -

10 kHz

C0 až E0

Pokud není stisknuté žádné tlačítko obvod lokální klávesnice samovolně kmitá na kmitočtu kolem 50 Hz.

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz )


TESLA S 70 1. Na dálkovém ovladači zároveň stiskneme červené a modré tlačítko, na čelním panelu stiskneme PROGRAM - a VOLUME +, potom se objeví na obrazovce:

SERVICE

verze soft. x.x

EPROM typ. /x

FLAGS xx,xx,xx,xx

Pohyb v tomto servisním módu je čtyřmi tlačítky tvořící na dálkovém ovladači kurzorové klávesy. Jsou to v běžném provozu Volume + -, Program +-. Provádí se zde kompletní nastavení geometrie obrazu, stupnice šedé, a spoustu jiných nastavení.

Opuštění servisního módu je stisknutím tlačítka TV na dálkovém ovladači.

( Poslal : alovka | Zdroj : ftp://ftp.vol.cz ) 
Související odkazy
· Více o Databáze servisních módů
· Další články od autora: alovka


Nejčtenější článek na téma Databáze servisních módů:
Servisní módy 6. část

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Hlasů: 2


Zvolte počet hvězdiček:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný

Možnosti
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund